• james11

    Ahoj bajkeři, máte zkušenost s tím domácím ionťákem co byl na něj návod ve Velu?

    0 0
    • Luka  

      nevim jak ten ve velu, ja mela navod odnekud z netu, slaby caj, 1 lzicka soli, 3lzicky cukru… mno… zlaty jupi!… tohle bylo neskutecne hnusny.

      0 0
      • quidos  

        souhlas, taky jsem to zkusil namíchat, fakt to bylo hnusný :-/

        to od Phoebe zní podstatně líp, vodu s citronem (ale zdaleka ne celým) a cukrem si občas udělám, tak budu muset ještě zkusit vymačkat do flašky celej :-)

        0 0
      • Traction  

        Jo máš pravdu hodně slabý čaj to je jeden sáček do minimálně jednoho litru vody,špetka soli ve výsledku není vůbec cítit a cukr ale ne obyčejný ale glukosu(glukopur).

        0 0
        • Luka  

          mno.. hroznovej cukr je vhodnej na regeneraci, a ne behem vykonu ne??… ja ho teda zkousela pit i za jizdy, ale nijake vliv to nemelo… jelo se mi stejne spatne, jako obvykle :)

          0 0
          • Traction  

            Chtěl jsem jen napsat,že jsem to někde na netu taky četl a že to tam bylo takhle.Já piju jen čistou vodu.

            0 0
      • Paja  

        Jednak je to na pobliti, druhak sul (NaCl) nedoplni ostatni mineraly K, Mg, Ca, pokud uz domaci iontak z caje, tak pouzit skutecny prirodni iontak – roiboos – osladit, prip. smichat s dzusem nebo sirupem, mnam:o)

        0 0
        • MartinXC  

          To si ovšem bikování pleteš se sezením v čajovně :-) Ale jinak souhlas, pár hodin vymáčený Roiboos je docela slušná minerálka.

          0 0
        • Luka  

          me dycky rozesmeje kdyz mi segra se svagrem tvrdi, ze roibos je jediny caj bez teinu........ a pritom je to chrosti co zerou zebry, a zadnej caj! :))

          0 0
          • MartinXC  

            Cítíš se být nad zebrou když piješ čaj ?

            0 0
            • Luka  

              jasne…ja vim ze jsem bezova… takova zebra ma celozivotni dilema, jestli je bila s cernejma pruhama, nebo cerna s bilejma pruhama… chudinky zebry… to maj z toho roibose :)

              0 0
              • MartinXC  

                :-) Ještě že nežerou a nechlastají čaj, třeba by z něho měly růžové puntíky !

                0 0
              • Habib  

                …a kdyz panbuh da, tak budes jednou zebra Böhmova…:-)))))

                0 0
                • Luka  

                  vlk taky sliboval.. :)

                  0 0
                  • vlk  

                    Hele co jsem sliboval? Já nikdy nic raději neslibuji :o)

                    0 0
                    • Luka  

                      vlku, nedelas dobre, kdyz se stavis mezi zebru a Böhma! :D …

                      0 0
                      • vlk  

                        No nic, nějak nechápu. Raději vycouvám :o) Hrajte si na zebry a žirafy a nevím na co, ale mě do toho netahejte. :o)

                        0 0
            • jecnak  

              Hele neurazej moje opaleni z prilby na cele >:-D

              0 0
          • Paja  

            Treba po tom budes rychla jak zebra:o) prece sem nebudu psat „vyluh“ to zni hrozne.

            0 0
        • mr.nobody  

          na K, Mg a jiné by v tom čaji měl být ještě grep. Návod na takovej ionťák na doplnění minerálů mi kdysi dala doktorka, když jsem měl docela těžkou střevní chřipku…

          0 0
      • pelhrimov  

        … a kde se Ti tam vemou ty ionty a cukry o správné délce řetězce, něco možná vznikne pri rozpouštění soli, nepoužívají se v tvrdých ionťácích maltodextriny nebo jak se to píše? Není řešením koupit za pár korun kilo glukopuru? Ten smějí i kojenci, tak se tím nedá nic zkazit. Šel jsem se kouknout do kuchyně na krabici, 1 kg dextrózy stojí v lékárně 85,50 Kč (u nás v Pelhřimově, v Praze se to bude jmenovat nějak anglicky, nebude to mít lepenkovou krabici a bude to za 1000,–), nevím jestli to pomáhá, ale v každém případě se to fantasticky rozpouští :)

        0 0
    • MartinXC  

      Jednou jsem zkoušel si osolit a osladit vodu ve flašce, ale nedopadlo to dobře … Nejlepší jonťák na trase je pivko, pokud možno nealko.

      0 0
    • vlk  

      a jaký byl ten návod.Napiš ho sem.

      0 0
      • Pebe  

        z hlavy nevim do kolika ml, čaj+kávová lžička soli a polévková lžička cukru

        0 0
      • Smazaný účet  

        Liter caju, stvrt cajovej lyzicky kuchunskej soli, polievkova lyzica cukru a jedna cajova lyzicka citronovej stavy. Ked si to predstavim, ze ake to musi byt protivne tak to bude asi velmi zdrave. :-))

        0 0
    • Phoebe  

      Není to asi domácí ionťák, ale do 0,75l láhve: voda nebo slabý čaj, celý citrón a asi tak pět lžíček cukru. Chutná to báječně, ale energetickou hodnotu nevím :o)

      0 0
      • vlk  

        voda ,citron, cukr- klasická citronáda moc dobrá v létě si ji dělám na doma u mnoho let-nejlepší vychalazená.Čaj citrón cukr-to je klasika.Nenazval bych to iontovým nápojem, ty vlastnosti to nemá.Ale je to dobré.Na zbavení se pocitu žízně a dlouhé udržení vody v těle pijí v některých arabských zemí čistě vodu s citronem-bez cukru.

        0 0
        • MartinXC  

          Ale u toho si válejí šunky ve stínu, aby se moc nepotili. Při pocení by si tak příliš ředili obsah solí v těle …

          0 0
    • Peslezedirou  

      Iontáky nepiju ani štávy, jen čistou vodu. Je to z důvodu lenosti, obsah vaku tam občas zapomenu a po pár dnech se tam vytvoří Hu Hu Koktej na bázi penicilinu nebo spíš plísní, bakterií? Jinak si na výleťe rád dám pivečkoooo, najlépe černého kozlíčka :o)

      0 0
    • Lister  

      nevím co je ve Velu, ale mě se velmi dobře osvědčil pomerančový džus ředěný vodou v poměru 1:2 a navíc to i dobře chutná :o)

      0 0
      • Lister  

        no a jinak taky jak psali ostatní – čaj citron cukr – v létě hezky vychlazený, v zimě teploučnký z Camela – a navíc hřeje na zádech což se hodí :o)

        0 0
      • Pebe  

        já většinou jezdím na čistou vodu, když už ředím, tak 1:1 s Cappy Ice Fruit pomeranč+grape­fruit www.coca-cola.cz/…-fruit.shtml

        0 0
    • jecnak  

      Nekolikrat jsem to zkousel, ale vzhledem k cene normalnich Iontaku si radsi koupim neco hotovyho – velky baleni vydrzi na 50 litru (mne spis na 75l), takze to mam tak na 2–3 mesice.

      0 0
    • Rokro  

      Někde jsem četl, nechci to házet na KPO, ale možná tam, že celkem rozumná volba je 1/3 matonka + 1/3 magnézie + 1/3 džus. Džus dodá trošičku těch cukrů, aby trávicí ústrojí aspoň lehce fungovalo a nebylo úplně vypnutý a ty minerálky se vhodně doplněj svým složením obsažených solí. Dá se to pít a když jsem kdysi dávno jednou jel Krále, tak mi to minimálně neuškodilo. Doporučuji ještě udělat den předem a nechat v lednici v pootevřené flašce vyprchat většinu bublin.

