Odpružený představec - dá se ještě sehnat?

34 nepřečtených
  • jihra

    Potřebuji pro svoji drahou polovičku nějaký odpružený představec. Odpruženou vidli jí nechci kupovat kvůli váze, jezdí stejně jenom po silnici a maximálně nejaké lesní a polní cesty, takže odpružená vidla je zbytečná. Nevíte někdo, jestli se dá ještě někde nějaký slušný odpružený představec koupit? Máte s odpruženým představcem někdo zkušenosti? Díky za každé info.

    0 0
    • jakub  

      ne

      0 0
    • Pekáček  

      Ještě před pár lety se dal koupit českej výrobek, tuším se jmenoval Phantom, obrovský ložisko a elastomer, akorát myslím že byl moc dlouhej, 15cm. Být tebou, koupím jí vidli, její komfort na cestičkách využije.

      0 0
    • SkyRider  

      nebrat je to na nic… kamoska mela a nadavala… lepsi dobra pevna vidle…

      0 0
      • jakub  

        jinak jeste doplnim, ze ty predstavce co se delaly vubec nic nevydrzely, byl tam hroznej tlak na malou plochu a praskaly

        0 0
    • VAHA  

      Odpružený představec mám doma. Je to Phantom a jak už tu někdo psal je asi 15cm dlouhý. Já jsem na něm jezdil asi dvě sezony a když jsem na nej přestoupil, tak to byla docela příjemná zněna. Samozřejmě odpružené vidli se to nevyrovná. Kdybys ho chtěl tak napiš a nějak se domluvíme.

      0 0
      • Mony1993  

        VAHA:Jakou má zhruba hodnotu?

        0 0
        • lidumil  

          Za těch 7 let už určitě nic moc. :-)))

          0 0
        • Vilém  

          Jinak tady jej nekdo prodaval za 2000,– a jeste k nemu pribalil cely kolo.

          Takze za 200,– na aukru by to mozna bylo realny.

          0 0
          • zbartos  

            V roce 2007 jsem viděl toho Phantoma prodávat nového za cca 25

            00,– Kč v jednom cykloobchodě v Domažlicích…

            Já ho mám na kole od roku cca 1994 a nikdy s ním nebyl žádný problém.

            0 0
    • Mony1993  

      Ahojky mám na prodej 1 z asi 5 kusů vyráběných odpružených představců Plantom.Pokud máš zájem tak napiš na e-mail.A rada pošlu třeba i fotky…budu ráda z aobchůdek.J emi dom auž k ničemu.

      0 0
      • Vilém  

        Toto jdi vyhrabal proc? Potrebujes prodat retro predstavec? Tech 5ks myslis jak? Kdysi se to normalne prodavalo, takze tvrzeni, ze mas jeden z 5ti vyrobenych kusu je asi trochu mimo.

        0 0
    • pačes  

      Omar má? na prodej Softride, to byla kdysi špice

      http://omar71.rajce.idnes.cz/FOR_SALE…

      0 0
    • kubad  

      zapomeň na to je to nesmysl když nepomůže carbonová vidle, tak pak jedině odpruženou.

      0 0
      • Deathwing  

        souhlas, navic tohle pruzi jenom riditka a nebude mit moc velkej rozsah, odpruzena vidle ti pohybem predku kola dolu pruzi castecne i sedlo a pedaly

        0 0
    • logoman  

      Jednou jsem mel tu cest vyzkouset kamarad dovezl stary kolo, ktere jim bylo osazeno bylo nas tam nekolik a vsichni sme na to hledeli jak pera co to je, samozrejme i vyzkouseli. Vysledek – horsi vynalez na kole jsme nazazili.

      0 0
    • ondra1975  

      Našel jsem na netu zajímavý odpružený představec. Jen je drahý, s poštovným to vyjde asi na 3 tisíce. Za to už je fajnová vidle. Ovšem kdo chce kolo odlehčit, možná dobrá alternativa.

      shockstop

      0 0
      • Smazaný účet  

        A neni lepsi cesta, jak si odlehcit kolo, neveset na nej tenhle drek?

        0 0
      • Vilém  

        1–2 cm zdvihu? Neni lepsi trochu ufouknout plaste, nebo dat nejake sirsi?

        0 0
        • ondra1975  

          Neumím Anglicky. Možná se mýlím, ale já tam snad vidím ještě druhou variantu s větším zdvihem (+30).

          0 0
          • Evilcleaner  

            30° je sklon, zdvih je u obou verzí 1–2cm

            0 0
          • Vilém  

            Na jaky kolo to vlastne chces a co tim sledujes, ze neni, dle tebe, jine cesty?

            0 0
            • ondra1975  

              Na Cross/Trek/Fitness s pevnou vidlí. Slibuji si od toho snížení váhy a jednoduchost, s tím, že aspoň trošku to bude tlumit nárazy, což mi může stačit. Samozřejmě to nelze srovnávat s kvalitní vidlí.

              0 0
              • Petr L2  

                Žádné nárazy to neutlumí, malé vibrace projdou, u větších ran půjdeš na doraz, to ti stejnou práci udělají pořádné gripy a jak již bylo výše psáno pohrát si s tlakem a šíří pneu.

                0 0
              • -b-n-x-  

                Zrovna ten odpruzeny predstavec je krasna ukazka slepe ulicky. Pozadovane funkce to snad nikdy nedosahne, a pritom to trpi mnoha neduhy (vysoka vaha, krouceni, vakl, atd…).

                0 0
                • Petr L2  

                  A k tomu si přidej úžasnou vlastnost zanoření řídítek ve chvíli kdy máš většinu váhy na předním kole a poslední co potřebuješ je ještě víc posunout těžiště dopředu. :-)

                  0 0
              • Vilém  

                A co neco takoveho ?

                0 0
                •  

                  Plagiát non plus ultra … s tímto nápadem přišel Cannondale už asi před 20 roky. Jmenovalo se to HeadShok.

                  0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.