• Sooree

    Zdravim.

    Nedávno sem dostal novej bike s rámem Scott Scale 10 2006 (CR1).

    Rám je tento, ale komponenty na kole jsou nové (komplet sada XX,Mavic Crossmax SLR 2010,Ritchey WCS Carbon,RS SID WC 2008).

    Všechno šlape dobře ,ale zdá se mi ,jako by to kolo „nejelo“.

    Když jsme zkoušeli jet z kopce s člověkem těžším než já na Ravu XC Performance(starší bike,asi 12 kg),muj Scale (9kg)byl pomalejší.A když jsme kola vyměnili těžší člověk jel na Scottu též pomaleji.

    Myslíte,že je to rámem?Přece jen je to 2006 ,už je v letech.Protože komponenty na kole jsou téměř nové.Nevíte čím by to mohlo být když ne rámem?PS:zapomněl jsem dodat ,že kolo je z druhé ruky,ale má najeto málo-asi 500 km.

    0 0
    • Azmir  

      Rámem to určitě nebude. Je možné že ti drhnou brzdy, máš zanešené náboje nebo něco podobného.

      0 0
    • Lada,s  

      Zajímavý, 9 kg kolo musí letět jako raketa :-)

      0 0
      • Sooree  

        No to jsem si taky řikal…:)Do kopce se mi s tim jede výborně,ale hledat rozdíl v kopci není moc dobrý nápad ,protože výkonnostně sme každý trochu jinde.

        0 0
    • MlokCZ  

      Poměřovat z kopce je blbost. Nejdůležitější je ve sjezdu aerodynamika a to je dané posedem.

      Staší abys měl na tom Scottu o malinko narovnanější posed a hned budeš ve sjezdu pomalejší.

      Pláště také trošku něco udělají, ale už ne tolik jako aerodynamika.

      A posuvoat pláště dle toho, jak se na pohled zdá vzorek, to také vůbec nejde.

      0 0
      • Sooree  

        A mohl bys mi třeba jen stručně říct ideální posed?Měřím 175 cm,přesnou velikost rámu nevím ale řekl bych že 20palcový.Je mi trochu větší,ale dorostu do něj.Délka nohou přibliž.80 cm.

        Taky se mi zdá že sedlo je trochu naklopené k horní rámové trubce(směrem dolů)-to asi taky není ideální?

        0 0
        • MlokCZ  

          Nic jako ideální posed neexistuje. Posed je potřeba mít takový, aby vyhovoval nejen tvojím proporcím, ale také třeba ohebnosti a také hlavně stylu jízdy.

          0 0
      • Sooree  

        A jinak než z kopce poměřovat moc nešlo ,protože jak už jsem psal,jsme oba trochu jinde ve výkonnosti

        0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce