Kterou odpruženou vidlici na MTB

61 nepřečtených
  • Blackhawk1

    Zdravím všechny, prosím vás potřeboval bych si koupit novou odpruženou vidlici na MTB. Vážím 75 kg, měřím 189 cm, kolo 21" rám. Představuji si ji do 3000 kč a chtěl bych s ní jezdit po šotolinové cestě, po lesích a aby se to pěkně houpalo? Můžete mi někdo poradit. Díky

    0 0
    • Seppy  

      jak aby se to pekne houpalo :o)

      0 0
      • Lister  

        asi jako že to mám být vidle do tří tisic a nemá to být RST nebo Suntour, protože ty se nehoupou ani na šutrech :-) A co zbývá?? No a vzhledem k tomu, že to co zbývá, už asi nesežene, tak to tady můžem uzavřít :o)

        Pokus se sehnat Axela, nic lepšího za ty prachy nebude.

        0 0
        • Blackhawk1  

          No já jsem měl vybranou Suntour XCP75-DJ, tak co třeba tuhle. Má velký zdvih, ale ostatním informacím moc nerozumím.

          0 0
          • Gatier  

            Moze byt :)

            0 0
          • Mark1  

            Já mám na pokusy Axon D-RL, což je částečně kopie XC-PRO D-RL. Pravda je, že jsem jiná váhová kategorie (100 kg), ale když se řádně rozebere, začistí hrany a další technické nedodělky, popřípadě vymění pružina a samozřejmě olej, lze použít, teoreticky by se měla dát sehnat okolo 3k.

            Možná je ale lepší rada počkat a koupit nějakou Axelku (Manitou), ale slevy bbudou zajímavé, odhaduju tak za 2 měsíce.

            0 0
    • Darkson  

      jestli chceš houpačku(žehličku), koukej jen na vidle s pružinou. moje rada je našetřit víc na Manitou Axel Elite ( http://www.progresscycle.cz/zamereni.asp?… ) za 4000,– nebo si počkat na zimní slevy…

      0 0
    • Banjo  

      Kdybys mel zajem, prodavam Manitou Axel Elite 2004, jeta asi 1000km. Dam k tomu stredni a tvrdou pruzimu a mazaci pistoli. Krk je cca 22cm, stav je super, mam ji navic. Cena 2500 Kc.

      0 0
      • Blackhawk1  

        Já teď nemám peníze, takže spíše zbírám informace.

        0 0
        • DX3,5  

          Ty asi nejsi mezi VyVolenými cyklisty?Co? Jestli jezdíš rekreačně tak ti SR Suntour XCP 75 bude stačit nebo RST Aerasa. Měj se a cyklu zdar.

          0 0
          • riku  

            Já bych bral Axela. XCP 75 jen při nedostatku peněz. Aerosa je pro 75 kg moc … křehká!?

            0 0
            • McBlacky  

              aerosa není křehká, nebo alespoň co můžu soudit modely starší 2003 docela šly. Alespoň má nějaký chod, oproti 75ce

              0 0
              • Lister  

                Souhlas, taky se snažím už 4 roky jednu roztřískat abych doma obájil, že potřebuju novou, ale drží se mrcha :o)

                0 0
      • poiko  

        Já bych měl zájem. Můžeš mi napsat na mail? Poslat fotku, popsat trochu stav,… Dík

        0 0
    • DX3,5  

      Ty asi nejsi mezi VyVolenými cyklisty?Co? Jestli jezdíš rekreačně tak ti SR Suntour XCP 75 bude stačit nebo RST Aerasa. Měj se a cyklu zdar.

      0 0
      • wlk  

        podívej se kolik mu je,já měl v 15 přestříkanou libertu, která měla vypadat jako favorit :-)..pravda,to už je dávno a v jeho letech je vidla za 3 litry dooost peněz.Pokud to teda není synátor nějakýho vyvolenýho tatínka.

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Kolik myslis, ze je temhle? http://dolekop.com/photos/6126.jpg http://dolekop.com/photos/6153.jpg Rozhodne to nejsou „vyvoleni“. Kdyz se chce, tak to jde. Zivot je jen otazkou priorit :)

          0 0
          • Blackhawk1  

            Nevím o co vám jde, jestli někdo měl v 15 přestříkanou Libertu a dneska má někdo Meridu za 30 000 Kč tak to je úplně jedno.Vždy? je už jiná doba. Já jsem dostal kolo na tyhle Vánoce a najezdil jsem na něm přes 800 km včetně Maratonu České Spořitelny (Priessnitzova 60). Jezdím hlavně v lesích a vidlice, kterou mám mi zrovna nesedí, tak si šetřím na novou a zajímalo mě pouze co si myslíte, že je nejlepší.

