• Cortez

    Zdravim, vazne premyslim nad touto vidli, ale nenasel sem o ni moc informaci – predne mam na mysli model 302 (85–130mm), kterej je pruzinovej. Zajimalo by me, jake s ni mate zkusenosti, jaky je chod a celkove jak pracuje, jestli je diky 32mm noham opravdu tak tuha, jak se rika, a nakonec, na kolik kg je tam od vyroby pouzita pruzina (mam okolo 65kg) Jinak, jezdim v terenu, neco mezi xc/enduro.. PS: v historii o 302 moc neni PPS: o Tore 302 byl clanek ve Velo, spolecne s Ruxem a Splice, ale jeden clanek mi prijde na objektivni ohodnoceni malo.. Dik za odpovedi…

    0 0
    • Cortez  

      To tady nikdo nema pruzinovou Toru? Poradte prosim…

      0 0
      • Marcinka  

        …no já ji nemám…ale když prosíš…aspoň nějaký názor… Vím o jakou vidli jde. Podle mě velmi dobrý poměr kvalita/cena/tu­host. Ty 32 mm nohy jsou určitě přínos. Dobrá je i regulace zdvihu, pružiny jsou podle mě na 65 kilo v poho, výměnu pružin nebude potřeba provádět. Možná je ale dobré připlatit si na Revelation.

        0 0
        • Cortez  

          No Revelation, to uz je jaxi jinde, tech 5600 za Toru je pro me strop..

          0 0
      • fousek  

        No kdyz si nekdo zamkne treath tak se nesmi divit:-) Ja ji mam, najeto tak 150 km, chod vybornej, teda s mejma 75 kg na tebe bude standartni pruzina kapku tvrdsi bystelovani odskoku funguje ve velkym rozsahu, to ze by se nejak kroutila sem nezaznamenal, ale mam V-cka, vaha mi pripada OK. Akorat po nejaky dobe zcala docela dost klapat, takze ted je na garancni prohlidce s tim aby mi rekli jestly to klapani je normalni nebo ne

        0 0
        • Marcinka  

          I mně vidle Marz. trochu klepe.

          0 0
          • fousek  

            No jako kdyby klapala jako drop-off tak se na to ani neptam, ale tohle sou docela rany, jako kdyby pruzina narazela do nohy, ale na chod to nema vliv, uvidime co rekne servis

            0 0
            • pos3k  

              tohle mely ve zvyku delat psyla a duky z u turnem

              0 0
              • vlk  

                jo stačí to snížit o čtvr otáčky a je to ok.

                0 0
                • fousek  

                  No kapku se ten zvuk ztisi, ale ne o moc, v podstate cim je vidle niz tim je to lepsi, me to cvakne nekde ve 2 cm zdvihu, takze kdyz zabiram vic tak to mlati jak mlaticka. Uvidim co rekne servis…

                  0 0
                  • vlk  

                    a tak top je o něčem jiným, to pak necvaká ta pružina při konci zdvihu.takže to budou rány co dává pružina o stěnu vidlice.-Na té samotné pružině je někde v polovině navléklá taková umělá hmota-bužírka.-viz to červené na obr tady- www.bike-forum.cz/…ponenty.html?… Možná ji máš prodřenou nebo je strolovaná na pružině směrenm dolů.Ona je to taková tenká umělá hmota.Můžeš ji buď vrátit do středu pružiny, nebo do poloviny pružiny umístit jako bušírku uřezaný kousek stzaré duše.Za servis bych neplatil.Máš to během chvíle vyřešeno doma.

                    0 0
                    • fousek  

                      no ona ta vidle je asi 3 nedele stara a v navodu psali ze bez garancky neuznavaj reklamace, takze kdyz uz ta garancka musi bejt tak at se na to podivaj. Jinak presne to sem si myslel, ze se pruzina opre o stenu vidle

                      0 0
                      • fousek  

                        Tak to bylo jak rika Vlk spadlej ten plastovej krouzek a prej malo voleje, nic mene za 600 nekup to, takze pokud to nekomu zacne delat doporucuju si to opravit doma

                        0 0
            • gobike  

              Mne to dela, kdyz dam zdvih na 130mm a zapruzim naplno. Pri mensim zdvihu v pohode.

