• Medi

    Letos se chystám udělat nějaký závod asi Valašskou 50, ale nevím kolik natrénuju, budu jezdit hlavně s rodinou, a sem tam vyletím ze Vsetína na Cáb. To je docela krátká trasa a ty závody jsou kolem 100 km, tak nevím. Žádný závod jsem ještě nejel. Jaké jsou vaše dojmy ze závodů? Motivace: Tož to musím zvládnů? tež. Na vysvětlenou uvádím, že jsem se loni ke kolu po letech vrátil, začínal jsem tehdy na úplně prvních horských kolech cca. 50kg :o-)). Stroj by byl, sice mám 10 let staré GT tequista terra, ale v září jsme pořidili manželce RM el nino:-)). I když to není zas tak blbý pocit předjet na takovém veteránovi v teniskách a tričku skupinu, která vypadá, že si spletla trasu z Tour de France:-))

    0 0
    • Daf  

      Dulezite je je neprecenovat sily. Precti si tohle povedene dilo :) http://www.bajk.cz/…a/clanek.asp?…

      0 0
      • Medi  

        Znám – párádní. Zajímavé je, že když jsem do dával číst spolupracovnici, tak se mě zeptala, kdy to bude směšné a my doma jsme se málem složili smíchy.

        0 0
    • grafik  

      Spis bys mel zkusit radeji nejakej kratsi zavod do 50 km. 100 km je uz docela silny kafe a mohlo by te to od bika opet odradit :)

      0 0
      • Medi  

        Můj plán je testnout tu Valašskou předtím sám, srovnat čas a potom zvážím jestli to má cenu.

        0 0
        • henkok  

          Valašskou padesátku jsem loni jako svůj druhý závod a je to celkem hodně drsný (velké převýšení). Do cíle jsem se nakonec dostal, někde mezi posledníma. Na začátek bych ti doporučil nějákou jinou padesátku, nebo hodně natrénovat.

          0 0
          • kovar  

            mi valašská 50 připadá náročnější než Drásal.

            0 0
            • LukasX  

              to jako z legrace, nebo vazne? Ja lidi, co odjedou drasala beru jako polobohy ;o)) A valasskou jsem dojel a ne posledni ;o) Ze bych prubnul drasala?

              0 0
              • kovar  

                fakt mi to tak připadá. Drásala jsem jel 2× a valašskou taky. NA Drásalovi si v nějakém dlouhém asfaltovém nebo šotolinovém sjezdu nebo rovném useku odpočinu, ale na VAlašské je to pořád krátký výjezd, krátký sjezd, pořád dokola, vydechnout si lze až v cíli.

                0 0
                • os  

                  Myslím, že na tvý doporučení jsem jel Valašku loni a rozhodně jsem nelitoval, super tra?. Akorát auto už si příště nechám blíž k cíli, a ne před Vsetínem…Jinak ale Drásal je Drásal…

                  0 0
    • Koala MC  

      Nenapsal jsi kolik najezdíš ročně…Já jsem z minulosti odchován silnicí a triatlonem..na MTB jezdím cca 3 roky.Na první závod jsem šel po natrénování cca 1800km (80km,převýšení 1600m),a bylo to MOC drsné…na druhý závod jsem šel po cca 2800km tréninku..(trasa 65km a převýšení opět cca 1650m).Ten druhý závod jsem již absolvoval s daleko větším přehledem..a bez jediné vážnější krize.Ovšem 100km na MTB jako tvůj „začátek“ bych ti opravdu nedoporučoval.

      0 0
      • Medi  

        Minulý rok jsem moc km nenajel tak 1000 ( jezdím hlavně se 4 letým synem a sem tam vyjedu Vsetín – Cáb) Letos to chci trochu zvednout, ale jak se mně to povede to netuším, je to časově dost náročné rodina – práce.

        0 0
      • ddd - andy  

        To ti zavidim, pro me je kazdej zavod dost drsnej.. :-)

        0 0
    • Daf  

      Pokud tedy budes chtit zavodit velmi doporucuji jen kratkou trasu. Pokud to chces dat na pohodu bez ambic da se ujet vsechno. Zvolit si 100km trat a dostat krizi na na tricatem km jsem jednou zazil a neni to mic moc :)

      0 0
      • Medi  

        Ta Valašská padesátka má 57,5 km. Trasu zám důvěrně tu jsem běžně jezdíval, jen nevím v jakém čase. Musím to zkusit sám nezávodně a pak uvidím.

