• Ruda

    Ahoj, možná se to tady již probíralo, ale threadů o vidlicích je tolik, že kdybych to měl všechno přečíst, tak mám do Vánoc co dělat. Chtěl bych si koupit nějakou fungující vidlici na XC. Bohužel jediné, a dost podstatné, omezení je moje hmotnost. Takže potřebuju vidli, co něco unese a vydrží. Díky za rady.

    0 0
    • zirecek  

      To je na odstřel, :-). Pár otázek: co jezdíš/jak pojímáš bika, jsi chrt, pohodář, jezdíš spíše silnici/šotolinu nebo hodně i střihneš volně lesíkem? Jezdíš v jakémkoliv počasí nebo výhradně, když je pěkně? Co očekáváš od vidlice, jaký zdvih si tak představuješ, předpokládám, že to chceš na to své HT, Kellyse? Kolik vážíš tedy, kolik peněz do toho chceš dát? Když odpovíš na tyhle otázky, vyplyne samo jaké vidle pro tebe.

      0 0
      •  

        Ty Ti to tady nandaj, že se ti nechce číst historii, moje neobjektivní rada z mojí zkušenosti je z důvodu větší váhy vzduchová maruška 105 s uzávěrou.Ahoj

        0 0
      • Ruda  
        1. taková pohodová jízda všude, kde se dá projet, nejvíc se flákam v okolí Klatov, slejvák na kole opravdu nemusim; při mé váze nemá chrtění smysl
        2. jo, bude na Kellyse, nejradši bych zase něco kolem té 100
        3. cena nehraje moc roli, nemá cenu kupovat něco, co mi nevydrží
        4. váha kolem 115 kg
        0 0
    • Orbis  

      na tvém místě bych bral Rebu:-)

      0 0
      • shurty  

        Marzochi mx comp eta – mám ji třetí rok a nemůžu si stěžovat, jsem stejná váhová kategorie :-)

        0 0
    • wroum  

      odpruzena vidlice je prezitek.

      0 0
    • Mamut  

      Ked ty si lenivy kvoli vlastnej vidlici citat historiu, preco si myslis, ze ti kvoli TVOJEJ vidlici a TVOJEJ lenivosti niekto bude opakovane pisat nieco, co tu uz raz pisal?

      0 0
    • StuntJ  

      Vykopu trošku mrtvolu, ať nezakládám nové vlákno.

      Stále mě hlodá v hlavě výměna obstarožní a těžkotonážní TORY za jinou lehčí a modernější vidlici.

      V hledáčku se mi objevilo pár vidlic :

      http://www.kupkolo.cz/…ck_4750.html

      http://www.velohanak.cz/…k-205mm.aspx

      Kterou by jste volili VY a proč, popřípadě jiný návrh okolo 10 000,–Kč, děkuji za případné reakce podměty :o)

      0 0
      • LáďaH  

        Co třeba Rebu XX ?

        0 0
      • PatrikL  

        možno je aj axon tt 2011 a za ušetrené spraviť upgrade nejakých komponentov – riadítka, predstavec atď. :)

        0 0
      • StuntJ  

        a co na to Mlok :o)

        0 0
      • maajkee  

        A mně bys mohl střelit za rozumnou cenu tu Toru, potřebuju teď nějakou vidlici na jednu dostavbu :)

        0 0
        • StuntJ  

          no já jsem novou vidlu plánoval původně na nový rok, páč jsem teď dal dost do nových kol a přechodu na UST, narazil jsem na to FOXku, ale asi to nebude žádný oheň, tak budu pátrat dál a hledat a lovit ve vodách internetu … I když ta FOXka by mohla chodit lépe než SID a navíc je to přeci FOX :o)))

          0 0
          • vsn  

            doporučil bych ti spíš SIDA … přeci nebudeš mít rám chlapa a vidlici ženskou … přeci nejde mít pul těla ženskýho a pul chlapskýho … sis měl koupit Meridu když jsi chtel Foxku :P

            0 0
            • StuntJ  

              Tak tomu vůbec nerozumím …

              Jako že mám ženské kolo? a FOX je vidla s kulama nebo jak ? :o)))

              0 0
            • thesecond96  

              To jsou teorie :D Sice je to TEN Fox, ale pořád je to TA vidlice a to název nezmění :D

              0 0
              • StuntJ  

                to jo, vůbec se nechytám :o)

                0 0
              • vsn  

                každej ale říka FOXINA, FOXka atd … nikdo neříká jezdím Foxe :) takže beru průměr takže to je prostě TA Foxka :D a TEN SID :D

                0 0
                • thesecond96  

                  Takže jsem to ale pochopil dobře :D

                  0 0
                  • vsn  

                    jasný :) … je to trochu nadsázka :) … aby mě někdo nebral za slovo :)

                    0 0
                • StuntJ  

                  to je už na Chocholouška :o)

                  0 0
                  • thesecond96  

                    Na Chocholouška jsou tu jiní nejmenovaní.

                    0 0
                  • vsn  

                    to snad zatím ne :) …

                    dám vam hádanku která mě v poslední době hodně zaujala a nepřišel jsem na ní … předpokládá se, že ten co na to příjde bude trochu psychopat zralej na Chocholouška :) tak klucí do toho! :D (kdo zná tak ať mlčí):

                    Jste 12letá holčička a na rodinné svatbě se Vám líbí kluk z druhé rodiny. Týden na to, zavraždíte svou starší sestru. Otázka zní – PROČ ?

                    0 0
      • StuntJ  

        Po několikadenním prolézání netu a hledání pro mne optimální vidlice jsem narazil na jeden zajímavý kousek :

        http://tuning-test.cz/index.php…

        Ano Suntour, ale obávám se nevalné kvality této vidlice (přeci jen nízká cena musí být někde poznat) a jejího chodu, tuhosti, i když naladěné na moji váhu. Jaký máte názor na tuhle značku, model, postřehy ?

        0 0
        • thesecond96  

          Zklamal jsi, připravíš se o možnost říkat reba pyčo :D Ne, ten axon by šel, nemusel by být špatný, ale moc lidí ho nevozí, protože je to celkem velká neznámá. Osobně bych šel spíše do osvědčené klasiky (FOX, SID nebo REBA)

          0 0
          • StuntJ  

            Mno mě se poslední modely videl od RS nějak přestávají líbit, vypadají jak levné hračky a navíc jejich kvalita šla IMHO rapidně dolů …

            Reba se nehodí barevně :o(

            0 0
            • thesecond96  

              Tak si přece nemusíš vybírat z 2011 modelů (které se mi ve většině případů také nelíbí) Třeba takový 2009, nebo 10 SID bude v cajku :)

              0 0
        • PatrikL  

          tak keby neignoruješ môj príspevok http://www.bike-forum.cz/…/270950.html#… … :)

          Chodu by som sa nebál, to skôr pri nejakej štandardnej sa môže stať že nájdeš nejaký nepodarený kúsok :) Oproti pružine by si si mohol aj výrazne pohoršiť. Čo som skúšal fox float rl 140mm tak oproti mojej celkom podarenej pružine (recon u-turn) to nebolo nič moc :)

          0 0
    • richard_majer  

      mrknete na http://www.youtube.com/watch… ja uz ji mam doma :-)

      0 0
      • Pumsc  

        jo tohle je dost velká výhoda leftyny,že pracuje perfektně i pod zatížením/bržděním…

        0 0
      • Manzak  

        No fuj, to je ale tragicky promo na lefty.

        0 0
      • thesecond96  

        To video se jim teda dvakrát nepovedlo.

        0 0
        • Manzak  

          Ted na to koukam znova, a je jasny ze to neni nezavisly srovnani kdyz to delaji typci z Cannondale Lefty, ale zhruba od 1:30 minuty je videt ze ta klasicka vidle se ani sama nevraci, neco s ni ty blbci udelali, nebo je zadrena, buh vi. Kazdopadne me tento zpusob propagace a vychvalovani spis odradi nez nalaka.

          0 0
          • thesecond96  

            Třeba v ní není vzduch, jen s ní hejbe :D

            0 0
            • JakeF  

              Naučte se anglicky, v tom videu říká, že v těch vidlicích nejsou tlumiče, aby s nima moh hejbat bez odporu.

              0 0
              • Manzak  

                Aha. Anglicky umim, ale nemam zvuk. Tak potom je to bez tlumicu jeste vetsi ptakovina.

