• Felipe22

    Mam koupit Manitou Black Platinum Air nebo Marzocchi MX Comp ETA 120.Jezdim hlavne v lese,polnacky a takovy veci.Prosim poradte.

    0 0
    • Lister  

      Pěkně z obou stran, takovou bys zasloužil. Možná se pak naučíš zakládat nové thredy pořádně. Podle toho názvu je hned jasný co chceš, že ?? I když dá se to tipnout, protože se to tu mele pořád dokola.

      0 0
      • Felipe22  

        Diky za radu,je to tak akorat na prd

        0 0
        • Lister  

          Já bych ti ani jinak neporadil, protože stále vozím staré RST. Jde mi jen o to, že tohle je za poslední dva dny tvůj třetí příspěvek o těch vidlicíh. To ti fakt jeden nestačí kde bys to mohl vyřešit. A taky další slušnost je ta, že pokud se na něco ptám, tak se to snažím v názvu jasně vystihnout. Kdyby tohle bylo moderované forum, tak tvoje příspěvky letí během 5 minut do koše za nododržení pravidel.

          0 0
    •  

      kup si RST, to ti bude stacit, omg todle tema tu bude do tydne zase v blede modrym, sem zvedav jak se vyjadri padlista :D

      0 0
    • lendl  

      Som tiez nedavno kupoval vidlu a uavzovalo sa aj o Marzochi, ale nakonec vyhral vzduchovy Black. Prednosti: jednoznacne komfortnejsi chod, vahovy rozdiel asi 400g, funkcionalita vo forme zmeny zdvihu z riditok a lockout je pre mna viac ako ETA. Za Marzochi hovori tuhsia konstrukcia, mozno i zivotnost (?) a cena.

      0 0
      • Felipe22  

        A na kolik te ten Black prisel.Jak ses s nim spokojenej?Jeste se rozhoduju u ty Marzocchi mezi 105 nebo 120,je mezi nema nejakej zasadni rozdil?

        0 0
        • mar_tin1  

          tohle napsal tinktink, kdyz predelal mx air 105 > 120 //Takze – vidle je citlivejsi, vyuziva vetsi zdvih na stejny nerovnosti… // vice najdes tady http://www.bike-forum.cz/forum/forum.php?… takze to je asi ten rozdil, a jeste bych odhadoval, ze to bude o trochu hur jezdit do kopce, protoze se bude mozna stavet na zadni kolo. ale to je jen odhad, zalezi na ramu a na technice jizdy

          0 0
          • Felipe22  

            Ja bych sel asi do ty 120,ale proc teda byla nejprodavanejsi vidlice 105,kdyz je rozdil v cene asi 200–300Kc?

            0 0
            • mar_tin1  

              no je mozne, ze to bylo prave proto, ze je uz moc vysoka. nevim. kdyby jsi nechtel etu, tak tu 105 bez ety muzes predelat na 120 a uvidel bys, jestli ano nebo ne. a kdyz by ti to nevyhovovalo, treba by se ti kolo moc zvedalo v stoupanich, tak bys to vratil na tech 105. s etou to imho nejde.

              0 0
    • Felipe22  

      Nevi nekdo nahodou,jestli je Marzocchi Mz Comp Eta 120 stejne vysoka jako 105?

      0 0
      • kovar  

        MZ? MX comp ETA120 je přibližně o 2 cm vyšší než 105

        0 0
        • Felipe22  

          Prave zvazuju tyhle dve,ale nechci aby se mi potom kolo nejak zvedalo do kopce,takze mam ted docela dilema a kupovat novou vidlu a potom ji hned nejak stelovat na vyssi zdvih se mi taky nechce.

          0 0
          • mar_tin1  

            a na jaky ram to chces montovat? to je mozna smerodatne. jestli ti ram pobere 120… takze spis bych vzal teda tu 105. nakonec ta s etou je pry citlivejsi nez cisty vzduch.