        0 0
        • Medi  

          Teď mě napadlo, že kdybych jezdil jak kecám, tak to snad i vyhraju.:-))

          0 0
          • cabbage  

            a co teprv padlista:)

            0 0
            • Pá-dlista1  

              No chtel jsem napsat, ze na to jsem taky prebornik, ale pak jsem si vzpomnel na enjoye a radsi jsem nic nepsal ;)

              0 0
              • enjoy  

                no,ted moc nepisu,musim pracovat,tam to nejde.ne jako ty,ja se v praci flakat nemuzu.

                0 0
                • cabbage  

                  kasa na baru nema modem?:) jinak u tebe je urcita příma zavislost mezi psanim na b-f a jezdenim:-/

                  0 0
        • TinkTink  

          No zrovna bych Valasskou 50 nedoporucil na zacatek. Vona je hodne drsna. Jsem ji jel minulej rok a byl jsem rad, ze jsem dojel v pulce..to bylo 100%ni trapeni – jednak byla delsi nez minule a s 50 uz to nemelo moc spolecnyho a jednak je to fakt drsne clenity (chapej – bez fulla bych ji uz nejel)

          Pokud muzu neco doporucit, zacal bych na jine, lehci trase – treba takova Merida u Brna je v pohode…tu si projed a uvidis :)

          Ehm…pokud si ale projedes tu Valasskou 50 predem a budes ok i s pevnou vidli, tak…jses fakt dobrej a jdi do toho s klidnym svedomim :)

          0 0
          • Medi  

            Na jaře dám párkrát Dušnou + Cáb a pak to zkusím. Nemám obavu, že to neujedu, ale spíš za jak dlouho. Tu vidlu do té doby asi vyměním nebo si vemu RM El Nino s MR. Na podzim jsem RM trochu testoval, má úplně jinou geometrii, nejsem na to zvyklý. Na GT jsem víc natažený a RM je spíš do sedu.

            0 0
            • TinkTink  

              No uvidis…kazdopadne se pak ohlas – letos se tam uz jenom podivam a pojedu bud pred zavodnikama nebo v jejich prubehu – neco nafotit…pokecat a tak…

              Hmm…nebo ze by? :o))

              0 0
    • LukasX  

      Zdravim, v podobne situaci jsem byl pred dvema lety, kdy jsem zkousel prvni zavod. Vybral jsem si ten rok zrovna blativyho Selu (neco k 90ti km) a precenil sem se, vzdal. Ale ta atmosfera me tam chytla dokonale. Jeste ten rok v lete sem zkusil 40ti km Krkonossky maraton a bylo to super. Loni jsem uz byl na 4rech maratonech a letos jich par taky planuju. Jezdim to jako rychlejsi turista (tak v prvni pulce ;o) bez ambici a bez stresu (vetsinou). OSobne bych radil zacit s nejakym lidovym, padesatkou. Co se tyce valassky 50, uz jsem to psal nekolikrat, ale tady lehce neco zapadne ;o) Jel jsem ji a bylo to maso. Obcas sem taky jezdil pres cab na solan, ale to je v podstate pulka toho zavodu (pro mne ta lepsi;o). Dojel jsem ji, to zase jo .. ale ty krece! No podrobne jsem to popsal tady http://www.cykloserver.cz/…/CsClNfo.Asp?… Jak rikam, chytla me ta atmosfera, pocit sounalezitosti a trocha toho hecu, abych nebyl posledni ;o)

      0 0
      • Medi  

        Dobrý článek. Máš pravdu, že po Soláň je to celkem OK ten zbytek je horší.

        0 0
    • miťo  

      Mala poznamka: Znam maratony z pozice chrta kolem prvni padesatky. Clovek se dre jako kun, chlasta, tlaci do sebe gely a po peti az sesti hodinach je v cili. Ale panove, smekam pred tema, kteri se trapi i deset hodin a vice.

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Ale jak uz bylo psano vyse oni se netrapi. Oni to jedou v pohode a narozdil od tveho 6 hodinoveho utrpeni maji krasny 10 hodinovy vylet :)

        0 0
        • mastihuba  

          jak kdy… :)))

          0 0
        • Vojtíšek  

          už jsem měl i 11,5 hodinový výlet. Fakt je, že převýšení bylo kolem 4 800 m.

          0 0
          • mastihuba  

            tomu řikáš výlet jo? :))

            0 0
            • Vojtíšek  

              No závod to nebyl. Cestou jsem telefonoval s manželkou a s kamarádama, dával na občerstvovačkách polívku, to už nejni závod, ale výlet.

