• lempl

    no pac se to tu vubec nehejbe… tak se chci zeptat, jak moc je naboj namahanej, cose mu muze stat(jak se poskodi-kladivo vynechme..) jak se lisi namahani u diskoveho naboje, jak se lisi propracovanost orechu u zadnich nab… co si myslite o „superlehkych“ nabach(soul, extralite..) a jejich zivotnosti… jak dlouho vydrzi takovej naboj… diky mc a nepiste sem uplny hovadiny jako ja..:)

    0 0
    • cabbage  

      a co takhle konusovy vs. prumyslovy ložiska?

      0 0
      • lempl  

        na to sem uplne zapomne ale konusy to uz maj asi stejne odzvoneny:) nebo ne? mimochhodem az bude nekdo zase gramarit… je rozdil meezi silnicnim naabojem a mtb? treba roztec… jake sou roztece u neboju? tech typu pro horska kola jsou nejmene 3? ne

        0 0
        • lempl  

          jeste neco rozdil mezi poctem der na naboji… melo nejakej hlubsi smysl delat 4diro misto 6? se to porad dela… ??

          0 0
        • ravo  

          Shimano nic jiného, než konusy nedělá. Takže odzvonění nehrozí…

          0 0
          • lempl  

            dyt konus je akorat tak na… a neda se to skoro opravit.. dyt u loziskacu vymenis loziska jedes dal ne?

            0 0
            • cabbage  

              nj dyt loziska vymenujes kazdou vyjizdku:)

              0 0
            • wroum  

              dobrej konus je lepsi nez spatnej prumysl (kterej je skoro ve vsech levnejsich nabach)

              0 0
              • Palo TT  

                Co myslis pod spatnej prumysl? V nabojoch sa dost casto vyskytuje rozmer 6000 s utesnenymi bokmi (2RS). ZKL stoji 50Sk kus, co je menej ako Shitmano konus nemam s nim problem.

                0 0
                • MARIN  

                  Pracovni zkusenost je, ze loziska SKF,FAG,ROLLWAY vydrzi 2 a vicekrat dele nez loziska ZKL a nejake Rumunske (nevim uz nazev)

                  0 0
                  • Palo TT  

                    To mozno ano, ale stoji 4 a viackrat :), takze zostavam pri ZKL.

                    0 0
            • MARIN  

              Ja jsem jeste na predni konusovou nabu XTR za 3 roky nemusel sahnout a porad je tam original zelena Shimano vazelina – dokonce i ta barva je porad poznat. Na zadni je problem na strane pastorku kde je to hur utesneny ale stejne na konusech neni videt zadne opotrebeni. Stejne zkusenosti i s predeslymy XT kde jsem pres 5let konusy menit nemusel a bez vymeny jezdi doted.

              0 0
              • Daf  

                Marine to nema cenu. Za chvili se nekdo ozve ze mel naby Deore a ze tam uplne rozdrtil kulicky a ze ted ma prumysly a super :))) Je to nekonecnej boj…

                0 0
                • Vilém  

                  Ty rozdrceny kulicky,to jsem ja:)Ale udelali mi to jen Deore.Nechci to opet rozebirat:(

                  0 0
                • MARIN  

                  … na zimakovi mam naboje Exage LX 300 a od roku 1993 jsem jeste konusy ani kulicky menit nemusel. Vsechno je to jen o umeni vcas rozebrat,vycis­tit,namazat a dobre seridit coz uz bohuzel vetsina lidi vozicich prum.loziska neumi :)

                  0 0
            • náčelník  

              Mám výtečné zkušenosti s náboji XT. Nedám dopustit na kónusy.

              0 0
              • Volf  

                Já mám stejný zkušenosti s LX a taky nedám dopustit na kónusy. Osobně si myslím, že je to jen a jen v rukách.

                0 0
                • wroum  

                  ja mam stejny s XT 00.

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Já mám přední stx nábu z roku 93, koupená ovšem až asi 99, a naprosto v poho. :o)

                    0 0
                    • Jester  

                      Pchá. Já mám STX nábu z roku 93 koupenou v roce 93 a furt je v pohode.

                      0 0
                      • Pá-dlista1  

                        Netoci se, ale netrapi ji to :) To je jak z toho vtipu… „Ja beru misto antikoncepce antidepresiva.“ „A funguje to?“ „Náramně. Mam osm harantu a jsem v pohode“ :)

                        0 0
                        • Jester  

                          Ale toci. Toci se. :-)

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            Já v ní za 5 let (tedy tak 6–7 kkm :o)) měnil vazelínu asi jen jednou, co ty? :o)

                            0 0
                            • Jester  

                              No já v ní taky měnil (lépe nechal si měnit) vazelínu jenom jednou. A to má asi 40t km. Vůbec mi připadá, že celá ta sada byla nadmíru povedená. Třeba mám ještě původní kliky i střed. Dokonce původní převodníky (i když teď budu asi muset vyměnit velký). Rovněž brzdy vydržely. No a zbytek jsem musel povyměňovat.

                              0 0
        • Vilém  

          Zadni silnicni naba ma roztec 130mm pres matky,MTB ma 135 pres matky.Sjezdove naby na pevnou osu maji jeste vic,ale zde nemuzu radit,navic potrebujes jinej ram. KonusyXloziska,to je kazdyho vec,doufam ze se nestrhne zas vasniva nekoncici debata:)Osobne konusy po spatnych zkusenostech nemusim,ale na par kolech je mam a fungujou (i vydrenej konus se da spravit,ze chodi lip jak novej).Ultralite naby nevlastnim,ale zivotnost by me zajimala, vyhledove posilhavam po FRM.

          0 0
          • lempl  

            no ja chci prave lehkej predni diskovej naboj,a bojim aby se nejak nerozpraskal(ale dyt to ma 2 roky zaruku:) jinak nez frm tak spis ten soul neni to o moc drazsi ale lehci a me se i vic libi:) airoo.cz

            0 0
            • Vilém  

              Jo ten Soul je krasnej,ale jaksi podezdrele lehkej:)Kdyz jsme u tech lehkejch nab,tak jsem neco videl v novym Cykloprofi katalogu.Znacka Karbona,je to takova napodobenina American Classic,vaha tez solidni,bohuzel ted nemam po ruce ten katalog.

              0 0
            • cybernovi  

              se zarukou byyh to nevydel tak valne… odkdy ti neco uznali jako vada materialu? vždycky řekli že jsem to nesprávne používal a zbohem…

              0 0
          • Pá-dlista1  

            Z tech beznejsich, predni pevna osa 110mm zadni 150 nebo 165mm.

            0 0
        • BB  

          delka osy – silnicni 130 mm, MTB 135 mm. Nejaky cas jsem vozil silnicniho Rolfa na horakovi, ale stvalo me, ze defomuju zadni stavbu, ale kolu to asi bylo jedno.

