Délka klik pro 170 cm vysokou holku.

27 nepřečtených
  • Volf

    Mám možnost koupit nejetý XT za dobrý peníze, ale kliky jsou dlouhý 170 mm. Myslel jsem pro moji ženu, ale měří 170 cm a teď má kliky 175 mm. Je možný poznat nějakej rozdíl nebo mělo by to nějakou výhodu ??

    0 0
    • kámen úrazu1  

      Pokud bys došel k názoru, že jí budou krátký, za kolik by byly k dostání? :-)

      0 0
    • mar_tin1  

      rozdiel je poznat v kazdom pripade… ak je zvyknuta na 175mm, tak jej to moze robit problem…

      0 0
    • Daf  

      Ja bych nechal rozhodne 175mm.

      0 0
    • náčelník  

      Já bych se toho nebál a klidně bych do toho šel. Mám výšku 178 cm a točím kliky 170 mm. Kratší kliky = frekvenční šlapání. A jak jsem se k nim dostal? Koupil jsem je i s kolem :)

      0 0
      • Daf  

        Kratsi kliky = mensi paka ;) Hele vyzkousej 175 a uvidis ze to bude lepsi a myslim, ze mensi kadenci jezdit nebudes. 170 mi prijde akorat tak pro clovicka cca. 160cm.

        0 0
        • náčelník  

          Kratší kliky = kratší dráha :) Já jsem v tomhle naprosto nekompetentní, jezdil jsem 175, ale před deseti lety jsem koupil kolo s klikami 170 a nějak jsem nepozoroval žádný rozdíl. Takže každé další kliky jsem kupoval v této délce. Pro dámu to dle mého názoru nebude žádný problém. Ale já jsem jen „opatrný turista“ :)

          0 0
          • Daf  

            No ono kdyz to vymenis s celym kolem je to asi trochu neco jineho. Podle me to poznat musis a pri tve vysce podle me neni co resit ;)

            0 0
        • Uža  

          Ja myslim, ze vyska kolem 170 cm je hranice kdy jeste 170 mm kliky jo. Ja merim 169. Na silnickach mam: na zimaku mam 170 a jednici 172,5. A je pravda, ze ty 170 jsou frekvencnejsi. Coz si myslim, ze pro „slabsi pohlavi“ by mohlo byt vyhodou. Takze pokud jsou kliky za vyhodnou cenu, tak bych to nich sel.:-)

          0 0
          • Daf  

            Na biku se ale vozi kliky delsi zhruba o tech 2.5mm, nez na silnici.

            0 0
    • teha  

      já myslim, že jí budou 170 určitě vyhovovat, podle různých tabulek se to dá ověřit, většinou je to určené výškou rozkroku, kdyby se kliky nehodily, tak já bych je taky bral :-)

      0 0
    • Luka  

      mam 170cm a jezdim 175mm kliky a zadny problem. Pro Kamene Urazu maji smysl kratsi, protoze je to prcek, ale pro nas bezne vzrostle samicky staci klasika… :)

      0 0
      • Volf  

        No uvidím co na to moje běžně vzrostlá samička:-)), ale na ty 175 mm dlouhý si nestěžovala.

        0 0
    • gersa  

      Dovolim si zneuzit tematu…

      Shanim 170mm silnicni kliky pro moji mensi polovicku, kompakty a nutne musi byt cerny (Stribrny neladi ke kolu, to uz mi bylo vysvetleno). Nema nekdo typ, kde by se daly sehnat? A nemyslim jen eshop, kde by je meli jen v nabidce, ale i skladem… predem dik

      0 0
      • teha  

        Jestli chceš Campu, tak Mirage nebo Xenon budou mít určitě u Šírera, no určitě ne, ale za pokus to stojí

        0 0
        • gersa  

          A jeste sem zapomnel dodat, ze by to nemelo byt od Campagnola, pac na kole je jen Shimano. A esteticke hladisko hraje dulezitou roli taky

          0 0
          • Vrci  

            Od shimana černé neseženeš. Takže to bude něco jiného než šimano. Proč to jiné nemůže být campa?

            Jinak co se týče výběru a skladu.Můžeš dát stonglight (isis osa – snad každý z místních kdo ji vozil na ni nadáva), fsa (megaexo – na ivelu už dost lidí prohlásilo, tohle už ne) truvativ (dle b-f dost cvakaj), shimano a sram jen stříbrná, campu nechceš. Skladem to moc e-shopů mít nebude (okrajová velikost)

            snad jen

            www.koloshop.cz/index.php?…

            0 0
          • Vrci  

            pokud hodně chvátáš nebo toho budeš kupovat víc (zapletená kola, řízení) tak v německu skladem jsou /bike-palast, cycles4u, bike24)

            0 0
    • ddd - andy  

      Mozna uz to nekdo psal, ale nezalezi spis na tom, jak ma dlouhy nohy? Co? ;-)

      0 0
    • madcat  

      k tomu posouzení jakej vliv má délka kliky na šlapání, jestli je to s kratší klikou spíš frekvenční nebo ne, nejsu schopnej nic říct, protože už nějakou dobu jezdím na starým kole levou kliku 170 a pravou 175 a vůbec mi to tak nepřijde :))) takže správně bych asi měl šlapat levou nohou rychlejš, ale nějak to nejde, takovej mechanismus asi ještě nikdo nevymyslel :)

      0 0
      • Luka  

        tsijo, to je reseni pro toho cloveka co tu resil ze ma jednu nohudelsi nez druhou :))) ty si genius!

        0 0
    • ondraschoffka  

      no já nevím, jestli Ti to ulehčím, ale teď stavm bika pro přítelkyni (má taky těch 170 cm), a dáváme tam taky 170mm kliky, asi to pro ní přece jenom bude lepší…

      0 0
    • orca  

      snad jen otázka co to je „byla zvyklá“ respektive kolik nalítá a jak s těma delšíma ? Pro někoho kdo najede 2–3000 za rok na pohodu to asi bude ouplně jedno …

      0 0
    • yoggi  

      mam vysku 170cm a jazdim kluky 175mm. inak staci ak si trochu technicky clovek a vies co je lepsie. to mas to iste ako u motora cim vacsi zdvih piesta............

      0 0
    • dodydody  

      Mam cc.168cm a jezdil sem do tedka 170ky kliky protoze mi z pocatku vic vyhovovaly,jezdil sem hodne frekvencne …ale nevim co se stalo ale zacalo mi pripadat ze to neni ono,take sem zacal jezdit tezsi prevody tak sem dal 175ky a nemohu si je zatim vynachvalit pred tim to bylo obracene : ( a ted babo rad kazdopadne v kopcich je to znat rekl bych ze mohu jezdit o pastorek tezsi prevod…ale uz je tak neroztocim klesla mi frekvence

      0 0
      • nadrazak 2  

        Jeden rok jsem byl nucen vozit 170mm kliky,měřím 193cm a bylo to vážně málo a navíc je to dost dávno.Už nějaký rok je vozí moje přítelkyně,ale ta má pouze 161cm.Na 170cm by ty 170 kliky mohly být akorát.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.