• RS

    Plánuju lepší vidlici, můžu dát 13cm zdvihu místo 8cm? Selským rozumem bych řekl, že když sednu na kolo a zanoří se 8cm vidle o 1cm (SAG), bude to stejné jako když se zanoří 13cm o 6cm. Teda u většího zdvihu musím nystavit velkej SAG a bude to co se týče geometrie stejné. Chtěl bych změnit vidlici z 80cm RockShock Judy TT na 130cm Fox Vanilla R.

    0 0
    • Daf  

      Ja tomu nerozumim. ty si chces koupit 130mm vidlici a udelat z ni 70mm?

      0 0
    • Pá-dlista1  

      Rozumem jine blondate selky jsi mel sag 12,5% a budes mit 46% ? Docela skok :)

      0 0
    • RomanH  

      Uff, na 130mm dat SAG 60mm – to nemyslis vazne, ze ne. Jak to proboha pocitas ? Ten SAG by mel byt cca 20 – 25%, tj. neco malo pres 3cm

      0 0
    • Otaku  

      ja daval misto 100 120 a musel jsem koupit sirsi riditka aby to zatacelo. Trochu se naprimil posed a do prudkyho kopce se to trochu vzpina. z 80 na 130 je uz ale podle mne moc.. Kazdopadne bych se na tom projel s nezkracenym krkem abys pak nelitoval. A pocitat s tim, ze budu jezdit se skoro 50% sagem je nesmysl. (pouze muj e-nazor)

      0 0
    • cabbage  

      ta vidle pujde nadoraz na prvnim mravenci kteryho prejedes, o jinych nerovnostech nemluve....... co si radsi koupit neco se 100mm a normalnim sagem?

      0 0
    • kuzňa  

      obávám se, že ani tak měkkou pružinu neseženeš, aby se po nasednutí zanořila na svůj téměř poloviční zdvih …

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Zalezi kolik vazi, Foxy maji dost mekke pruziny a jestli ma vsechnu vahu na prednim kole… :) Imho: Ta foxka muze byt i na 100mm a to uz nebude velky rozdil a muze tam pockat nez se sezene novy ram pro 130mm vidli. Navic je divne se snazit zachovat puvodni geometrii a pritom prechazet na zdvih o vic jak 60% vetsi.

        0 0
        • kuzňa  

          teď mě napadá – kdyby dal dopředu čtyřiadvacítku … :-)

          0 0
    • McBlacky  

      nastavil bych vanillu na 100 a v klidu jezdil …

      0 0
      • RS  

        No spíš mne zajímá jak se bude chovat moje kolečko při změně vidle z 8cm na 13cm. bude to divoký, nebo spíš klidný … asi bude problem s výjezdama, abych nepadal dozadu …

        0 0
        • Quake 9.0  

          Tak jestli ji dokážeš nastavit na 80mm bez toho, aby vyjížděla při odlehčení na 130mm, tak by problém neměl být – kolo máš snad na tech 80mm stavěno ne? Jen nejspíš nebudeš moct využívat případných konstrukční nastavení závislých na poloze pístu tlumiče. PS: Kup raději něco se standardem 80mm, a přestaň plašit…

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Se bavime o Vanille R. Ta jde ofiko nastavit na 100mm… a zadne dalsi vymozenosti jak pises nema… a napada me jestli to nejaka vidlice vubec ma… neco takoveho co by nefungovalo, kdyz stahnes vidlici na mensi zdvih. Imho: Kazda vidlice se da snizit.

            0 0
            • Quake 9.0  

              Já se tady nebavím o snižování zdvihu konstrukčně navrženém, ale o snižování doma dělaném. Jinak s tou Vanillou R – a? tam nastaví tech 100mm a není co řešit.

              0 0
              • Pá-dlista1  

                No vzdyt. U ktere vidlice vyradis z cinnosti neco tim, ze das delsi negativni pruziny (a pripadne kratsi pozitivni) ?

                0 0
                • Quake 9.0  

                  Tak třeba u vidlice, která by měla konstrukčně vloženou vlastnost polohového tlumení. Nevím o takové vidlici, ale nikdo nemůže zaručit, že taková není…

                  0 0
    • Quake 9.0  

      S těma pružinama to je kravina. Jestliže se Ti vidlice s 80mm zanoří pod např. 400N o 10mm, tak má dejme tomu doraz někde na 1600N. Když ale chceš zanořit vidlici s 130mm o 60mm 400 Newtonama, tak má doraz někde na 700N. To znamená, že selský rozum selhal…

      0 0
    • Gumicuk  

      Teda tak tuhle otazku bych nominoval na cenu „zlateho Jarina“ Obcas si rikam jestli nemam hloupe otazky, ale tahle mi vazne dostala :-)))

      0 0
    • JanSolar  

      V pohode. A kdyz si podlozis zadni kolo cihlou, nebo si tam hodis 29", tak se ti ani nezmeni geometrie.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.