          0 0
          • Siddha  

            ja myslim, ze je to jedno, znamej jezdi na silnicnim RBcku s kolama napletenyma na SRAMu 9.0 a je spokojenej uz par let.

            Jo predni naby maji na silnici i biku stejnou roztec?

            0 0
            • Vilém  

              Predni ma stejnou, tj 100mm.Ten SRAM 9.0 vozim na horaku.Na silnicku by stacilo trosku zkratit osu + vyndat nakou podlozku.Jednodussi je vsak trosku natahnout zadni stavbu:)

              0 0
              • Pekáček  

                Už 8 let mám na silničkách bikový náby, na zimáku Deore DX (pamětníci zamáčknou slzu) a na Kovaříku Deore XT, obojí co se naposledy dělaly v roce 1993, takže ne paralaxy a s ořechem na sedmokolo. Osičku jsem zkrátil. A chodí jako hodinky!

                0 0
                • MaPa  

                  ;-/ Loni jsem byl donucen vyměnit DX šaltr. Už toho měl plný brejle, ale stále makal… Pravda, kladkový kolečka už tam byly třetí…

                  0 0
                  • Pekáček  

                    DX 93 a XT 93 byly poslední kousky od Shimana co fakt fungovaly dlouho a za jakéhokoliv počasí :o)

                    0 0
    • Tomcat  

      k tomu namáhání pokud umíš s SW Catia, ProIng a jinejma CAD/CAM tak si to ověř na malé simulaci sám.

      0 0
      • TinkTink  

        nemel by jsi nakou simulaci do Catie uz udelanou? Rad bych se podival :)

        0 0
        • Tomcat  

          Ne z bezpečnostních důvodů sem je smazal bál bych se pak na kole jezdit ;-)

          0 0
    • Chaingang  

      Když už jsme u těch nb,neví náhodou někdo,k čemu je tahle??
      http://www.bike-forum.cz/forum/foto.php?…

      0 0
      • blue  

        nemuze to bejt neco na nejakej freestyle? nepridelavaj se k naboji pegy?

        0 0
        • Chaingang  

          to myslim,že ne.Freestylový náby mívaj 48 děr a navíc FR není moc freestylová značka.

          0 0
          • Chaingang  

            FR=FRM

            0 0
          • Tomcat  

            48 špejlý je na freestyle, dirt nebo na tandem. Na FR to je už moc

            0 0
            • Pá-dlista1  

              No nejdou pak odrazky do vypletu :) Jinak se taky delaj 26" rafky s 48 derama.

              0 0
              • Tomcat  

                Jo delaj ale na klasiclké MTB (od XC po Dh) to neni. Třeba je dělá FUNN.

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  Proc? A co je to klasicke MTB? Na nektere discipliny jako treba street nebo freeride jsou vic nez vhodne rekl bych.

                  0 0
                  • cabbage  

                    street je typickej priklad mountain biku:)

                    0 0
                    • Pá-dlista1  

                      Ty taky nepouzivas horsky kolo k tomu k cemu bylo urceny. Nebo si myslis, ze se s tim nekdo vymyslel, aby se pachtil do kopcu?

                      0 0
                      • cabbage  

                        lanovky nejsou vsude. a na xc se da jet prakticky kdekoliv, neni omezeno na flakani se smerem dolu.

                        0 0
                        • Pá-dlista1  

                          No a? Stejne jako si na XC kole ve meste neuzijes. Je to proste jen dalsi odvetvi horske cyklistiky. Tobe pripada prirozenejsi pouziti horskeho kola na XC me zase na street, ale oboje jsou discipliny, ktere se od puvodniho urceni horskeho kola odklonily a vyvinuly se casem. Nektera driv, jina dyl ale ani jedna neni pro horske kolo typicka.

                          0 0
                          • cabbage  

                            a cim ze mtb zacalo? freeridem to urcite nebylo, pokud zacatek mtb neklades do doby 1.redbull rampage.

                            0 0
                            • blue  

                              pokud vim, MTB zacalo sjizdenim kopcu

                              0 0
                              • Tomcat  

                                jj MTB začalo downhillem

                                0 0
                              • enjoy  

                                to nezacalo. nebo kdyz budu k tvemu nazoru shovivavy tak to bylo minimalne paralelne s jakymsi „trialem“ mezi stromy,pres parezy atd. co sem tak videl ty kola tak jestli tohle nebyl pocatek tak nevim co jinyho.videl jsem tohle a videl jsem i kamikaze.a pokud vim tak v kamikaze(mi­nimalne z pocatku) se sice jezdilo z kopce,ale po nejakych dropech atd. nebylo nikde ani pamatky. ale nebudu se s radsi s padlistou ani bluem radsi prit,protoze oni to vedi jako vzdy lip,byli u toho,proste to vedi a nikdo jinej. rozcupujte me:-))

                                0 0
                                • blue  

                                  a kdo tvrdi, ze sjezd musi bejt s dropama? co to je zase za argument?

                                  0 0
                                  • cabbage  

                                    pak to neni dh ale XC

                                    0 0
                                    • blue  

                                      down hill – z kopce… nic o dropech, prekazkach a podobnejch vecech… to je nekde v nejakejch predpisech, ze sjezd bez dropu neni sjezd?

                                      0 0
                                      • cabbage  

                                        to by to mohla bejt i silnice.

                                        0 0
                                        • Pá-dlista1  

                                          Tonouci se stebla chyta :)

                                          0 0
                                          • cabbage  

                                            ale sjezd mimo teren je opravdu silnice

                                            0 0
                                          • enjoy  

                                            stebla se chytal blue.vy tu furt melete ze to zacalo downhillem,ale takovejhle downhill kterym se vytahujete byste asi dneska nejezdili,to byste byli pekny masla:-)).ze je to doslovnej predklad vi kazdej trouba.tak se dohodnem takhle:-).zacalo to jednoduchym XC po polnackach a protoze to bylo z kopce tak se tomu rikalo downhill.s dnesnim pojetim DH to nemelo moc spolecnyho.byl to vlastne spis tkaovej cyklokross ze jo:-)

                                            0 0
                                            • Pá-dlista1  

                                              Kazda disciplina se vyviji. Pokud tedy neni nasilne brzdena UCI :) To neokecas.

                                              0 0
                                              • enjoy  

                                                dulezity je,ze to okecas ty:-))

                                                0 0
                                                • Pá-dlista1  

                                                  Kliiid. Bud rad, ze ti netvrdim, ze XC je pro buzny nebo tak neco. Fakt nevim o co vam jde. Jednou uz to tak je a tezko to zmenis tim, ze to budes okecavat. Tak jezdi na rotopedu, kdyz ti jde o puvod. Ten urcite nebyl vymyslen pro zabavu nebo vylouceni adrenalinu.

