• kurýr na bajku

    Ať jde o kazetu, řetěz, nebo šaltr, jde mi o to co vydrží nejdýl bez ohledu na značku a s ohledem na finance ! Je pro lidi co jezděj stovky kiláků denně na bajku opravdu nejvýhodnější Alivio, anebo je to XT ? Pokud sem v anketě vynechal váš oblíbený systém, taxe omlouvám, ale jde mi jen o výdrž !

    Anketa: LOSUJ !

    25x
    64%
    XT
    6x
    15%
    X.7
    7x
    18%
    X.9
    1x
    3%
    0 0
    • Palba  

      Taky zalezi kde na tom Biku jezdis. Dokazu si predstavit s alivem trening na silnici, kde se nic nedeje, kdyz neco zazlobi. Ale v terenu, kde jsou kolikrat velmi optizne pasaze je jezdec odkazanej na stoprocentni funkcnost vsech komponent, jinak bud to je ozdravi, nebo neco prerves. osobne vybiram podle ceny, takze takto: xt presmyk, xt saltr, lx packy. Na treningovy kolo lx ci deore kliky, nejaka kazeta a 73 retez. Na zavodni xt kliky, xt kazeta a 93 retez. S-ram je taky vybornej, ale bouzel jsem jeste nemel cas a prachy jej vyzkouset. Sram pry i vydrzi dyl jak shimanno, ale rika se to o S-0ce ktera stoji tolik, ze bych musel prodat celou rodinu na uranovych dolu :D

      0 0
    • fousek  

      Acera

      0 0
    • Daf  

      Chybi ti tam sada LX :) Myslim ze pomer vykon ma vybornej. Ale prehazku radeji XTcko. Retez zase sram.

      0 0
    • Phoebe  

      Na zimáku mám komlet Alivio kromě brzd (ty jsou XT). To Alívko je tam od roku 1996, sice trochu vaklík, ale jinak drží jak židovská víra. Ale v zimě nejezdím tolik jako v létě, ale zase ty podmínky.

      0 0
    • Gatier  

      no ja som mal na starom bajku alivio a vydrzalo „len“ dve zimy. neviem ci je to moc, alebo malo, cakal som trochu viac. chytil vakel, bol som s nim par pretekov a moc som sa o neho nestaral. a co sa tyka ceny tak super. momentalne Deore a to je asi maximum, co by som tam daval..

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Si myslim… a zatim mam takove zkusenosti, ze Alivio vydrzi daleko vic nez Deore prehazka.

        0 0
    • jecnak  

      Kombinace Alivka razeni + smyku + klik, silnicni Tiagra prehazka, Sram pastorky, Campa retez. Kdyz ti nevadi 8ka a chces to levne…

      0 0
    • Páník  

      prehazka XT,zbytek deore

      0 0
    • Vilém  

      Se ti divim ze sis koupil tu 29" Superiora,jezdit denne tolik co ty,tak bych bral to jejich mestsky kolo s Nexusem8 a pripadne na to dal odpruzenou vidli.Nebo nekde splasit Rohloff.

      0 0
      • kurýr na bajku  

        Měl sem ten Superior s Nexusem na testování před rokem, ale má to malý kola "26 a ty převody sou strašně daleko vod sebe. Jinak to řadí božsky a kdo to nezažil nepochopí, že šaltr je mrtvej kult, ale pokud bych šel do ROHLOFFa a ukradli by mi zadní kolo (jak je v Praze zvykem), tak bych se voběsil :-P

        0 0
    • jonti  

      Ja by som povedal,ze ako s cim.Takze veci,co vydrzia dlho,sa oplatia drahsie a naopak. Ja by som tam dal aspon lx radenie,prehad­zovacka,smyk (jednoducho beha lepsie) deore brzdy, alivio: kluky octalink,stred,na­boje,

      Takze az na par detailov alivio

      0 0
    • Lister  

      hlasuju pro Alivku, poměr cena/ neježděné kilometry podle mě bezkonkurenčí, konstrukčně schodné s Deorkem jen tam prostě není 9 ( nebo je, ani nevím, jsem letošní nezkoumal)

      0 0
      • JSt  

        9 tam je pouze neoficialne :)

        0 0
      • McBlacky  

        alívko zvládne i devítku je to stejný rozsah kazety :) tozdíl tam je, alívko chytne dřív vakl. Celková výdrž těžko říct. Deore mi dalo 10–12tkm všechny podmínky. Alívko drží zatím tak 4tkm, podmínky spíš horší, ale už má naloženo dost, až uvidím lepší nabídku tak ho zahodím, málo napíná a tak to nepadá na nejmenší pastorem optimálně

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Deorko mi dela vetsi paseku nez Alivko a vakl ma taky vetsi… a to ma nejeto 0 0 prd. Mozna je to i tim, ze ho mam na devitce… nachylnejsi na presnost?… vlastne ne. Ted ho mam i na osmicce a stejne nejsem moc spokojenej. To Alivko se mi zda lepsi.

          0 0
        • Lister  

          jsem tím myslel, že nevím jestli se náhodou nedělají páčky alivio na 9 pastorků :o)

          0 0
          • kurýr na bajku  

            V tom případě by mne Alivko už nezajímalo.

            0 0
          • McBlacky  

            hlavní výhoda je asi právě ta osmička :) cena je lepší jak u devítky, vydrží to víc, není to tak náchylný na bordel a seřízení, a na nezávodní použití úplně stačí. 9spd vozím akorát na závodáku, další dvě kola na osmičce…

            0 0
            • Lister  

              Však jo já s tebou v tomhle souhlasím, pokud chce hodně lítat o málo utratit tak 8sp v kombinaci s Alivkem je dobrá volba. Ale třeba pro mě, totálního flákače, který najezdí tak do 2 tis za rok je ta devítka akorát, mám to líp zpřevedovaný a vydrží mi to celkem dlouho – běžně dám na řetěz kolem 4000km.

              0 0
              • McBlacky  

                no tak na tom alívku bys dal tři roky :) ale ne uznávám že pokud má někdo jedno kolo a nejezdí hlava-nehlava, terén-neterén ve všech podmínkách, tak pak je investice do devítky naprosto v pořádku.

                0 0
                • kurýr na bajku  

                  Nezlehčuj to ;-) Já se zajímám o absoutni použití !

                  0 0
                  • McBlacky  

                    tak to promin to je na mě moc složitý ta vaše filosofie :) ale zase vím že pokud ti přestane na závodě fungovat řazení tak jses absolutně v prdeli a je jedno jeslti alífko ne Xté

                    0 0
                  • Lister  

                    Nikdo to nezlehčuje, anketa a Blacky mluví jasně :o)))))

                    0 0
                    • kurýr na bajku  

                      To ano, ale až po třech pivech ;-)

                      0 0
                      • Lister  

                        Bohužel nemůžu sloužit :o)))))

                        0 0
                      • McBlacky  

                        co má anketa společnýho s pivem? :)

                        0 0
                        • kurýr na bajku  

                          Tak uznávám, že sem zasáhl do materiálu, kterýmu nerozumim. Znám totiž jen kokeš, protože ten si všichni kurýři můžou dovolit.

                          0 0
                          • McBlacky  

                            co můžou, vy ho brát musíte, jak jinak můžeš vysvětlit ty rozesmátý xsichty po několika hodinovým slalomu na ledu mezi autama v –10C :)

                            0 0
                            • kurýr na bajku  

                              No, ale my ho nefasujem, my sme totiž na živnosťák, takže všechno za svoje, ale můžem si ho dát do daní ;-)

                              0 0
    • Stancek  

      Zapomels na SIS :-) je nejlevnejsi a mi vydrzelo radit nejdyl… ted deore a za zimu dalo kozu, jak uciti spinu, tak spatne shazuje dolu. Nedala by se v nem vymenit ta pruzina za silnejsi? Nedelal jste to nekdo? Bovdeny a lanka mam ok, tim to neni.

      0 0
      • kurýr na bajku  

        Moje Deorko už se taky loučí, ovšem částečnou vinu dávám patce. Třeba až ji vyměnim…

        0 0
    • lubos  

      co treba SRAM SX5 ?

      0 0
    • SELMIRA  

      zničit krtka! :o)

      Alivko mi taky vydrželo víc a fungovalo líp než deóre. :o)

      0 0
      • Vilém  

        Toho krtka jsem si cet v dikobrazu pod lavici na zakladni skole a tak strasne me to rozesmalo,ze jsem byl vykazan na chodbu at se uklidnim:)

        0 0
        • SELMIRA  

          mě zas často rozesmívá co čtu tady naštěstí tu neni nikdo, kdo by mě vykázal za dveře. :o)

          0 0
    • Pekáček  

      Z určitých ročníků Sram 5.0 si vybereš, všeobecně 2003 byly dobrý šifty, šaltr, přesmyk. Nic z toho se mi nikdy nevysypalo a cena je myslím dost nízká. Nový šaltr SX5 vypadá dobře, ale šifty a přesmyk – to je katastrofa. Myslím že by si zasloužil přesmyk a rukojeti a la X7, i kdyby byly bez laku.

      0 0
    • goofy  

      Hlasuju pro Alivko

      0 0
    • TinkTink  

      No samozrejme SEBE :)))

      0 0
    • jecnak  

      Cokoli, kdyz to stoji za to.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.