• natureman42

  Tak tento víkend se nám na mapě singltrailových center v ČR objeví další „špendlík“ a tentokrát to bude u města u Sušice na jihovýchodě Plzeňského kraje.

  Po xletech úsilí malé skupiny nadšenců vedené Alešem Hrabym (jinak pořadatelem skvěle hodnocených enduro závodů EnduroXrace) se jejich myšlenka enduro-flowtrailů v nádherné přírodě okraje Šumavy stává realitou. Stavbu zafinancovalo město Sušice a realizaci stavby dostal na starost Radomír Pala a pomáhal mu také Mira Kopecký tedy lidé se zkušenostmi mimo jiné ze stavby trailů na Rychlebských stezkách nebo v rámci Singletrailu Moravský kras.

  V tuto chvíli jsou k dispozici 4 traily s celkovou délkou lehce pod 6 km s (některými) názvy přebranými z keltské mytologie, která na Vás z přírody okolo přímo dýchá. Např. hned první trail Epona (keltská bohyně) začíná prakticky na obraném valu bývalého keltského hradiště, což je zážitek sám o sobě :-)

  Charakter BikeXZony je zas trochu jiný než jsme zvyklí z center typu Rychlebské stezky či Trutnov trails (nebo Singltrek pod Smrkem). Traily zde nevycházejí z jednoho místa, ale defacto na sebe postupně navazují, takže „kochací“ cross-country transfery (s úžasnými výhledy do kraje) jsou nedílnou součástí dne na BXZ.. :-) Samozřejmě můžete hoblovat jeden trail do „zblbnutí“, což asi nejlépe jde u Rockyho I a II, no do údolí prudce padající Morrigan či Eponu si více než 2× za den si dají fakt asi jen opravdoví narubanci.. :-)

  Kouzlo BXZ je krom nádherné přirody, kterou má dle mého jednu z nejhezčích v ČR, je i možnost využít stávající EnduroXRace RZety, které zůstaly z enduro závodů a které Aleš dal návštěvníkům plně k dispozici + pro milovníky i kochacích projížděk krajinou se dá navázat na můj (dnes již bývalý) projekt Javornických okruhů, které nabízejí x desítek kilometrů XC/HC vyjížděk parádní pošumavskou krajinou..

  Kompletní info k trailům zde – https://www.bikexzone.cz/

  Motivační video s Gaspim a Andreou Drengubákovou zde – https://www.youtube.com/watch?…

  Pre-report od Trail Huntera zde – https://www.trailhunter.cz/…bike-x-zone/

  Takže až sem do Sušice vyrazíte a ohobolujete místní hrabanku a žulu, tak dejte vědět, jak se Vám v BikeXzone libilo.. ;-)

  • Sraldo Serpentiny  

   Loni jsem okusil asi 4× Javornicke okruhy, letos jsem stihnul zatim jen jednou, ale urcite ne naposled. Vyrazim vetsinou ze Susice, po trati lehka improvizace, at nabyhaji km a pokazde paradni vylet a svezeni. Za Javornicke okruhy za me urcite palec nahoru.

   Priste tedy zabrousim i na nove trate bikexzone.

   • natureman42  

    Díky, bylo to krásných 6 let života chození a ježdění po Javornické hornatině.. :-)

    PS – Jen jsem v uvodu chybně napsal „můj (dnes již bývalý) projekt JO..“ – bývalý z titulu mé účasti, nikoli stavu – tj. projekt běží dál, jen já jsem z něj odešel a předal ho svým nástupcům.. Takže JO běží dál a na konci srpna tradičně nezávodní event Javornickypaz­drivec.cz. Ale dosti uz o JO, tohle je BikeXZone Sušice a těm patří tenhle prostor :-)

    • raw 4  

     Musím ti za JO poděkovat…je to přesně to co mě baví…takže za mě velký Díky…škoda jen ze to mam tak daleko…

  • Sp6rk0  

   Paradicka, na nedeli vyrazime

  • becis  

   Ahoj,

   díky za info, určitě se tam vyrazím podívat. Traily které se jezdili v rámci sušického endura jsou stále udržované a nebo se již jezdit nedají?

   • MirosPikos  

    Vzhledem k tomu, že jsou víceméně součástí „trailcentra“, tak by měli být průjezdné.

  • AussigBiker  

   Vypada to pekne, dobrej namet na nejakej peknej prodlouzenej vikend, v Susici jsem byl na vejlete, kdyz jsme byli na Sumave, centrum je hezky. Urcite nekdy zavitam.

  • AleZ80  

   Na JO jsem se zatím nedostal, tak to v případě BXZ musím napravit a eventuálně i spojit s něčím z JO.

   Díky za další lokalitu!

  • Lubka6  

   Konečně něco na jihu. Zítra to tam jedu ozkoušet

   • easyrider  

    Pak napiš postřehy, taky se chystám…

   • MirosPikos  

    Chceme taky vyrazit, jen trochu měknu z toho počasí :) Zítra bude pěkně, ale jestli to nějak rozumně oschne? Na druhou stranu – nebude to prášit.

    • Lubka6  

     Jo, bude to asi trochu mokrý, no. Aspoň bude o to větší sranda

     • JEKL  

      Moje technika jízdy je prozatím strašná, tak nevím jak můžu hodnotit, ale za mě naprostá bomba. Zkusil jsem dát všechny Traily, začátek pěkně od nádraží v Sušici chvilkami po červené až nahoru na Sedlo a pak postupně dolů :-) Kdyby někoho zajímalo přesněji jsem trasu popsal na skupině https://www.facebook.com/…TrailHunter/ Jinak z Javornických okruhů už mám také něco odloveno (to je druhá bomba :-), velké díky za ně :-) ) , zatím Ztracený trail a hřebenový … jak se dá sjet sjezd z Malého hrádku ? :-D

  • AleZ80  

   Máte někdo tip na nějaké bike-friendly ubytování, kde lze vzít kola na pokoj/apartmán?

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse