• oktintin

    Ahoj Jezdím nejčastěji po Hané po těch našich polňačkách čas od času vletím i někam do lesa je pro mě 100mm vidlice zbytečná??? Bude mi stačit 80ka??? A jakou vidlu byste mi doporučili asi tak do 4000,– Dík moc za odpověď.

    0 0
    • Komi  

      Kup si 100mm ;-)

      0 0
    • Lister  

      no já taky lítám po těch polňačkách občas aj do toho řáholca sa pustím a 120 mi přijde jako guuuuut :o)

      0 0
      • rock  

        V profilu máš bydliště Jeseník. Máš alespoň hrubou představu o tom, jak vypadá krajina na Hané ? K čemu bych Ti to přirovnal, co bys měl znát … už vím: zhruba stejně jako hladina vyrovnávací nádrže Dlouhé stráně, akorát bez toho šesti(?)kilome­trového stoupání :-) …

        0 0
        • Lister  

          jsme tam studoval a každý ráno když jsem se podíval z okna tak se mi zvedal žaludek :o) nesnáším placky..........

          0 0
          • McBlacky  

            jo přesně já, cesty za dědou do Pardubic to je jak do pekla, nejvetší nářez je Kunětická hora :/ ikdyž je fakt že železný hory jsou odtamtud skoro stejně daleko jako Točná od mýho bytu v Praze :)

            0 0
    • grafik  

      80 mm staci – suntour ? www.bike-eshop.cz/…php/vidlice/?…

      0 0
    • Komi  

      Nebo mrkni tady … www.velotrade.cz/index.php?…

      0 0
      • Komi  

        A nebo si připlatit a: www.kasa.cz/…poploc-2006/ ..ne že bych se v tom vyznal, ale tohle vypadá jako zajímavá volba ;-)

        0 0
        • oktintin  

          tohle vypadá asi jako dobrej kompromis. Kdybych tam chtěl air pružení tak bych asi musel přidat ještě love:((( Je to o hodně poznat??? Nevím jestli má cenu na ty polnacky a řáholec kupovat vzduchovku???

          0 0
    • PIWNIK PONURY  

      pres sve chabe zkusenosti bych z techto dvou moznosti bral 100mm, 100pro:-)

      0 0
    • pop  

      80mm, pokud chceš víc, doporučuju ti už se stavitelným zdvihem,což do 4 000 Kč neseženeš asi. 100mm a víc ti trochu rozhodí geometrii kola, zvlášť u strmějších výšlapů se ti kolo bude stavět. I na Hané jsou kopce :))

      0 0
    • vlk  

      netuším co máš za kolo aby ti ta 100mm nerozhodila geometrii.Já si taky jen tak jezdím na Hané ze 108 mm a někdy si říkám, že bych zkousnul i víc.Doporučuji tu 100mm,

      0 0
      • oktintin  

        No já si chci stavět karbonový rám tak první chci vybrat vidlu a k ni prizpusobim ram. Asi by bylo dobrý koupit tu stavitelnou od 80 – 125 a ram udelat jako bych tam měl 100vku. Mám ted 80mm a na ty polnacky si myslim ze to staci ale na prilezitostne XC je to asi malo. tak pujdu asi do te stovky ±

        0 0
        • TheIF  

          Karbonovej rám a vidlu za 4000 Kč celekem hustá kombinace ne ?

          0 0
          • oktintin  

            já su strojař a mě ten rám zajímá s trochu jiného hlediska než závodníky:) chci si prostě namotat svuj toť vše.

            0 0
    • Daf  

      Myslim si ze ze 80mm staci. 100mm bych zvazoval v pripade ze bych mel pod predstavcem jeste dost podlozek, abych zhruba o ty 2cm mohl dat niz riditka a zachoval si tak posed na ktery jsem zvyklej. Rec je o XC kole.

      0 0
    • BB  

      ber 100 a nediskutuj, rozbita polnacka je pro kolo ten nejtezsi teren.

      0 0
    • lubos  

      Jsem si dlouho myslel, ze 10cm je lepsich nez 8cm. Uz si to nemyslim. Takze to napisu uz jinak. Je lepsi mit 8cm vidlu, ktera chodi plnych 8cm, jako mit 10cm, ktera chodi taky jenom 8cm. Protoze vaha, geometrie a obvykle i tuhost kvuli delsim noham. Takze neni 10cm jako 10cm. Proto mam taky jednu vidli s 15cm :)

      0 0
    • Luka  

      100 … vetsinou se to snizit da jednoduseji nez naopak..alespon u marenek to plati…

      0 0
    • Jogador  

      Já todle řešil nedávno, a zvolil jsme 80, k nelibosti každýho:) Na delším useku, šlapání ve stoje a chrcení to poznáš…

      0 0
    • JMT  

      je si na polnackach docela chvalim 130

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.