Priessnitzova 60 (Kolo pro život) - Kdo pojede

98 nepřečtených
  • Lister

    Chystáte se někdo na tenhle závod. Přemýšlím jestli mám jed nebo ne. Trasa není špatná, jen je škoda toho konce, tam mohl být mnohem zajímavější úsek Rejvíz – Zlatý Chlum – Jeseník. Profil je celkem v pohodě, rozhodně by se dal postavit i větší brutalita :o) Kopce tu na to jsou. Tak jestli přijedete, tak se možná potkáme.

    0 0
    • Lister  

      ještě odkaz by se hodil že :o)

      http://www.priessnitzova60.org/

      0 0
    • wbiker  

      Bohužel, fyzicky si na to netroufám, ale určo se přijedu podívat na start a finiš.:-)

      0 0
    • petryk  

      Já jsem ve fázi rekonvalescence už moc dlouho, takže jedu a pojede taky Buráček

      0 0
      • petryk  

        60 km přece ještě nikoho nezabilo:)

        0 0
    • gersa  

      Ja bych tam mel byt..... krasny mista, Chlumu je vylozene skoda, hlavne pak sjezd dolu, jak se jezdil na Bohemaku

      0 0
    • repa  

      Já to letos pojedu poprvé , tak jsem zvědavý .

      0 0
    • orca  

      Škoda je to pro mně daleko :-( (plzeň) já bych si tam stejně jel hlavně pro tu samolepku a ta projížďka by byla jen jako bombonek :) je fajn tahle iniciativa…

      0 0
    • wbiker  

      Tak co jel jsi? Jaké to bylo? (otázka pro všechny zúčastněné:)

      0 0
      • Lister  

        No nejel. Nějak se vyskytla chyba v mém programu. Jsem myslel, že je to až příští týden, vůbec nevím kolikátého je a něž jsem to zjistil tak bylo pozdě. Ale i tak bych asi nejel, projedu si tu trasu v pondělí, abych věděl za kolik bych to zajel. Na žádném závodu jsem ještě nebyl – nejsem soutěživý typ – ale příští rok mám jako svoji premieru naplánovaného Drtiče. Koupil jsem si tepák tak budu trénovat abych to přežil :o)

        Byl jsem se podívat na exhibici od Pepíka Dreslerů – fakt pohoda, nechápu jak tohle s tím kolem dokáže. Jinak dneska to tady celkem žilo a tolik bajkerů jsem tady ještě neviděl. Když jsem viděl ty jejich stroje tak něco ve mě uvnitř začalo silně řvát: JÁ CHCI NOVÉ KOLO :o) Jsem přítelkyni varoval, že tam nemáme chodit :)

        Počasí bylo super, takže se to muselo líbit, ještě dopilovat tra?, aby nebylo tolik asfaltu, a bude to pohoda závod.

        0 0
      • gersa  

        pohoda, technicky ne moc narocny. Dlouhy, tahly vyjezdy, coz ja muzu

        0 0
      • petryk  

        Bylo to příjemný poježdění, přesně jak už bylo řečeno, hodně táhle do kopců, což já zase moc nemusím, ale byla to celkem pohodička a Pepa Dresler byl super

        0 0
    • Biker jak Pes  

      Takže, máme za sebou další. Kdo jede letos. Já jedu stopro … ;))

      0 0
      • sportovni_biker  

        Já taky ;-) Ale jsem nachlazenej, tak to nebude ono :-(

        PS: Varuji před prvním sjezdem, plný ostrého kamení a rozrytý od nedávných dešťů. Pak zhruba na 20 km to samé, holt všude koleje.

        0 0
        • Biker jak Pes  

          JJ, díky. Bude se to hodit. I když se na tachometr nedívám. Až v cíli … :D Jinak počasí nevypadá nic moc. Možná bude i pršet a zima… :( Déšť by nevadil, ale ta zima… :((

          0 0
          • Gorgov  

            jen ať je pořádná kosa a kroupy bych uvítal. Snad to dobře dopadne:)

            0 0
          • Beeda  

            bude ze by psa nevyhnal:-) jedu, zavodit se bude do 35, pak je to z kopce…

            0 0
            • Biker jak Pes  

              no právě, to je *******. Já radši cíl do kopce … :(

              0 0
            • sportovni_biker  

              Tak to ještě tak 5 km přidej. 35 km je uprostřed takového blbého kopce. Ti co budou mít fully, tak budou mít navrch, pořád to nadkopává.

              0 0
            • Zerocool  

              37,5 závod do kopce, zbytek závod z kopce:) bude to nááramně chladit…

              0 0
      • Zerocool  

        jo jedeme taky, celkem respekt z těch táhlých výjezdů…

        0 0
    • raceman  

      nejedu, nakonec z toho seslo…

      0 0
    • mireks  

      Prikladam profil, mozna se bude nekomu hodit… Krome toho maleho drbku za prvni obcerstvovackou (omylem jsme si vyjeli jeden kopecek v parku) je to po trase Priessnitz. 60. Celou dobu jsme obdivovali minimalisticky ucelne znaceni trasy, (pokud te do cela nebaci znacka odboc tak jed furt dal) – ale to se asi v ramci KPZ jeste priznaci… Trasa trosku nudna, vicemene porad siroke cesty, ty sjezdy po mokrych sutrech teda moc nemusim… Prevyseni 1390 m, ale to pisou i v propozicich.

      0 0
      • Beeda  

        takze hladky a velkou pilu sebou:-)

        0 0
      • Biker jak Pes  

        čekal jsem, že to bude horší, tohle se dá. Uvidíme po závodu … :D

        0 0
        • Zerocool  

          zdání klame:)

          0 0
        • Beeda  

          tak jo, cekam ze mi to budes tahat ;-)

          0 0
          • Biker jak Pes  

            však říkám, uvidíme po závodu sakra !!! :DDD Radši už mlčím … a jdu spát :D

            0 0
      • sportovni_biker  

        Doznačovat se to jede dneska večer, takže žádný strach ;-)

        0 0
    • Zerocool  

      tak co?? jak hodnotíte?? mně se teda moc dobře nejelo, potvory křeče mě navštívily, takže jsem spadl do hloubi startovního pole (53. v kat.), jinak trať pěkná, táhlé stoupání daly zabrat, jak jsem čekal, apoň manželka se blejskla 2. v kat. 19–29 a 3. celkově v ženách:)

      0 0
      • sportovni_biker  

        Tak já celkově 72, v kat. 11, čas 2:39. Jelo se mi dobře, i když krizovka taky nastala na konci toho dlouhého posledního kopce (kolem Zlatého Chlumu), ale dalo se to. Sjezdy jsem měl všechny několikrát projeté, takže tam nebyl problém.

        Podařilo se mi i vyhrát v tombole, ozdravný pobyt v Piešťanech na Slovnesku v hodnotě 2000,– :-D

        0 0
        • Zerocool  

          myslíš ten kamenitý výjezd?? ten byl ještě v poho krize a křeče na mě přišly za občerstvovačkou na Rejvízu, nemohl jsem pořádně šlápnout a bohužel jsem ztratil cenně vydobité minutky:(

          0 0
      • prvniodkonce  

        Chtěl jsem si jednou zajet závod turisticky, fakt se mi nechtělo nijak chrtit, tak jsem se zbytečně necpal dopředu. První sjezd v šutrech a blátě nebyl pro moje pláště nic moc, tak jsem jel hodně opatrně, jinak ok, příjemný byly louže mezi chlumem a rejvízem. V těch stoupáních se dalo jet v pohodě. Takže nakonec 126. celkově a 19. v kat. – na turistiku skoro překvapení :-) . Trochu chyba byl ten hup z hráze rybníka před cílem – několik lidí tam mělo problémy a dokonce jeden pád (dost smůla skončit 100m před cílem) Jinak značení a organisace supr.

        0 0
        • Beeda  

          he, tak jsem blbec zasekl na staru a v tom kamenitym sjezdu jel za nakyma brzdicema jsem cvakl cvakl dusi:-) Dal pokracoval s nasim juniorem a Gorgovem. Postupne to sjizdeli az nas jelo 8. A pak zacal ficak, 5km pred koncem, nakej junior chtel uject, tak jsme za to ve sjezdu vzali s Gorgovem, vytocili to na 80km/h, tim se skupina i roztrhala :-))

          0 0
          • skier  

            Aha,tak tady to bylo ta maximálka 73,5km/hod. Jsem nemohl přijít na to,kde to bylo :-)))

            0 0
      • skier  

        Dobře.Mohl být nějaký náročnější sjezd a výjezd, ale vynahradil jsem si to přes to rašeliniště-jel jsem silně jeté RR,tak to byla zábava:-)Křeče jsou u mě standard.Zbavil jsem se jich až před Rejvízem na tom asfaltu.Pak už to docela jelo-teda na mé poměry.Jediné co mi nevyhovovalo byla první občerstvovačka moc brzo a druhá moc pozdě.Snad by stačila jedna někde uprostřed.

