downswing přesmyk 34,9 mm - vzdálenost od trubky?

13 nepřečtených
  • Smazaný účet

    Chtel bych poprosit, esli někdo máte průměr trubky 34,9 a downswing přesmykač, esli byste nemohli změřit nebo aspoň odhadnout jaká je vzdálenost klícky od sedlový trubky (řekněme té vnitřní plochy klícky blíže k trubce), když je přesmykač v nejnižší poloze, tedy myšleno v nejnižší dosažitelný (je mi jasný že se vám kvůli tomu nebude chtít rozštelovávat řazení, tak aspoň odhadnout). Mam topswing a moc mi nezvládá házet na malou placku, tak bych chtěl vědět, esli je to tim, že je topswing, nebo tim, že mam krátkou osu a žádnej přesmykač se tak blízko prostě nedostane… (Otázku řetězový linky nechme teď stranou.)

    0 0
    • juli  

      Jestli tě zajímá vzdálenost vnitřního vodítka řetězu od rámové trubky, tak já mám u X gen při úplně povoleném spodním dorazu 4 mm mezeru s tím, že už se páka dotýká roury, takže níž už nemůže ani náhodou.

      0 0
    • Daf  

      Mas kratkou osu to je jasna vec. To ani nikdo nemusi merit :) A nebo vymackanej ctyrhran na klikach. Ta osa bude nakonec mozna i levnejsi reseni nez smyk. Ja vozim topswingy porad a tento problem jsem mel jen se ctyrhrannou osou, ponevadz se mi klika casem vic a vic posouvala bliz k ramu.

      0 0
      • Smazaný účet  

        Delší osa je druhý řešení. Mam kvůli tomu osu vytočenou doprava, ale nemůžu říct že by se to řetězu dvakrát líbilo, mam pocit že se mi docela sukuje. Nehledě na to že osa je v pořádku a přesmyk je už dost vyklepanej, tudíž jeho výměna je příhodnější. Takže prověřuju všecky eventuality a pak to promyslim.

        0 0
      • Pekáček  

        S osou 110mm Kinex (a ta je vždy ve stejný míře kratší jak Shimano) jsem neměl s řazením na Sram 5.0 přesmyku nikdy problém, to mi převodníky spodní vidlici skoro lízaly.

        0 0
    • náčelník  

      Taky jsem měl tento problém a nakonec byl na vině příliš vysoko namontovaný přesmykač. Řetěz se potom dostal pod prolis vnějšího vodítka a nechtěl padat dolů. Problém krátké osy vyřeší podložka pod pravou misku středového složení. Trubku 34,9 mm nemám.

      0 0
    • vlk  

      no aby to házelo dobře na malou placku,

      • tak to chce řazení co dostatečně popustí lanko(tady se mi nejlépe osvědčilo alivio řazení- to popustí lanko o dost více než ostatní páčkové shimano razení.Sram jsem ještě nejezdil)
      • Vyglajdané přesmyky taky nehážou na malou dobře
      • chce to mít dostatečně dlouhou osu.
      • Osobně jsem přešel ze shimana lx,xt na sram x-gen- má o něco lépe tvarované vodítko a dolů háže líp než shimana.
      • A jinak pokud je smyk stejně na výhoz, tak ho zkus ještě poštělovat kleštěma-zkus si natvarovat vodítko.
      • jo a chce to mít přesmyk dostatečně blízko převodníkům, aby nebyl řetěz na střední palce už v tom dolním prolisu.
      • Jo přesmyk to je věda, kam se přehazka hrabe.
      0 0
    • MARIN  

      Mam topswing se spodnim tahem na pr.34,9 a mezera mezi sedlovou trubkou a presmykem je tak 2mm. Sedlovou trubku mam ale v tom miste trosku otukanou od toho jak presmyk obcas do ramu narazi. Kratkou osu rozhodne nemam a problemy se schazovanim na malou pilu taky ne. Presmyk ma za sebou uz 5sezon. Ted ale vozim 2×9 a tam je to uz jinak.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Díky za odpovědi, včera jsem vzal znovu šupleru, dvakrát měřil, neska sem to eště probral s manuály od shitmana a vševědoucím Sheldonem Brownem a pak řezal, tedy objednal jednak delší osu a druhak i nový přesmyk. Tak uvidíme. On byl zřejmě jednak problém v kratší ose, i dyž s novym přesmykem by to asi chodilo, a i v přesmyku – alívko má klícku na 8 převodů a zuby 22–32–42, takže na 9 převodů a 22–32–44 zubů chodit může, ale asi nepude tak seřídit. Doufal sem že tam vrazim jen downswing alívko za 300, holt to bude dražší. Třeba tu osu udám na kolo přítelkyně.

      0 0
    •  

      Zdravíme pozemšťany!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.