              0 0
              • Pá-dlista1  

                11,5 hod. to je skoro expedice :)

                0 0
                • Vojtíšek  

                  Taky mi to tak připadalo. Zanechal jsem manželku 120 km daleko, děti plakaly, voda jim v obytňáku došla. Já odjel v 6:00 a navrátil jsem se ve 20:00 zničenej, prdel rozedřenou, vyšitej, v depresi. To je kouzlo maratónů…

                  0 0
                  • Pá-dlista1  

                    Ze nejeli za tebou jako doprovodne vozidlo. Jak jsem tak slysel, tak trasy ceskych maratonu jsou prizpusobene na prujezd doprovodnych kamionu :)

                    0 0
                  • mastihuba  

                    to mě připomíná moje nedělní výlety vyrazím v 8:00 vrátím se ve 22:00, našitej, v depresi … :))

                    0 0
    • jecnak  

      Zkus nejdriv nejaky lehci lokalni XCcko at trochu vis vo co go. Pak bych teprv dal nejakou kratsi 50ku. Hlavni je se nikam nehnat a neprekazet tem rychlejsim.

      0 0
      • Meesha  

        Ja bych spis dal nejakou „50ku“. Neco jako Prazska, Ceskym rajem, C.Budejovice atd. Proste takovy lehci, pomerne dost asfaltu a mensi kopce. Na XC jedes furt maximum – teda pokud nechces dojet posledni :-) Ale hodnotim to podle sebe – na XC pravidelne umiram! :-))

        0 0
        • McBlacky  

          rozdíl mezi krátkým maratonem a xc je jen v tom že v xc jedeš furt kudlu, kdežto na krátkým maratonu se místama i „trochu“ šetříš (tzn ne víc jak ANP) :)

          0 0
    • jonti  

      podla mna ak to chces v pohode prejst, tak treba mat najazdene nejake tie km, inak je to skor trapenie, najme tie trasy okolo 100km. Ja som siel svoj prvy maraton, asi 100km, pred 3 rokmi, mal som najazdene asi 500km za predosle 3 tyzdne, inak nic. Pekne som sa rozbehol, v polovicke som bol piaty, ale na 70. km na mna prisla taka kriza, ze som bol rad ze idem najlehsi prevod, strasne ma to zobralo aj psychicky, bolo blato a ked som siel na malom prevodniku tak sa zachytavala retaz, kazdu chvilu ma dakto predbehol. Bolo to ciste utrpenie. Dalsi rok som najazdil nieco viac, a slo sa to takisto rychlo, ale celu trasu a v pohode.

      0 0
    • jonti  

      a s tym bicyklom sa vobec netrap, ked ide tak ide, aj tak je 90% v nohach. Ak nejdes na vysledok, tak sa len smej z tych co maju biky za 100000 a su za tebou :)

      0 0
      • Medi  

        Můžu od manželky pujčit RM el nino model 2004, ale ftom kole to zas tak nebude to džítko má pevnou vidlu, chystám se mu dát trochu tunningu nějakým levným Santůrem a? ně nedrníja ruky a du na to. Kup nového plánuju na konec roku 2005 nebo během 2006.

        0 0
    • Lance  

      v pohode,jel jsem silesii 95 km,a mel najete 200 km z toho nejdelsi svih byl asi 50 km:))) jde to,ale nevyhrajes:)) a bedna byla taky vzdalena:)

      0 0
    • Smazaný účet  

      Bych se s naježděnejma kilometrama netrápil. Dyž nejde o výsledek. Projeď si trasu, a? víš jak rozvrhnout síly a zvolit tempo. 50 dáš, i dyž ti to třeba bude trvat dýl. Jsem svojí první padesátku jel taky skoro z fleku, předtím jsem jel jen jeden uphill. Tenisky a tričko. Začátek v poho, euforie že se držim ostatních, že je dokonce ve stoupáních předjíždim, v polovičce trati sem se držel v první půlce a furt v poho, jenže pak jsem píchnul, pumpa selhala, tak sem sháněl v nejbližší vesnici, na napůl nahuštěnym dojel na občerstvovačku, kde taky neměli, ale o kus dál byla obrátka právě probíhajícího závodu triatlonistů kde jedna ženská vytáhla z auta pumpu a nafouk sem to. Jenže jak sem si spočet, ztratil jsem takdle skoro hodinu, a co bylo hlavní, totálně jsem vytuh a už sem to nerozhejbal, a ani nebyla motivace, jel sem úplně sám. Dojel jsem předposlední, vcelku v pohodě, ale děsně naštvanej že sem si to tak zkazil…

      0 0
      • sladic  

        ja si dal jako prvni zavod pred trema rokama sudety,byl to boj asi 9 hodin ale uz aspon vis ze te nic na jinejch nemuze prekvapit:))

        0 0
    • Medi  

      Čistě organizačně, jak dlouho čekají na poslední borce a když někdo vzdá kde to hlásí aby po něm nebylo vyhlášeno pátrání.