              0 0
        • Jogador  

          Vážim 70 kilo a byla na mě moc měkká, ale měl jsme 318, koukám, že to je kus od kusu:)

          0 0
          • Cortez  

            No kdyz sem se ptal na koloshopu tak rikal ze je pro me akorat, tak se necham prekvapit :)

            0 0
          • fousek  

            bych spis rek ze to bude otazka nazoru na to co je meky a co tvrdy

            0 0
    • kajulka2  

      Já mám Toru318 taky pružinu,koukal sem na web vyrobce, asi jedinej rozdil oproti 302 je v Motion Control, takže ostatní vlastnosti by mohly bejt podobný. Mám 72 kg, ve vidli je std. pružina podle výrobce do 70kg, ale já bych snesl i měkčí. Chodí slušně, je to i docela žehlička. Tuhost nevim, mám Véčka, tam se to asi tolik neřeší, ale je dost robustní, vnitřní nohy ocel, vnější magnezium, korunka taky dost mohutná…

      0 0
    • gobike  

      Mam ji,zehli dobre, je tuha, na tvoji vahu bude akorat, bez do ni.

      0 0
    • Cortez  

      Diky za nazory. K tomu zamknuti-sem se nejak preklep a vsim si toho tedka :) Jinak, nevite o nejakej mouchach, proste jaky jsou i minusy tehle vidle? Zkousel ji rozebrat nekdo doma? Jeste bych dodal, ze mam Vecka.

      0 0
      • kajulka2  

        Tak já už sem si v ní měnil olej, takže sem ji rozebranou měl, ale je to moje první vidle, takže nemůžu srovnat s ničim jinym. Bylo v ní dost špon a nepořádku, ta moje byla špatně složená, manžeta na mechanismu Motion Controlu byla napul ohrnutá opačně. Pouzdra sou v každý noze 2, dlouhý asi tak 5cm/kus, jestli je to u jinejch vidlí jinak , to netušim

        0 0
        • kajulka2  

          A ještě celá náplň tlumiče(asi teda), 130 ml oleje, je držená na svym místě jediným o-kroužkem, nevim jaký jsou tam tlaky, ale 2ks nebo manžeta by byly asi lepší. Docela jsem zvědav jak dlouho to bude fachčit

          0 0
        • Pekáček  

          Špony? Bordel?

          0 0
          • kajulka2  

            No když sem vylil olej z vnitřních noh a vypustil z vnějších, tak na dně misky byly zlomky kovu+nějakej černej bordel, bylo to i v nohách, který sem čistil hadrem

            0 0
        • evzenfsr  

          Ahoj chci se zptat mam tora 302 a zjistil jsem ze mam od oleje regulator odskoku kdyz jsem ho vycistil je zase za chvili od oleje jako by prosakoval mam s tim jit do servisu?

          Diky evzen

          0 0
    • aortacek  

      na velo hanák je v akci za 4490,–

      0 0
      • Cortez  

        No spatny to zrovna neni, akorat to ma takovou mouchu, ze to je sundany z kola (zas tam moc by to nevadilo), ma to docela kratkej krk (to by se taky zvladlo, vyndal bych podlozku/y), ale je to na kotouce, coz je problem, kterej nechcu resit, pac nemam penize na preplitani kola + kotouc mechaniku (spojeny razeni z brzd. pakama). Nevim. To by to novy predni kolo muselo vyjit dost levne. Kdyz uz kotouc tak asi Avida BB5 (1600) + naba (stacilo by deore – 500) a uz su o dva tacy draz…

        0 0
        • kubas  

          Já nevím,ale BB5 je u nás na krámě za 1600 za obě?!

          0 0
          • Cortez  

            hm, imho koloshop neni zas tak drahej a BB5 ma za 1500 jednu. Pochybuju ze u vas na krame maji BB5 za 800 jednu, kdyz za tu cenu je nejlevnejsi simanacka mechanika (475 tusim, nebo jak). Takze jestli to tak opravdu je, a tomu moc neverim, tak to je jety…

            0 0
            • kubas  

              ne,ne,ne,jsou obě za 1600-dvakrát jsem se ptal.A zářej novotou.

