• Lister

    Mám jen takovou tu základní se 3 kartáčky, ale ta čistí řetěz jen zevnitř. Chtěl bych pořídit něco festovnějšího, co by mělo kartáče i na vnejší straně řetězu, pokud možno i s magnetem na nečistoty, co nejúčinější.

    PS: historii jsem pročetl a proto prosím o dvě věci: Komentáře typu pořid si spojku a PETku vynechat :o) Taky sem prosím nepiště že udržba je nanic. Z vlastní zkušenosti můž říct, že řetez mi při řádné udržbě vydrží 3× tolik co většině lidem tady na foru. (Deore jeden přes 4 tis druhý 3 tis)

    0 0
    • Pá-dlista1  

      A kolik ti vydrzi bez udrzby? Btw.kolik te ta udrzba stoji?

      0 0
      • Lister  

        1× cyklostar za tři roky a 5 minut na vyprání. Ten poseldní LX jsem právě moc nečistil a po 700 jde pomalu pod kytky. Tož tak.

        0 0
      • pegal  

        more drahocenyho casu

        0 0
      • Glum  

        Bez údržby mi řetěz vydrží asi o 20–30% míň než se vytahá (takže kvůli výdrži by se to ekonomicky nevyplatilo). Jízda s vyčištěným a nevyčištěným řetězem se ale citelně liší, takže zvláš? před delší jízdou se skřípěním zubů čistím.

        0 0
    • Smazaný účet  

      Tyjo, s bočníma kolečkama sem snad eště neviděl. Magnet na nečistoty není takovej problém, ne? Jakejkoli magnet přilepenej zvenku…

      0 0
        • kovar  

          tak z tohoto šuntu mi kdysi vypadávalo z uložení to horní kolečko, ale dá se to eliminovat – cosi jsem tam nacpal, plast se vykřivil a už to nevypadávalo. A pak jsem to celé vyhodil do odpadu.

          0 0
          • Fisi  

            Nevim o čem mluviš ja myju řetěz jednou tydne skoro rok nic takového jse mi nestaloco popisujes…

            0 0
            • kovar  

              jednou týdně celý rok? – tak to ti nezávidím.

              0 0
    • gadzo  

      Ty jo co to máš za řetěz, že ti z něj lítají železný špóny? Jinak totiž nechápu smysl magnetu na nečistoty.

      0 0
      • Glum  

        Lítaj, taky mě to překvapilo. PC 59, PC 69, PC 99 HG-73, HG-93. Magnet to sbírá z cyklostaru, kdyby tam ale nebyl, výsledek je stejnej. Takhle jen člověk může žasnout kolik špon z toho vypadalo.

        0 0
    • BOBEK  

      Já jsem z tebou popisovaného typu pračky na PETku a spojku přešel, zatím se mi ta varianta jeví jako výhodnější, tedy po 14ti denní zkušenosti. Pravda, řetěz jsem zatím nepřetrhl. Upozornil bys mě na nějaké mě zatík skryté nevýhody PETky a spojky ? Dík.

      0 0
    • MartinXC  

      Na bikezone jsem koupil kopii BBB pračky. Má na výstupu molitanové těsnění, takže se s ní tolik nenačabrá. Ale používám spíš pro kosmetickou údržbu v deštivých dnech, než že bych si myslel, jak to dobře vypere. Peru postupem voda (mechanická špína), cyklostar (mastná špína), voda(vymytí cyklostaru).

      0 0
      • LUCCA  

        Ja odporucam ako prvy krok do pracky naliat ARVU (alebo nieco podobne), ale iba na suchu retaz. Kvalitne odstranuje spinu, mastnotu a nasledne potom preletiet CYKLOSTARom (taktiez naliatom v pracke) a naposledy osprchovat vodou. Retaz potom vyzera lepsie, ako nova, kupena…

        0 0
        • wroum  

          …a vzhled retezu je prece tak dulezitej.

          0 0
    • Glum  

      K Vánocům jsem dostal http://www.parktool.com/…s/detail.asp?… (s bočními kartáčky a magnetem). Funguje dobře. Ekonomičtější skorokopii dělá Author (taky s bočními kartáčky, ale tuším že bez magnetu).

      0 0
      • Fisi  

        Kolik stojí???

        0 0
        • kik  

          moja skusenost asi po 5 r.pouzivania pracky je v celku kladna sice je uz v zufalom stave tak som si kupil spojku za 70 sk celkom sa mi paci da sa dobre vycistit treba si zhodnotit naklady pracka- spojka???

          0 0
      • civetta  

        Mam ji taky, vypada skvele 8-))) ale ani ne po dvou letech je totalne na odpis – jednak se ulomil ten zadni zacvakavaci patent, takze vypadava ta houbicka (s tim by se jeste dalo zit), horsi ale je, ze se cela jakoby rozchlipla, tudiz nefungujou ty drazky pro jednotlivy kartacky (vlastne ted facha jen ten bocni, ty dalsi tam jen tak volne poletujou…). Pravda – liju tam myvala, ne original parktoolackou kapalinu, ale tim to snad proboha neni?! 8-))) Podotykam ze to pak vzdycky vymeju a nenechavam to na mraze. Mate nekdo podobnou zkusenost? Potrebuju koupit novou a nerad bych se spalil podruhy… Jinak spojku mam taky, ale prijde mi rychlejsi/jed­nodussi prat to v pracce.

        0 0
    • croscountry  

      No neviem, možno ma pošlete doteplých krajín, ale ja používam cyklostar + wap, potom pračku s benzínom a nakoniec pračku s cyklostarom a oplácnu?. Pokiaľ kazeta nie je veľmi špinavá tak bez wapky. Vždy je čistá, výborne radí a ide ticho. PS: No a tie kartáče sú už také deformované, že ju čistia aj zboku.

      0 0
      • kik  

        ja na cistenie kazety pouzivam stetec,petrolej alebo naftu nakoniec som cely bike umyl horucov vodov + jar co sa tyka vapky nebojis sa ci ti voda dostane do nabojov?

        0 0
        • croscountry  

          Striekam to priamo zvrchu a roztáčam ňou kazetu a re?az ako ringišpír. Robil som to tak cca 2 roky, neviem ako často, podľa potreby. Ale určite to bolo častejšieako všetci moji kamaráti. Možno preto, že to bolo prakt bezpracné. Mal som prim. lož. Author a naprostá pohoda.

          0 0
      • borda  

        wapkou tu kazetu pekne zmrsis.

        0 0
    • Geralt  

      Mám tady tu http://kupkolo.cz/…uct_info.php?…, jsem spokojenej, magnet na bordel to nemá, ale kartáček na vnější stranu jo.

      0 0
    • flendrs  

      Curaprox Supersoft, lihobenzin a kus hadru. Funguje to vcelku obstojně za 48 Kč i bez spojky :)…

      0 0
      • Toams  

        obyc. kefka za 15 Kc urobi rovnaku sluzbu:-)

        0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce