• dada

    Vyhlašuju konkurs na nové sedlo pro moji přítelkyni…takže potřebuju zkušenosti zejména od jejích kolegyň-dnes již četných uživatelek BF. Zajímá mě vše: jaké máte sedlo, jaké ste měli předtím a kam tlačilo-něco tlačí na sedací kosti a něco na jiné ještě choulostivější partie, jaké máte zkušenosti se speciálními holčičími sedly-třeba fizik vitesse, co specialized body geometry atd atd. díky za rady zdraví dáda a kačky sedací partie :)

    0 0
    • Martinkaa  

      Tak zrovna problem sedla jsem tedka resila :-). Nejsem zrovna zastankyni mekkych, sirokych damskych sedel… Po putovani po obchodech to nakonec vyhralo Velo Pronto SL.S (nebo tak nejak). Sice to vypada, ze je to strasna placka, ale je hrozne pohodlne a docela i mekke. A navic je lehoucke a nebylo ani drahe. Stalo 900,– Otazka je, co vydrzi. www.bike-forum.cz/…30173242.jpg Predtim jsem dva a pul roku vozila Author Azoto Logica. www.bike-forum.cz/…18215943.jpg Nastesti jsem ho zkrivila, tak jsem mela duvod koupit si nove :-). Nebylo spatne, ale stvala me uprostred ta podelna ryha. Pro chlapy je mozna vyhodou, ale ja jsem ji vnimala spise jako nevyhodu. Obcas jsem po nejakem destivem zavode chytla pekneho vlka… Jinak jsem mela tu cest posedet si na SLRku, ale to mi nejak nesedlo. Ma ostre hrany a delaly se mi odreniny v miste svu, kde konci vycpavka kratasu. Hodne pohodlny se mi zdal taky Prolink (ted nevim, jestli od Selle Italia, nebo Fiziku). Kdyz to shrnu, tak bych vybrala neco ani ne tak sirokeho, jako spise placateho (lip se rozlozi vaha, nez na kulatem), bez podelnych ryh a nedejboze otvoru a pokud je tva slecna sportovne zalozena, tak bych se nebala panskeho sedla :-).

      0 0
    • JancA  

      fizik pavé na bajku, BBB parts Ergonomic Line (tak je to tam napsaný) na silnici. Pavé jednoznačně lepší, ale ne co se týče bolesti sedacích partií, spíš je pevný atd, narozdíl od toho BBB. Jinak ale žádný problém s otlačenou prdelí nemám, dámský sedlo bych být Tebou nekupovala, jsou moc měkký a akorát z Tebe vytáhnou kačky:(

      0 0
      • Martinkaa  

        Rekla bych, ze vetsina vyrobcu damskych veci na bajka ma docela zkreslene predstavy. Takovy ten klasicky odperovany gauc je mozna tak dobry pro ty modelky z katalogu v ruzovych dresech s kytickama s bilyma ponozkama vytazenyma skoro az po kolena :-) Ale jestli s pritelkyni jezdite na celodenni vylety, nebo jestli ma dokonce zavodni ambice a je na bajka zvykla, koupila bych raci neco tvrdsiho. No a v prvni rade by ses ji mel hlavne zeptat, jakou ma predstavu ona. Abys ji nekoupil Fizika za 3 tisice a ona te s nim nevyhodila :-). Treba ji bude vyhovovat prave to mekke sedlo ;-). Kazdy zadek je jinci ;-)

        0 0
      • zirecek  

        JancA je chlap jak poleno a má přítulkyni, :-)).

        0 0
    • Karlos009  

      Já bych ta ženská sedla zas tak nezatracoval, spíš naopak. Moje přítelkyně vozí už asi 2 roky od spešlu tu užší dámskou variantu s dírou uprostřed (přený typ už nevím) a je spokojená. Právě ona sedla od spešlu jsou poměrně specifická, boky jsou trochu vyvýšené, takže ony citlivé dívčí partie nejsou tak zatěžovány. Něco na tom asi bude.

      0 0
    • norman  

      V dobrém obchodě by ji měli především posadit na měřák pozadí a zjistit rozchod :-) (rozuměj vzdálenost sedacích kostí). Měřákem je cejchovaný plát silného neoprenu.Po chvíli sezení se v něm vytlačí hrboly sedacích kostí a podle jejich vzdálenosti se určí optimální šíře sedla. ABsolvoval jsem tuhle proceduru minulej tejden a musím říct, že vybrané sedlo sedí perfektně ( Spešl BG).

      0 0
      • Martinkaa  

        Tak to jsem jeste neslysela :-) Pri shaneni sedla jsem prolezla celou Olomouc + Plzen a par obchodu v Hradci a takovou moznost mi nenabidl nikdo :-). Ale to, co jsem si nakonec koupila mi namontovali a mohla jsem si ho pred obchodem projet na svem bajku.

        0 0
      • Tleskač  

        Kde najdu takový obchod…? V Praze.

        0 0
      • noname0  

        neni to nahodou myslivecko-rybarska, tedy pardon cyklisticka latina ? tak o tomhle jsem jeste ani neslysel. Predstavuji si to prakticky: prijdes do obchodu sednes si na neopren, tam se ti otoskne kostrc, ty prolakliny se zmeri, suplerou? a pak jdu k sedlum s danou mirou a merim na nich, ale vlastne co? nejakou stredni pozici, nebo okraj sedla? jak poznam , ktere sedlo vlastne vyhovuje? a co delka sedla, jeho sire v miste stehen, tvrdost, material ? bych skoro rekl, ze si nekdo vymyslel nejakou ptakovinu a ted ji presentuje jako vedeckou metodu.tech paramtru pro vhodnost sedla je urcite vic a mozna i dulezitejsich

        0 0
        • scret  

          takhle to prezentuje Specialized…

          0 0
          • pepino  

            Teď jak se to tu probíralo,tak už to začali měřit skoro ve všech cykloshopech,ale páč nemaj měřáky,tak prej na měření rozchodu jdou prodejci jinak:-)

            0 0
        • slou  

          No pokud si to dobře pamatuji tak sice sedneš na ten jejich měřák, ale výsledná míra není tak úplně rozměr sedla ale jsou tam možnosti dle stylu jízdy (posedu) a pak dle toho si vybereš jaké sedlo.

          Tož tak :)

          0 0
        • JSt  

          nevysedis ten dolik (respektive doliky ;) do neoprenu, ale nejakeho gelu, aby mel „pamet“. dela to spesl. zmeri roztec sedacich kosti a podle nejake jejich tabulky ti reknou, jakou ma mit sedlo sirku. nechal sem se zmerit jen tak pro srandu na sportlifu.

          0 0
          • noname0  

            hm , dik za vysvetleni, ale stejne si myslim, ze je to spis obratny marketingovy tah,nez v praxi pouzitelna zalezitost.

            0 0
        • rock  

          Žádná latina, je to metoda Spešlu. Akorát pochybuji, že se dá uplatnit na jiná sedla než Specialized.

          0 0
          • Bully  

            Uplatnit se da na jakakoliv sedla. Vzdalenost sedacich „hrbolu“ se ti se znackou sedla nemeni :) . Rozdily jsou ale v pouziti, na zavodni pouziti se doporucuje sirka sedla shodna s sirkou tech „hrbolu“, s pribyvajicim narokem na komfort se doporucuje sedlo sirsi (do urcite miry, samozrejme). Zalezi taky na tom, jak kdo sedi, jestli opravdu „sedi“, nebo temer „lezi“ a spis fura variant mezi tim. To uz je ale spis tema ne o sirce, ale o tvaru, tuhosti materialu sedel a pod. …

            0 0
          • maros.77  

            I

            0 0
      • orca  

        Hoď se ten název krámu ať se tam zajdu podívat … tohle slyším prvně… Zrovna v sobotu na startu bikemaratonu jsem se specializoval před startem na sedla a sledoval co kdo má – naprosté spektrum . Upozorňuji že jsem se nekoukal na hobíky ale na profíky . Seriozní obchodník dle mého ti nemůže poradit … že zrovna tohle je to správné pro tebe… je to silně individuální…

        0 0
    • scret  

      Urcite podle meho,sice nejsem babovka,ale Spesl nedela spatny veci,na tom by se mohlo shodnout hodne lidi!:) A taky prej bylo dobry WTBecko…

      0 0
    • JMT  

      segra je spokojena s vitesse, jezdila titan i comfort performance verzi a cp je prej pohodnejsi (P.s cp verzi ma na prodej-vozi titan) kdyztak se ozvi na mejl

      0 0
    • Luka  

      dobre, dobre. Fizik vitesse titanium twintech gel …uf! to je nazev! :)

      SPokojenost? Ano, dalo by se rict, ze spokojena. Je to dobre, tvrde sedlo. Na kratky svih nic moc, na dlouhy parada, zezacatku se zda nepohodlne, ale v porovnani treba s gelovym authorem, to je nebe a dudy. Vitessko v pohode „usedim“ i po 80–100km, ale ten author byl tenkrat za trest uz po 20km…radsi jsem jela ve stoje nez si znovu sednout…

      Ale beda v kombinaci s blbou sedlovkou (hokejka od ritchey prokluzovala a sedlo se samovolne posunulo neznatelne spikou/zadkem dolu). Jakmile neni vodorovne, tak si bud na dlouhym svihu osedim okoli kostrce (coz docela boli, mela jsem kostrc 2× zlomenou) a nebo naopak, panove prominou, omackam/odru si i jine partie, coz je nejen neprijemne.

      Proto koukam po sedle s dirou, konkretne specialized… jenze kde vzit 2,5t? :D… si budu muset pockat na narozeniny, snad z nekoho neco kapne :)

      0 0
      • dada  

        dik…

        0 0
      • JMT  

        staci tu sedlovku utahnout (tim myslim utahnout aspon 30 cm dlouhym imbusem…

        0 0
        • Luka  

          staci vymenit za zamkovou se dvema imbusama a je po problemech… vermi… utahovani nepomahalo…

          0 0
        • zirecek  

          Jak jsem jednou fest dotáhl Ritchey hokejku a pak se posunula a chtěl dotáhnout znovu, je tam vytlačený dolík a už se to furt pohybuje. To jsem odmašťoval, zdrsňoval pilníkem, dotahoval na fest.

          0 0
        • rock  

          … a dopadneš jak já … titanová ližina sedla ustříhnutá za zámkem a u výrobce se se mnou vůbec nebavili o reklamaci. Verdikt zněl použití nepřiměřené síly při utahování :-) … a to jsem ani nepotřeboval 30cm imbus, vystačil jsem si s multiklíčem …

          0 0
      • Tomcat_1  

        Hokejku od Ritchey mam taky. Staci ty plosky co se o sebe u zamku opiraj maznout chemoprenem, nechat poradne zaschnout aby se to neslepilo a pak dotahnout. Mne to takhle drzi.

        0 0
      • Peslezedirou  

        Jednoduchá rada,která zabírá na každou sedlovku s prokluzujícím zámkem. Ustřihnout kouset šmirglu na kov – plátno a to tam strčit. Neprokluzuje, nedělá zvuky…

        0 0
    • dada  

      tak máme vítěze: v pátek sme koupili fyzik aliante titan carbon. široký tak akorát, měkoučký a krásně modrý to se nám hodí ke kolu a hadýrkům :) O víkendu 200 km – já sem trpěl a přítulka si hověla. asi si ho taky koupim ale ty prachy…

      0 0
      • Pebe  

        Aliante jsem koupil tady www.koloshop.cz/index.php?… a přišel s Ti lyžiny.

        0 0
        • dada  

          a kde si myslis ze sme to koupili my? …do ty karbonový verze sme museli jít už jen kvůli tý barvě…

          0 0
          • Pebe  

            to fakt nevím :-) i když to někteří jedinci zde na fóru umí, já telepat NEJSEM :-))

            0 0
            • dada  

              nic si z toho nedělej…až budeš velkej biker tak to taky budeš umět…sem z UL jak je vidno z profilu takže v tom kde nakupovat mám vcelku jasno…kološop rulezzz!

              0 0
    • J.  

      Ahojky, ja mam sedlo Specialized Body Geometry a jsem s nim moc spokojena. Dira uprostred mi moc vyhovuje. Diky tomuto sedlu muzu jit 2 dny po sobe na kolo :o)).

      0 0
    • Lukrecia  

      Ahoj, plánuju koupit lepší sedlo na silnicku. Nechala jsem si změřit sedací kosti v Radotíně a vyšlo mi sedlo 168 (ale prej můžu mít i 155)..takovou šířku dělá snad fakt jen Specialized a nikdo jinej.. Jezdím v neutrálním posedu, tzn ani rovně ani úplně nahrbena. Teď mám sedlo široké nějakých 148 a je fakt, že moc pohodlné mi není.. Nejde ani tak o zadek, jako o jiné partie. Koukala jsem primárně po dámských sedlech.. Překvapuje mě, že ačkoli snad všichni prodejci radi nekupovat univerzál, dámských sedel je pomálu.. Jakou máte zkušenost? Jezdíte na univerzalech? Najdu tak 100–120 km týdne. V sedle jsem 2–4 hodiny (na vyjížďku)

      0 0
    • černápole  

      víc dementní název vlákna už asi vymyslet nešlo což?

      0 0
      • MatS  

        Tak co bys chtel pred 14 lety! :-)

        Ale po corone jak jezdi na kole kazdy…, tak jsou tu mnohem vyzivnejsi dotazy.

        0 0
        • Lukrecia  

          :D nejde mi asi tak ani o polstrování, s tvrdším sedlem problém nemám.. spíš mi jde o ty šířky… sedlo, co váží 300g taky úplně nehledám.. teď mám Bontrager Ajna Comp a určitě chci něco lehčího a širšího (teď mám 154)

          0 0
          • MatS  

            To nebyla narazka na tebe. :D

            Sirsi sedla jsou vesmes turisticke, kde se na high tech matros a nizkou vahu nehraje. Takze to s hledanim nebudes mit snadne.

            Zrovna Specialized dela sedla i 168 a hmotnost kolem 250g.

            0 0
            • Lukrecia  

              to mi povídej, ležím v tom 2 dny a jsem z toho lehce zoufalá.. nejspíš si zkusím půjčít nějaký fizik a obejdu víc cyklokrámů… ale reálně – může být unisex sedlo fakt pohodlný i pro ženskou? Je to jen marketingovej kec, že si maj ženský vybírat ženský sedla?

              0 0
              • MatS  

                Ta moje jezdi na panskem Selle Italia C2 flow a uplne v pohode. Nemyslim si, ze zeny musi vybirat pouze z damskych sedel. Kazdy jsme rostli jinak a zrovna u sedla si vyber to, na cem se ti dobre sedi. A je putna co to je. Neni to jak s oblecenim ;-)

                V tom Radotine ti nenabidli testovaci sedlo? Je to nejlepsi moznost, jak najit to spravne. Pujcis si na vyjizdku a kdyz nesedi, tak zas jiny tvar. Az nakonec najdes to spravne.

                0 0
                • Lukrecia  

                  právěže nenabídli.. narazila jsem na nějakýho mlaďocha, co tomu nejspíš ani moc nerozumněl :(

                  0 0
                  • Stingray  

                    WTB má testovací sedla, třeba Rideko v Lidický.

                    0 0
                  • MatS  

                    Ja tam byl nedavno a ackoliv prodejna a zazemi pekne, obsluha dost pokulhavala. Meli jsme objednane dvoje tretry skladem a ani po mesici nebyli schopni rict co bude. Takze smula, koupili jsme jinde. V Praze je nekolik Specialized znackovych prodejen, kde sedla pujcuji. Doporucuji jit timto smerem.

                    0 0
              • plzakj  

                Zrovna nedavno tady nejaka slecna resila kamenne “spodni partie” a probiraly se tam ruzne varianty – sedlo s dirou, specialni zenska sedla, uhel nastaveni. Zkus to vlakno najit.

                Je tam spousta tipu i typu :D

                0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.