            0 0
            • cabbage  

              pa-dlista razil teorii ze do 4000kc jsou vidle (dis)funkci srovnatelny. zkusil bych manitou axel nebo six- o ty aspon vim ze chodila narozdil od suntouru..

              0 0
              • Blackhawk1  

                Díky, mrknu se na ně.

                0 0
                • Blackhawk1  

                  Ješ?e mám dotaz: na stránce http://www.progresscycle.cz/zamereni.asp?… jsou dvě vidlice Manitou Axel Elite za stejnou cenu, se stejnou váhou, ale jedna má zdvih 80mm a druhá 100mm. Není to nějaká chyba, vždy? přece každý bude kupovat tu se 100mm

                  0 0
                  • cabbage  

                    myslis?

                    0 0
                    • Blackhawk1  

                      Tak nevim kdo by chtel 80mm, kdyz si za stejnou cenu muze koupit lepsich 20mm vic?

                      0 0
                      • cabbage  

                        z konkretnich lidi me napada lempl, a spousta dalsich chrtu(ale ty si nekoupej sixe:)

                        0 0
                      • pos3k  

                        treba i ten komu by 100 vidle rozhodila „geometrii kola“

                        0 0
                        • cabbage  

                          nekdo jako ja:o))))

                          0 0
                          • Blackhawk1  

                            Teď se hloupě zeptám, ale jak rozhodila geometrii, co to přesně znamená. Já mám 21" rám, takže kdybych si koupil 100, tak bych si taky rozhodil geometrii?

                            0 0
                            • cabbage  

                              kdyz mamontujes na kolo vyssi vydlici(s vyssim zdvihem nebo proste konstrukcne vyssi) tak se zmensi hlavovy uhel |a zvedne se predek(riditka)|->bike je mene tocivy a vic se zveda predni kolo pri vyjezdu. je otazka jestli ty 2cm to rozhodej moc, ja myslim ze ne…

                              0 0
                              • Blackhawk1  

                                Kdybys viděl moje kolo na fotce, myslíš, že bys mohl poznat jestli se ta geometri rozhodí?

                                0 0
                                • cabbage  

                                  jestli je to to co je na foru tak bych rek ze to bude ok. u vyssi vydle je vetsi sag..

                                  0 0
                            • mike!1  

                              No když tam dáš větší zdvih, než rám dovolí, tak z toho můžeš mít chopper:-)

                              0 0
    • Blackhawk1  

      No jak jsem řekl 21"rám, zatím tam mám vidlici Zoom 386 endura, zdvih nevím, ale je to něco kolem 70mm. Jinak tam mám mechanické kotoučové brzdy a v historii jsem četl, že to dělá některým vidlicím problémy.

      0 0
      • Creckx  

        Jakákoli, která má jiná pouzdra než plastová kotouče překousne víceméně v pohodě.

        0 0
      • Pá-dlista1  

        Krasne se ohanis tou velikosti. Ta s tim nema mnoho spolecneho.

        0 0
        • Darkson  

          z mýho laickýho pohledu se taky změní jinak geometrie u např. 16 a 21 rámu, pokud tam dáš stejnou vidli

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Za predpokladu, ze krome te vejsky maji rozdilne i jine rozmery ;)

            0 0
            • cabbage  

              mas dojem ze 16 a 21 ram budou stejne dlouhy?:)

              0 0
              • Pá-dlista1  

                Ktery model, ktery rocnik? :) To nerikam, ale koukni nekdy na geometrie a dve nebo tri sousedni velikosti (pisemne oznaceni) mohou mit stejnou vysku a pritom rozdilnou delku. A o delku tu jde, ale to je porad dokola.

                0 0
    • Blackhawk1  

      Kdyby ty kotouče s tou vidlici neco provedli vztahuje se na to zaruka?

      0 0
    • lubos  

      Ma to taky tlumit ?

      0 0
      • Pá-dlista1  

        To by chtel odtlumenou a ne odpruzenou :)

        0 0
        • Blackhawk1  

          Rikam, jezdim hodne po lesich(rychle sjezdy terenem), takze potrebuju neco co se pekne houpe a aby to bylo max do 4000 Kč. Min. zdvih 80mm, ale ostatnim bohuzel moc nerozumim, takze potrebuju kdybyste mi poradili co by pro me mohlo byt to nejlepsi, ale aby tomu zase neuskodily ty kotoučové brzdy. Diky

          0 0
          • Toams  

            napis tinkovi, dava svoju tunenu splajsku … a este ti zostane na 2 retaze:-)

            0 0
          • Martyss  

            Prostě ta vidle musí mít FUNKČNÍ a SEŘIDITELNÉ tlumení.

            0 0
    • senožrout  

      … a za pět korun na měsíc bys lítat nechtěl :-)…

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.