                                                  0 0
                                                  • cabbage  

                                                    koukam ze uz zase odvadis pozornost od tematu, jako vzdy kdyz si v uzkych. nejdriv tu zurive tvrdis ze dh byl prvni a ted, ze na tom nezalezi.

                                                    0 0
                                                  • enjoy  

                                                    nene:-),kdyz nevi jak dal,tak dela ze tu neni nebo ze to nevidi:-).zatim se jeste drzi:-)

                                                    0 0
                                                  • cabbage  

                                                    nebo nastrci sirenu:)

                                                    0 0
                                                  • enjoy  

                                                    myslis ze ji o pomoc rika? :-)

                                                    0 0
                                                  • cabbage  

                                                    spis jeji nick, napr. to posledni ma typicky pad-listicke rysy:)

                                                    0 0
                                                  • Pá-dlista1  

                                                    To ale neni tim, ze bych psal pod jejim nickem :)

                                                    0 0
                                                  • blue  

                                                    vladnes doma pevnou rukou, co? tak to ma byt, spravna vychova je treba :-)

                                                    0 0
                                                  • enjoy  

                                                    ale jo,mas pravdu,kolikrat si o nekterych bikerech myslim ze maji jinou sexualni orientaci..

                                                    0 0
                                            • blue  

                                              cim se prosimte chytam stebla? nevim, jak s tim souvisi pohled na narocnost trate a techniky downhillu dneska a tenkrat, to je argument jako vzdy uplne totalne mimo… nechapu, proc do toho tahas dnesni pojeti DH

                                              0 0
                                              • cabbage  

                                                protoze tahdejsi mtb melo pojeti xc a ne dh/fr

                                                0 0
                                                • blue  

                                                  vzdavam se, na to uz fakt nemam odpoved… jeste ze chytri marketingovi odbornici vynalezli ty skatulky

                                                  0 0
                                                  • enjoy  

                                                    no pockej pockej,to trosku prehanis.. prece tu pa-dlista(a ted nevim kdo jeste) vitezoslavne hlasal ze to vsechno zacalo „jejich“ sportem,cili DH(a myslel tim dnesni pojeti DH).a tim to proste nezacalo.nevim proc se okolo toho tolik nakeca.

                                                    0 0
                                                  • blue  

                                                    jak si prisel na to, ze myslel dnesni pojeti DH? to si ty zacal s dropama

                                                    0 0
                                                  • enjoy  

                                                    kdyz napriklad Tomcat napise zacalo to downhillem,tak to je sice v doslovnym prekladu pravda.ale jiste tim pojmem downhill nemyslel ten tehdejsi cyklokross,zvlast kdyz jezdi DH nebo co vlastne. a pa-dlista na tom nebude moc jinak:-).ale jestli chce pa-dlista obhajovat cyklokros a XC tak klidne muze,me to nevadi:-).

                                                    0 0
                                                  • blue  

                                                    pomoooooc… cyklokross :-)))))

                                                    0 0
                                                  • enjoy  

                                                    hele klid:-),to bylo jenom trochu ulitly prirovnani:-),asi si to nepochopil:-). jestli si ty kola videl(a nemyslim ty BMX,mirne predelany na sjezd:-),ale ty silnicky se sinejsima gumama) a nepripominaly ti cyklokrosovy… tak me teda joo!:-) a konec!tecka!dost uz!:-)))

                                                    0 0
                                                  • blue  

                                                    silnicky?? nevzniknul bike nahodou z cruiseru? ;-)

                                                    0 0
                                                  • enjoy  

                                                    hele mozna si videl kamikaze,ale asi si nevidel ten druhej dokument na extremu,ve kterym rikali(tvrdili to,fakt,vazne,nerej do me proto,ja za to nemuzu:-))) ze timhle to zacalo a ukazovali ty customized plecky co byly puvodne silnicky.nektery byly i trosku predelany BMX a par(jenom par),uz bylo pokusu o vlastnorucne svarenej ram,vhodnejsi na tohle.

                                                    0 0
                                                  • Pá-dlista1  

                                                    Jiste. To je zajimavy, ze ackoliv my dva vyznavame odlisne pojeti mountainbikingu vime jak to zacalo a nemusime tu zarputile hajit to sve jako nekteri mladi militantni cyklocrossari :)

                                                    0 0
                                                  • enjoy  

                                                    ano,vy to vite.vite to vzdy nejlip!:-)).vzdyt jsem to rikal uz na zacatku:-)))

                                                    0 0
                                                  • Gatier  

                                                    Na zaciatku bola cesta. Cestou to vsetko zacalo. Najskor boli cestne preteky, potom cyklokros, dalej XC, DH a na prelome storoci kopec dalsich zmysluplnych disciplin…

                                                    0 0
                                                  • Pá-dlista1  

                                                    To poradi mas trochu pomotane.

                                                    0 0
                                                  • Gatier  

                                                    Pardon, napisal som to obratene :-)

                                                    0 0
                                                  • Pá-dlista1  

                                                    Sjezd je proste sjezd. Lyzari taky jezdi sjezd a nikdo jim tam zadny dropy necpe. Ja treba sjezd jezdim a dropuju jen vyjmecne vicemene z nutnosti. Kazda sjezdova trat pokud vim se da sjet (ano sjet od slova sjezd) bez jakehokoliv dropu. To ze zvolis cestu pres drop je jen za ucelem volby rychlejsi stopy.

                                                    0 0
                                                  • enjoy  

                                                    :-))).ne,uz ne..:-)) takze DH je vlastne takova uplne nejlehci disciplina a ty vase stroje jsou uplne zbytecne predimenzovany:-)))

                                                    0 0
                                                  • Manas  

                                                    presne tak! ja rikam furt ze to kolo je predimenzovany … dneska jsem mlsnym okem sledoval nadhernou RST 281, za rovny 300.- korun … jeste chvili a namontuju si ji na Norco :-)

                                                    0 0
                                                  • enjoy  

                                                    to bysis hrozne rozhodil geometrii:-)) ikdyz vlastne ty vase kola podle me zadnou nemaj:-)

                                                    0 0
                                                  • Gatier  

                                                    He, he, he :-)))

                                                    0 0
                                                  • Manas  

                                                    Hele, ty si ze me delas snad srandu :-) jasne ze poznam geometrii … to jsou ty kruzitka, trojuhelniky a takovy, ne ? :-))))

                                                    0 0
                                                  • enjoy  

                                                    presne tak:-).uz taky vim proc s tim mate takovy problemy:-),ona treba deskriptivni geometrie neni sranda:-)

                                                    0 0
                                                  • Manas  

                                                    neni, absolvoval jsm ji na gymplu a pak jeste na vejsce. To bylo toco. :-)

                                                    0 0
                                                  • JirkA  

                                                    Tyyyy vole, videl jsi nekdy sjezd na lyzich??? Tam nejsou dropy? Skoc si jeden takovy na kole a budes posrany od hlavy az k pate!

                                                    0 0
                                                  • enjoy  

                                                    :-))) ted bych chtel videt pa-dlistu jak se z tohohle vyvlikne:-)).to bude muset zavest rec jinam opravdu mistrnym zpusobem:-). ja vim co rekne:-),ze ten drop muze uplne klidne objet.a ty branky tam vlastne nejsou vubec dulezity:-))

                                                    0 0
                                                  • pos3k  

                                                    hezky receno, tedy napsano :-))

                                                    0 0
                                                  • Pá-dlista1  

                                                    Tak to jsem tedy opravdu jeste nevidel. Kdyby jeli pomalejc, tak to klidne muzou sjet. Zadny dropy tam nejsou. Ze jedou tak, ze je nejaka mulda vyhodi do vzduchu je uz ciste jejich osobni vec, ale nikdo jim nerika, ze je to proste sjezd, tak tam musi skocit.

                                                    0 0
                                                  • enjoy  

                                                    :-)) hele,dejme tomu,ze tohle se ti moc nepovedlo:-).ja vim ze na to nejsi zvyklej,ale tohle jsou fakt nehorazny kraviny co pises:-)).„je to jejich osobni vec“-jestli chtej dojel lip nez posledni ze jo:-))). jo a tak jsem si vzpomnel jak si rikal ze jakykoliv drop na sjezdovych tratich se da pohodlne objet atd. co jsem tak jel lanovkou na bozak a koukal(obdivne) na tu trat,tak pokud vim je skoro uplne nahore jeden drop,tak metr vysokej(nevim presne) a ten nevypadal ze by bylo jina moznast nez ho dat.leda to nejak slozite objizdet jako debil.a co si pamatuju z nejakych sjezdu na extreme tv,tak tam to vetsinou taky nevypadalo ze by se to dalo objet jinak nez zajet nekam do lesa,podjet pasku a dat si slalom mezi stromy.ale ty to vsechno vis urcite mnohem lip:-)

                                                    0 0
                                                  • Radek Broz  

                                                    Kraviny pises spis ty moc se u toho bavim a rikam si, zda to fakt muzes myslet vazne.Zminovanej drop na Klinovci jde objet zprava uplne v pohode. Nejsi shcopnej pochopit, ze kazda sportovni disciplina se nejakym zpusobem, vice ci mene rychle, vyviji? Holt driv se umely prekazky v DH nevyskytovaly (enbo malo), tad tam jsou. Jak jsi spravne napsal, padlista zna veci tykajici se sjezdu skutecne lip nez nekdo, kdo videl Klinovec z lanovky a kouka na Extreme.

                                                    0 0
                                                  • enjoy  

                                                    hele ty blbecku:-),prestan furt neco prekrucovat a cti poradne.psal jsem to takovym stylem ze si tim nejem jistej a ze sem to videl jenom z lanovky,tak to zklidni.spletl jsem se.nerikal jsem ze to vim jiste. treba byses taky chtel pozastavit nad tim jaky hovadiny tu pise padlista o sjezdu na lyzich.nezlob se na me,ale psat ze klidne muze jet pomaleji to snad nemuze myslet vazne.podle nej je asi drop jenom nejaka mulda.ale to ty radsi nenapadne prejdes ze?:-)).abysis to nahodou nerozhazel u padlisty:-)).trosku rovnosti by to chtelo.a ne ze se jen tak z principu budes furt navazet do me.zacinas mit padlistovy sklony.nacpes se do nejakyho dialogu a zacnes buzerovat.

                                                    0 0
                                                  • Pá-dlista1  

                                                    Jak to tak vypada, tak na moji muldu ses chytil, takze asi vis co to drop je. A ted znova. Tys nekdy videl nejakej drop ve sjezdovym lyzovani? Ja ne.

                                                    0 0
                                                  • enjoy  

                                                    tohle nejak prestava mit smysl.i blbej predjezdec kterej se na ty sjezdovce hrozne flaka si neco dropne(promin,ja fakt musel:-)) a neprojede vsechno s pritlucenyma lyzema ke snehu.ty si asi sjezdovku predstavujes jako nejakou bikrosku,kde dropy nejsou.ale SJEZDOVA:-) trat(to znas,to je jako DH:-)) podle me dropy obsahuje.ale opravdu se nechci dohadovat o doslovnych prekladech atd…

                                                    0 0
                                                  • Pá-dlista1  

                                                    Spravne jsi napsal, ze v bikrosu (ne v BMX DH), zadny dropy nejsou a presto tam jezdci (ti rychlejsi:) litaji vzduchem. Ty se porad divas na tu elitu, ale jak to asi sjizdi 6 lety lyzar sjezdar?

                                                    0 0
                                                  • fousac  

                                                    to si se tak blbe vyspal nebo ti kokoska nedala???

                                                    hele, parkrat sem sjel vsenorskou DH (tzn. sjezdovou) trat a nejen, ze se vsechno da objet dost v pohode, ale mam pocit ze ani drop by si tam nenasel.. (teda dve mista sou sporny, ale JA si proste drop predstavuju jinak.. )

                                                    0 0
                                                  • Pá-dlista1  

                                                    On treba ani lonsky vitez jedno z tech mist neskakal, protoze to v konecnem dusledku bylo rychlejsi.

                                                    0 0
                                                  • enjoy  

                                                    ta mi dala az az,myslim ze bys zavidel:-).a nebud prosim tak vulgarni,taky k tobe nejsem. rekl jsem snad nekde ze na kazdy trati musi byt dropy?prestante uz konecne prekrucovat. ja myslim ze dneska se ukazalo ze si kazdy predstavuje drop jinak:-).az nekdo bude chtit opravdu vedet co je to drop tak at se radsi podiva do sloniku,jinak to uz dneska fakt nevidim.

                                                    0 0
                                                  • Pá-dlista1  

                                                    Hochu hochu skleroticka. Ty uz vlastne ani nevis, proc se tu s tebou hadam :) ..se sice jezdilo z kopce,ale po nejakych dropech atd. nebylo nikde ani pamatky..

                                                    0 0
                                                  • Pá-dlista1  

                                                    Jeste k te rychlosti. Kdyz pojede pomaleji od zeme se nikde neodlepi ⇒ nikde zadny drop ⇒ dojede posledni, ale porad bude klasifikovan jako posledni v zavode ve sjezdu!

                                                    0 0
                                                  • McBlacky  

                                                    to těžko vysvětlíš Enjoyovi, protože on ze zásady nezávodí :-)

                                                    0 0
                                                  • Pá-dlista1  

                                                    Proste ver, ze v definici sjezdu neni ani naznak o podmince existence dropu, at se to zda tve zvracene mysli jakkoliv prapodivne. To ze objizdet drop je nejrychlejsi jsem snad nikde nepsal a to na co ted reagujes za tim si stojim. Jeste jsem nevidel sjezd na lyzich s dropem. A jestli tys ho videl, tak si nejspis jeste nevidel drop. Jestli se da i ten zmineny drop na Bozaku objet ti nepovim, protoze to nedelam, ale v naproste vetsine pripadu tomu tak je ⇒ nevim proc by to tady neslo. Tu trat musi projet i juniori, zeny, hobici nebo veterani.

                                                    0 0
                                                  • Radek Broz  

                                                    Dokonce to musi projet i Nemci, takze to fakt jde objet:o))))))

                                                    0 0
                                                  • enjoy  

                                                    a duchodci na vozejku ne?? hele asi sem teda nevidel drop no:-).je to strasny,ale kdyz to rikas ty tak to musi byt pravda:-). prijde mi ze to uz je malinko chytani se stebla argumentovat tim ze se da vsechno objet.snad kazdy kdo na tu trat vleze(dejme tomu do zavodu) pocita s tim,ze nebude jak maly dite vsechno objizdet a je mu jasny ze takhle zkonci posledni. a teda abys nerek,tak drop je v doslovnem prekladu snizeni nebo pokles atd.. cili dropu okolo sebe vsude vidam hromadu a myslim ze si docela dobre dokazu predstavit jak vypada.jiste pro memu doslovnemu prekladu nebudes nic namitat,kdyz jste tu tak bojovali za doslovny preklad DH.

                                                    0 0
                                                  • Pá-dlista1  

                                                    Stejne jako ty stovky maratoncu na startu ani v DH si vsichni nemysli, ze tenhle zavod urcite vyhrajou.

                                                    0 0
                                                  • enjoy  

                                                    ale ty stovky maratoncu si jiste taky nerikaji ze budou ve sjezdikach slejzat. to mas jako kdyz skocis ze schodu.kdyz je sjedes,tak si je sjel.drop to neni.kdyz je skocis,tak uz to drop je.tak takhle nejak se tu furt dohadujem.

                                                    0 0
                                                  • Pá-dlista1  

                                                    A presto slejzaj :)

                                                    0 0
                                                  • enjoy  

                                                    a co kdybyses nevyhejbal odpovedi na ty schody.to je totiz fakt to posledni a jediny co me od tebe uz zajima.

                                                    0 0
                                                  • Radek Broz  

                                                    Seskok schodu neni drop.

                                                    0 0
                                                  • Pá-dlista1  

                                                    Schody nejsou jako prekazka drop. Daji se sjet.

                                                    0 0
                                                  • enjoy  

                                                    to je dobrej vymysl ze se daji sjet.ale ja se bavim o tom kdyz je skocis.potom je to drop.podivej se do slovniku.mrzi me po tom jak si bojoval za doslovny preklad downhillu ze ted to nejak schopny uznat nejses.holt jak se ti co hodi vid.

                                                    0 0
                                                  • Pá-dlista1  

                                                    Bobánku, jako trik to mozna drop je a muze to byt treba i crash, ale jako prekazka to budou porad schody.

                                                    0 0
                                                  • enjoy  

                                                    bobanku:-)))).kam ty na to chodis:-)))).to zni jako slang z domova duchodcu:-))) hm,takze skokansky mustek je skokansky mustek a ne drop.muzes to dropnout,ale porad je to jenom skokansky mustek.takhle ty furt meles.a mymochodem.pokud je mi znamo tak kdyz davas drop,tak klesas(padas),kdez­to jak mozna vis tak ve skocich na lyzich se uziva vyraz lety.ale ano,jiste,ten skokan muze na rozjezdu napriklad pluzit:-))),aby snizil rychlost a na odrazu se nevznesl nybrz to jenom dropnul.pak je to drop:-)))))

                                                    0 0
                                                  • Pá-dlista1  

                                                    Vidim, ze cyklistika neni jedine sportovni odvetvi, kde mas mezery :)) Lety ano, ale na skoky na lyzich uz jsi nejak pozapomnel. Krom toho zkus odraz skokanskyho mustku sjet. Preju hodne stesti. Ale to uz jsme se hodne odklonili od puvodniho tematu. Nicmene v sirych pastvinach tve neznalosti nadale bloudime :)))

                                                    0 0
                                                  • enjoy  

                                                    muzes ho klidne slanit,kdyz budes chtit.to je dobra kravina co?ale myslim ze se za takovou blbost nemusim stydet,po tom co si tu placal ty. proste cely uplne o nicem dokud neprestanes byt tak namyslenej a nebudes potrebovat mit za kazdou cenu pravdu.takovy lidi jsou uplne na nic,kdyz se chce neco poresit.

                                                    0 0
                                                  • Pá-dlista1  

                                                    Blby je, ze jsme se tu sesli takovy dva :) Nicmene pravdu ma jen jeden z nas.

                                                    0 0
                                                  • enjoy  

                                                    pravda je tam nekde venku..

                                                    0 0
                                                  • jecnak  

                                                    Enjoyi, bez spat meles tu uplny kraviny. Sory, ale nedalo mi to. Co je drop asi opravdu nevis.

                                                    0 0
                                                  • enjoy  

                                                    hele co ti vadi?padlista se tu hrozne prel za doslovnej preklad slova downhill,tak ja se snad mam pravo prit o doslovny vyklad slova drop ne?nebo proste musi mit automaticky padlista ve vsem pravdu a vsichni mu jenom hloupe pritakavaj? me taky nebavi tahat se o blby slovo,ale kdo jak ke me,tak ja k nemu.rekl bych ze tu neni malo lidi ktery s padlistou nesouhlasi,ale boji se.ja se nebojim rict co si myslim a cirou nahodou:-) se to s padlistovymi zrovna kolikrat neslucuje.ono je mnohem lehci se pridat k vetsine,pak se nemusi bat ze ho nekdo trapne utre.nemyslim si ze vetsina musi mit vzdycky pravdu,navic kdyz kolikrat jenom tupe pritakava mektani padlisty. myslim ze podle prislovi moudrejsi ustoupi,by musel byt padlista docela dost blbej.ja samozrejme taky:-))

                                                    0 0
                                                  • McBlacky  

                                                    ber to jako radu člověka co tě malinko zná. Když pominu že je to o ničem, tak tentokrát nemáš pravdu, sorry. peace

                                                    0 0
                                                  • cabbage  

                                                    ses na omylu, pravda je negaci padlistova nekdy vtipneho vyroku.

                                                    0 0
                                                  • enjoy  

                                                    od tebe vezmu jako fakt skoro cokoliv:-).ale at uz me padlista nikdy nese.. s doslovnyma prekladama,je to detinsky.

                                                    0 0
                                                  • Pá-dlista1  

                                                    Koukam, ze sem te docela vytocil do obratek :))) Pro tvou informaci jsem se nesnazil o doslovny preklad cehokoliv. MTB proste zacalo jezdenim z kopce a nic s tim neudelas ty ani ja i kdybych byl treba silnicar.

                                                    0 0
                                                  • enjoy  

                                                    jak te to napadlo?asi jsi si to prelozil trosku spatne:-).ty me nevytocis:-).maximalne me muzes ******:-)).pro tvoji informaci.MTB zacalo jizdou do kopce.protoze jak by se asi na ten kopec tenkrat dostali:-).

                                                    0 0
                                                  • McBlacky  

                                                    MTB začalo v garáži, jak jinak by pak měli MTB kolo?

                                                    0 0
                                                  • enjoy  

                                                    ja myslim ze zacalo v bikeshopu.prisel takhle ziletkar do shopu a povida ze chce galusky.prodavac mu na to:hele sorry,ale mam tu jenom tyhle terenni gumy.a dal uz to znate:-)

                                                    0 0
                                                  • blue  

                                                    jasne… vzali dodavku, vyvezli se na kopec a byl na svete prvni bajkovej zavod Repack :-)

                                                    0 0
                                                  • enjoy  

                                                    verbes jedna lina sjezdarska,ani to na ten kopec nechtej vyjet:-)

                                                    0 0
                                                  • blue  

                                                    nechcete pokracovat v novym threadu? tady se to uz dost blbe cte :-)

                                                    0 0
                                                  • náčelník  

                                                    Dotaz: skoky na lyžích – je to drop ? :)

                                                    0 0
                                                  • Pá-dlista1  

                                                    Urcite. Sjet se neda. Rekl bych typicky priklad :)

                                                    0 0
                                                  • Radek Broz  

                                                    To je dokonce drop jak krava;-)

                                                    0 0
                                                  • cabbage  

                                                    tak me napada, dal uz nejakej sjezdar skokanskej mustek??

                                                    0 0
                                                  • wroum  

                                                    si myslim ze to je problem. urcite by nedolit tak daleko jako lyzar a jestli ses nekdy koukal od odrazu dolu, tak asi tusis v cem je problem. je to takovej krpal ze by nedokazal asi ani zpomalit. navic najezdova rychlost je +/- 90 km/h

                                                    0 0
                                                  • cabbage  

                                                    no krpal to je, ale vsichni tady tvrdej ze dopad dropu je nejlepsi co nejprudsi(ne kolmej), zastavuje se v protisvahu a rychlost >90 na sjezdaku taky neni vyjimecna. kdyz dopad pochyta lyzar, tak sjezdak musi tutove. mozna bude problem stabilita za letu, ale urcite se mezi vama najde najde nejakej silenec:-)

                                                    0 0
                                                  • wroum  

                                                    lyzar ma vetsi plochu a pri letu funguje tak trochu jako drak (leti pomalu a dal) a doleti az skoro dolu. na kole tak daleko nedoletis (pri stejny rychlosti), takze dopadnes tak do pulky svahu, mas brutalni rychlost a este zrychlujes z toho kopce. navic na dropy se najizdi vetsino relativne pomalu a dopad te nekdy dost brutalne zrychli (podle sklonu). obavam se tedy ze by to neustal a hrozne by se zrakvil. se stabilitou letu by nemel byt zasadni problem, spis s tou delkou letu a tim co by nasledovalo.

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    A co na to Jan Tleskač?

                                                    0 0
                                                  • Pá-dlista1  

                                                    Ten by prisel o praci :)

                                                    0 0
                                                  • náčelník  

                                                    V Kosmonosích v blázinci jeden takový skončil. V mládí opravdu skákal, pak se vsadil (nebo ožral) a můstek sjel. Jednou jsem ho tam potkal – pozdravil a řekl mi: „Jsem slavný skokan Raška.“ Toto opravdu není vtip.

                                                    0 0
                                                  • wroum  

                                                    strejc (cca 100kg) a jeho kamos (dalsich cca 100kg) se ozral a dostal supr napad, ze sjedou oba na jednech sanich dopad (od odrazu dolu) skokanskyho mustku v harrachove. strejc byl v nemocnici jen par dnu a kolega asi 10 dni. plna prdel a zada trisek, par stehu, zlomena ruka. proste super zazitek. ted s odstupem asi 18 let to prohlasuje za druhou nejvetsi picovinu v zivote (ta 1. je ze se ozenil – aspon to tvrdi .-)

                                                    0 0
                                                  • Pá-dlista1  

                                                    My sme v zime cestou z rockáče sjizdeli po prdeli takovej treninkovej mustek pro zaky. 4 lidi za sebou jak na toboganu a hroznej polet s dopadem na prdel. Ja jsem s tim prestal po tom co si tam kamos pri dopadu nepekne pochroumal nohu. A mezi nama ani pro me nebyl dopad to nejprijemnejsi kvuli cemu bych to delal zase :)

                                                    0 0
                                                  • náčelník  

                                                    Nebyl to ten můstek s umělou hmotou v Liberci na výstavišti pod VŠ? Tam se za mých mladých let jezdilo po prdeli taky. Já teda ne :)

                                                    0 0
                                                  • Pá-dlista1  

                                                    JJ. Ve vic lidech je to vetsi hukot a taky se dole vzajemne vic pomlatej :)

                                                    0 0
                                                  • blue  

                                                    ukoncil bych debatu timhle odkazem, dokud nekdo nepredlozi jinej pohled na historii mtb

                                                    http://www.geocities.com/…la/Home.html

                                                    0 0
                                                  • enjoy  

                                                    vis,me je vlastne uplne jedno cim to zacalo a jak se to vyvijelo.v mym jezdeni mi to nepomuze:-).ale egoismus nasich „extremnich“ padlistu,ee sportovcu me nebavi:-).maji nosanek nahoru(u krosaru to moc nevidam.asi to bude tim ze oni umi litat:-)) protoze jejich sport byl na pocatku protoze se to jmenovalo downhill a dneska se to jejich jmenuje stejne:-))). tak takhle:-).nic vic uz vazne rict nechci:-).

                                                    0 0
                                                  • Manas  

                                                    Hele zase to tak kategoricky nemuzes rict, ja zacal FR, sel ke 4X, zustal u FR a DH, a stejne chci XC pac me proste bavi jezdit :-) No a Padlista sel obracene :-)

                                                    0 0
                                              • enjoy  

                                                psal si neco o tom kde ze je psano ze v DH musi byt skoky,dropy… nevim co na to rict,jsem zmaten:-) zil jsem v domneni ze musi:-).jinak by to prece nebyl takovy adrenalin atd. jak se jinde zminuje pa-dlista:-) jinak teda nevim proc tohle vlastne pisu,snad jsem to predtim napsal srozumitelne.

