Jaky tlaky ve vzduchovejch Manitou?

23 nepřečtených
  • scret

    Na jaky tlaky vozite vzduchovy Manitucka? (Skareb, Black…) Mam Blacka Super a cca pri 110PSI se mi zda jeste mekkej. Mam 70kg. Zajima me kolik by se tam melo optimalne stouchat. V manualu jsem to fakt nenasel:-(

    0 0
    • Pá-dlista1  

      Sem vycet, ze maximum je 190, tagze mas jeste rezervu :) Nekdo prej husti o cca 25% vic. Nekomu zase tece a uchazi vzduch a takovy drobnosti. Mas doporucenej sag? V manualu je. Foukat by se mela na 75%vahy jezdce u 80mm a na 50% u 100 a vic mm, ale v jakejch jednotkach nebo co, to nepisou.

      0 0
    • Piper  

      Black/Skareb 165% váhy jezdce u 80 mm zdvihu. 110% váhy jezdce u 100 mm a větším zdvihu. Max. 190 PSI.

      0 0
    • MARIN  

      Svoji MARSku 01 funim na 130–140PSI (stejne to pak o trochu 5–10PSI ujde). Dle navodu bych mel mit 120PSI na 70kg. Max tlak udavaji 160PSI

      0 0
    • martt  

      skareb 2004, manzelka ma 68 kg, fukam na 15 atm (nieco cez 200 PSI)

      0 0
      • náčelník  

        200 PSI na 68 kg ??? Na tu váhu by to mělo být tak 120 PSI. Při tomto tlaku na tuto váhu si myslím, že vzduchovou komoru vyřadíš z provozu. Pokud se jí zdá vidlice měkká, snad by bylo lépe koupit tvrdší pružinu a foukat doporučený tlak. Max. tlak je tuším 190 PSI.

        0 0
        • lubos  

          no , to jsou ti zavodnici .. pevna je nejlepsi :-)))))

          0 0
        • martt  

          neviem, nestazuje sa. Max. povoleny tlak som nikde nenasiel. Najprv som skusil 12 atm, potom som tam nafukal 15. SAG ma okolo centimetra, na doraz ju nedostane, pruzi aj tlmi pekne.

          Ked som tu vidlu skusal ja s mojimi 100 kilami, zdala sa mi nesmierne makka – SAG asi 5 cm :-) napriek 15 atm. Viac som mal strach do toho nafukat hoci pumpa bola tusim az do 30.

          0 0
          • náčelník  

            Standardně se montuje střední přužina pro hmotnost jezdce 68 – 86 kg. To se nediv, že pod tvým metráčkem se ponoří 5 cm. S tím nemá tlak vzduchu nic společného.

            0 0
    • scret  

      Diky vsem za prispevky. Vidim ze mam jeste rezervu. Takze muzu foukat i na vic.

      0 0
    • tit  

      Ja na mojich 78kg tam davam tak 140–150PSI (Skareb Super) ale mam ju dost kratko na to aby som povedal, ze to je optimum. Stredna pruzina my zatial vyhovuje. Mna by skor zaujimalo konkretne ake oleje do toho lejete. V starych prispevkoch je o tom popisane dost ale ani za ten svet nikto nepise cim maze klzaky a aky olej do toho dava.Samozrejme o original fajnovych olejickoch neuvazujme. V predstihu by som chcel zacat nakupovat vsetky prevadzkove kvapaliny co do toho idu.Do servisu ma s tym nikto nedostane pokial to nebude akutne.D.

      0 0
      • náčelník  

        Proto je nutno použít jiný olej do TPC, jiný olej na mazání kluzáků a jiný na mazání vzduchového pístu, tak snad pochopíte, že si to nepamatuju :) Mám to poznamenáno doma, takže to sem zítra hodím.

        0 0
      • MARIN  

        Do TPC leju Motorex ForkOil (http://www.bikecentrum.cz/motorex.php?…), do vzduch pistu davam jen par kapek toho sameho a nohy mazu vazelinou (mam Mars)

        0 0
        • náčelník  

          Právě do vzduchového pístu se dává jiný – zítra upřesním.

          0 0
          • bajker  

            Do vzduchového pístu se dává motorový olej viskozity 20W-50 do tlumiče – tlumičový olej SAE 5WT je no v návodu www.progresscycle.cz Mazaci nevím skusil bych hydraulicky ten nezasychá.

            0 0
            • náčelník  

              Ušetřil jsi mi psaní takže jen doplním – co se týče mazání kluzných pouzder, ve všech manuálech jsem narazil pouze na termín „mazací olej“. Pan Ždimera z Progresscycle mi sdělil – na kluzná pouzdra motorový olej SAE 5W-40, nejlépe plně syntetický.

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.