                0 0
                • JakeF  

                  No to neni ptákovina. Poznáš na tom přesně to, co on demonstruje. Že při bočním zatížení se v klasický vidli výrazně zvýší odpory, což zhoršuje její chod, což u Lefty vzhledem k vnitřní noze čtvercovýho průřezu a válečkovejm ložiskám není zdaleka tak výrazný. Navíc je i při výrazně nižší váze celkově o dost tužší…

                  0 0
                  • Manzak  

                    Ach tak. O konstrukci lefty vim kulovy, ale podle toho jak se po tech vidlich vesi a gestikuluje chapu ze mluvi o funkci vidlic pri krutu. A vidim ze leftynou hejbe dvema prsty a ma zovialni vyraz, a klasikou hejbe ztuha s namahou.

                    Tady je ale otazka, jestli klasika potrebuje mit takovy opatreni jako lefty, jestli 2 nohy se krouti jako ta jedna u lefty. Treba to ani takovy problem v realu neni.

                    0 0
                    • pepek  

                      Ale je – vidle s tenkýma nohama se v krutu zamykají, takže i na ty tlustý to má vliv (rány šikmo z boku to bere znatekně hůř)

                      0 0
                    • JakeF  

                      Logicky s ní hejbe líp, když chodí po ložiskovejch drahách a ne přes těsný stíráky. V praxi to je jasný, že to neni až tak problém, ale jde o to, že udělali vidlici, co je tužší než klasika, lehčí než klasika a přitom na to vůbec nevypadá, tak proč by se nepochlubili…

                      0 0
                  • Chaingang  

                    ona hlavně asi musí být čtveratá, protože kdyby byla kulatá, byla by to jiná prdel ji pilotovat :)

                    0 0
      • sway  

        hlavně že je Lefty „lekker lekker mooi mooi“ :D

        0 0
      • StuntJ  

        hmm přínosné o:) takže místo foxy/sida mám jít do lefty ? :o)))

        0 0
        • jIrI___  

          Pokud bych měl dost keše, tak bych do ní šel raději než do Foxky nebo Sida.

          0 0
          • Georrge  

            tak to spíš do tý složitý potvory s klasickým tlumičem, tam to s průběhem chodu bude ještě lepší :)

            0 0
          • Pumsc  

            a já asi taky

            0 0
          • StuntJ  

            Tak to už jen nový rám :o))) no nic, budu dál lovit internetu a snad najdu nějakou dobrou lácovní vidlu :o))))

            0 0
            • richard_majer  

              ja rad prenecham svou Fox vidli :-) Snad uz tento tyden bude adapter na Lefty a pak se podelim o dojmy

              0 0
              • roud  

                Lefty nekupuj je to strašná ***** lehký to je kroutí se to a samo to zatáčí nedá se na tom ani jezdit bezdržení ;o]

                0 0
                • Ruprt2  

                  jo a chybí půlka, což je sice výhoda, když je zatížená jedna strana, tak není ta druhá prověšená, ale zase když ti jedna strana prdne, tak je to konečná. na normální vidli, máš ještě druhou půlku a tak se na tom dá dojet.

                  0 0
                  • roud  

                    upřímě lituju toho kdo si to koupí dobrovolně větší mrdku si jentak někdo na kolo dát nemůže už mám naštěstí doma potuněnýho foxe ;o]

                    0 0
                    • Ruprt2  

                      už jsi někdy viděl že by praskla?

                      0 0
                      • roud  

                        naživo ne ale viděl jsem jednu fotku zničený ale jak se jim to podařilo fakt netuším…

                        0 0
                        • Ruprt2  

                          zbourat se dá asi všechno.

                          0 0
                          • roud  

                            určitě jen něco je na to víc náchylný jinak co se lefty týče nemám strach že by nevydržela :O)

                            0 0
                            • Chaingang  

                              když s ní mohl Gracia jezdit dual, měla by něco přežít. Ale to nic nemění na tom, že zničit se dá cokoliv…

                              0 0
                    • richard_majer  

                      ted nevim jestli to myslis vazne, nebo ne… mas nejakou osobni zkusenost? Ja zatim ne… az se projedu, tak muzu napisu pocity a srovnani s Fox

                      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.