                                                0 0
                                                • blue  

                                                  ja sem zmaten z toho, co si ted napsal, protoze nevidim hlavu ani patu toho prispevku

                                                  0 0
                                                  • McBlacky  

                                                    nějak mi to taky není jasný, co je komu do toho jak to začalo? hlavně že to je… kdyby se tady alespon řešilo něco vtipnýho :/ tomhle je fatk nuda…

                                                    0 0
                                                  • cabbage  

                                                    njn, tak neco vtipnyho vymysli:)

                                                    0 0
                                                  • blue  

                                                    lempl si nahore stezoval, ze se to tu moc nehejbe, tak sme to malinko rozhejbali, no :-)

                                                    0 0
                            • blue  

                              mimochodem, na kabelovce na Extreme sports rotuje nadhernej dokument se zaberama z pocatku bikingu, History of Kamikaze se jmenuje

                              0 0
                            • lempl  

                              zacalo to DHckem a basta!!!! proste vzaly trosky kolo, vyvarili to… vytlacili a sjeli- je pravda ze tam na tech kamenitejch cestach nebylo moc prekazek ale bylo to smerem dolu proto downhill.. zkopce dolu…sjezd.. chapou to vsichni? mimochodem v rusku meli neco na zpusob 1mtb za 1. svetovy ale nechytlo se to … chytlo se to az to v ty americe.. jinak mam hustou fotku kola 1886 z anglie s fulem.. ten pruzici system z kola! prevzali do motorek… takze to zacalo sjezdem v americe! a basta :) mimochodem to na extreme chanelu je hustota:) hlevne ten dualek:) skoky na jednu nohu na bok do zatacky:) vybehy s kolem nahoru a nekdy bylo rychlejsi pro nejaky borce s kolem i dolu:o))

                              0 0
                              • cabbage  

                                nejak nevidim rozdil mezi tim co popisujes a xc. to ze jezdili dolu neznamena ze nejezdili nahoru: The Exakimak Hillclimb, The Cross-country. The Observed Trails, The Mosquito Hop, The Dual Slalom, The Kamikaze Downhill PLUS, mozna by sis moh precist prvni dva nazvy:)

                                0 0
                              • enjoy  

                                jo,to uz davali nejmin pred rokem.videl sem to vsechno:-)

                                0 0
                            • metronom  

                              Ste vsichni uplne vedle. V roce 1887, kdyz Jara Cimrman jezdil se svou divadelni skupinou po stacich tak jedna cast jela na vozech a druha na kolech. A kdyz potom utikaly z predstaveni (pouzitim triku „Divoky vitr z hor“) tak ti posledni ujizdeli na kolech. A sraz byl az nekde za nekolika vesnicemi. Takze prvni disciplina nebyla ani DH, FR nebo neco takoveho, nevznikla v Kanade, ale u nas a byl to maraton. JC vymyslel jak to zaonacit, aby protagoniste byli schopni ujet jak nastvanym sousedum, tak jejich psum. A proto vynalezl drapakovou pneumatiku (pneumatika s prilepenymi kousky skla) a kvuli letajicim kamenum (od deti) dostal kazdy hasicskou helmu.

                              Tak to bylo a to se muzete kdekoli zepteat. How domluvil jsem.

                              0 0
                          • ddd - andy  

                            Zajimava debata tady vpravo… :-)) o5 se docela bavim ;-)))

                            0 0
    • Radek Broz  

      Az dodnes jsem nechapal, proc je debata o „naboji“ tak navstevovana. cele jsem to precetl a moc jsem se pobavil;-) Enjoy si proste mele svou lez, aby si zduvodnil, ze jeho disciplina je proste ta nej a nejaky sjezd, kde se lenosi vozej z kopce je naprosto o nicem (Mel bys to zkusit, kamo. Vsadim se s tebou, ze kazdej slusnejsi sjezdar by ti ujel i do kopce – docela bych ti pral videt dupat Marosaka na sjezdovy masine.) Me je teda uplne jedno, zda se drive jezdil DH nebo XC, i kdyz objektivne je to skutecne DH. Argumentovat tim, ze se DH za tu dobu vyvinulo, je naprosty nesmysl (Mimochodem: Libi se mi, jaky ma Enjoy prehled o tom, kam se vyvyji DH. Na nekterych tratich Svetoveho poharu je podle me trend opacny – cesty se rozsiruji, vzdalenosti zkracuji a rychlosti zvysuji.) Kdybych to pouzil na jinou disciplinu: z puvodniho paralelniho slalomu se vivinul dual a pak 4X. Dnes nedokaze nikdo rict trend, zda se to priklani spise k BMX nebo DH, jelikoz kazda trat svetaku je original. Je to ale porad slalom.

      0 0
      • cabbage  

        tak jako „kazdej slusnejsi sjezdar by ti ujel i do kopce“ tak by poradnej XCeckar zajel dobre v DH. nejvic me dostalo tvoje tvrzeni :„Me je teda uplne jedno, zda se drive jezdil DH nebo XC, i kdyz objektivne je to skutecne DH“ MTB pravdepodobne zacalo(jak tu nekdo psal) tak ze nekdo vjel do lesa a zalibilo se mu tam(teorie o tom ze to zacalo v 70. letech v usa sme uz doufam prekonali, to uz by to moh klide byt nejaky Sergej Nikolajevic Bikerov:)) A tvrzeni ze xc je jenom o slapani do kopce je stejne trefny jako ze DH je o tom kdo se vic zhuli a pusti to z kopce s tim ze zdvihy 200/200 to za nej vyresej aniz by cokoliv umel.