              0 0
              • Cortez  

                Hm, tak to moc nechapu, asi sou sundany z kola, odhaduju. Jinak si to moc nedovedu predstavit, normalni cena se pohybuje okolo 1500kc..

                0 0
      • grizzlik  

        hmm ale hosi tam pisou ze ta 302ka ma Motion Control coz je blbost..

        0 0
    • Cortez  

      Jeste bych mel doplnujici dotaz: kdyz koupim tu Toru z Velohanaka, tak teda potrebuju novy predni kolo. Muzete sem hodit nejaky navrhy, co nechat zaplist (naboj + rafek)? Co sem se tak koukal, task by nemuselo byt spatny dat Novatec Disk za 6 kil (koloshop.cz/in­dex.php?soucas­tka=7&vyrobek=2168) + nejakej cernej rafek bez brousene hrany pro vecka, levnej a slusnej (napadla me treba Rigida Zac 2000-asi 350). K tomu bych hodil nejakz cerny draty a nechal si to u mechanika vyplest. PS: co nejlevnejsi/co nejlepsi ; hranice: tak litr diky

      0 0
      • aortacek  

        u hanáka maj i kola př+zad author za 1090 a nějaký sh. za 1390 nebo 2390

        0 0
    • Cortez  

      No tak Tora je doma, ta z Velohanaka. Je znat dobry jemny tlumeni oproti tlumici partone na byvalym suntouru. Tuhost taky super. Ale ta vidle je dost tvrda, zehlicka to neni. Nevim jestli na ni sem moc lehkej. Nevim co si o tom mam myslet, ta vidle lip hospodari se zdvihem, ale ta xcp75 (olej. maz.) proste chodila lip, brala toho na tech 80mm hodne, tahle se na 85mm (min. zdvih) kdovijak nehne. Kdyz se do toho opru a zkusim naplno zapruzit na predni kolo, tak to zmacknu odhadem na 80% zdvihu. Je taky pravda ze sem s tim jeste nejel moc teren (jeste nemam pr. brzdu:). Rozchodi se ta vidle? Nebo je tvrda pruzina (je to OEM z GT i-drive tusim)? PS: jestli to je pruzinou, za kolik se da sehnat mekci a do kolika kg je?

      0 0
      • luke777  

        cauky az budes mit zkusenosti z terenu napis resim stejny problem jakou vidlu koupit vazim zhruba stejne jak ty, diky

        0 0
      • fousek  

        No covece nevim, me nepride ze by nezehlila, jezdim ji na 130 mm a z mista kdyz na ni skocim tak na tech 70–80%, pri normalni jizde v terenu tak do 50% zdvihu, kdyz nakej jako kamenitej sjezd tak 80% no a kdyz skoky tak obcas doraz podle dopadu. Suntoury co sem mel tu cest vyzkouset ji nesahaj ani po kotniky. Takze mozna by ta mekci pruzina nebyla od veci.

        0 0
      • TinkTink  

        Standartni pruzina je na cca 80, 85kg…takze mas imho tvrdou pruzinu :)…pochybuju, ze by na cely kolo dali nejakou nestandartni (resp.reknu to jinak – tech s mekkou pruzinou proti normalu je velice malo… :) )

        0 0
      • Tom New  

        Hm, ze mam 73 kg, tak je standardni pruzina i na mě moc tvrdá, moc mi nezehli! Po panelove ceste jet neni nic moc … Da se vymenit pruzina? za kolik?

        0 0
      • Smazaný účet  

        Standartnbí pružina je červená, u tory je pro hmotnost 63–72kg.

        jinak měkčí-žlutá(11.4310­.168.00) je pod 63 kg.

        modrá(72–82kg), černá(82+kg)

        ta žlutá pružina vyjde na cca litr. Ta cena je tak vysoká, protože nejde jenom o přužinu, ale vpodstatě celý vnitřek pružící nohy(u u-turnu). Nicméně pokud ji neseženeš u žitného a ani nikde jinde na netu, počítej, že čekací doba je odpordná. Já už takhle čekám 9. týden na pružinu do RS Domain 318 u-turn(a chtějí za ni 1300).

        A ještě něco, dej tý vidli čas až se rozchodí, pak se začně chovat trochu líp.

