• Pijer

    Po cca 4000 km se mi vymačkala levá klika Race Face Ride XC a proto budu dávat nové kliky i s převodníky + řetěz. Mám vyměnit rovnou i kazetu a tu stávající (SRAM 970) nechat do rezervy? Jak poznám, že je kazeta zralá na výměnu?

    0 0
    • revish  

      no ja mam kliky truvativ 5Dna ctyrhran, zadny top model, mam na nich najeto 10k km a porad drzi, jen jsem menil placky, jednou. u te kazety to poznas vetsinou tak, ze ti strili retez na malych pastorcich

      0 0
    • maxtor  

      Nevyměňuj nic, co menusšíš. Kazetu zničíš nejdříve tím, že ji jezdíš s vytahaným reťezem, který očesá zuby. Když pak dáš řeťěz nový, tak, jak se říká, „střílí“ – tedy vyskakuje samovolně ven, což na pohodě jízdy rozhodně nepřidá. Opotřebení kazety poznáš jednoduše pohledem. Když jsou na zadních stranách zubů stopy po opotřebení, nepomůže ani svěcená voda…

      0 0
    • revish  

      jo a kdyz uz budes menit kliky a retez tak bys asi moh vymenit komplet, ale zalezi v jakem stavu mas tu stavajici kazetu. nejdriv to zkus novy retez na starou kazetu a uvidis, kdyz bude strilet, koupis novou

      0 0
      • Pijer  

        Výměnu všeho zvažuju protože, když už dám skoro čtyřku za kliky s řetězem, tak by mě fakt docela mrzelo, kdybych to po pár km vodvařil kvůli kazetě. Prostě jestli načetá kazeta může mrvit řetěz tak, že ten následně dodělá převodníky.

        0 0
        • martt  

          Ak ta kazeta nebude strielat, tak ani nic nicit.

          Ak si zlikvidoval len LAVU kluku, tak naco chces menit vsetko?

          0 0
          • maxtor  

            Většinou tě náhradní díl stojí skoro tolik, co nový výrobek. Asi bych taky zvažoval, jestli kupovat náhradní nebo to rovnou koupit celé…

            0 0
          • Pijer  

            Ty kliky jsou nějaká OEM verze, takže jsem je ani nenašel na stránkách Race Face, proto mi sehnání jen levé kliky přišlo jako utopie.

            0 0
            • martt  

              myslel som nejaku (hocijaku) lavu kluku na ISIS s rovnakou dlzkou.

              0 0
    • Lister  

      Pokud bude nový řetez řadit a nabude střílet, případně bude, ale jen cca 100km tak kazetu nech. Jinak pokud jde o kliky doporučuju Firexy GXP – dobrá cena slušný design, pokud jde o integrovanou osu tak prakticky nic jiného neseženeš, jsem s nima zatím hodně spokojený, tuhost v pohodě, jen zatím teda neokomentuju životnost :o)

      0 0
      • Pijer  

        No já bych asi šel do Race Face Evolve, viděl jsem je do 3000,– i s osou.

        0 0
        • Lister  

          jasně nikomu nenutím :o) Pro mě byly co nejnižší cena prioritou, protože jsem k tomu neměl moc důvěru, ale veškeré pochybnosti se zatím ukazaly jako liché :o)

          0 0
      • Lister  

        jsem to napsal nějak divně, jsem měl na mysli, že asi neseženeš levnější kliky na pevnou osu :o)

        0 0
    • lendl  

      Ked ti to funguje a nechces vyhadzovat prachy, nemen nic len kluky. Nove prevodniky nechaj do rezervy. Ak nevies co s peniazmi tak vymen vsetko.

      0 0
      • Seadat  

        takovym pripadem,kterej menil kazetu a prevodnik (podotykam ale jenom stredni prevodnik) sem bohuzel ja :-( Sem byl na dovolenej na kole po CR a nak mi vubec nenapadlo, ze mam uz docela vytahlej retez no tak sem tam vodrovnal kazetu se strednim prevodnikem :-D Tak sem to vse vymenil, vysolil sem 2k a jezdim dal!!! Ale nasere to!!

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.