• bikemanx

    Zduř, jak jste na tom se servisním (domácím) vybavením na svého oře??? Máte třeba stojan…?? Máte některý spešl nářadí (typu: bičík, konusák..)

    0 0
    • grafik  

      krome stojanu, ktery si nechavam prave svarovat a odvzdusnovaci soupravy na hydro, tak mam asi skoro vse co je potreba …

      0 0
      • rhuman  

        mas nekde planek toho stojanu?

        0 0
        • grafik  

          planek ani ne, spis nakres na zaklade diskuze se zamecniky. Stojan je do tvaru A – aby se dal sklopit jako zehlici prkno), pricne nohy dlouhe min 1m, vysunovaci upinaci ‚trn‘, jeste vsak nevim jak poresit upinani ramu. Naklady: ‚jekl‘ cca 300,–, nastrik komaxitem cca 200, prace zamecniku – flaska fernetu – to de ne :)

          0 0
          • blue  

            schopnej zamecnik ti udela urcite i tu upinaci cast podle fotky, kdyz mu ukazes neco od parktoolu nebo pedalsportu

            0 0
            • grafik  

              uz taham fotky … nakonec ten ‚jekl‘ bude zadaca na firmu … tim padem flaska navic :))

              0 0
          • rhuman  

            posli me teda prosimte ten planek s rozmery, abych to nemusel merit a pocitat, diky

            0 0
      • Clodman  

        Jestli můžu poprosit tak taky dyžtak ten plánek

        0 0
      • grafik  

        TO rhuman & Clodman: http://www.parktool.com/…/PCS_9.shtml v podstate je to uplne stejny stojan, jako pod odkazem. Akorat nosna noha je na ‚kloubu‘ do ‚A‘, tak aby se dal sklopit jako zehlici prkno a nezabiral misto. Kloub ‚A‘ musi byt samozrojme na sroub, aby sel utahnout, jinak by nemel stabilitu. Pricne nohy jsou dlouhe cca 1m.

        0 0
    • MARIN  

      Stojan mam pod stredovou mufnu ale uz ho nepouzivat od doby co mam drzak udelany podle navodu na bajk.cz Z naradi nemam jen drahy veci jako zavitniky, frezky,rezacka zavitu na dratech,narazecka misek hl.slozeni

      0 0
      • náčelník  

        Kónus hlavového složení narážím na sloupek vidlice plastovou trubkou od vysavače, misky do rámu lisuji pomocí závitové tyče, dvou matic a dostatečně velkých podložek. To je drahé nářadí? :)

        0 0
        • MARIN  

          neni to drahe naradi ale jen levne pripravky/pomucky, ktere teda samozrejme misto toho naradi pouzivam taky :)

          0 0
        • aku  

          Nalisovat misky ok. Ale rozebrani jak? Upnout misku do sveraku a pomalu tocit tocit s ramem? (docela by me to zajimalo)

          0 0
          • vlk  

            myslím že bys je zničil-misky.Já dám zevnitř kovovou tyčku a klepnu,tak to postupně provádím po celém okraji až vypadne.

            0 0
          • blue  

            vyklepat zevnitr opatrne treba nejakou drevenou tyckou, alespon me to tak vzdycky jde

            0 0
      • davzak  

        Nejak nemuzu najit ten planek na bajk.cz. Nemohl bys napsat odkaz? Dik.

        0 0
    • Daf  

      Stojan zrovna nemam, ale s tim naradin co doma mam rozeberu na kole vse co potrebuju, takze do servisu uz nechodim.

      0 0
    • Zil  

      Stojan na kolo nemam a zbytek si udelám doma stačí pruměrně vybavená dílna a trošku přemýšlet jak co udělat

      0 0
    • Pá-dlista1  

      Jo mam doma treba stojan nebo konusaky, ale stejne si nekdy i prkotiny nechavam delat v servisu.

      0 0
    • Manas  

      Vzhledem k tomu ze jsem na vesnici, tak krome stojanu mam snad vsechno, pres ulici autodilna, ob 4 baraky soustruh, freza :-)

      0 0
    • PietroUL  

      Kazetu sundavám ve dvou lidech, jeden jí drží rukavicema, druhej povoluje. Ježka narážim dřevěnym hranolkem. Místo klíče na ořech mám obrušenou špachtli. Doma se vždycky něco najde :) Montážní stojan nemám, ale asi už si nějakej nechám vyrobit. Opravovat kolo opřený o zeď je k vzteku.

      0 0
      • Jogador  

        Jestli máš v garáži nebo v dílně trubky, tak ho pověs za sedlo, trochu se houpe, ale jde to, na seřízení přehazky to stačí…

        0 0
        • Volf  

          Taky takhle věším kolo za dvoucoulovou plynovou trubku ve sklepě. Jinak nářadí mám většinou udělaný včetně centrovací vidlice, stahováku na kliky, biče. Klíč na osmikolo a na středové složení se dá koupit za pár kaček, centrklíč taky, nýtovač na řetěz nepotřebuju, stranové klíče si obrousiš nebo necháš obrousit aby jsi mohl seřizovat kónusy / v mém případě /, misky hlavového složení se dají nalisovat ve svěráku, kleště na bowdeny a lanka nahradí bez problému štípačky a víc nevím co bych ještě potřeboval.

          0 0
          • Pá-dlista1  

            A jak zkracujes retez nebo co delas, kdyz ho pretrhnes?

            0 0
            • Volf  

              Zkracuju vybroušeným průbojníkem a podložením dvěma matičkame M5 / pak nevyrazíš čep úplně / a po zaklepnutí čepu ani nerozleklepávám a řetěz jsem ještě nikdy za cca 32 let ,, nepřetrhnul ,,.

              0 0
              • blue  

                aneb proc to delat jednoduse a pohodlne… :-)

                0 0
              • blue  

                btw. kdyz je retez na kole, tak se s tim musi takhle dost blbe manipulovat, ne?

                0 0
                • Volf  

                  asi záleží na co jsi zvyklej. Kolo položíš na pravej bok a jedeš. Pro mne je to rychlejší jak s nýtovačem.

                  0 0
                  • Pá-dlista1  

                    A pritom staci sebou vozit jen tech par drobnosti, velke kladivo a vhodny sutr na podlozeni, nez investovat stovku do nytovacky :) No ja jsem schopnej pretrhnout retez i trikrat za vyjizdku. Je dost mozny, ze na tom ma vinu i stav toho retezu, ale stava se to i u novych.

                    0 0
                    • Volf  

                      Já neřek, že ho nemám, ale že ho nepotřebuju. Fakt mi to spousta lidí nevěří, ale oravdu nevím co je roznejtovanej řetěz a byly doby kdy jsem jezdíval strašnou spoustu kiláků ročně.

                      0 0
                      • MartinXC  

                        Spoustu let jsem to taky nevěděl, až do loňska. To jsem přetrh řetěz, ztratil nýt a 20 km jel domů metodou šlapání „půl otáčky dopředu, půl dozadu“ s roznýtovaným řetězem. Od té doby vozím nýtovačku…

                        0 0
                  • blue  

                    pokud ti to tak vyhovuje, tak jo

                    s tim retezem ti verim, ja taky nevim, co je roznejtovanej re­tez…

                    0 0
    • mastihuba  

      kladivo, větší kladivo..

      0 0
    • sraldo lattrinny  

      Mám doma skoro vše. Používám imbusáky, torxe od štadvile(píši foneticky)-nevymačkají se, kombinačky na lanka od knipexu-ty stříhají i papír. Zbytek je různě vyroben kámošem v továrně. Jediné na co si netroufám je centrování a hedšok.

      0 0
      • bikemanx  

        Tak jsem na tom tak nějak stejně. Stojan is made in grandfather..

        0 0
        • blue  

          co to je za zemi ta grandfather? ;-)

          0 0
          • Rolei  

            se mi zdá, že bych měl radši stojen „made by grandfather“, ale proti gustu…

            0 0
    • Lister  

      Kapesní nářadí s imbusama. Tři ploché klíče na k¡omusy, stahovák na kazetu a k tomu velký prstencový klíč ( asi 24) , centrklíč, dvě montpáky, kombinačky. Bičík má strejda přez ulici. S tím udělám prakticky vše co potřebuju. Zbytek zvládne servis (tak 1 za dva roky). Chci ještě koupit nýtovač, ale zatím jsem nikde neroztrhl a řetěz mi vymění zdarma při koupi, tak mě k tomu jěště nic nepřinutilo. Další věc, která by se hodila je stahovák klik.

      0 0
    • vlk  

      Mám plně vybavenou dílnu se vším všudy, akorát soustruh chybí.-teda tata má.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.