Scott Scale 940 - 2019 problém s Lockoutem přední vidlice

14 nepřečtených
  • Springi

Dobrý den,

mám kolo Scott Scale 940 model 2019.

Po pádu jsem si všiml, že mi nějak blbne lockout přední vidlice a zjistil jsem za jízdy, že pružinka v ovládání je skoro vypadlá. Za jízdy jsem ji blbec vyndal a něco mi vypadlo z ruky.

Po opětovné montáži lockout nefunguje tak, jak má a navíc ta pružinka je taková prohnutá jakoby měla vypadnout viz. foto přílohou.

Kouknul jsem se na internet jak vlastně má to ovládání lockoutu vidlice vypadat a zjistil jsem, že jsem přitom zřejmě ztratil nějakou součást pružinky, která jakoby vedla tu pružinku, aby se zřejmě nekroutila ve své pozici.

Mám jen tu vlastní pružinu a dle informací, které jsem doposud zjistil, mi chybí malý osazený čep, představuji si ho jako šroubek bez závitu, který se z jedné strany zasune do páčky a na druhou stranu se navlékne ta pružina.

Nemáte prosím někdo starý rozbitý lockout, ze kterého by se dala ta část použít či případně bych alespoň potřeboval ten čep oměřit a ofotit, abych si ho mohl nechat vyrobit a nemusel kupovat nový lockout, který údajně od Scotta stojí 2700kč.

Předem Vám děkuji za jakoukoliv informaci.

• Smazaný účet  

Nyslis asi tenhle vodici trn v pruzince ze? Mam tu zrovna jednoho scotta od kamarada na promazani a sestelovani, tak na to koukam. To by tam nekdo sikovnej urcite dovedl dodelat.

• indet  

Podívat se dovnitř pačky, zda je tam zavit, nebo je to nalisované do kovového pouzdra, případně ta nejhorší varianta byl to jeden kus zalitý plastem páčky ( nebo hliníkem). Pokud je tam zavit náhrada bude jednoduchá. Pokud je to nalisované je důležité, odhadnout správný průměr a zalepit lepidlem na kov. Pokud to byl jeden díl nezbývá asi nic jiného než risknout provrtaní z druhé strany a chytnout nějakou hřídelku malým šroubkem, ale je tu riziko že to praskne . Je to ale na vlastní zodpovědnost. Možná seženeš jinou pačku ne přímo od Scottu za jiné peníze.

• Springi  

Už jsem tam včera koukal přes zrcátko, je to dost nepřístupné přes ty páčky, ale je to uvnitř bez závitu, dle toho co mi říkal pán ze Scotta tak je to tam volně vložené tj. ani ne nalisované. Prý mu to z toho pouzdra šlo lehce ven po sundání té pružinky to jde asi s ní ven. Vrtat do toho nebo dělat závit se mi nechce a doufám že to nemá ani smysl, spíše by mě zajímal ten tvar který má přijít dovnitř. Není to ale nikde celé k vidění.

• Springi  

Jasně myslím přesně to.

• Springi  

Někde jsem ten „zmetek malej“ vytrousil a 2700kč se mi za celý lokout nechce dávat. Myslím si že by se to dalo dle něčeho vyrobit, snad, neviděl jsem jak to vypadá vyndaný.

• Smazaný účet  

Skus třeba z kraje jednoduché dočasné řešení. Ucvaknout kus čtyřky drátu a vlepit ho tam vteřiňákem. Nebo podobnej silnější akorát srát co se nekroutí.

• Smazaný účet  

Oprava: drát

Na mé fotce vidíš jak asi dlouhý má být (kam až má v pružince sahat.

• -Alan-  

Zkus pružinku do nějaké propisky. Když bude sedět, tak tam bývají i vodící prvky :-) Když tu páčku vidím, tak mi to přijde udělané jako dobrá sranda.

• Springi  

Jo dobrá sranda to je. Fakt až ted si uvedomuji jak je to nachýlné pokud to kolo někde spadne a tu pružinu o větev vyhodíš tak smůla.

Pružinku mám ale potřebuji dovnitř to vodítko. Drátem to nevyřeším. mělo by to mít asi tvar šroubku jehož hlava se vloží do té pačky a na závit se navlékne ta pružinka aby se neprohýbala a fungovala tak. Když bych viděl jak to alespon vypadá vyndané tak ty rozměry bach snad nějak odhadl či zkusil oměřit z té páčky ale nevím nevím.

• Smazaný účet  

Myslim ze by si s timhle poradil kazdy domaci kutil za jedno odpoledne. Podle toho jak nad tim bloumas spis myslim, ze to nekomu budes muset sverit. Fakt je deset moznosti jak tu osicku nahradit i kdybych mel tu packu skrz to osazeni pro osicku vrtnout milimetrovim vrtackem riznout do ni zavit a vsroubovat 1.5 sroubek o delce asi 2cm. Muzu ti to zmerit presne ale snad nenu problem si vyzkouset na jake delce uz pruzinka drzi tvar a nevychyluje se.

• Springi  

Nevím jak přesně to myslíš, s délkou a průměrem té viditelné osičky asi není problém – délku odhaduji do 1cm max a průměr tak aby vlezl do pružinky. Ale aby ta osička, která vede tu pružinu, držela i nějaký ten směr, nevím jestli nemusí být v té páčce nějak přesněji uložena.

Dnes zkusím vložit nějaký šroubek a uvidím co vlastně to bude dělat, nevím jestli ta pružinka držít tu osičku nebo ta osička má držet tu pružinku to by mohl být ten problém.

• Springi  

A čirou náhodou když bych tě poprosil nemohl bys tu osičku zkusit vyndat ofotit a oměřit ji. Pokud máš obavy abys něco nepo… chápu to.

Předem Díky

• Springi  

Ta vlastní pružinka mě bez té osičky lze bez problém vyndat i zandat, ona je fakto docela měká tj. snad by to neměl být problém ale je tam to snad.

• Smazaný účet  

No vsak. Ta pruzinka je tam jen aby vracela packu a osicka jen jako voditko aby pruzinka nevyskakovala a nekroutila se. Ani to nemusi byt nejak uchycene. Ta osicka jde nahradit cimkoliv a nepredpokladam ze by ve skottu nejak moc resili jak ji tam pridelat a vymyslely pro ni zavity nebo presne osazeni hridel na otvor a zalisovani. Bude tam z vyroby nejspis na kapce lepidla proto jde snadno odstranit. Jak vypada jeji tvar v tom osazeni neni nejspis vubec dulezite. Jeji funkci zastane cokoliv co se tam misto ni nalepi.

• Springi  

Dobrá díky za radu a jdu vyzkoušet, zítra napíšu jak se zadařilo.

• Springi  

Takže po cca desátém pokusu se mi podařilo najít u upravit hřebík tak, aby jeho hlava držela v páčce lockoutu. Musel to být hřebík s vyšší hlavou jinak ta hlava u obyčejného hřebíku po několikerém zamkuntí lockoutu vypadávala a hřebík ztratil funkci vést pružinku, tak jak je třeba.

Rozměr hřebíku je nakonec: průměr cca 2,3mm tak aby se vešel akorát do pružinky a délka hřebíku cca 12mm. Pokus x omyl.

Všem děkuji za rady a snad toto řešení vydrží v provozu.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.