        0 0
    • LoL  

      dravim, mam RS Toru 302 bez U-turn, zdvih 100mm, nova jazdena cca 500km, v terene mi pruzi tak cca 5cm a ked niekde na asfalte alebo doma na nu zatlacim celou svojou vahou tak mozno da aj tych 7cm. Rozmyslal som nad kupou maksej pruziny, ale nebola by ta pruzina uz moc maka a neslo by to na doraz? V tom pripade, ako vadi vidlici, ked chodi az na doraz?

      0 0
      • MlokCZ  

        Pokud z ní nedostaneš více jak 7cm při maximálním dynamickém rázu na místě, který dokážeš, tak bych dal měkčí pružinu. Pokud těmi 7cm nemyslíš dynamický ráz (tzn. stojím na místě na kole, klidně nepatrně nadskočím a pak se vší silou do toho opřu), tak pak zase nechápu, jak ti může v terénu chodit tak málo, že se ani na těch 7cm nedostaneš. To asi moc terén nejezdíš, jinak by ses dostal aspoň k té hodnotě, co dáš na místě (i kdyby to byl ten dynamický ráz jak píšu).

        A jaký máš teď sag?

        0 0
    • Hell_A  

      A co takhle Toru 318? Hm? Taky pružina, taky regulovatelnej zdvih a uzamykání.. Mám ji a jsem s ní spokojena, sice jí všichni vyčítaj váhu, ale mi tahle vidle upa stačí, i tak je ale lehčí 2.263g než-li ta 302.. a když budeš mít štěstí, vlezeš se do pěti tisíc:-)

      0 0
    • petrbw  

      přidám se s dotazem.Na mojí TOŘE 302 solo air mi vytlačilo gufero viz.foto.Když ho natlačím zpět a propružím vidli, pukne to a gufero opět vytlačí ven.Nevíte o někom na Ostravsku kdo by to byl schopen opravit.Žitnému bych to nerad posílal, protože chci stihnout DRTIČE a tam by trvalo déle.Dík za radu.

      0 0
      • Smazaný účet  

        Zkus se poptat v mojekolo.cz(v cen­tru maji obchod), nebo maxcursor. Mozna v Biciklech(zas­tavka stodolni) by mohli neco vedet.

        0 0
      • Fred  

        Sice nemam Toru, ale zato mam stejny problem na RECONu SoloAir. Vypada to, ze pri kompresi vidlice utece vzduch pres negativni komoru do vnejsi nohy. V ceste mu stoji jen jeden O-krouzek. Tipoval bych, ze je bud ojety nebo spatne namazany. Ale zatim jsem na to neprisel. Jestli nekdo znate reseni, sem s nim…

        0 0
        • petrbw  

          Nakonec mi to opravili v YOGI Ostava.Prý jen dolili olej co mi vytekl a nalisovali to zpět.Dnes vidlici nasadím a odskouším.Taky se mi to moc nezdá, ale jsou jako autorizovaný servis, tak by tomu měli rozumět.Pokud se to stane zase, rozeberu to sám a vyměním ten o-kroužek, protože to co píšeš, má logiku.Dám vědět.

          0 0
          • Fred  

            Jsem zvedavy. Ty O-krouzky maji dost blby rozmer na sehnani. V zadnem hoby obchode jsem na ne zatim nenarazil. Kdyz bys je kupoval, je jich tam vic, i mezi pozitivni a negativni komorou (viz. http://www.sram.com/…%20Guide.pdf)…

            0 0
            • petrbw  

              Znám tady ve FM celkem dobrý obchod na o-kroužky.Tam jsem zatím sehnal vždy.Používám různé do potápěčské výstroje a tak jsou taky rozměry, že někdy žasnu.

              0 0
              • Smazaný účet  

                Tak šup sem s mapou:)

                0 0
                • petrbw  

                  Když jedeš od FM, Dobré po staré cestě na Těšín tak je to před Horní Tošanovice na pravo  odbočka k velkému motorestu a benzince.Tam odbočíš a přímo naproti hotelu je nová modrá budova.To je prodejna kde koupíš snad každý O-kroužek.Co nemají, tak snad jsou schopni sehnat. Mimochodem ta moje "opravená "vidlice vůbec nebyla opravená.Doma jsem ji nafoukal a horní gufero šlo opět ven.Kdyby to nafoukal už ten servisák, tak na to přišel.Vezl jsem to do Yogi znovu.Vzali to ale nejspíš to pošlou k Žitnému.Trochu jsem se zalekl té rozborky doma,nerad bych tam něco zničil.Ach jo.

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Diky moc, urcite casem vyuziju, mam doma dve RS a obe trochu tecou:)

                    Jina YoGi, no, ja nechtel syckovat, ale oni mi tam pripadaji trochu mimo:(. A na zitneho sem nastvany, prtoze na pruzinu do vidlice cekam uz desaty(!) tyden:(

                    0 0
                    • petrbw  

                      Jo, zatím budu věřit tomu, že došlo jen k nedorozumění.Ale kde se chceš obrátit.Žitný má výhradní a Yogi je na Ostravsku psané jako jedinný autorizovaný servis.Tak to pak člověk neví kudy kam.No, snad to dopadne.

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Ted jsi mne prekvapil. Nejak mi z minulosti utkvelo v pameti, ze RS ma v ove tri servisni strediska. Jedno bylo v ykloobchodu kousek od bazenu Vitek(vpodstate naproti tenisovym kurtum) a to treti uz nepamatuju.

                        Jinak u e-shopu jsem se setkal s tim, ze mi poslali vidlici a ze kdyz bude problem, mam ji poslat k nim, oni ji poslou k zitnemu. Original zarucak k vidlici mi nejak neposlali a rovnez rekli, ze servis po prvnich 300km(nebo tusim sesti tydnech), neni potreba, ze ho uz udelali predem. Na zimu tedy posilam obe vidlice do eshopu, protze mi trochu tecou:(…

                        0 0
                        • petrbw  

                          No, na stránkách Žitný je YoGi uvedeno jako jediné RS centrum.Na opravu vidlice jsem dost spěchal a tak jsem zvolil tuto variantu.Teď, po rozležení v hlavě a se smířením, že asi pár dní stejně nebudu jezdit bych si u Žitného a nebo v YoGi objednal jen servisní SOLO AIR KIT, a opravu si udělal doma, pomalu a sám. Tak snad příště.

                          0 0
                  • Fred  

                    Stejne nefunguje, horsi to tedy byt nemuze. Ja jsem se toho pred prvnim rozebranim take bal a nakonec to dopadlo dobre. Jen ten olej byl vsude :-) Ale zase se neda rict, ze by to nejak pomohlo. Ono bez vymeny alespon krouzku to ani pomoci nemohlo. Clovek ale pochopi jak to funguje a na cem to vlastne jezdi – jedna trubka a par plastovych vylisku s tesnenim ;-)

                    YoGi je mi tedy divny servis, kdyz ji ani nevyzkouseli a vratili ji jako funkcni. Zvlastni pristup.

                    0 0
                    • petrbw  

                      Doufám, že tu první „opravu“ mi odečtou z ceny té druhé.Je to sice jen 160,–kč ale z principu to budu chtít.To že servisák opraví vzduchovou vidlici a ani ji nenafouká aby zjistil jestli těsní, je divné.Nikdo nejsme neomylní a každý má právo na omyl.Uvidím, jak se k tomu postaví.Tož tak.

                      0 0
                      • petrbw  

                        Tak mi konečně volali, že vidle je hotová.Cena opravy 1350,–.Při předávání v YoGi jsem si všiml, že vidle je celá od oleje a gufero je zase venku.Takže super oprava za ty prachy.Vidli jsem tam nechal, opravu nezaplatil a teď přemýšlím, jestli znovu risknout to u nich nechat opravit a nebo si ji odvézt a zkusit opravu jinde.Tvrdili mi, že to bylo u Žitného.Tak nevím.Je tohle normální, opravovat stylem pokus omyl?A musím ty jejich omyly platit?

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          Poduvej, pokud se to po „oprave“ projevi stejna zavada, reklamujes jejich „opravu“ a za onu opravu „opravy“ neni duvod platit. Problem je, ze jestli to das jinam, nez do autoriozvaneho servisu, ztracis zaruku.

                          Jinak kdyz byla vidle cela od oleje a gufero venku, ani bych ji neprebral s tim, ze opravena proste neni.