            0 0
            • Felipe22  

              Mam Mongoos Meteor Comp velikost myslim 19–20.Ted tam mam RS Judy XC zdvih 80(ve skutecnosti tak 60)

              0 0
              • scret  

                mas Meteora a chces tam davat 120ku??? neni to trochu moc?????????

                0 0
              • mar_tin1  

                tak to nevim… ta mx comp (eta i ne-eta) 120 ma delku od hlavy ke stredu kola 493 mm zmer si tu judynu a uvidis. pokud by tam byl rozdil vice nez 2 cm tak bych to asi neriskoval. teoreticky bys mohl zlomit ram u hlavy.

                0 0
                • Lišák  

                  A když jsem vyměnil vidli z pevné (385mm) za vidlu se 100mm (475mm)? Měl jsem z toho zlomení taky strach, ale mám s tím najeto tak 10 000, a zatím nic. Asi jde o matroš rámu. Ale geometrii po pořádně nakoplo… :-(

                  0 0
                  • mar_tin1  

                    to ja jsem taky kdysi vymenil pevnou za odpruzenou 80 mm, predek to nakoplo tak o 4 cm, ale uz jsem to moc nejezdil, pac jsem vymenil cely kolo… ale to byl ocelovy ram… taky zalezi, jak na tom bude jezdit. ja na jeho miste bych bral asi tu 105. ale podle prizpevku nize to mozna bude neco uplne jineho…

                    0 0
                  • scret  

                    on pise ze tam ma 80mm a 120tam chce dat,to uz je dle myho nazoru dost velkej skok,nesmysl,tomu kolu se total. zmenej jizdni vlastnosti a ne k dobrymu:) a prasknout to muze… vymenil bych nefunkcnich 80mm (spis 60mm) za funkcnich 100mm (95)

                    0 0
                    • Lišák  

                      Však sem psal, že to nakoplo geošku. Aspoň sem dal kratší forbec a otočil ho dolů a do většího kopce si stejně přepínám zdvih na 80 (Black comp 03). První „nepevná“ byla RST 381R, pak XC-PRO-SL a pak ten Black.Raděj bych nějakou novou funkční 63mm (kde ji vzít?), ale už to tak nechám, bude full…

                      0 0
                  • Felipe22  

                    Uz jsem to zmeril.RS judy ma 455mm a ta Marzocchi ma 493mm,takze takovej skok si myslim ze to zas neni,ale muzu se mylit.A jak to tak vypada,tak si jeste asi chvili pockam.

                    0 0
          • kovar  

            ale ono to zvedání není tak tragické, kromě toho tam je ETA (kterou osobně na HT se 120mm stejně vůbec nepoužívám ani do nejprudšího krpálu). Ale muka výběru si musíš prožít sám. Kromě toho mi se nelíbí chod ani jedné z těchto vidlic, vidle s ETA je na tom trochu líp (v ETA noze je totiž pružina), proto je musím vylepšovat dokoupením a vložením pružiny do každé nohy, kde původně nebyly. Pak je z toho citlivá vidlice bez zadrhávání.

            0 0
            • Felipe22  

              Me se prave do toho nechce moc vrtat.A jak ta vidla chodi?Preferuju hlavne pohodli a mekkost.Nebo mas nejakej jinej typ na vidlu?

              0 0
              • kovar  

                no citlivosti a pohodlí s MX Comp Air moc neužiješ.

                0 0
                • Felipe22  

                  Ani kdyz to bude nafoukly na min.Nebo jsem se jeste koukal na vzduchovyho Manitou Black.Nevis jakej je ten?

                  0 0
                  • mar_tin1  

                    urcite ti to nepobere kaminky na asfaltu (ta mx). kdyz to nafoukas na min, tak pujdes lehce nadoraz. urcite se to da vyladit na nejaky kompromis, ale to ty nechces delat. (ladit vysku oleje…) mozna by stalo za to jeste pockat na nove modely?

                    0 0
    • scret  

      Jakou??? No brunetu nebo blondynku,me je to jedno:))) ahaaa,jo ty ses ptal na vidle???:))))

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.