        0 0
        • Zerocool  

          jak jsi se zbavil křečí???:)

          0 0
          • skier  

            V kopci do sedla a 34,na rovině lehce točit.Pokud mi poradí někdo něco jiného co funguje budu rád.V mojem věku se starými žilami už to lepší nebude,ale je důležité,že to baví :-)

            0 0
    • Biker jak Pes  

      Ale jo, trasa byla pěkná. Až na ty sjezdy. :D Tohle jsem nečekal, naštěstí nebyly moc dlouhé. Jinak mi závod celkem vyhovoval svými dlouhými táhlými kopci. V prvním sjezdu jsem ztratil tachometr, v druhém jsem letěl přes řídítka a v posledním jsem skončil ve stromě. Jinak nemám, co bych vytknul … :D

      Až na to umístění. Od začátku jsem mi jelo parádně. Možná jsem to mohl víc napálit v kopcích. nakonec z toho bylo 14. místo v kat. a 83. celkově. Čas: 2:42

      0 0
      • Miramar  

        Když to člověk nemá v krvi tak je třeba trénovat i techniku a ne jenom dupat na silnici :-)))

        0 0
        • Biker jak Pes  

          JJ, trochu jsem to už řešil loni na podzim. Trénoval jsem techniku s jedním borcem tady (loni na Priessnitzovy vyhrál :D ). Loni jsem na tom byl mnohem hůř, ale s novou vidlí se to trochu spravilo a dodalo mi to odvahu. Však to nasvědčujou i ty pády. Kdo nepadá, jezdí pod své možnosti … :DD

          0 0
          • Miramar  

            V tom případě jezdím pod sve možnosti :-)

            0 0
            • Biker jak Pes  

              :D Jel jsi Priessnitze ?

              0 0
              • Miramar  

                jj jel…docela mě taky překvapila náročnost…ty sjezdy nebyly tak hrozný,kromě toho prvního,ten byl docela výživnej a dost lidí tam defektilo. Mě se celý závod jelo celkem slušně a nakonec z toho bylo 54. flek,čas 2:34,ale až 8. v juniorech…

                0 0
                • Biker jak Pes  

                  Hmm, 6 min a rozdíl 30 míst. Teďka nechápu, jaktože jsi jel juniory, když máš v profilu 18. To by jsi měl jet Muži ELITE, resp. U23 …

                  Defektů bylo celkem dost, já jsem se tomu naštěstí vyhnul.

                  0 0
              • beranek666  

                tyvoe, doufám žes nezrušil to nové kolo!

                0 0
                • Miramar  

                  Moje kolo bylo nové už hodně dáááávno :-D

                  0 0
                • beranek666  

                  ale bikerjakpes má nový bajk :)

                  0 0
                  • Biker jak Pes  

                    Nééé, je v pohodě. Bike a já jsme na tom stejně. Jenom pár odřenin… :D

                    0 0
                  • Biker jak Pes  

                    Nééé, je v pohodě. Bike a já jsme na tom stejně. Jenom pár odřenin… :D

                    0 0
                    • beranek666  

                      jak fakčí vidle? šlape good?

                      0 0
                      • Biker jak Pes  

                        Jj, ta je super. Na staré bych si v těch sjezdech ani neškrtnul. Možná, že právě ona mi dává trochu odvahy ve sjezdech. Hlavně věřím brzdám. :D Nezklamaly … :D Můžeš nakoupit … ;))

                        0 0
                        • beranek666  

                          ty jo, to bude letos ježíšek… a to ještě uvažuju o vidlici a reba je na top pozici. no a aby toho nebylo málo, tak mám přislíbený šaltr x9 a řazení x0 za cenu vskutku luxusní… takže výdaje budou :)

                          0 0
                          • Biker jak Pes  

                            JJ, Sram je super. Kde jsou ty časy, kdy jsem se za Shimano pral. :D Přes Tomáše ?

                            0 0
                            • beranek666  

                              určitě :) zatím jezdím taky shimano, ale šaltr už má vakl… takže na další sezonu bude upgrade. jen ty prachy, kde je mam furt brat?!

                              0 0
                            • beranek666  

                              jo a potřebuju se zbavit kazety 14–25z 9sp. u vás tyto převody ti mlaďoši jezdí, ne? pro mě je to na hovno, dal mi tchán za úkol at to někomu střelím a nikdo to nechce. inzerát jsem dal i na tvoje stranky. nevíš o někom komu by se to hodilo?