      0 0
    • cukr.dva.nula  

      pro ty, co si radi daj dobrej, tedy sypanej caj, vysledek je 1.5 litru velmi osvezujiciho a velmi energetizujiciho, az euforizujiciho napoje:

      • do cca 3/4 litru studeny vody dejte alespon na 12 hodin louhovat zhruba 30g vaseho oblibeneho nakopavaciho zeleneho caje (muj je zeleny puerh :)), je to dobre to ulozit do lednicky, v teplych mesicich pak mate velmi dlouho studeny napoj
      • scedte, pridejte stavu z cca 3–4 prumernych citronu (podle chuti, bacha na prekyseleni zaludku, tohle mnozstvi si vychyta kazdej sam), spoustu cukru (nedelali ste si nikdy citronadu nebo co??? :)), doplnte do kyzeneho mnozstvi, v tomto pripade do 1.5l, protrepat, nemichat, chemicky energitaky se svoji cenou i vykonem muzou zahrabat!!!

      At vam to dobre slape, at jsou z vas poradny TeaRorists!!! :)

      Chystam se opustit citrony a zkusit i jiny plody (treba banan, jo? :))

      0 0
      • jecnak  

        Prosil bych definici „prumerneho citronu“ – ja jen abych neco nepokazil ;-)

        0 0
        • cukr.dva.nula  

          Nevim, podle chuti, tak akorat, kazdymu podle zasuh nebo i podle libosti? :) Proste jako kdyz si delas citronadu … kdyz to prezenes, musis to pak hodne osladit, ale pak je to fakt energobomba … ale bacha na prekyselenej zaludek :/

          0 0
      • Rokro  

        Hele, nejsem v tom zběhlej, tak se jen ujišťuju, ten zelenej čaj se fakt smysluplně vyluhuje i ve studený vodě? Dík

        0 0
        • cukr.dva.nula  

          Vyzkousej to. Vem stejny mnozstvi vody i caje. Nektery hodne cerstvy caje ti udelaj „macerat“ nebo-li rovnocennej nalev za studena uz po par minutach. V lete je to k nezaplaceni.

          Samozrejme cim je caj vic smotavanej a cim ma vetsi listky (napriklad caje typu tie-guanyin), tim dyl je potreba louhovat, aby z toho neco bylo.

          0 0
      • Dandysek  

        hehe, teda faram do caju hodne, ale neco takoveho jsem teda jeste neslysel:D muzu se zeptat? jaky ma vyznam louhovat pul dne zeleny caj, navic tolik (jakoze 30g na 1,5l vody je fest)? a jeste neco – jsi si jisty, ze je Pu-Erh zeleny?;)

        0 0
        • cukr.dva.nula  

          Nevim jak moc do caju faras, ale asi ne tolik, jinak bys urcite vedel, ze priprava jednoho konkretniho caje se lisi teplotou vody a dobou louhovani a temahle dvema velicinama muzes dost zasadne ovlivnit chut, silu a pocet nalevu (ale to asi vis). Teplejsi voda dostava z budecnejch sten caje dost odlisny latky nez studena.

          Jakej ma vyznam louhovat pul dne zelej caj? Ve studeny vode? Zkus to. Bude velmi silnej, silnejsi nez kdybys ho prelouhoval horkou vodou a pritom nebude trpkej … a louhuje se tak dlouho, protoze studeny vode trva o dost dyl nez pomalinku narusi bunecny steny.

          p.s.: louhovani za studena se rika macerat …

          p.p.s.: 30g na 1.5l fest – ani moc ne, vychazi mi to 10g na pullitr, coz je porad jeste hodne, ale na dobrej caj akorat

          p.p.s.: Pu-erh je jedna z provincii v Cine, specificka svym zpracovanim caje. Pu-erhu jako druhu caje je asi tak kolem 100, vcetne zelenejch a oolong puerhu

          p.p.p.s.: nic si z toho nedelej. Vzpominam na doby, kdy puerh byl pro me jenom jeden a objeveni dalsiho caje z tyhle provincie me dostalo. Dneska je ten zelenej mym nejoblibenejsim, hazi vic nez che-tai a i vic chutna :)

