Diodová světla LONGUS - má to někdo?

27 nepřečtených
  • jihra

    Viděl jsem ve skladě v Shimanu tahleta světla LONGUS – www.kckcyklosport.cz/index.php?… (jsou to položky 45206 – 6 diod a 45204 – 8 diod). Vypadají velmi zajímavě za tu cenu. Napájení 3×AAA, 2 funkce – svítí nebo blikají. Máte to někdo? Podělte se o zkušenosti.

    0 0
    • jihra  

      Pokud by odkaz nefungoval, tak tu je to 6-tidiodové

      0 0
    • jihra  

      …a tu je to 8-midiodové

      0 0
      • rasto  

        tuhle mam. (od jineho vyrobce). ma dva rezimy: sviti hodne/ sviti mene. (blikani neni zabudovano). ma hrozne vysokou spotrebu 3 mikrotuzkovych baterek (obsahuje indikator stavu bat.). mam ji namontovanou na vidli, jas je perfektni. uplne vyhovuje mym potrebam.

        0 0
        • speedy gonzales  

          co znamena „hrozne vysoka“ spotreba??

          0 0
          • Veeteck  

            Skoro jako ZIL :D

            0 0
            • rasto  

              mno, mensi, spis bych to prirovnal k t-72 :-)) indikator baterie sviti cca 4 hodiny, pak zacne blikat. po dalsich cca 2 hodinach svetlo zacina slabnout.

              0 0
              • speedy gonzales  

                a co znamena „jas je perfektni“ ??:-) jako da se s tim treba do lesa?

                0 0
                • rasto  

                  mno, dela docela dobry kuzel. resp. poslednich 13 let jsem na kole nic lepsi svetlo namontovane nemel. obdrzel jsem ho jako vanocni darek, vozil jsem ho jenom na asfalt. ale jsem presvedcen, ze by svetlo stacilo i do lesa. na druhou stranu, musis pocitat s tim, ze halogenku (co se tyce luxu) zatim nic nenahradi. klidne Ti ho muzu nekdy zapujcit na otestovani, jezdim z prikopu pres ujezd/ petrin na kladno.

                  0 0
                • dafe  

                  Do lesa bych zkombinoval jeste s celovkou, nejlip luxeon, ten mam (Silva tu jednowatovou) a sviti vyborne, i kdyz do lesa je to tak tak, chtelo by to asi 3w. Hlavne si muzes osvitit smerniky, tur znacky proste kam se podivas, coz je dost velka vyhoda. Ovsem cena luxeonove celovky je trochu vysoka…

                  0 0
        • jihra  

          Co to je vysoká spotřeba baterek?

          Podle výrobce by mělo na plný výkon svítit 10 hodin, na menší výkon 24 hodin. Je to tak, nebo výrobce kecá? Jo a „svítivost“ udávají 700 cd (tuším, že cd =„kandela“).

          0 0
          • rasto  

            mno, mne to rozhodne svitilo mene nez 10 hod. je ale pravda, ze svetlo jsem pouzival v mrazech (leden-brezen). pak sla svitivost dolu, je ale pravda, ze ja jsem rozdil nepoznal :-) rozdil byl patrny az kdyz jsem vymenil za nove baterky. obecne, doporucuji ho. sviti hodne.

            0 0
      • Boro  

        Na stránke www.lepidoptera.szm.sk je v porovnaní svetiel ako 8LEDkové svetlo práve tento Longus.

        0 0
        • Lister  

          tak to je teda fakt bída, když si vezmu že 1W Luxeon co mám doma svítí sice dobře, ale na terén to rozhodně není, tak tohle musí být uplně nepoužitelný. Jinak já se právě rozmýšlím jestli koupit Sigmu Mirage Evo s Nipakem, jsem to světlo našel za velmi příznivou cenu, tak mě to hodně láká, po rúzných pokusech se mi už nechce riskovat :)

          0 0
          • martt  

            asi najjednoduchsie je kupit tu sigmu. Na druhej strane aj to je pekny kram a kopu much. V zime ho pouzivam, inac ani moc nie.

            0 0
            • Lister  

              no už jsem ji objednal, zatím teda jen to 5W uvidím jak to bude svítit, jestli nebude stačit tak se dá za nějakých 9 stovek ještě dokoupit i to přídavné 10W a to už bude myslím dostatečný, výdrž kolem 2,5 hodin mi bude stačit.

              0 0
              • martt  

                to 10W svetlo je prilis bodove, pouzivam ho velmi zriedka. A to 5 wattove je len o kusok silnejsie ako mensia sigma FL100 (ellipsoid)a ovela neskladnejsie. Mam obe, teda aj 5W aj 10W mirage aj ten mensi ellipsoid a aj luxeonovu lampu na helmu, takze to mozem vcelku realne porovnat.

                0 0
                • Lister  

                  tak když jsem u těch porovnání tak jsem nafotil Sigmu 5w vs Luxeon takže tady je Sigma

                  0 0
    •  

      Ticho! Všechny vás zabiju!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.