• Elmaco

Tento týždeň som kontroloval hladinu oleja a preto som vymontoval celý Lock Out s kompresným tlmením. Po zmontovaní som zistil, že mi Lock Out zabera až v polovici zdvihu. Tlmenie vypadá OK. Nemáte niekto podobnu skusenost?

• náčelník  

Stalo se mi to taky – Skareb Super 2004. Po vymontování LockOutu, nalití správného množství oleje a zpětné montáži chodila zamčená vidlice asi 20 mm. Stačilo několikrát zapumpovat odemčenou a potom zamčenou vidlicí a přes noc to bylo v pořádku. Asi tam nějak zůstane vzduch a než „probublá“ nad hladinu, tak zamčená vidlice chodí část zdvihu.

• bajker  

Změnilo se nějakým způsobem tlumení po tom, cos tam nalil správné množství oleje? Kolik ho tam chybělo? Nemůže se při utahování poškodit těsnění – jakou silou utahuješ? Dik za odpověď

• náčelník  

Tlumení se nezměnilo. Oleje chybělo málo – asi to co vybryndáš při vytahování Lock Outu. Těsnění se poškodit asi může, ale řekl bych, že to bude normalizovaný O-kroužek. Daleko větší pozor si dej při vytahování Lock Outu – jde to dost ztuha a hrozí nebezpečí poškození vlastního pístu o závit uvnitř nohy. Utahuji s citem – to je sice rada na nic, ale pár závitů jsem už v životě strhnul a tak to mám tak nějak v ruce :)

• Elmaco  

Necham tomu teda cas. Uz som s tym vsak presiel cca. 50km a zmena ziadna. Nový Lock Out sa mi moc kupovat nechce… :-/

• MARIN  

Tak tam zkus pridat trochu oleje. V navodech na Mars kdysi taky doporucovali hladinu oleje pro ktere ale Lockout nefungoval resp. fungoval tak jako tobe a pomohlo zvyseni hladiny oleje

• Elmaco  

Dik. Skusim a dam vediet…

• náčelník  

Pokud dáš oleje příliš mnoho, tak snížíš zdvih vidlice. Když jde potom vidlice až na tento „olejový doraz“, může docházet na horní zátce k průsaku oleje.

• Elmaco  

Skusim uvolnit pruzinu v lavej nohe a na „prazdno“ skusit ci pojde tlmenie az na doraz…

• náčelník  

Tak jak to nakonec dopadlo ?

• Elmaco  

Je to v pohode. Bolo tam malo oleja. Problem bol v tom, ze pre COMP 03+LOCK OUT som sa mal riadit hodnotou ako pre Scareb Super… Teraz sa uz vidla po uzamknuti ani nepohne :o)

• PanJaz  

Džez nade vše!

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.