          0 0
          • Dandysek  

            jasne, jakoze uznavam sve omyly, zil jsem pri tom, ze Pu-Erhy jsou vzdy alespon castecne fermetovane.. dik za info..;)

            jen jeste jedna vec.. co se tyce toho louhovani.. fakt se mi to zda jako doba, proste nechat dvanact hodin caj ve vode.. myslis, ze co se trislovin a podobnych sracek tyce, ze je to v pohode? je sice pekne, ze se bunecny steny rusi pomaleji, ale na tohle to, myslim, nema vliv, ne? chapu, ze kdybych mel jist a pit jen to, co je zdrave, tak brzo umru, ale proc do sebe cpat jeste tyhle sracky..?:)

            a stejne si myslim, ze to mnozstvi caje je moc velke.. ale jen muj nazor, nerikam, ze je to pravda..;)

            0 0
          • jožin2  

            Jaký typ čaje tedy do domácího ionťáku dáváte? Hledal jsem něco o roiboosu a našel, že je na nespavost a kožní choroby. To na kole nevyužiju. A třeba zelenejch čajů je taky docela fůra.

            0 0
      • zizen  

        Maceráty jsou v horkým létě docela příjemná věc, jenomže když louhuješ čaj za studena, tak se z něj uvolňujou nějaký látky, který nejsou vůbec zdravý.. Z hlavy nevim který to jsou a co způsobujou, ale zkusim se zeptat.. a dám vám vědět :)

        0 0
        • pepino  

          Macaráti jsou takoví hadi s nožičkama:-)A nezdravý je všeckno-třeba grilovaný na uhlí,mňam:-)

          0 0
    • tomas tt  

      čistá voda, ked je hic alebo fakt dlhy trip tak sumivy multivitamin zarobeny v puse cez pauzu. Na drticovi som dal multi+vapnik+hor­cik+magnezium a dupal som jak fras…

      0 0
    • Kompi  

      Nejlepší ionťák je: chlorid sodný (kuch. sůl)3,5g, hydrogenuhlič.sodný (jedlá soda) 2,5g, glukoza 20g, chlorid draselný 1,5g. Vše rozpustit v 1 litru vody.

      0 0
    • filipes  

      To ne, ale zakladem je vzdycky sladka Matonka + dzus nebo sladky caj nebo kofola nebo Erektus. Doplnovat za jizdy do vaku podle toho co se naskytne, co taky zaruci pokazde jinou chut.

      0 0
    • enjoy  

      nevim jak moc je iontak to,co si delam do flasky ja,ale uz docela dost znamych se me po ochutnani ptalo co je to za dobrotu:-).normalni ovocny caj,primerene oslazeny.dobrutka.

      0 0
    • MITY  

      No já do sebe leju práškovej koncentrát od NUTRENDU nebo ENERVITU. Ten čajíček jsem taky zkoušel a nic moc…ionťák nebo voda…tj zlatý…výjimečně si dám kolu nebo džus…

      0 0
      • jožin2  

        Mně se právě z těchhle nápojů začalo nedělat dobře ( vlastně to bylo něco od Power Bar ) takže teď bych si to radši začal míchat sám. Budu asi kombinovat čaj ( nevím který ), sůl, cukr, matonku, magnesku, džus, colu apod.

        0 0
        • MITY  

          Já s timhle naštěstí nemám problém, naštěstí píšu, protože tyhle nápoje na mě působí, že co se píše na obalu i je tak ve skutečnosti, neni to extra energetická šleha, ale hydratuje to orga/ni/smus a celkově je to fain.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.