• martt

    Ako je to s antibiotikami a jazdou na biku? Moj syn ma zlateho stafylokoka (mozno uz cele roky) a teraz je prestavka medzi maratonmi, tak len co sa vratil v nedelu zo sustredenia sme mu nasadili antibiotika. V sobotu to bude posledny den kedy ich bude brat a zaroven chce ist kratky XC pretek (okolo 50 minut). Lekarka povedala, ze ziaden problem v sobotu s bicyklovanim ale obavam sa, ze ona nema predstavu akym tempom sa to XC jazdi.

    Myslim, ze su tu nejaki lekari, tak snad niekto nieco rozumne poradi. Moze ist 15 rocne dieta v siedmy den (posledny) brania antibiotik na XC zavody alebo radsej nie? Co sa moze pripadne poskodit?

    0 0
    • Wiktor  

      Nejsem sice doktor, ale se streptokoky, respektive antibiotiky jsem si uzil svy… Rozhodne se obecne nedoporucuje pri uzivani antibiotik jakakoli zvysena zatez, o zavodech ani nemluve. Jedinou vyjimku tvori lokalne aplikovana antibiotika (Bioparox…). Aktualne jsem dnes dobral dalsi sedmidenni davku, tentokrat na zanet v zubu, ale start v sobotnim maratonu v Jistebnici jsem zrusil a vubec o tom nepremyslel. U 15 leteho borce bych nevahal vubec, zdravi je prednejsi…

      0 0
    • lubos  

      Ja osobne sa laicky domnievam, ze sa moze okrem ineho znizit ucinok antibiotik, co to znamena je myslim jasne. Ja by som to nerobil.

      0 0
    • rasto  

      Wiktor ma pravdu, po antibioticich by se nemelo tak 1 tyden nic delat. syn by se mel vyvarovat slunce!!

      0 0
    • Lada1  

      Nejvetsi nebezpeci je zvysene riziko ischemickych chorob/problemu (v 15 letech asi ne akutnich). (Lidove se rika, ze antibiotika sednou na srdce). Doporucuje se se nekolik dni po ukonceni podavani antibiotik nepodstupovat zvysenou fyzickou zatez.

      0 0
    • DyEm  

      no pokud to bylo preventivně, tak snad jo, ALE nemá se na sluníčko, je zde zvýšená možnost infekce něčím jiným (a ono se dost lidí poprská na startu), může být hodně unavenej, dehydrovanej (sračka), XC závod se jede na hraně ANP...... Zeptej se: MUDr. Ondřej Vojtěchovský ondrej.vojtechovsky@kpo.cz snad ti poradí, je to cyklista a doktor

      0 0
    • MartinS  

      V každém případě se to nedoporučuje.Další věc je odkuď mu toho stafylokoka vykultivovali, zda je to opakovaný nález a podobně. Radit takhle přes web není úplně ideální, protože je nutné znát další parametry, sedimentace, zánětlivý faktory a podobně. Záleží také jaký kmen stafylokoka, citlivost na ATB…Bylo by lepší konzultovat odborníka v místě bydliště, udělat laboratorní testy, opakovat kultivační vyšetření, vyšetřit srdce, plíce, ledviny.

      0 0
      • martt  

        vykultivovali mu to asi z krku. Brali mu este vzorky z nosa a zo zadku. Opakovany nalez to sice nie je, ale jeho dvojcatu to nasli tiez (uplne identicke vysledky – robili im kopu testov aj z krvi).

        Myslim si, ze toho stafylokoka ma uz cele roky, na kazdom maratone viem ze sa blizi prave on podla toho ako pocujem jeho nepretrzite pokasliavanie.

        Je to vlastne u neho trvaly stav (bez teploty a nejakych problemov, akurat to kaslanie). Doktorka ale tvrdila, ze by to mal vykurirovat antibiotikami (su to nejake specialne prave na toho zlateho stafylokoka). Dnes je to siesty den co tie antibiotika berie, normalne s tym chodi do skoly (na biku). Treningy tento tyzden ale vypustil, radsej sa mota okolo bab.

        Doktorka mu vraj povedala, ze na tie preteky moze kludne ist, neviem ale ako jej to formuloval. On je taky mily chlapec, zrejme povedal „mozem si v sobotu trochu pobicyklovat?“.

        Takze ja mu ich radsej preventivne zatrhnem.

        0 0
    • Daf  

      Ja se jednou takhle tesne po dobrani antibiotik jel projet na kole. Asi po 10km jsem to otocil. Telo bylo slabe srdce busilo jako o zivot nebyl to dobrej napad. Chce to par dni jeste pockat a az pak pozvolna zacit trenovat.

      0 0
    • Volf  

      Promiň, ale nechce se ani věřit, že mluvíš o svém 15letém synovi. Pokud ti jeden blbej závod stojí za ohrožení života vlastního dítěte tak jsi pro mě normální magor. Hele před dvěma měsíci mě umřel kámoš po přechozený chřipce. Chlap silnej jak bejk přijel z kola a šel na tenis. Tam už nedošel. Proto jsem úplně modrej když tady čtu takový věci.

      0 0
      • martt  

        takze ho tam radsej nepustim. Chcel som iba poznat argumenty ostatnych a nie Ta vytocit do modra.

        0 0
      • lubos  

        To je presne jako pise d. Vojtechovsky na strance www.kpo.cz. Modelovy priklad zapalu srdce (nebo jak se to jmenuje). Brrr.

        0 0
    • MARIN  

      Tak to mi neprijde jako dobrej napad hned po dobrani antibiotik se pustit do zavodeni. Rozhodne to chce min. tyden jen volny trenink. Nejsem doktor ale tohle se snad da vycist a taky trochu logickyho mysleni :)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.