• poiko

    Ahoj, chystám se nechat si upravit vidlici u milana1. Mám vidlici SR XCP-75 s LO se zdvihem 80 mm (já vím, já vím, jen prosím žádné hodnocení této vidle). Nabídl mi, že by bylo možné zvýšit její zdvih. Myslíte, že se to vyplatí? Jezdím semotamo po kořenech, nic divokýho. Mám rám Spyder. Výrobcem doporučený zdvih je 80 mm. Ale nevím, jak moc je tento údaj závazný. Dík za radu

    Anketa: Mám si nechat zvýšit zdvih vidlice?

    25x
    81%
    0 0
    • fousek  

      zmena zdvihu se vyplati, ale nevim jestly o 2 cm

      0 0
    • MartinXC  

      Každý funkční cm je dobrý.

      0 0
    • Luka  

      ja chci zvysit zdvih u svoji hybridni marzocchi (mx comp spodek air vrsek coil, 85mm) a fakt nevim jak na to. Koukala jsem u bartonicka a tvrdil neco o 4tisicich za nahradni dily plus prace, coz je sileny bo za 6,5t uz je nova a v pozadovanem zdvihu… :/

      0 0
      • kovar  

        to zvyšení zdvihu jsme už přece probírali.JSou tám krátké plunžry.

        0 0
      • TinkTink  

        Prodej vidli a kup novou…todle fakt nepude tak, aby to bylo elegantni a pekny…slo by to se soustruhem doma, ale… :o)

        0 0
        • chobot  

          myslis,ze ten „soudruh“ soustruh je marny snazeni?ja to zvazuju.zatim jen takovej napad v plenkach… :o))

          0 0
          • TinkTink  

            Soustruhem to rozhodne pude – muzes si vyrobit dva zcela nove plunzry vlastniho designu, ale chce to cas, cas a cas…

            0 0
            • chobot  

              jo tak,ty myslis cely.ja jsem premyslel tak,jestli by se nedali stavajici „nastavit“.ale to bych musel nakreslit.co si o tom napadu myslis?

              0 0
              • TinkTink  

                Myslim ze by jsi mel pak v nevhodne pozici prepousteci diry…byly by o 20mm vys nez by bylo vhodne…ale je na to jednoduchy reseni – rozebrat, zmerit a udelat – ja uz zadnyho MX Compa nemam a v praktickym podani jsem se prodlouzenim zrovna techto plunzru nezabyval…

                0 0
                • chobot  

                  no,mozna o 30… :o)) myslis,ze by to byl problem?ja do toho moc nevidim,takze nevim,ich bin eine klajne amatere :o))

                  0 0
                • chobot  

                  v cem by byl presne problem u tech der?

                  0 0
                  • Pá-dlista1  

                    v poloze ? ;)

                    0 0
                    • chobot  

                      hm,to me nenapadlo.. :-P ale na co presne by to melo vliv?snad ne na fci rostlinare?ja­ko,jsem to tak zhruba nacmaral…

                      0 0
                      • chobot  

                        ajaj,musim ten „obrazek“ prevest na jpg… :o)

                        0 0
                      • kovar  

                        vliv by mělo, kdyby jsi díry umístil o ty dva centimetry níž vzhledem k pístu, to by pravděpodobně ocitly pod záklopkou při horní úvrati. špatné, že?

                        0 0
                  • kovar  

                    tam by problém s dírama v tomto případě nebyl.

                    0 0
        • Luka  

          no soustruh by nebyl problem… ne doma ale moooc blizko

          0 0
      • vlk  

        to chce fakt 4 tis za dva plunžry, to je teda fakt zloděj.

        0 0
    • hmi  

      …neni 100 málo Antone Pavloviči?;)

      0 0
      • mdk  

        Ja ´tiez ma SR a totalna nespokojnost.. pise sa ze zdvih 75mm real 40mm cize jedine naskrabat 7500káče a idem do manitou R7

        0 0
      • Luka  

        :))))))))) dobry upgrade ;)

        0 0
    • Chipita  

      Nazdar nemáte někdo fotorozdělané MX Comp 85 05?

      0 0
    • enjoy  

      kdo ti tady rika ze 100mm je malo,tak je asi trosku jinde. me vidle(vanilla na 100mm) diky tvrdym pruzinam chodi tak 80mm,kdyby dostala fakt ranu tak by se mozna okotila i vic,ale to stezi.a staci to na cokoliv na XC kole.pobere vsechno.mozna je to jeji citlivosti,nevim.. kazdopadne tenhle suntour.. videl jsem ho jednou nazivo,to mi stacilo:-))). no,vlastne jsem se mozna ani tolik nesmal,nechapal jsem jak tohle fakt nekdo muze vyrabet a prodavat.

      0 0
      • fousek  

        Po meste vic jak 100mm je nutnost, obrubniky, schody, tohle vsechno ma vetsinou nad 100mm

        0 0
        • vlk  

          sem to chtěl napsat přesně opačně, že ti co jezdí jinde než jen po městských silnicích občas vyšší zdvihy využijí.

          0 0
          • fousek  

            No a ted co je pravda?:-) No asi kdyz dodrzujes predpisy tak mas pravdu ty, ale tim ztracis veskery vyhody kola:-)

            0 0
            • Pá-dlista1  

              Nemyslim. Po meste budes rychlejsi se 100mm nez s 200mm (vcetne tech vyhod). Nevim jak ty, ale ja kdyz uvidim pred sebou obrubnik, tak necekam jestli to pobere vidlice.

              0 0
              • RomanH  

                Alespon my, kterym se nechce utracet za novy rafky

                0 0
              • fousek  

                No nevim jestly rychlejsi, ale urcite pohodlnejsi, neumim skakat tak ty vidlici nic jinyho nezbyde:-). Ted nedavo sem jezdil po meste a na nekterejch usekach sem byl na celoperu vyrazne rychlejsi nez auta, diry v silnicich jsou skoro jak pasti na mamuty

                0 0
      • vlk  

        na sjezd je to občas málo.I tak při sjezdu máž vidli víc zabořenou díky jiné poloze těžiště a ve větších rychlostech je to pak už někdy dost o hubu.Já bych klidně bryl ty nové RS s u turnem se 130 a na rovinky bych si to sundal na 100.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.