Bike dovolená v ČR? Poraďte kam

53 nepřečtených
  • Vodys

    Zdar Chtěl bych v květnu vyrazit s přítelkyní někam na bike do českých hor (na 3–4 dny). Nemáme k dispozici auto, takže hledám místo, kam by se dalo přiblížit vlakem a zbylých pár kilometrů dojet. Znáte někdo takové místo? Přivítám jakékoliv tipy, popř. i tipy na nějaké ubytování a trasy. P.S. Začínáme, takže to nemusí být žádné brutální krpály :o) Díky moc

    0 0
    • juli  

      Přijeď na Vysočinu. Od nás hvězdicově můžeš najít zajímavá místa (Telčsko, Žďársko…). Levné ubytování ti mohu zajistit a dát tip kam se podívat taky.

      0 0
      • Quake 9.0  

        Dávám hlas Vysočině. Tam kde popisuje pisatel je to super. Hlavně pro přítelkyni. Jestli si ji nechceš odrovnat, tak ji vem na Vysočinu a na „velehory“ zapomeň. Na to máte čas.

        0 0
        • fireball  

          Až Tě přestane bavit Vysočina, je směrem na Litomyšl mezi vesnicema Proseč a Budislav oblast Toulovcovy maštale. Spousta značených cyklostezek, od asfaltu až po kamenité singltracky (jsou částečně oddělené od pěšáků), několik pěkných rozhleden, skalní města… V hospodě Na skalách v Budislavi se dá bydlet a ubytovaní si mohou domluvit i slevu na jídlo… Mrkni na www.mastale.cz

          0 0
      • rarášek1  

        Beru tě za slovo :-)

        0 0
        • juli  

          Ani jsem nepředpokládal, že zrovna ty by jsi s tím mohl mít problém :)))

          0 0
      • frof  

        Ackoliv jsem uplne odjinud.Tak s pritelkyni jsme Vysocinu a okoli navstivili nekolikrat.Tereny pro kazdeho.Coz dokazuji dobre organizovane zavody,ktere se zde jezdi.

        0 0
    • HonzaV  

      Luzický hory – dostatek penzionu, kempu, malo lidi v lesich, bikerskej raj, staci mapa a zabloudit se tam neda

      0 0
    • speedy gonzales  

      chriby

      nejzachovalejsi bukove lesy u nas prijemne prevyseni spousta pamatek a turistickych cilu jedna z nejhustsich siti cyklostezek (i turistickych znacek) prijemni lidi

      0 0
    • bazi.marko  

      ahoj, pozval bych te k sobe na penzion na Ramzovou v Jesenikach, jezdi sem rychlik z Plzne pres Prahu i z Brna, jediny problem je, ze v kvetnu je ve vyssich polohach jeste porad snich, jinak pro kazdeho bikera RAJ:-)(kveten je na poradny hory jeste moc brzy)

      0 0
      • Vodys  

        Ahoj Mas nejakej odkaz na stranky toho penzionu? Juknul bych kde to presne je, ceny a tak. Díky

        0 0
    • Radek Broz  

      Jako mistni doporucuju Bozidarskou cast Krusnych hor;-)

      0 0
    • Lance  

      Beskydy, myslim, ze az do Ostravice (jestli se nepletu) jezdi vlak, na bike supr, ubytovani sezenes v poho

      0 0
      • rock  

        To je chceš zabít? Ne že by tam nebylo krásně, ale píše, že začínají :-) …

        0 0
        • Lance  

          aha ja to necet cele:) ale je tam krasne:) i ty krpaly:)

          0 0
        • goofy  

          No co… Ja taky zacinal v Beskydech, este tehdy na pevne vidli a taky sem prezil. :o)

          0 0
    • RomanH  

      Ceska Kanada, Slavonice (vlakem dojedes do Jindrichova Hradce). Pred deseti lety jsme tam se zenou taky zacinali. Jezdili jsme na tezko a behem 3 prodlouzenych vikendu jsme to projeli krizem krazem.

      Dalsi tip jsou Novohradske Hory – vlakem do Ceskych Budejovic. Tak uz jsou vetsi kopce, ale najdete v lese spoustu asfaltek po vojacich. Pocitejte ale s mensi moznosti ubytovani a s malym vyskytem hospod.

      0 0
      • rarášek1  

        V kanadě bude koncem května asi trochu problém s ubytováním. Ale jinak paráda.

        0 0
      • zbynek1  

        ve slavonicich nesmite zapomenout zajít do podzemních chodeb, vstup je pod informačním centrem

        0 0
        • rock  

          Ale pozor všichni, kdo nedisponuje drobnou postavou. Já se tam při své nešikovnosti zasekl rameny v nejužším místě a než přešel chvilkový záchvat klaustrofobie, nemohl jsem tam ani zpět :-) …

          0 0
          • zbynek1  

            ted mam 195cm, 80kg a delal jsem tam pruvodce

            0 0
            • rock  

              Už to máš natrénované :-) … já mám stejnou váhu při 180cm. Asi jsem úplně přesně nevěděl, co mám čekat, nešel jsem bokem a najednou jsem visel :-) …

              0 0
              • zbynek1  

                šak tak to má ale být, kdyby tam byla vybetonovaná cestička a všecko rozšířené ani bysis na to teď nevzpomněl :-D

                0 0
                • rock  

                  Netvrdím, že se mi to nelíbilo :-) …

                  0 0
                  • rarášek1  

                    Mě se líbilo ve Slavonicích na věži. Když šel tchán dolů, tak suše těm, co lezli na vrch oznámil svou váhu a rozhodně nemínil couvat :-)))

                    0 0
      • rarášek1  

        A nebo na Klatovsko. První safari v ČR. Prý tam na volno běhá puma… :-)

        0 0
    • Jenda  

      Jesenice u Rakovnika nebo kolem Rabstejna nad Strelou – prijde mi zbytecny zacinajici bikerku tahat do hor – staci nejaka pahorkatina:-)

      0 0
    • orca  

      Obávám se ž v Květnu bude na horách jednak ještě velká zima a mnohdy i sníh (zvláště letos)tak nevím nevím raději to posuň na červen minimálně… :-)

      0 0
      • Vodys  

        Asi mas pravdu. Zimu nemam rad a tak to asi nechame na cerven :o)

        0 0
        • orca  

          Jo a jak je na tom tvoje přítelkyně s kolem ? myslím jak má natrénováno ?? aby jste do hor nejeli jen kvůli tobě a ji budeš štvát a ona bude akorát na tebe naštvaná…Zvaž to :-) A jinak v čechách je fšude v lese krásně…

          0 0
    • miki  

      A co takhle Šumavu ???www.turist.cz/…am/index.htm

      0 0
    • MARIN  

      Tak pro zacatecniky bych doporucil Krusne hory treba nekam v okoli Nove mesto v KH / Moldava. Doprava vlakem, celkem dost ubytovani, moznost jezdeni na nahornich pomerne rovinatych sirokych sotolinovych cestach nebo asfaltkach a v pripade potreby kopce nebo technictejsi cesty neni problem se vydat na svahy nebo sjet dolu pod hory a vyjet zase nahoru a to jak u nas tak v Nemecku. V pripade zajmu muzu i par cest doporucit :)

      0 0
    • jpl  

      Muzu vrele doporucit Horni Pojizeri, to je na rozhranni Ceskeho raje a Podkrkonosi. Raj, Krkonose a Jizersky hory nadosah, navic sit znacenych tras (cykloturistickych pro trekkingy) i mnozstvi moznosti pro biky. Vlak do Semil, ubytovani bez problemu, informacni stredisko poradi. Pekna krajinka, zajimavosti, rozhledy. V sezone navic v Krkonosich i Ceskem raji jezdi turisticke autobusy s prepravou kol.

      0 0
      • jizby  

        Krkonoše nebrat! Když uvážím, kudy tam jde jezdit, tak to nejsou hory, ale doly. Krnap blee :((

        0 0
    • jizby  

      J _ I – Z _ E _ R – K _ Y !
      k y J i
      zer zer Ji ky!

      Takhle se tam jezdí.

      0 0
      • jizby  

        sorry ňák se to formátování zmatlalo.

        0 0
        • Vodys  

          Nevadí. Do emailu to přišlo tak jak jsi chtěl :o)

          0 0
          • jizby  

            Tím jsem chtěl říct, že nahoře je to placatý, takže se tam dá pojezdit ve vrcholových partiích s minimální námahou na šlapání do kopce. Pro začínající ženskou , popř i děti je to dobrý, že se hned na začátku kariéry neodraděj krpálama.

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.