Jakou si mám koupit helmu? Jakou máte vy?

134 nepřečtených
  • Helma

    Přemějšlim že si koupim novou helmu. Mám hodně starej základní model od Gira, a párprasklin na povrhu už mám! Ale žádná nová mě nijak nebouchla do očí! Hledal sem tu na foru ale vetšinou se tu diskutuje na konkretni helmu! Porad te mi. Chtel bych nejakou modro-červeno-bilou! Tak do 2500. A jakou vlastníte vy? Dik

    0 0
    • Maynard  

      doporučuju bell delirium!!:)…zkus si jí, je úžasně hluboká!!!:)

      0 0
      • Helma  

        DIk…to by se mi hodilo…pac tahle moc ne! A napr. na delších schodech je to znát!

        0 0
      • goofy  

        Taky doporucuju Bell Dellirium. Pak jsem mnel i Bell Aquillu. No a mam i Bell Bellistic, ale ta by si zaslouzila wymenu za neco tuzsiho. :-/ Tak sleduju, ze sem mnel zatim same Bellky :o)

        0 0
      • Honzas  

        ta ale neni modro cerveno bila;-)))

        0 0
        • goofy  

          Muze si koupit dve. Cerveno bilou a modro bilou… :-)

          0 0
    • lOlA  

      od ty doby co jsem ji pred tydnem nechal ve vlaku tak nevlastnim zadnou:( jo jo ja vim lol. nicmene si koupim novou a zatim je mym favoritem www.velohanak.cz/…_detail.aspx?…

      0 0
      • Lister  

        Giro šlo s cenama hodně dolů, tohle za ty peníze nevypadá špatně :)

        0 0
      • Thomas  

        Mam TRANSFERA za 990,– kc. A jednim slovem PARADA www.arnieshop.cz/…transfer.gif

        0 0
      • Komi  

        Indikátora mám a je super (ale nemůžu moc porovnávat, protože to co jsem měl předtím držela na hlavě jen když jsem to přemlouval, na což ve sjezdech moc času nebylo :-D)

        0 0
    • pepino  

      Giro Xen nebo Hex..nebo..www.helmy.cz/…ace-dig.html?typ

      0 0
    • Q  

      jo a mě stála 2.300,–

      0 0
    • Lance  

      Met Stradivarius – nejkrasnejsi, bohuzel ji nemam, uz osm let mam nejake mango:)

      0 0
      • TheIF  

        Hm ta není špatná, ale jsem rád, že jse mi ji i z touhle prasklinou povedlo prodat 1000 kč :-)

        0 0
        • pepino  

          Coo?!

          0 0
          • TheIF  

            Proč ne ? To byla „jen povrchová“ prasklina ne skrz a když se najde dobrodruch kterýmu tu nevadí :-) A měl možnost uplatnit 40% slevu na novou.

            0 0
            • pepino  

              Jasan.Když se zabije,páč helma nevydrží,tak mam čistý svědomí.Jestli ji reklamoval,tak to je jiná.

              0 0
              • pepino  

                Jinak to byl vůl-na reklamaci bych si ji od Tebe vzal max.zadara a na nošení samozřejmě vůbec ne.

                0 0
              • TheIF  

                Jenže tady nešlo o nějakou skrytou vadu (zaretušovanou prasklinu), ale o zjevnou prasklinu o které dotýčný věděl a dále je to na něm.

                0 0
              • enjoy  

                ty snad pracujes v nejakym ustavu kde to testujou nebo co?:-).ze jsi(vlastne vzdycky vsichni jste) tak skalopecne presvedceny ze tim padem uz je k nicemu.

                0 0
                • pepino  

                  Nemusí bejt.Auto s naprasklejma závěsama kol taky ještě může vydržet,atd..

                  0 0
                • pepino  

                  Stavíš se stejně k naprasklýmu rámu?Vono to vydrží?Teda kdybys vozil helmu.Dost debat.Já bych prostě naprasklou helmu někomu,kdo by jí chtěl nosit nedal,natož prodal.Každýho věc.

                  0 0
                • MlokCZ  

                  Je to už poměrně dlouho co jsem viděl crashtest helem s průběhy grafů s deformací materiálu a prasknutím. Teď ty čísla možná nebudou dobře, ale pro ilustraci je to jedno (důležitý je, že jedno z nich bude cca poloviční).