      0 0
      • Smazaný účet  

        To záleží na podniku. Někde je termín do kdy musíš dojet aby tě klasifikovali a pak máš smůlu, jinde prostě v cíli sedí někdo až dokud není jasný osud všech jezdců. Obvykle se dává kontakt na pořadatele, třeba na zadní stranu start. čísla, a je slušné a zodpovědné jim dát vědět když to člověk zabalí. Nebo dojít na nejbližší křižovatku kde je pořadatel…

        0 0
      • Lada1  

        prumerne akceptovatelne ztraty jsou do 10%. Takze pokud dojede alespon 90% startujicich, muze poradatel v klidu spat

        0 0
      • McBlacky  

        někde a nechci jmenoval lounský pedál to zabalili než dojela půlka dlouhý tratě, sice bylo super hnusně, ale to není omluva

        0 0
      • jonti  

        obycajne je napisany limit, bud len v ciely, alebo aj v polovici trate pri stovkach. Byva ale vacsinou velmi volny.

        0 0
    • Richie  

      No ja si sice asi nezajedu tady tyhle tavody, ale miluju atmosferu zavodu. Zvlaste tech sjezdovych. Je to takova pohodicka. Lidi kolem, kolo podsebou a jenom vyrazit a kudlit to dolu!!!. AAAAA JA CHCI JARO!!!!!!!!!!­!!!!!!!

      0 0
    • orca  

      Jakou radu dat… Snad jen si odpovez co ocekavas od podobne akce . Pokud budes nadsenej ze je vse znacene a ty jenom jedes tak budes spokojenej . Pokud hodlas drzet se prvni skupiny tak jsi utopista. Ale zase to ma vyhodu hned napoprve se srovnas a poznas kde vykonostne asi jsi. Znam to podobne jako ty mam deti a jsem rad kdyz se utrhnu a jedu sam pro sebe . A tak obdobne zavody jedu pro radost a mim cile je za 1 dojet a zadruhe dojet ve zdravi a nic nerozbit. Takze se toho neboj a jdi do toho :-) Kolo je radost…

      0 0
    • piskot  

      Jsem rád, že se na jaře potkám s podobnýma indidividuama. S měsíčním tréninkem a nějakýma kdesi hluboko uloženýma vytrvaleckýma schopnostma (dříve orien?ák, horské OB apod.) se chystám objet delší tratě na Šele, Mamutu a Silesii (vždy týden po sobě). Jak mám pevný závodní rozvrh, tak i priority: 1. dojet živý s celým kolem nebo 2. alespoň dojet s kolem případně 3. dojet a 4. přežít.

      0 0
    • stréc od piva  

      já jezdím jen šela maraton…tam se dobře ožeru a nažeru…a ten závod ignoruji..prostě si užívám krajiny..povídám s kamarády…a kochám se jaxe ti ostatní ženou

      0 0
    • Corbett  

      V roce 2003 mi kamarád říká abych zkusil Drásala. Protože jsem si myslel, že jde o nějaký pivní závod (v každé hospodě po cestě si povině dáš pivo) tak jsem mu kývnul. Když jsem pak z netu zjistil o co jde, nechtělo se mi už couvat a řekl jsem si, že to dokážu. Svého starého celopevného authora jsem vylepšil levnou odpružkou a nášlapama a začal jsem se na Drásalovských tratích připravovat. Nevím kolik jsem treninkově najezdil, ale Drásala jsem dal absolutně v pohodě bez jediné krize za 10.08 hod. To byl první a poslední závod, který jsem jel tak v pohodě. Mojí obrovskou devizí bylo, že jsem znal každý metr a šlo mi pouze o to abych dojel. To může být tvá výhoda na Valašské 50, kde já jsem málem umřel, protože jsem jel se jenom tak projet na tzv. lehkou 50. Já se totiž od té doby snažím trochu závodit sám se sebou a s klukama co jezdím a to bez krizí moc nejde.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.