                              0 0
                            • beranek666  

                              jo a potřebuju se zbavit kazety 14–25z 9sp. u vás tyto převody ti mlaďoši jezdí, ne? pro mě je to na hovno, dal mi tchán za úkol at to někomu střelím a nikdo to nechce. inzerát jsem dal i na tvoje stranky. nevíš o někom komu by se to hodilo? brzdy už jsem prodal

                              0 0
                              • Biker jak Pes  

                                Hmm, to fakt netuším, Můžu se poptat, ale nevím nevím. Já budu příští rok muž. Snad jenom budoucích kadetů. Ale je tam minimální šance, že to někdo koupí. Zítra se poptám na tréninku… ;)

                                0 0
        • Gorgov  

          je to tak:)

          0 0
    • Zerocool  

      Kdo jede?? Je to pěkný závod.

      0 0
      • Lister  

        budu držet palce – standartně zase v práci, tak se budu modlit, ať se nikomu nic vážného nestane… :-)

        0 0
        • Zerocool  

          díky, že na nás tak budeš myslet:)

          0 0
      • sportovni_biker  

        Jedu :-) Včera jsem projížděl trať a už jsem se zrakvil, tak jsem si to na sobotu vybral :-D

        0 0
        • Zerocool  

          je sucho nebo?

          0 0
          • sportovni_biker  

            Trať je z 90% suchá, pouze pár baheních úseků

            0 0
            • Lister  

              Když se tak ale dívám na oblohu, tak se to ale asi do večera změní :-)

              Podle mě to ale nevadí, není tam žádný úsek, kde by to mokro bylo vyloženě nebezpečné, akorát vám to bude víc lepit :-)

              0 0
              • Zerocool  

                zítra má být krásně a dnes možná nějaká přeháňka, nic dramatického to nebude.

                0 0
              • sportovni_biker  

                Nestraš, mám obuto na úplné sucho :-)

                0 0
                • Zerocool  

                  a co máš obuto?

                  0 0
                  • Beeda  

                    vito, jestli chces muzu ti|alene dat startovny, kdytak mail/icq…

                    0 0
                    • Zerocool  

                      díky moc za nabídku, poslal jsem ti mail

                      0 0
          • sportovni_biker  

            No tak situace se docela mění…začalo silně pršet :-(

            0 0
            • wenc  

              Před chvílí jsem sjel z Ripperu a tam teda moc nepršelo,dole v Jesu bylo teda víc mokro…

              0 0
            • Lister  

              teď zase hezky sprchlo – zítra se jede na mokru :-)

              0 0
              • rasputin  

                Tak to jo, už se nemůžu dočkat:D Letos jsem ještě nejel ani jeden závod kde by bylo úplné sucho, vždy bláto a voda, tak ani Jeseník mě asi nezklame… 

                0 0
                • Lister  

                  Většina trasy je vedena širokými lesáckými cestami a jejich největší předností je to, že dokáží až neskutečně dlouho držet vodu…takže budeš spokojen :-)

                  0 0
                  • rasputin  

                    Normálně já asi teda nedospím… Už abych tam byl!!!!! ;) :D 

                    0 0
      • rasputin  

        Jedu, moc nevím co mě čeká, ale už se těším ;)

        0 0
        • sportovni_biker  

          Tohle tě čeká :-)

          0 0
          • rasputin  

            Tak to jsem už viděl :D:D ale není prostě nad to si to projet…to bohužel není v mých možnostech, takže uvidím až v sobotu!

            0 0
          • arcco  

            Jsou i lepší profily profil

            0 0
      • Frankie  

        Boze, uz asi treti rok rikam: „nemuzu, snad pristi rok“ :( … F

        0 0
    • b99  

      Neměl byste někdo volné místo v autě? Z Prahy a okolí . Díky  t: 608365051

      0 0
    • Biker jak Pes  

      Bohužel ne, pořadatelé se asi pořádně pomátli, když zvedali to startovné. Sponzora mají jak blázen a budou ještě žebračit víc peněz. Na tohle jim kašlu … :(

      0 0
      • jan 2  

        Souhlasím za cca 500 Kč,– to nejobyčejnější z Jeseníků. Závod je co do své velikosti jediný v okolí a naprosto ignoruje to nejlepší z Jeseníků. Závod se jen tupě motá kolem 2. bodů – Lázně a Chlum. Slabé a nuda nato jak dokážou být Jeseníky obtížné.