                          0 0
                          • petrbw  

                            abych to upřesnil,nejednalo se o opravu záruční, ale pozáruční.Vidlici jsem dal do autorizovaného servisu který uvádí Žitný na svých stránkách.První opravu jsem zaplatil.Servis ale vidlici nenafoukala já doma ještě ten den po nafoukání zjistil, že ta závada je pořád stejná.Hned jsem tam jel,vidlici vzali opět na opravu a po třech týdnech mi volali, že je opravená.Na prodejně při při předávání a placení jsme zjistili, že je gufero zase venku a olej taky.Zaplatit to ale chtějí a že opravování bude pokračovat.Zatím jsem jim to nezaplatil, ale pokud budu neopravenou vidlici chtít vrátit,budu muset zaplatit.Pokud budu chtít opravit bude se cena nadále zvyšovat o další opravy.„Tak teď babo raď“

                            0 0
                            • Arteo  

                              No určitě bych jim nic neplatil,pokud vidlice nebyla řádně opravena a dal bych jim na vybranou:buď bude vidlice opravena a při přebírání bude nafouknuta a vyzkoušena,pak jim zaplatíš za opravu,nebo Ti vrátí zpět neopravenou vidlici bez jakéhokoliv placení a dáš ji opravit jinde.Pokud by se zdráhali,pohroz jim občanským zákoníkem http://www.podnikatel.cz/…/plne-zneni/ ,sdružením na ochranu spotřebitele http://www.spotrebitele.info/…a/dotazy.php?… ,ČOI http://www.coi.cz/cs/ ,TV Nova atd…Jinak čti níže a nenechej se odbýt !

                              Zvláštní ustanovení o smlouvě o opravě a úpravě věci § 652

                              (1) Jde-li o opravu nebo úpravu věci, vznikne objednateli právo, aby mu zhotovitel podle jeho objednávky provedl opravu nebo úpravu věci; zhotoviteli vznikne právo, aby mu objednatel zaplatil cenu za opravu nebo úpravu věci.

                              (2) Opravou věci je činnost, kterou se zejména odstraňují vady věci, následky jejího poškození nebo účinky jejího opotřebení. Úpravou věci je činnost, kterou se zejména mění povrch věci nebo její vlastnosti.

                              § 653

                              (1) Zhotovitel odpovídá za vady, které má provedená oprava nebo úprava při převzetí věci objednatelem, jakož i za vady, které se vyskytnou po převzetí věci v záruční době.

                              (2) Zhotovitel odpovídá také za vady, jejichž příčinou je vadnost věci, která má být opravena nebo upravena, či nevhodnost pokynů objednatele, jestliže ho na vadnost věci či nevhodnost pokynů neupozornil.

                              § 654

                              (1) Záruční doba je tři měsíce, není-li sjednána nebo zvláštními předpisy stanovena jinak; u stavebních prací je záruční doba nejméně osmnáct měsíců.

                              (2) Jestliže účelem opravy nebo úpravy je, aby věc mohla být i nadále po delší dobu užívána, stanoví zvláštní předpisy pro opravu nebo úpravu věci záruční dobu delší než tři měsíce, nebylo-li sjednáno jinak. Záruční doba přesahující tři měsíce se může týkat i jen některé součástky. Zhotovitel je povinen vydat objednateli záruční list s vyznačením záruční doby.

                              (3) Prohlášením v záručním listě vydaném objednateli může zhotovitel poskytnout záruku přesahující rozsah záruky stanovené v tomto zákoně. V záručním listě určí zhotovitel podmínky a rozsah této záruky.

                              § 655

                              (1) Je-li věc opravena nebo upravena vadně, má objednatel právo na bezplatné odstranění vady. Zhotovitel je povinen vadu odstranit nejdéle v dohodnuté lhůtě. Nelze-li vadu odstranit nebo neodstraní-li ji zhotovitel v dohodnuté lhůtě, anebo vyskytne-li se vada znovu, má objednatel právo na zrušení smlouvy nebo na přiměřené snížení ceny opravy nebo úpravy.

                              (2) Práva z odpovědnosti za vady musí být uplatněna u zhotovitele v záruční době; jinak zaniknou. Doba od uplatnění práva až po provedení opravy nebo úpravy se do záruční doby nepočítá. Zhotovitel je povinen vydat objednateli potvrzení o tom, kdy právo uplatnil, jakož i o provedení opravy nebo úpravy a o době jejího trvání.

                              § 656

                              (1) Objednatel je povinen vyzvednout si věc nejpozději do jednoho měsíce od uplynutí doby, kdy oprava nebo úprava měla být provedena, a byla-li provedena později, do jednoho měsíce od vyrozumění o jejím provedení. Neučiní-li tak, je povinen zaplatit poplatek za uskladnění.

                              (2) Nevyzvedne-li si objednatel věc ve lhůtě šesti měsíců ode dne, kdy byl povinen ji vyzvednout, má zhotovitel právo věc prodat. Je-li zhotoviteli známa adresa objednatele a jde-li o věc větší hodnoty, je zhotovitel povinen o zamýšleném prodeji objednatele předem vyrozumět a poskytnout mu přiměřenou dodatečnou lhůtu k vyzvednutí věci.

                              (3) Dojde-li k prodeji nevyzvednuté věci, vyplatí zhotovitel objednateli výtěžek prodeje po odečtení ceny opravy nebo úpravy, poplatku za uskladnění a nákladů prodeje. Právo na výtěžek prodeje musí objednatel uplatnit u zhotovitele.

                              0 0
                              • petrbw  

                                Díky za radu.Dnes to celé budu řešit a s tímhle se mi bude lépe argumentovat.Ze zkušenosti vím, že někdy je s prodejcem těžké pořízení.V loni jsem reklamoval zásnubní prsten z kterého hned druhý den začali vypadávat kamínky a řešili jsme to 2 měsíce.Odvolávali se na čerta ďábla, vyhrožovali a nakonec stejně museli uznat že pravdu jsem měl já.Jen jsem se prostě nenechal odbýt.Večer dám vědět, jak jsem dopadl.Díky

                                0 0
                        • Fred  

                          No ja valim oci… Nestacim se divit, jakou drzosti oplyvaji obchodnici – vratit neopravenou vec a chtit za to prachy. To je tak akorat tu vidlici vzit a pretahnout je s ni. Je videt, ze nemaji nouzi o zakazniky.

                          Kazdopadne zaplat, pokud udelali to co jsi objednal, tj. vidlici opravili. Pokud opravena neni, neni plneni a tudiz neni za co platit. I podle nasich zakonu to vychazi tak, ze zakaznik ma vzdycky pravdu. Jen musi nekdy dost kricet.

                          Dej vedet…

                          0 0
                          • petrbw  

                            Jo, jo.Dopadlo to tak, že jsem se dneska prostě nenechal odbýt a trval na svém.Chvíli to trvalo, ale nakonec se k tomu postavili férově.Vidlici slíbíli opravit s tím, že předchozí opravy a taky materiál který tam už dali nový, platit nemusím.Tak snad konec dobrý, všechno dobré.Pokud bude vše jak slíbili, budu spokojen.Pomohl mi taky příspěvek od ARTEO.Tak že ARTEO, ještě jedno dík.

                            0 0
                            • Smazaný účet  

                              Tos daval do Yogio v centru, nebo v Mariankach? Ono v centru se mi zdaj proste trochu mimo:(

                              0 0
                              • petrbw  

                                No bylo to v Mariánkách.Pokud jsem jednal s vedoucí-pohoda.To ostatní pak bylo spíš to, že kluci za pultem by měli být víc proškoleni ohledně vyřizování rekl.Pak občas plácnou něco, co nemají a doufají, že to projde.Sám dělám v obchodě.Ale jak jsem psal,konečný verdikt dopadl dobře.Jen jsem se nesměl nechat odbýt.Uvidím.

                                0 0
                            • Arteo  

                              Nemáš vůbec zač :-)) Hlavně ať to dobře dopadne a můžeš ji zas dát na kolo…

                              0 0
    • Deathklaat  

      Budu tuto vidlici prodávat,pokud by byl zájem,mužeme se dohodnout.Jetá cca 400 Km.Já jsem byl s vidlicí spokojen.Největší mínus byla váha.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.