• mates001

    Zdravim vsetkych, Pls o radu. Vymenil som ram Merida Matts Sport 500 18´za 20´. Co som si vsimol hned doma (jazdit som este nebol) je, ze vidlica SR SUNTOUR, XC 75-M-lock out, ktora je na tomto 20´rame je maksia ako na 18´ co som mal predtym. Na novej vidle dokazem pri nastaveni na najmaksie pruzenie (signalizacny kolik na nohe vidly je uplne hore) stlacit vidlu bez velkej agresivnej sili takmer na doraz (opriem sa o to len vahou tela). Na povodnej videl na mensom rame sa mi toto nikdy nepodarilo a pri tom istom nastaveni som to dostal tak na 1/2 az 2/3. Da sa tato tvrdost okrem regulovatelneho kruzku inac nastavovat? Resp preco je tomu tak? Je tam ina pruzina? dik m

    0 0
    • Smepet  

      AHoj,
      pokud to dobre chapu, tak tak jsi ram vymenil i s vidlici. SR Suntour XCP 75 mela v v prni ctvrtine tohoto roku vyrobni vadu v pouzdrech, kdy vidlice chodila strasne ztvrda. Mne se dokonce zustavala viset v polovine. Menili mi ji 3×, bohuzel stale z chybne serie.

      0 0
      • mates001  

        Dohodli sme sa s predajcom (bol ochotny-za co dakujem), ze mi prehadze vsetky komponenty na vacsi ram. Doma som zistil, ze vidlu nemenili. Nebudem tam volat a pripadne koli mne budu kefovat nejakoeho chalana, ktory sa na to vykaslal a nevymanil moju povodnu vidlu (aj tak mala za sebou cca len 30km). Mas pocit teda, ze som dopadol teraz lepse ako povodne? Ze ta vidla ma tak lahko chodit. Predtym ako keby po prvom pritlaceni drhla. Potom sa rozbehala. Tato ide hladku ale makko. Tiez som si vsimol, ze pri najmaksom nastaveni pri stlaceni vidly z niektorej nohy pocut sicanie, ako keby vytlacalo nieco vzduch. To je co?

        0 0
        • Smepet  

          Aha, tak to ti neporadim. Pokud ta vidlice je ale ze zacatku tohoto roku ( leden – brezen) , muze to byt ten problem, co jsem mel ja. 30 km je stejne malo. Mel bys ujet tak 500. Pak to kdyztak reklamuj.

          0 0
          • McBlacky  

            tak jestli je měkká, tak se zajetím nepřitvrdí :-) zrovna 75 jsou pěkně levý 80% jich nefunguje a 20% blbě…

            0 0
            • mates001  

              nevravim ze je vadna, len chcem radu kto ako vnima tu makkost/tvrdost. Ake su skusenosti.

              0 0
              • Pebe  

                Já to mám asi takhle: na začátku byla vidlice docela tuhá, tak do poloviny šla docela dobře, ale dostat jí úplně nadoraz(aby to bouchlo) vůbec nešlo a poslední 1/4 zdvihu byla prakticky nepoužitelná. Na netu jsem si našel rozpad vidle http://www.srsuntour-cycling.com/…nloadServlet?… a zkrátil jsem „Damper“. Je to položka č.5. A jak na to? Vzal jsem obyčejný „sikovky“ a lehce povolil ten „šteluňk“ nahoře na levý noze a vyšrouboval. Vyndal ven pružinu i s tim elastomerem a uříznul asi 1/3 tý gumy. Pružinu vrátil zpátky, zašrouboval „šteluňk“ a hotovo. Řekl bych že vidlice je celkem v pohodě, na mojich 95kg je příjemná. Na doraz jde jen při opravdu blbým dopadu. Asi tak.

                0 0
                • mates001  

                  a mas teda pocit ze ta vidla na 18´mohla byt predtym zbytocne tvrda a tato je ok? Alebo naopak?Ked sa na nu opries doma ako ju dokazes stlacit? Prip ti poslem na mail kratke video, aky priebeh ma u mna ta vidla, ok?

