• Dany

    Zdravim vsetkych. Pred tyzdnom som kupil Meridu Matts Special Edition-V kde bola nahodena tato vidla. Nedala sa zamenit pri kupe tak som to riskol. Nedostal som k nej ziadnu dokumentaciu a nedari sa mi nakontaktovat majitela predajne, ktory slubil ze ju zozenie. Pozeral som katalogy (aj starsie rocniky) ale nikde som tu vidlu nenasiel. V katalogu Meridy ma cierne vonkajsie nohy, vnutorne su grafitovo-zlate, korunka (alebo ako sa to vola) cierna. Moja vidla ma cierne vonkajsie nohy magnezium, vnutorne tiez cierne, korunka strieborna, napis iba SR Suntour, Lava noha ventil na vzduch prava LO. Chodi len asi 70 mm a zda sa mi strasne pretlmena. Nemate niekto skusenosti, pripadne by som privital odkaz na dokumentaciu. Dalej ma zaujima ci zabehom ziska na citlivosti. Dakujem za vsetky odpovede

    0 0
    • koleso  

      tak tato tema zaujma aj mna,zajtra si tu meridu idem kupit

      0 0
    • lubos  

      Podla coho pozeras, ze chodi iba 70mm ?

      0 0
      • Dany  

        Meral som to gumickou na nohe pri velmi makkom prifuknuti odhadom tak 3–4 atm. Neda sa to presne odmerat. Ked tam natlacim 6 atm a chcem to odmerat tak tlak prudko klesa, takze to robim systemom: natlacim 6 atm a rychlo odtiahnem kompresor pri com si vidla statne odfukne. A robil som s tym mozne aj nemozne… Vcera som konecne vyfucal uplne a chodi ± 9cm. Pricom (aj pri nafukani) zostava asi 1cm „hluchy chod“ Cize pri nulovom zatazeni ten cm nevytlaci.Tak asi tak

        0 0
    • Coyote  

      Tak tahle vidle označená „XC Pro M“ by měla odpovídat modelu vedenému v katalozích SR Suntour pod názvem „XC Pro SE“, alespoň v tomto smyslu mě informovali z firmy dovozce těchto vidlic, BP Lumen. Poslali mi i manuál v PDFku, takže jestli někdo chcete, tak odepište svou adresu. Jinak ta vidle je fakt dost tuhá. Malý nerovnosti příliš nežehlí.

      0 0
      • Dany  

        Dik moc za info. Konecne som sa k tomu dopracoval. Manual som si ztiahol zo stranky suntouru. Poslali ti ho v anglickom j. alebo sa niekto potrapil aj s prekladom pre nas buranov?

        Nema nahodou niekto zkusenosti z upravami tejto vidly? Postup a co sa danou upravou zlepsi…?

        0 0
        • Coyote  

          Manuál mám bohužel jen v anglickém originále.

          0 0
          • Dany  

            Dik moc. Milanovi som poslal svoj kontakt. Slubil ze posle zmeny ktore previedol on ale zatial cakam marne a podla tych alibistickych prispevkov mi skor asi narastu fuzy. To koleso: Mas uz nejake tie km v nohach? Ako si spokojny?

            0 0
            • koleso  

              ano,uz to to trocha vyskusal.ale zeby som citil nejaky velky rozdiel medzi pevnou vidlicou a touto nemozem povedat.

              0 0
              • Dany  

                Ja postupne odpustam tlak a je to o nieco lepsie. Aj tak berie iba vacsie nerovnosti a to iba z polovice ostatne beriem ja :o) a po chvilke prestane behat uplne. Milan ma pravdu, nechodi to preto lebo su nohy suche, spinave, stieracie kruzky su moc natesno, tlmenie na prd. Otazkou zostava ci vymenou za lahsie chodiace kruzky sa dovnutra nedostane lahsie aj bordel… Treba precistit nohy od sajrajtu prepruzenim a zase sa to zlepsi ale nie na dlho. Treba zamestnat lokaja ktory bude sediet na korunke cistit a mastit nohy…

                0 0
                • koleso  

                  aj ja som trocha vypustil,ale este som nemeral kolko tam je.je to sice maksie ale teraz uz aj na rovine mi klesne vidlica aspon o 2 cm.a dole kopcom este viac.potom mam pocit,ze sa prevratim dopredu.celkovo ta geometria sa mi nezda.sedlo mam uz posunute dozadu na maximum a stale je mi to malo.mozno si len treba zvyknut.

                  0 0
                  • Dany  

                    Ja som pred tym jazdil pevnu vidlu a pri rovnakej vyske sedla som bol daleko viac predkloneny a to som mal nastavitelny predstavec a dost vysoko. Aku mas velkost ramu a ake mas miery ked to neni tajomstvo ja mam 185 a 75kg ram 20. Pri brzdeni ide ta vidla tak na 70 – 80% zdvihu a dole kopcom ani nehovorim.

                    0 0
                • lubos  

                  No podle Milana se ti dovnitr spina dostat nemuze :-))

                  0 0
                  • Dany  

                    Bordel sa dostane vsade a hlavne tam kam nechces. Urcite by som netvrdil za sa tam nic nedostane ale nemozem sa priklonit ani k nazoru ze sa do vnutra dostane vsetok bordel a koli tomu to nechodi. Je fakt ze ked su aj nohy neni spinave tak su hned suche a chodi to spatne (to by mohol poznat kazdy aj nie zrovna technicky typ). Bude to asi problem uzavreteho olejoveho tlmica. Keby bol otvoreny tak by sa nohy mazali a kdo maze ten jede ne?

                    0 0
                  • milan1  
                    • Odstraneno na pozadavek usera –
                    0 0
                    • lubos  

                      Lepsi delsi lano, nezli kratkej zrak. A lepsi spinava makoska, nez votunenej slunecni turista.

                      bye.

                      0 0
            • milan1  
              • Odstraneno na pozadavek usera –
              0 0
              • Dany  

                Cau Milane, riesili sme to pred rokom mailom

                0 0
                • milan1  
                  • Odstraneno na pozadavek usera –
                  0 0
                • milan1  
                  • Odstraneno na pozadavek usera –
                  0 0
                  • Dany  

                    Milan, prispevok na ktory si reagoval bol pisany 21.04.2004. Tym ze som ti poslal kontakt som myslel ze som ti napisal majl a dopoved od teba prisla asi o styri dni, po napisani tohoto prispevku. Tymto sa ti verejne ospravedlnujem za moj pristup a netrpezlivost. Samozrejme som cital vsetky tvoje prispevky, niekolko krat rozobral vidlu a za tu dobu som do toho zacal vidiet. Vidla bola zakupena 8.4.2004. Tolko vysvetlenie. Este raz sa ospravedlnujem

                    0 0
    • quassar  

      Mam stejne kolo i stejnou vidlici, nutno podotknout ze s vidlici jsem vice nez nespokojen, v podstate si pripadam jak na pevnym kole. Skace to jak koza netlumi to… no hruza. Mate nekdo nejake nove poznatky k teto vidlici, da se s ni neco provest aby zacala trochu fungovat????

      0 0
      • Koala MC  

        Mám XC PRO S TR..po nějakých 700km funguje o poznání lépe než hned po nasazení na kolo…takže třeba to chce jen trpělivost:-).

        0 0
        • quassar  

          Uz mam na tom kole najeto 3000 km a pripada mi ze je to horsi a horsi, myslim ze trpelivosti to nebude :)

          0 0
      • sendic  

        k této vidlice je jen jediná rada a to rychle se jí zbavit. Já ji dnes právě prodal/konečně/ snad bych ji dal i zadarmo

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.