• bowden

    Mam rok stary presmyk Deore downswing, top pull. Nevladze zhodit retaz zo strednej pily na malu (s nastavenim sa uz neda robit nic).

    Pomohol by som si keby som tam supol miesto neho novy presmyk Sram X generation? (Radenie mam x.7).

    Sram sa zda byt tazsi ale ovela odolnejsi a silnejsi. Nema niekto skusenost?

    0 0
    • Pá-dlista1  

      A neni to treba kratkou stredovou osou?

      0 0
    • Daf  

      Podle me mas kratkou osu. Ja bych to resil vymenou te osy.

      0 0
      • bowden  

        s tou osou nie som si isty. je tam oska z fabriky (model amulet vector 2000) a mam pocit, ze ked bol bajk novy tak to fungovalo (bol tam presmyk topswing).

        presmyk je nastaveny tak, ze ma este velku rezervu ked ho dam do najnizsej polohy (sucha sa o pneumatiku). skusim sa este pohrat s nastavenim polohy presmyku na rure.

        0 0
        • Daf  

          No nedivil bych se pokud tedy mas ctyrhran, ze za ty roky budou kliky od ctyrhranu vymackane. Pak se totiz po dotazeni muzou kliky posunout po ose bliz nez je treba.

          0 0
        • kovar  

          šmankote, poloha přesmyku na rouře je teda dost důležitá, zvláště pro shazování ze středního na nejmenší. Kdyby nic tak zkus přihnout tam tu prolisovanou spodni část vnějšího vodítka nebo tak něco…

          0 0
          • bowden  

            ok, skusim s tym trosku polaborovat.

            ale aj tak by ma zaujimali skusenosti s presmykom sram. strasne sa mi paci:)

            0 0
            • kovar  

              kdysi jsem měl ještě ten plastový Sram a byl jednoznačně funkčně lepší než Shimano, akorát měl debilně umístěnou objímku, jak jsou na tom ty nové, to nevím, ale asi určitě líp, Shimano neumí dělat přesmyky.

              0 0
              • bowden  

                a co shimano umi? nastastie od shimana uz ma asi len 4 suciastky…

                0 0
                • kovar  

                  kromě funkčnosti přesmyků a? už top nebo down swing , dualů pro MTB a hliníkových středních a malých přvodníků, si na další věci od Shimana nemohu stěžovat

                  0 0
                • Mamut  

                  Vsetko co suvisi s brzdami, az na gumicky na V-brzdy.

                  0 0
    • náčelník  

      Nemáš přesmykač příliš vysoko? To je potom řetěz pod vnitřním prolisem vnější strany vodítka a nechce se mu na malou (tedy placku:)).

      0 0
    • peky  

      Abychom se dostali k tvé otázce…pokud říkáš že nic dalšího se s tím nedá dělat je to tvoje věc. Já ti můžu napsat svoje zkušenosti s X-Genem. Pořizoval sem X-Gen s horním tahem před 14dny. Byl sem moc moc moc překvapenej jak taky může smyk makat. Můj starej suntour byl celou dobu uplně na ho…vno. Jen taková malá drobnost. Mám Mongoose velikost L a rozhodně se mi skoro nevešel do rámu :). Musel sem sundat košík a vykroutit jeden šroub z navářek abych ho tam nacpal. pokud budeš mít zájem pošlu ti v pondělí pár fotek jak sem ho tam hloupě natlačil.

      0 0
      • ares  

        Já jsem Deore vyměnil za XT, protože Deore po třech letech odmítalo řadit i po tuningu výše naznačeném a ten krám XT řadí nahoru i dolu v jakýchkoliv podmínkách. Ani odlehčovat není potřeba. S přehledem přeřadil z prostředního převodníku na malý do 12°kopce kdy se kámoš držel mojeho sedla a chtěl se chechtat jak to bude dělat kravál a nic… Koukal stejně jako já. Prostě řadí. Cvak na páce, rána a řetěz je tam kde má být – při řazení dolů. Při řazení nahoru se to obejde bez rány. Model FDM 761 L6. Po trápení s Deore naprostá spokojenost. To samé platí pro přehazovačku – stejné modely. Deore patří na silnici.

        0 0
        • vlk  

          v tomto mám stejné zkušenosti.Přehazka XT akorát přesmyk používám LX-ale řadí to jak popisuješ.

          0 0
      • bowden  

        ten deore presmyk nemam ani rok, takze sa s nim este budem musiet chvilku potrapit. skusim ho este poposuvat po rure a uvidim, ci sa zlepsi stav.

        sram presmyk na mna posobi neznicitelnym a silnym dojmom, tak som chcel vediet, ci aj prax je taka.

        0 0
    •  

      666er for ever!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.