        0 0
        • sportovni_biker  

          No to jsi sice hezky popsal, že vynechává vše důležité, ale zároveň je vidět, že jsi nebyl u zrodu té trati, protože jinak by jsi věděl důvody, proč to tak je ;-) Ono se to hezky kritizuje, ale kdyby jsi slyšel veškeré požadavky Kola Pro Život, tak už by to tak lehké kritizovat nebylo ;-) Byl jsem u zrodu „nové“ trati a taky osobně znám ředitele závodu, tak vím, že je těžké, aby ten závod v seriálu vůbec obstál a nebyl vyřazen, což u staré trati hrozilo.

          0 0
          • jan 2  

            Já to nekritizuji, jen jsem řekl můj názor na závod. Pak tedy jestli jsi něják organizačně činný ( nevím jak jinak to napsat ) a máš kónexe, je ten správný čas postavit závod, který ukáže Jeseníky takové jaké skutečně jsou. To se mi to kecá že :), ale bylo by to fajn a určitě bych jel.

            0 0
            • sportovni_biker  

              No jasně, jde tady postavit závod, který se obtížností vyrovná Drásalovi, atraktivitou Sudetám, ale to pak nebude na startu 600 lidí, ale třeba jenom 300 a už je problém :-( Před 2 lety, když ještě byla stará trasa, tak tento závod skoro zkrachoval. Lidé co jezdí Kolo Pro Život poznali, že je těžký a spíše než poznají krásu hor, se zničí. Nebylo možné konkurovat závodům ze seriálu jako je např. Drásal, který je prostě svou obtížností zažitý (taky ten název). Další rok přijelo míň lidí a kdyby nedostal závod mnoho bodů za organizaci, tak byl ze seriálu vyřazen. Proto se přistoupilo k vytvoření jednodušší trati, více jezdivé, rychlejší…prostě aby to sjeli i ti, kteří se chtějí opravdu jenom dívat a užít si. To samozřejmě ovlivnilo to, co jsi napsal prvně a sice pro závodníky se stala trať nudná-souhlasím, taky závodím :-) Trasa byla tvořena na základě lokality Lázní, která je turisticky atraktivní, proto ten objezd Kolonády (pro efekt), pak je trasa vedena tak, aby v případě špatného počasí byla prakticky stejně sjízdná a samozřejmě tak, aby to sjel každý. Na druhou stranu letos je možné, že se trhne rekord ve startovním poli a tedy trať se obecně více líbí. Druhá možnost je urvat se ze seriálu a jít na vlastní pěst, poté lze udělat to co jsem/jsi popsal výše, ale Česká Spořitelna je silný sponzor a těžko hledat v tomto kraji někoho podobného :-(

              0 0
              • raceman  

                souhlas… bohužel, je to tak :-/

                0 0
              • Lister  

                sporťáku smekám – způsob prezentace, obsah příspěvku atd......moc hezká odpověď a musím jen souhlasit, ač mi to bylo hodně proti srtsti, když se z té trati vyškrtly ty nejzajímavější ú­seky.

                Tak ať letos dojedeš bez pádu a první padesátka je tvoje :-)

                0 0
              • jan 2  

                Ano bohužel máš ve všem pravdu, zase jsem na chvíli opomenul že tento závod je vlastně byznys se vším všudy a jako takový určen co nejširším masám ( tak aby to odjel i majitel prodejny aut v malém městě v doprovodu svého syna .) – velmi maloměšťácká poznámka :)))) ).

                Těším se až se jednou postavím na závod extrémně těžký jak profilem, tak i technicky v Jeseníkách s cca max 200 jezdci, kde nepůjde o čas, nýbrž o to vůbec dojet.  no a v tom jsem se probral :)

                0 0
                • Zerocool  

                  a proč si ho nezorganizuješ?

                  0 0
                  • Zdeno Micio  

                    Je to tak, v Jeseníkách by se dal udělat nádherný obtížný závod s převýšením 2000m na 50km, ale v seriálu KPŽ asi těžko, což je škoda. Priessnitz se mi zdá rok od roku lehčí a počet účastníků tomu odpovídá.

                    0 0
                    • Zerocool  

                      tak to nevím, kde jezdíš, poslední 2–3 roky je trať pořád stejná:)

                      0 0
    • daymaker  

      Jedu, těším se a musím souhlasit, že startovné je šílené. Pro nás pracující budiž, ale odradí to zbytečně mladé bikery a bikerky… :-( Aspoň budou mít kucí z ČS nové Audiny… :-)

      0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce