• Morcak

    Ahoj. Na krosové lehokolo /šprýmaři nech? se zdrží poznámek, stejně se nezdrží/ bych potřeboval poradit vidlici. Do zadu přijde tlumič benest za cca 5500,–, typ nevím. Dopředu bych dal něco kolem 6 tisíc korun, jestli to bude postačovat. Pročetl jsem všechno kolem vidlic do 10 tisíc, ale okruh se místo zúžení rozšířil. Říkám si že manitou nebo marzochi by nemuseli byt spatny.

    Jinak rozlozeni hmoty na lehokole je 60% vzadu a 40% vepredu. S nakladem to bude jako na MTB.

    A styl jízdy ? Defakto všude kde projede trekový kolo s odpruženou vidlí.

    Tak co porádíte moudří rádcové ??????

    0 0
    • Morcak  

      Možná by bylo dobrý udat co vážím – tak 90 kilo ± a kolo 17 – 47 kilo podle naložení na zadní nosič.

      0 0
      • Morcak  

        a jeste ke zdvihu predni vidlice – 80 ideal 100 maximum a dozadu de dat jen tlumic dlouhej 150 mm, jestli by se vam nezdal dost dobrej za ten peniz

        0 0
        • Morcak  

          kola sou 26 palcu z mtb

          tak to je snad vse

          0 0
          • Morcak  

            chci hydraulicky kotoucovky brzdy dopredu i dozadu, asi shimano 525, mely by stacit, jestli ne tak muze poradit i jiny hydraulicky kotoucovky

            0 0
          • Morcak  

            chci hydraulicky kotoucovky brzdy dopredu i dozadu, asi shimano 525, mely by stacit, jestli ne tak muze poradit i jiny hydraulicky kotoucovky

            0 0
            • cabbage  

              no, zatim si tu prispivas sam:)

              0 0
            • kurýr na bajku  

              Tak zajednak kolo na 26" není cross a za druhak pokud tam máš 26" půjde tam jakákoliv bajková vidle viz jiné diskuze. Kotouče Avid JUICY.

              0 0
    • cabbage  

      krosovy= 28" kola?

      0 0
      • Lišák  

        Morcak (21.10.2005 19:54:24)
        > > > Lehokolo a odpružení
        Nakupovaní kola sou 26 palcu z mtb

        tak to je snad vse

        0 0
        • cabbage  

          cabbage (21.10.2005 19:52:29)
          > Lehokolo a odpružení
          Nakupovaní krosovy= 28" kola?

          nic sem neprehlid…

          0 0
          • Lišák  

            Psal sice krosový, to mě taky napřed zmátlo, ale pak psal 26". Tak asi myslel crosscountry. Asi. Teda…

            0 0
      • fousac  

        kdyz muze mit bike 29" kola, proc by nemohl krosovy lehociped mit 26" kola??

        0 0
        • cabbage  

          nj, ale v dobe kdy sem se ptal to jeste nespecifikoval…

          0 0
          • Lišák  

            Promiň, sem si těch dvou minut nevšimnul… Moje chyba.

            0 0
            • Morcak  

              Má to 26 palcový kola, stejný jako MTB, asi sem neměl psát crosový kolo, ale tím sem chtěl říct že nechci jezdit žádný pekelný sjezdy a skákání, to bych se asi bál. A navíc by se vidle a tlumič pekelně prodražili – nevážím 60 kilo.

              / Na lehokolo nejdou dát vyšší kola než 26 palců. /

              Všechno o vidlích sem prohlídnul, ale nějak nemůžu přiřadit k zadnímu tlumiči co sem psal nahoře příslušný vidle. A nikde jsem se nedočetl jak kombinovat vidle a tlumič.

              0 0
              • kurýr na bajku  

                Hoď sem fotku a? máme představu. Jinak, podle mých zkušeností ani dost dobře nejde dávat si na lehokolu downhill a jumpy. Nemyslim že by tvá investice do vidle měla převyšovat hranici 10000,–

                0 0
              • cabbage  

                pekelnysjezdy nebo skakani ani nikdo u lehokola nepredpoklada nicmene pri max. hmotnoti skoro 140kg by se hodila nejaka pevnejsi vidle( zapomen na axela, judy a pod..) chtelo by to pruzinovou vidli k otmu tlumici. takze na vyber je : splice, tora(sesroubovana na 80–100) nebo mx comp na pruzinach- z toho splice se da v posledni dobe blbe sehnat a tora by vyzadovala zmenu pruziny, jak je to s pruzinovou mx netusim......

                0 0
                • Morcak  

                  www.morcak.com/lk/lk.jpg nyni je novejsi verze a ta ma lepsi zadni kyvku

                  0 0
                  • kurýr na bajku  

                    Tak to je ovšem mazlík, ten by se mi taky líbil. Nech tam toho Suntoura, ten bude dozajista dostatečně tvrdej :-)))

                    A pamatuj: když to někam nahulíš, tak už tě nic nezastaví ,–)

                    0 0
                    • Morcak  

                      zkus poradit nejak konstruktivne a ne destruktivně

                      0 0
                      • kurýr na bajku  

                        Kotouče už sem psal a vidli bych viděl taky na RS Tora. Stejnak to ale nebude jednoduchý při takhle proměnný hmotnosti. Ostatně u lehokola není vidle tím nejduležitějším.

                        0 0
                        • Morcak  

                          http://www.koloshop.cz/index.php?…

                          je to ono ?

                          0 0
                          • cabbage  

                            jj

                            0 0
                            • Morcak  

                              a ten zadní tlumič benest je dobrá volba, pude to k sobě s tou vidlí ? blbý je že dozadu de jen 150mm dlouhej tlumič, je tam málo místa

                              0 0
                              • cabbage  

                                150mm tlumic nemusi bejt malo- pokud je to kolo na nej delany tak je to akorat, navic jak si sam psal- neni to na skakkani nebo na sjezdy tudiz ani nepotrebujes vyssi zdvih, navic ho nebudes rozhoupavat slapanim takze ho muzes nastavit hodne mekce. a vidle, projel sem se na ni jen jednou( vic o ni pise jeji majitel v threadu „vidlice do 7000“, nebo tak nejak) a zehlila dobre.

                                0 0
                            • Morcak  

                              asi pro pohodovou jízdu nemá smysl dávat vzduch, ale pružinu v oleji, jak jsem pochopil z obsáhlých diskuzí s nastavením tvrdosti pružiny, nastavení zdvihu vidlice a lockout, dá se ještě něco nastavit u těchto vidlí ?

                              jen bych ještě rád pochopil všechny ty nastavovací možnosti vidlí, není o tom někde speciální téma ? co je k čemu určené, jak vlastně fungují různé systémy vidlic apod, pořád v tom mám zmatek

                              0 0
                              • Morcak  

                                snad ještě k tomu zdvihu, myslím si že by mi úplně stačilo těch 80 zdvihu max 100, nebylo by výhodnější vzít vidli, která má zdvih pouze 80 bez možnosti změny anebo je to z hlediska spolehlivosti jedno

                                0 0
                  • Smazaný účet  

                    a jak se na tom pracuje s tezistem ? :-) dyz prdel sedi f tom doliku ? :))

                    0 0
                    • Morcak  

                      mrkni na diskuzi o lehokolech,tam se to dozvíš docela podrobně

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        jakou diskuzi ?, tady nekde na foru ? :-) mam pouzit vyhledavani ? ;-))))))))

                        0 0
                        • Morcak  

                          tady ne, musis na na kole

                          0 0
                          • Rolei  

                            to je ale pěkné fórun, nečekal jsem že se ještě setkám s názory milana jedničky v tak obsáhlé formě, on je prostě všude! :-)

                            0 0
                        • Morcak  

                          myslel jsem „nakole.cz“

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            tak to tam ctu, sive to mi chcete rict ze se to ovlada pomoci tahel ?????? a stim jako do terain jo ? ;-))))) krawo :) blazni..

                            0 0
    • Arramis  

      Zdravíme pozemšťany!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.