Scott Scale 940 - 2019 problém s Lockoutem přední vidlice

14 nepřečtených
 • Springi

  Dobrý den,

  mám kolo Scott Scale 940 model 2019.

  Po pádu jsem si všiml, že mi nějak blbne lockout přední vidlice a zjistil jsem za jízdy, že pružinka v ovládání je skoro vypadlá. Za jízdy jsem ji blbec vyndal a něco mi vypadlo z ruky.

  Po opětovné montáži lockout nefunguje tak, jak má a navíc ta pružinka je taková prohnutá jakoby měla vypadnout viz. foto přílohou.

  Kouknul jsem se na internet jak vlastně má to ovládání lockoutu vidlice vypadat a zjistil jsem, že jsem přitom zřejmě ztratil nějakou součást pružinky, která jakoby vedla tu pružinku, aby se zřejmě nekroutila ve své pozici.

  Mám jen tu vlastní pružinu a dle informací, které jsem doposud zjistil, mi chybí malý osazený čep, představuji si ho jako šroubek bez závitu, který se z jedné strany zasune do páčky a na druhou stranu se navlékne ta pružina.

  Nemáte prosím někdo starý rozbitý lockout, ze kterého by se dala ta část použít či případně bych alespoň potřeboval ten čep oměřit a ofotit, abych si ho mohl nechat vyrobit a nemusel kupovat nový lockout, který údajně od Scotta stojí 2700kč.

  Předem Vám děkuji za jakoukoliv informaci.

  • Smazaný účet  
   • indet  

    Podívat se dovnitř pačky, zda je tam zavit, nebo je to nalisované do kovového pouzdra, případně ta nejhorší varianta byl to jeden kus zalitý plastem páčky ( nebo hliníkem). Pokud je tam zavit náhrada bude jednoduchá. Pokud je to nalisované je důležité, odhadnout správný průměr a zalepit lepidlem na kov. Pokud to byl jeden díl nezbývá asi nic jiného než risknout provrtaní z druhé strany a chytnout nějakou hřídelku malým šroubkem, ale je tu riziko že to praskne . Je to ale na vlastní zodpovědnost. Možná seženeš jinou pačku ne přímo od Scottu za jiné peníze.

    • Springi  

     Už jsem tam včera koukal přes zrcátko, je to dost nepřístupné přes ty páčky, ale je to uvnitř bez závitu, dle toho co mi říkal pán ze Scotta tak je to tam volně vložené tj. ani ne nalisované. Prý mu to z toho pouzdra šlo lehce ven po sundání té pružinky to jde asi s ní ven. Vrtat do toho nebo dělat závit se mi nechce a doufám že to nemá ani smysl, spíše by mě zajímal ten tvar který má přijít dovnitř. Není to ale nikde celé k vidění.

  • Springi  

   Jasně myslím přesně to.

  • Springi  

   Někde jsem ten „zmetek malej“ vytrousil a 2700kč se mi za celý lokout nechce dávat. Myslím si že by se to dalo dle něčeho vyrobit, snad, neviděl jsem jak to vypadá vyndaný.

  • Smazaný účet  
  • Smazaný účet  
  • -Alan-  

   Zkus pružinku do nějaké propisky. Když bude sedět, tak tam bývají i vodící prvky :-) Když tu páčku vidím, tak mi to přijde udělané jako dobrá sranda.

  • Springi  

   Jo dobrá sranda to je. Fakt až ted si uvedomuji jak je to nachýlné pokud to kolo někde spadne a tu pružinu o větev vyhodíš tak smůla.

   Pružinku mám ale potřebuji dovnitř to vodítko. Drátem to nevyřeším. mělo by to mít asi tvar šroubku jehož hlava se vloží do té pačky a na závit se navlékne ta pružinka aby se neprohýbala a fungovala tak. Když bych viděl jak to alespon vypadá vyndané tak ty rozměry bach snad nějak odhadl či zkusil oměřit z té páčky ale nevím nevím.

  • Springi  

   Nevím jak přesně to myslíš, s délkou a průměrem té viditelné osičky asi není problém – délku odhaduji do 1cm max a průměr tak aby vlezl do pružinky. Ale aby ta osička, která vede tu pružinu, držela i nějaký ten směr, nevím jestli nemusí být v té páčce nějak přesněji uložena.

   Dnes zkusím vložit nějaký šroubek a uvidím co vlastně to bude dělat, nevím jestli ta pružinka držít tu osičku nebo ta osička má držet tu pružinku to by mohl být ten problém.

  • Springi  

   A čirou náhodou když bych tě poprosil nemohl bys tu osičku zkusit vyndat ofotit a oměřit ji. Pokud máš obavy abys něco nepo… chápu to.

   Předem Díky

  • Springi  

   Ta vlastní pružinka mě bez té osičky lze bez problém vyndat i zandat, ona je fakto docela měká tj. snad by to neměl být problém ale je tam to snad.

  • Springi  

   Takže po cca desátém pokusu se mi podařilo najít u upravit hřebík tak, aby jeho hlava držela v páčce lockoutu. Musel to být hřebík s vyšší hlavou jinak ta hlava u obyčejného hřebíku po několikerém zamkuntí lockoutu vypadávala a hřebík ztratil funkci vést pružinku, tak jak je třeba.

   Rozměr hřebíku je nakonec: průměr cca 2,3mm tak aby se vešel akorát do pružinky a délka hřebíku cca 12mm. Pokus x omyl.

   Všem děkuji za rady a snad toto řešení vydrží v provozu.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.