• oggy

    cau mam dilema cely prazniny sem setril na vidliated nevim co je lepsi co by ste vybrali r7 9490 nebo reba sl za stejnou cenu vahy skoro to samy dik

    0 0
    • Lister  

      sice nemám zkušenost ani s jednou ( ale ono těch co jezdily tyhle dvě vidle moc nebude :o) ), ale bral bych jednozněčně REBU, když je za ty prachy.

      0 0
    • Quake 9.0  

      Záleží jakej máš rám. Jestli jezdíš Cross country, a máš pevnej rám, tak R7. Jestli máš Odpruženej rám a jezdíš spíš freeride, tak REBA. Reba je dost vysoká při stejném zdvihu jako Manitou. Stejně ale hlavně nejvíc záleží na Tvém vkusu.

      0 0
      • Meesha  

        no, nevim jestli bych si na freeride vybiral mezi takovejma vidlema :-D

        0 0
        • Quake 9.0  

          Bylo myšleno ve ztylu ježdění ze schodů, občas něco seskočit, a hlavně celoodpružený kolo. Chápu, že freeride je dneska to nejdrsnější v MTB, ale tak opravuji na enduro.

          0 0
    • P2  

      Rebu sl jezdím od května, naprostá spokojenost, hladký chod, nastavíš si, jak chceš. Je pravda, že tedy moc neznám novou R7. Obě jsou pořádný vidle. Koupí jedné nebo druhé fakt neprohloupíš.

      0 0
    • HoK  

      Dovolím se ti sem vecpat taky s dotazem ohledně vidle. Mám M Splice Comp 80 OEM, V-brake a chtěl bych to upgradovat na něco lepšího (10–12tis.)se zaměřením na maratony (mám 90kg).

      0 0
      • oggy  

        tak to myslim spis t rebu ja mam 65 jinak bych se nerozhodoval

        0 0
    • Dijck  

      Hmmm. Reba na enduro. Ak si dobry,mozno ti vydrzi aj rok..;)

      0 0
      • hrušák  

        Jen pro zamyšlení. Když má tora, reba, revelation i recon (vlastně skoro i pike) stejné vnější i vnitřní nohy a pravděpodobně i kluzná ložiska. Tak asi všechny vydržej stejně…

        0 0
        • JMT  

          dyt je mezi nima na vahu asi kilo rozdil, to ma pike vylity nohy olovem ?

          0 0
          • CZiko  

            tak dyž vezmeš toru, tak ta má ocelové vnitřní nohy a ocelový sloupek… a kdoví co je ještě z jiného materiálu

            0 0
          • hrušák  

            jasně, jsou rozdílný systémy pružení i tlumení, některé mají pružiny a jsou těžší, pike má pevnou osu tak váží víc… také se liší materiálem vnitřních nohou a krku…

            0 0
        • hrušák  

          Jó letos mají různé korunky, tak to trochu hraje roli, na to jsem zapomněl.

          0 0
    • Smazaný účet  

      Nemám zkušenost ani s jednou, ale Reba SL má myslím Motion control a tak větší možnosti nastavení. To u R7 má SPV až Platinum a ta nebude za ty peníze. Já dávám bod pro Rebu.

      Měj se.

      0 0
    • scret  

      ja jsem si vybral R7,protoze jsem vernej znacce Manitou,protoze se mi libi,ma krasnou vahu,jsem zvedavej na jeji tuhost,a cena byla taky super… Reba bych si tipnul bude tuzsi (ma 32mm nohy),ale tezsi,R7 jenom 30mm

      0 0
      • vlk  

        no tak hodilo by se kdyby jsi napsal i zkušenosti s R7

        0 0
        • scret  

          ja sjem ale… chtel jsem napsat ze ji budu mit az za 14dni,zapomnel jsem na to:) az bude na biku,projedu ji a napisu!!!

          0 0
    • Dijck  

      tora, reba, revelation i recon nie su na enduro…su skor na xc, ziadne dropy a vacsie skocky by som s nimi nedaval…v zaujme vlastnej bezpecnosti;)

      0 0
      • K2  

        Jak by jste porovnali jejich pevnost s Marzcochi MXC (která z mého pohledu na Enduro ježdění (mého stylu) je)

        0 0
        • K2  

          A Co Black na 100–120. Výrobci ho taky osazují na Enduro biky

          0 0
      • cabbage  

        revelation a recon(pruzinova verze) sou imho typickymi zastupci enduro vidlic, proste nezavodni xc…

        0 0
    • Hnoj  

      Kde je reba za tyhle prachy?

