• zino

    Mátě nějaké zkušenosti s vidlicí Manitou Skareb Comp…nebo mi může někdo doporučit nějakou lepší v ceně kolem 10 000,– Díky

    0 0
    • radek z BF  

      který ročník?

      0 0
    • Twisp  

      jestli s tim nechces jezdit jenom po namesti jdi do marzosky :)

      0 0
      • Pá-dlista1  

        …ale jestli mate na namesti kocici hlavy, tak radsi taky.

        0 0
      • Twisp  

        he to sem mozna trosku prehnal, ale doporucim ti marzosku pac ji mam a sem s ni nad miru spokojenej (MX comp eta 03). Zase nadruhou stranu ten skareb s SPV nemusi bejt spatnej – ale ten je myslim krapitek drazsi.

        0 0
      • Tinker  

        Jenom po náměstí??? Nechává si ode mě líbit celkem dost… Vydrží podle mě víc než nějakej SID a ten taky sjede při závodě všehno. Nikdo mi nevymluví, že je v ceně do deseti tisíc lepší vidle na XC než Skareb. Jsem celkem italofil co se kol týká, ale marzosky už tak 2 až 3 roky dobrý vidle na XC nedělaj (Marathona nepočítám). Kde jsou ty časy, kdy vzduchová Z5 za 8500,– vážila 1600g a takový vidle jako Z2 Atom atd. … to byla paráda. Dnes to jsou dvoukilový vidle s bezvadnou funkcí a životností, ale na XC to prostě neni! Taky to jde už na závodech vidět…

        0 0
        • Darius  

          sorry ale Z5 s hmotnosti 1600g… to se mi nezda to spis ta Z2 Atom

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Me se to taky nejak nezdalo. Mel jsem Z5 01 a v ni hozeny pruziny a s nima a nezkracenym sloupkem mela bezmala 2300g.

            0 0
            • Tinker  

              Z5 (vzduch) z roku 99 i se sloupkem na digitální váze :1655g…

              0 0
            • Tinker  

              Jo a jak začali dělat na tý Z5 zdvih 100mm místo 75,tak to už bylo taky na nic… :-(

              0 0
          • biker007  

            taky se mi to nezda., ani u ty Z2 Atom. Kamos ji ma (pruzinova, zamikani) a rikal ze navazil +/- 2kg s dost zkracenym krkem. sem rad za moji MXC 2002 co ma este prijatelnejch 1850g.

            0 0
            • lubos  

              Jo, vaha sedi, moje ma 1810g .. s hlinikovym sloupkem pak 1600.

              0 0
        • lubos  

          Jo,jo … casy se meni. A manitou uz nemaze vazelinou ale olejem.

          0 0
    • P.B.  

      Nemam ji, ale mozna si ji casem koupim: Fox Vanilla tusim R za 12,5 tis. Asi bude nekde v ishopu levneji. Jinak jsem spokojenym vlastnikem Marz. Z5 01, ale sedrel jsem o beton vnitrni nohu a zabrouseni moc nepomohlo, takze mi to dost rychle nici gufero a vyteka (zatim slabe) olej. Oprava by vysla na pulku nove vidlice.

      0 0
    • náčelník  

      Vzhledem k tomu, že pořizuješ Ravo Racing XC, tak asi nebudeš raubíř typu Pá-dlisty. Takže se na ní nejprve svez. Pokud nebudeš spokojen, vyměnit ji můžeš vždycky.

      0 0
    • cabbage  

      nevim jak 04 ale ja sem s 03 fakt spokojenej vydzela seskok z pul metru na predek,tuhost asi neni takova jako u marzc. ale useteri pul kila a měkká rozhodne neni, navic 04 sou tuzsi, mozna bych doporucil 100mm verzi, 80 je dnes malo… . co se tyce marzc. tak kamos na ni nadava kudy chodi/jezdi (necitliva)

      0 0
      • pinot  

        jak může bejt pružinová vidle necitlivá?

        0 0
      • Honzusko  

        V životě jsem nejel na necitlivé Marzošce a to jsem jich projel uz dost.Mohl bys zkusit EXR Coil na XC celkem v klidu.Ja nejezdim XC,takze bych za ty prachy bral bud DJ3 anebo +cca 2 litry a byla by Drop Off 2:-)

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Ja sem uz na necitlive M jel. Byla to Z5 00, ale moje DOII rozhodne necitliva neni:)

          0 0
    • Smazaný účet  

      Jestli chces dokonale pruzeni a tlumeni, tak jdi do Scareba. Pokud jsi ale masochista a rad tahas zavazi navic (nejmene 0,5 kg) jdi do Marzochi.

      0 0
      • enjoy  

        mam lonskyho skareba comp,ale dokonaly pruzeni si predstavuju jinak.urcite nezehlila tak jak bych od ni cekal,ale treba mam vysoky naroky,coz nemam:-) a tlumic co dela takovej kraval…,ikdyz nevim jak vidle jinych znacek.do zvuku tlumeni jsem se nezaposlouchaval.

        0 0
    • zino  

      Je tady někdo, kdo už jezdil Skareb Comp 2004…zitra mám kupovat, tak a? nešlápnu vedle…Díky moc

      0 0
      • Maxa  

        Jezdím asi 6 týdnů nového VISIONa se Skarebem. Má lockout a jsem abs.spokojen. Před tím jsem měl RST.

        0 0
        • zino  

          Mám pocit,že Scareb Comp Lock Out nemá a dodatečná montáž stojí 3000,–

          0 0
    • Mamut  

      RS Duke XC U-turn.

      Teda pokial ti pruzina vyhovuje a nechces vzduch.

      0 0
      • Bojdis  

        No, RockShox Duke XC je za desitku a je to vzduch. Co treba ta?

        0 0
        • tm  

          RC Duke XC jezdim uz dva roky, obcas zavod, jel sem ji i v Dolomitech(cor­tina ) a naprosta spokojenost. Utlum seridis temer i za jizdy a nafoukas si ji jak potrebujes. I pri vysi tlaku je slusne citliva.

          0 0
        • lubos  

          Dobra vidla.

          0 0
    • brubaker  

      Marzocchi Marathon S 03.

      0 0
      • vlk  

        to se dá tahle vidla někde sehnat do 10 000?Nová?Kde

        0 0
        • zino  

          To by mě taky zajímalo…

          0 0
          • lubos  

            Ve vyprodeji nekde v zahranici. Nebo aukce typu ebay. Nova 2004 (pruzinova S) se myslim da koupit za nejakych 13tisic, tusim to psal RomanH.

            0 0
            • RomanH  

              Jo, souhlas, ale to bylo na podzim u TNC-HAMBURG.de. Budes zase muset pockat na rijen/listopad na modely 04 :o))

              0 0
              • Gatier  

                Sakra, co ho pletiete! Ved nemozu mat vsetci Macochi!!! (ja mam:-) Urcite ani Skareb nie je zly, len mne sa nepaci, hlavne co sa dizajnu tyka. Skaredsiu vidlu som este nevidel…

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  Co axel?

                  0 0
                  • Twisp  

                    jo to je t taky dobra ropucha

                    0 0
                    • scret  

                      Jo a samozrejme nejhezci je M, ze jo?:-))) Co ale pozoruju, ze Manitucka rok od roku maj hnusnejsi zpracovani, staci mrknout treba na Blacky. 02ky byly nadherny, akorat meli blby samolepy. 04 Blacky jsou jak kdyz to vytahnes krave z huby. Korunky uz nejsou tak hezky zpracovany. Asi na to americani mr..aj a rikaj si, ze je to spotrebni zbozi. No jak pro koho. Zkurv.. americkej konzum!

                      0 0
                      • náčelník  

                        Taiwanský konzum :)

                        0 0
                        • Toams  

                          Bleky 02 sa nerobili este v USA? … a mne sa dost paci ten „miniblatnicek“ na mostiku Blekov 02:-)

                          0 0
                      • lubos  

                        No mne osobne se designove nejvic libi podkova a korunka od marzocchi. Ale nelibi se mi diry na ten podelanej blatnik. Asi byl designer silenej.

                        0 0
                        • Pá-dlista1  

                          Ty diry jsou videt jen z hodne zajimavyho uhlu, jestli ti jde o esteticky dojem. Jestli o pevnost, tak u 04 uz nedelaji to frezovani, takze by to mohlo vic vydrzet. Uvidime. Kvuli me si mohli blatnicek klidne odpustit a nebo ho pridelat klasicky k sloupku.

                          0 0
                          • lubos  

                            Nevadi mi esteticky, mozna ze je dokonce i hezci s temi dirami. Ale co jsem videl rozpadlou nejakou M vidlu primo pres tu diru, tak mi to vadi :)

                            0 0
                            • Pá-dlista1  

                              Protoze to jsou k.k.ti a na nejnamahanejsi misto daj dve diry a aby toho nebylo malo jeste to odfrezujou do roviny. To aby tam toho materialu moc nezustalo a k tomu ostra hrana. Letosni uz jsou OK.

                              0 0
    • zino  

      Je tady někdo kdo toho Scareba jezdí…abyste rozuměli, ta vidlice je seriově na kole…když ji budu chtít vyměnit, tak ji určitě neprodám za 10.000,–, což je její běžná cena a když si koupín marzošku za 13.000,– tak budu tak 6.000 ve ztrátě:)

      Můžete mi teda někdo sdělit svoje zkušenosti ze Scarebem? Diky

      0 0
      • náčelník  

        Mám Skareb Super. Vážím 70 kg, ráfkové brzdy, kolo XC hardtail. Používám ji (jak je na ní napsáno) „for XC riding only, not jumping.“ Jakožto „opatrný turista“ jsem spokojen.

        0 0
      • Piper  

        Já jsem taky se Skarebem Super velice spokojený, ale on se ptá na Skareb Comp. A mezi Skarebem Comp 03 a Skarebem Super je dost rozdíl. Skareb Comp 04 jsem ještě nejel.

        0 0
      • Maxa  

        Mám Skareb Comp 2004 s TPC lockout. Je to pružina/vzduch a olej. Reguluji útlum (prává) a vzduchem charakteristiku (ale mám pocit, že při různém tlaku se chová stejně). U nového kola jsem uvažoval i o Kellys Blade, který má Skareb Super a rozdíl na první pohled a ve výbavě není. Nejsem si úplně jist, ale rozdíl je pouze v použití technologií (dutá kovaná korunka atd.) Jinak vozím ji na novém rudém VISIONu a jsem nadšen.

        0 0
      • Elmaco  

        So Scarebom Comp 03+Lock Out. Mám najazdené cca. 2000 km. Moja váha 85 kg. Jazdil som už RS Judy TT, XC Pár krát som sa zviezol na Duke a SID. Na moju vahu je Scareb sportovo tvrdy a pritom dostatocne citlivy. Pre mna a moj styl jazdenia zatial The Best!

        0 0
    • D.E.O.R.E  

      Na bagbike.cz mas Manitou Skareb Super s lockoutem na vidlici za 7990Kč

      0 0
      • pegal  

        Nevim, ale myslim si, ze po roce a pul ji ma asi davno vybranou .. :)

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.