                  0 0
                  • Pebe  

                    Možná by ti stačilo namazat. Já to dělám tak, že dám hadr přes pláš? a brzdy, nehtem odchlípnu zezhora tu gumu a stříknu olej ve spreji (GT85?). Takhle to obstříknu ze 4 stran, nechám trochu působit a zapumpuju vidlí. Když se vzpamatuju ze šoku kolik bordelu vylezlo ven, tak otřu kluzáky, znovu prostříknu těsnění a nechám bejt. Jinak když se pověsim celou vahou za střed řidítek (na kraji bych je asi zlomil :-)), tak se dostanu na nějakejch 5mm před dorazem. Video mi poslat můžeš, ale asi to nemá smysl bez udání zatížení vidle.

                    0 0
                    • mates001  

                      Len nie som si isty ci sa chapeme-vidla co mam teraz je prave ta co sa javi ako makka a velmi poddajna. Ta predtym bola ako keby tvrdsia a na prve zatlacenie s jemnym ako keby drhnutim. Tato co mam na terajsom rame ide hladko hned (takze zatial mazat netreba) len mi neslo do hlavy aky (a nie maly) rozdiel moze byt v rovnakych vidlach. A moj prispevok do fora bol vlastne otazka: Ktora z tych dvoch vidiel (podla vas bikerov) co som mal v priebehu troch weeks je ta dobra? ps: teoreticky ani video poslielat nemusim: mam 178,5cm, po novom 79kg a bez skakania a akrobacie;) sa opriem o riadidla (stlacim brzdy) a pritlacim za pomoci vrchnej polovice tela (s nohami stale na zemi;)) a vidla ide krasne dole. Nevsimol si si pri najjemnejsiom nastaveni ze by nieco vytlacalo nejaky vzduch pri stlaceni vidle? Jemne sicanie?

                      0 0
                      • McBlacky  

                        tohle je nesmysl test, prostě to projeď a uvidíš kdy ji dostaneš v terénu nadoraz. Já když se opřu do vidle tak ji na dvě tři zapumpování taky dostanu dolu cca 1 cm nad doraz a v terénu ji musim sakra naložit abych ji na ten doraz dostal…

                        0 0
                      • McBlacky  

                        ještě něco, pri „normální“ jízdě terénem bys ji na doraz dostat neměl ani ve sjezdu…

                        0 0
                        • mates001  

                          ono sa to ale potom javi tak, ze ta prva vidla, ktora akoby pri prvom pritlaceni drhla (akoby – len mala vacsie trenie – potom sa rozbehla) bola kazova/vadna? Tebe sa aj pri prvom raze hladko rozbehne dole a nepoznat rozdiel, ked zatlacis prvy a druhy/treti krat? Na tejto mojej sucasnej to je tak – vsetko ide hladko-rovnako, len sa bojim ze ked ju stlacim doma takmer na doraz, tak ju pri zjazde vybucham…:( skusim to – este som na tomto novom rame a vidle nemal moznost bikeovat.....

                          0 0
                          • Pebe  

                            Já teda i když mažu jako blázen po každý vyjížďce nebo 2× tejdně když jedu jenom do práce a drhne pořád. Nejenom při odtržení, ale prostě pořád.Ale neřešim. A ty buď rád :-))

                            0 0
                          • McBlacky  

                            ta první by se mohla časem rozběhnout… ta co máš teď je asi lepší, uvidíš v terénu, měla by jít pořád stejně bez drhnutí a to již od prvního zatlačení. Když ji dostaneš občas nadoraz, tak ji nezničíš, doraz tam je dělaný z tvrzené gumy, takže to se hned tak nevymlátí

                            0 0
                            • mates001  

                              Tak som tu „novu“ vidlu odskusal v dobrom zjazde – musim povedat ze sa to neda porovnat s tou prvou vidlou – ten isty zjazd s rovnakymi vidlami – neporovnatelny rozdiel – co je zaujimave;) Tato bola stabilnejsia a podstatne lepsie kopirovala teren.

                              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.