      0 0
    • jecnak  

      Kdyz uz jsme u toho, tak jak je to s vyskami obou vidlic (Vzdalenost patka ↔ vrsek korunky)? Vsude se pise jak je Reba vysoka vidlice atd…

      0 0
      • jecnak  

        Vim, ze Reba uz tady nekde zmerena je, ale nemuzu to najit :-(

        0 0
        • Lister  

          pokud se nepletu tak ve Velu udávaly výšku vidlice 505 což je fakt dost a odpovídá to běžné vidlici kolem 130 mm.

          0 0
          • cabbage  

            jo a je zajimavy ze presne stejnou vysku udavali u jine vidlice(nixon? vanila, nevim) takze bych soudil- preklep, casty to jev ve velu a predevsim co se tech. udaju tyka…

            0 0
          • Lister  

            a pokud jde o R7 tak moc bych se nedivil kdyby to bylo 460mm pro 80mm a 480 pro 100mm – takový Manitou standart, ale možná se pletu, třeba ji někdo změří a vyvede mě z omylu.

            0 0
    • Meesha  

      nevite este nekdo jak je na tom se zaviranim? resp. jestli se zavre a je zavrena nebo se zavre a chodi… Nejak se ztracim v tech jejich pojmech a taky se mi to nechce hledat… :-) Dik

      0 0
      • Lister  

        Která???

        R7 – zavře se a zůstane zavřená – teda pokud to není SPV Reba – jze nastavit bod otržení z klidu od jemné hranky až po prakticky tuhou vidlici.

        0 0
        • Meesha  

          Myslel sem Rebu, sorry. Takze u Reby neni ten klasickej lockout, ze bud chodni, pak otocim packou a nechodi? Dat bod odtrzeni naplno – to by zase pak byla tvrda furt, ne? :-)

          0 0
          • cabbage  

            no tobe bude tezky to vysvetlit, to ti radsi na chvili pujcim bike:o)

            0 0
            • Meesha  

              To nevim jestli je vhodny testovaci nacini! :-D Ale jooo :-) Ja proste chci vidli bez nejakejch sracek s bodama odtrzeni apod. Proste bud chodi (podle nafoukani) nebo ji zavru a nehne se.

              0 0
              • scret  

                to me by se libilo prepinani budto CHODI nebo SPV,to by bylo teprve zajimavy:)

                0 0
                • Meesha  

                  tak to je prej ten Poplock na Rebe – ted sem prosel skolenim… :-)

                  0 0
                • cabbage  

                  no konecne nekdo pochopil poplock:o)

                  0 0
                  • scret  

                    ja nevim,nejakou dobu jsem si s tim hral na Rebe a nepoznal jsem fakt rozdil,ale mozna by to chtelo delsi cas a hlavne projet tu vidli

                    0 0
                    • Lister  

                      …a hlavne projet tu vidli

                      Myslím že to nepotřebuje komentář :o)))))))

                      0 0
                      • scret  

                        nerej!:) ja nikde nepsal ze jsem ji jezdil!Na to bacha. Hral jsem si s tim na Sportlifu loni. Podle me by chod ty vidle mel byt trochu znat i ve stojanu,nebo se pletu?

                        0 0
                        • McBlacky  

                          ne, protože tam dostává ideální podmět, ne působí na to brzdná síla atd…

                          0 0
                    • Vilém  

                      Ja si s tim hral na Pilotu,funguje stejne jako Reba.Bud mas vidli bez vseho a nebo prepnes na poplock,coz Ti zavre vidlici,otevre ji az naraz nastavitelny malym imbusem uprostred zaviraciho kolecka.Tento system je mi mnohem sympatictejsi nez SPV nebo klasickej tvrdej lock,ktery kdyz vlitnes do diry,muzes odrovnat.

                      0 0
                      • scret  

                        Nevim jak u ostatnich,ale u Manitou se ma LO pri tvrdym narazu otevrit taky,ale nezkousel jsem to,co kdyby to nahodou nebyla pravda:)) A neco podobnyho ma tusim i FOX ne? Tam se da taky LO nejak regulovat…

                        0 0
    •  

      Ticho! Všechny vás zabiju!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.