        0 0
        • Radek Broz  

          Kibici, diskuze o tom, koho uz povazujes za MTB ridera, je asi takova, jako „co uz je mesic a co jen kus skaly“ – hranice neni nijak definovana a kazdy ji ma jinde. Pro me nekdo, kdo na ukrajine zavital na lesni cestu s urcitym koeficientem sutrovitosti proste biker neni. Tim, ze je mi to jedno, jsem chtel rict, ze by mi bylo jedno, i kdyby napred 10 let jezdili lidi XC a pak se zacalo jezdit ciste z kopce. Spousta mych kamaradu jezdi pouze XC nebo dokonce silnici a me je to uplne fuk – kdyz je to bavi, prosim. Ja proti tomu nic nemam, jen me osobne to totalne nebavi a myslim si, ze technicke discipliny kladou pred cloveka vetsi vyzvy. Nesnesu ale, kdyz se do nas nekdo navazi s tim, ze on je mnohem lepsi a DH/FR/XC je o nicem, jediny spravny smer je XC a ten zbytek se vyvinul diky lenochum, co se jen vozi (takhle na me bohuzel spouszta prispevku pusobila). Proste MTB se zacalo skutecne vyvijet diky tomu, ze par typku vzalo upraveny kola do lesa s tim, ze by to mohla byt docela zabava – ritit se na tech strojich dolu. Samozrejme, ze XC se nejede jen do kopce – to by byl zavod do vrchu, ze. Jsou tam i rovinky a jekes takes sjezdy – proste normalni geograficky profil z mista A, pres misto B a C zpet do mista A a znovu pekne dokola (toho se skutecne neda dosahnout neustalym stoupanim), ale prvni MTB jizdy se proste do kopce ani po rovinkach nejezdili (i kdyz by mi bylo volny, kdyby tomu tak bylo). Mimochodem: delal jsem minulou sezonu tratoveho komisare na maratonu a ackoliv se nepovazuju za nic moc extra jezdce, uplne vsichni maratonci me jejich stylem jizdy dolu dost bavili. I kdyz vidim na Eurosportu nejaky vrcholny XC zavod (svetak) a je tam 5m sesup, spousta profiku to bud stlaci, nebo „sjede“ pro me dost podivnym zpusobem. Klidne bych si to s krosarema na Klinovci rozdal i ja (a to opravdu hodne sjezdaru jezdi MNOHEM lip nez ja;-) ) To, ze treba Andymu to jde, je spis vyjimka – ja ho uznavam a dost obdivuju. Jak znamo, vyjimky potvrzuji pravidlo;-) Jo, a Sergejove v 70. letech meli dost jiny starosti, takze bych se fakt priklonil k teorii, ze MTB vzniklo v USA;-)

          Koukam, ze fakt budu muset ve stredu pred zkouskou prijit na ten sraz a se vsema odpurcema si odplic pohovorit. Skoda, ze neprijde Padlista – vzal bych nejaky retezy a nejak bychom to z vas dostali;-)

          0 0
          • enjoy  

            takze..:-).to ze se ti zda ze tu nekdo hani DH/FR… se ti opravdu jenom zda:-).absolutne netusim kde jsi na to prisel.ja si DHckaru atd. vazim a nedokazu to co oni.horsi je to uz ale naopak,protoze VY dokaze uplne vsechno co MY a navic je to pro vas hrozna nuda.vlastne nam cpete svoje zcestny nazory a mate nosanky nahoru.to se me nelibi. prvni MTB jizdy(ty organizovany.dalo by se tomu rict i zavod) se na rovince jezdily a dokonce skoro sneci rychlosti.lidi byli vyplacany ze prejeli strom,parez,ze provlikli mezi dvema stromy bez slapnuti atd.. tak tu prosim netvrd…

            0 0
          • cabbage  

            nechapu proc porad tvrdis jak je ti to jedno ale zurive pises neco o DH v 70.letech. netusim cim sou fr discipliny technictejsi nez xc nebo cyklokros, u fr jde prece o to jenom to pustit(treba drop), nikde sem nepsal ze povazuju dh/fr za povl(sem je dokonce povazoval za hustaky, dokud sem se nebyl podivat na xc v cesky kamenici a na dalide v tabore) ale po vasich histerickych prispevcich budu muset svuj nazor prehodnotit, jestlis nepocopil ze xc/maratonce taky bavi sjizdet kopce(ale ne jeden kopec 10× ze den) a vyjezd kopce je taky prekonavani (vlastnich)limitů tak ses beznadejnej pripad zabednence presvedceneho o svoji nadrazenosti.

            to ze pro tebe neni slovek jezdici po lese biker neznamena ze tomu tak neni, protoze mtb je cyklistika v mimi silnici na 26"(29"), prvni bike taky nebyl sjezdak, ale typicky xc.
            ze se ti sjezd nas maratonu nezdal tak to bude asi proto ze tam neni jeden a taky co to bylo za maraton. a jak pises ze bys vetsinu maratoncu predjel na klinovci tak by ti to nalozili na kazdym maratonu.

            0 0
            • cabbage  

              lol, to je zase preklepu:( ale obsah je spravne:)

              0 0
              • wroum  

                uvedom si ze vetsina sjezdaru kdysi jezdila XC. takze narocnost obou disciplin mohou spis posoudit. navic XC muze jezdit i clovek co zrovna „neoplyva technikou“, v podstate staci slusna fyzicka. pri sjezdu ses bez fyzicky v riti (ac se to zda jako sranda, zdani klame) a bez techniky zkoncis v prvnim stromu a proberes se v nemocnici. navic hlaska o tom ze drop skocis jen tak ze to pustis, to je super…super picovina a blabol od cloveka co ani nevi co to je drop. chtel bych te videt…

                0 0
            • Radek Broz  

              ..akorat posledni poznamka: Co se ti nelibilo na da-li-de v Tabore?

              0 0
              • cabbage  

                no, libila se mi, ale technicky mene narocna nez ceska kamenice. jel to nejakej typek na celopevnym s kantileverama a lip nez spousta sjezdaru na dh ht.

                0 0
                • Radek Broz  

                  A myslis, ze v Cesky kamenici jeli vetsi kudlu nez treba Hubajs, Schwara a Carys na da-li-de? Korejtko skutecne neni nijak narocny, ale to neni trat reprezentujici sjezd – ty jsou narocnosti nekde jinde.

                  0 0
            • Manas  

              IMHO: Fr, jen to pustit, … to vazne nikdy nerikej. Neni to totiz pravda. Mozna nekdo to tak dela, ale ty nasledky …

              0 0
          • cabbage  

            P.S. koukam ze toho Bikerova si nepochopil:)

            0 0
        • pos3k  

          MTB = Michail Timur Bikerov takze patrime vsichni do Timurovi party

          0 0
      • enjoy  

        melu si melu..:-).hlavne ze jsem rikal ze pro me neni vubec dulezity co bylo prvni,ze mi to v mym jezdeni nepomuze:-).ale hlavne ze sis to cetl cely a pak si vzal co se ti hodilo:-)). a jinak teda objektivne,zcela objektivne:-))) ps:navstevovana je diky zarputilymu kecani pa-dlisty a blua.(a mne:-))

        0 0
      • McBlacky  

        já už bych se na to vysral, to už by mohl někdo začít tvrdit že jediný správný ženský jsou vyholený blondýnky se čtyřkama :-)

        0 0
    • Pavlos  

      By me zajimalo proc nebo cim to je, ze se ty debaty vzdycky zvrhnou:D

      0 0
    • jpl  

      Cha, to je teda p.del! Tak jsem si na zacatku myslel, ze se dozvim nejaky obecny pravdy nebo konkretni zkusenosti na tema naboje a namisto toho tady je normalni slovni valka mezi par typkama, ktery nechtej ustoupit od svy pravdy. Kolikrat uz se to na B-F opakovalo :-))

      0 0
    • fousmen  

      Tak sem si dal tu praci precist celou diskuzi.. Komixx!! preju vsem hodne stesti pri obhajovani svych nazoru..

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.