                  Všechny nové helmy po přímém nárazu praskaly po cca 20ms (rozdíly byly max pár ms, tušim že asi max 3ms). Pak testovaly několik helem, s kterými předtim provedli náraz (takže se měla chovat jako helma s kterou už někdo spadnul). Všechny z nich byly vizuálně zcela nepoškozené, takže by se mohlo zdát, že jim vůbec nic není. Při testu se ukázalo, že náraz změnil vlastnosti materiálu a všechny při dalším testovacím nárazu praskali až po 50ms. Pak tam k tomu byli komentáře, že těch 30ms navíc už stačí na to, aby místo helmi stačila prasknout lebka.

                  Je pravda, že taková helma (po pádu) je lepší než žádná. Proti ostrým předmětům pomůže stejně, ale už neplní funkci 100%.

                  Tím samozřejmě nemůžu tvrdit, že tahle konkrétní helma je už špatná a nebude plnit svoji funkci (to by se muselo otestovat, ale po testu už by funkci neplnila určitě :-) ).

                  A podobně se helmy začnou chovat po více letech. Taky materiál ztrácí vlastnosti a měla by se i zcela nepoškozená helma časem vyhodit.

                  0 0
        • goofy  

          Vole P.S.: vim vim… Bod 1…

          0 0
    • grafik  

      asi 2 mesice jezdim giro monza – silnicni a je fantasticka, vubec necitim ze ji mam na hlave a pri vyssich rychlostech vubec ‚neseveli‘ tak jak byvala helma KED, jsem spoko na max./mam tu cerveno bilou/. Predtim jsem mel nejaky zakladni model KED a to oproti tedle neaerodynamicky hrnec : ) www.online-kola.cz/…nza-287.html

      0 0
    • Polka  

      Red, blue, white → zkus Bell Sweep XC viz obr. Je o neco drazsi, ale je to dle meho nazoru skvost ;-) Pokud stara pujde nekdy do haje, tak bych sel urcite do teto.

      0 0
      • Jirikus  

        Letos jsem si ji koupil, tu modročervenobílou, a zatím jen dobré zkušenosti, dobře odvětraná, dobře sedí, štítek je polohovatelný a jde dobře sundat. Výhoda je taky ta 40% sleva na novou, když tu starou rozlouskneš, má to Bell a Giro.

        0 0
      • Lister  

        Pokud stara pujde nekdy do haje

        fuj takhle škaredě mluvit o manželce :o)))))))))

        0 0
        • Polka  

          :-D

          0 0
        • Jirikus  

          Ach jo. Tady je přesně vidět, jak někteří jedinci, místo aby pomohli – vozím tuhle a tuhle přilbu, je dobrá, špatná – radši vymýšlejí ptákoviny a berou člověka za slovíčko.

          0 0
          • JSt  

            se podivej, kdo odpovedel jako prvni ;)

            0 0
            • Jirikus  

              Ok, uznávám svou chybu.

              0 0
            • Polka  

              Ale moc toho nenapsal ;-), i kdyz ja vlastne taky ne.

              0 0
              • Lister  

                my jsem o tom s Helmou včera debatovali asi 1/2 hodiny na ICQ, tož tak, navíc jak chcete někomu poradit s výběrem přilby, to fakt nejde, to nahoře byl tip, který splnuje všechny požadavky, je červenobílomodrá a má cenu kolem 2500 a mě teda do očí hned trefila, ale to je stejně individuální jako tvar hlavy, takže jediná rada zkoušet…zkoušet…zkou­šet

                0 0
      • HoK  

        Mám ji asi měsíc a je skvělá, vůbec o ní nevím, že ji mám na hlavě.

        0 0
        • Polka  

          Nevite nekdo, kde by se dala sehnat ta Bell Sweep XC v cervenomodro­bilym? Strasne se me libi a moh bych ji dostat k narozkam, ale maj ji vsude vyprodanou. Prej letos uz nebude :-(

          0 0
    • dada  

      …a co catlike? ja mam tudle a sem nadsenej: www.cyklosvec.cz/index.php?… maj ji i v ty cerveny: www.cyklosvec.cz/index.php?… a kdybys mel potrebu mermomoci utratit vic tak je prej dobrej Shield: www.cyklosvec.cz/index.php?…

      jinak fakt sedej dobre mam ji od kluku z pisku ale tady v severnich cechach ji mam snad jedinej…

      0 0
    • rasto  

      moje 5. prilba je nejdrazsi (2k kc). je naprosto uzasna, sedi jako backurka. www.cratoni.de/zethos.php?l=en koupil jsem cerveno/ bilou.

      0 0
    • Maara  

      Giro poskytuje v případě poškození přilby a koupi nové, slevu 40% z ceny helmy původní. Takže jestli máš tu starou prasklou můžeš to zkusit. Já mám Giro Havoc

      0 0
      • rasto  

        u Cratonky to je to same. omezeni ale plati na 2 roky. u Gira ne?

        0 0
    • dalimil  

      Mango,nevím přesně jaký model,asi 2.500,– nemá síťku proti hmyzu,což mě dost vadí.Měl jsem dřív Uvex,a ta jí měla.

      0 0
    • fousac  

      neco ke cteni.. ;)

      www.bike-forum.cz/…9/forum.html#…

      je tam mj. slusnej vycet.. i kdyz ti to imho vubec nic nerekne.. ;)

      0 0
    • hadí oči  

      zelenou MET Anaxagore

      0 0
    • jcv  

      Mango Hero – vzhledem k velikosti (a síše tvaru) mé hlavy jediná, která při menší úpravě vnitřního polystyrénu, se mi vešla na hlavu

      0 0
    • wroum  

      ja mam modro cerno bilou

      0 0
    • Daf  

      Taky se chystam kupovat novou helmu. Predem jsem zavrh ultralehke silnicni modely, takze vybiram mezi z Giro E2, Bell X-Ray a Bell Sweep XC. Momentalne mam Giro Exodus. Technologicky jsou vsechny na stejne urovni a ten X-Ray je za 2700. Dokonce se myslim dela i v te cerno-cerveno-bile. Pokud tedy netvas na te modre :)

      0 0
    • Gorgov  

      ja mam Spesl S1 a bomba

      0 0
    • Neil100  

      Vozim Giro Pneumo,bývalý TOP model od Gira,před nástupem modelu Atmos.Kupoval jsem ji v akci za 2600,asi před 2 lety.Jinak byla za 3800,–. Přikláněl bych se k Bellce,model Delirium,má lépe odvětranou zadní část přilby než Aquila.

      H.

      0 0
    • svacko  

      ked sme uz pri prilbach,aby som zbytocne nezakladal novy thread,chcem sa spytat,co si myslite o tych najlacnejsich prilbach z ponuky vyrobcov (tu na SVK sa da napr. od Gira resp. Authoru v cenach 699,–SKK-vypadaju celkom fajn,aj co sa tyka dizajnu,aj odvetrania.otazne ako sedia na hlave,a tiez,co vydrzia pri pade :) ak teda nietko vlastnite nejake taketo najlacnejsie prilby,dajte vediet,diiky s.

      0 0
      • MikeODonnell  

        Zasadni problem bych u levnych helem videl v tom ze maji casto univerzialni velikost a spatne moznosti serizeni, tim padem muzou spatne sedet, coz je nebezpecne.

        Taky zpravidla levnejsi helmy maji mene otvoru na vetrani, ale nemusi to byt pravda.

        Ja si prave kupuji GIRO HEX, ktera ma tri velikosti, system serizovani pomoci celenky obepinajici hlavu a vzadudve protibezna tlacitka – RocLoc4…diky tomu mi poradne sedi na hlave.

        0 0
      • ehvie  

        Mal som teraz v ruke prilbu Author Aero, MOC 1290,– a subjektivne by som ju hodnotil asi lepsie ako moju Met Ippogrifo za viac nez dvojnasobok. Pokial Ti teda nevadi logo Author :-)

        0 0
      • martt  

        ja mam Aldi helmu, vola sa Grepper Aventicum a stala 5,99,–EUR (teda ani nie 200,–Kc). V porovnani so synovou Specialized za 2500,–SKK je ta lacna helma lepsia. Rovnako tazka, rovnako vetrana a lepsie sedi na hlave.

        Tu je fotka, moc elegantna ta helma teda nie je :-) ale funguje www.schnaeppchenjagd.de/…1132260.html

        0 0
    • Darius  

      asi nesplnim pozadavky na barevne provedeni, ale… www.bikecentrum.cz/uvex.php?… modle RS vozim a supr, Supersonic se mi libil, lec nesednul na muj kokos… tusim na Velotrade maji o neco lepsi ceny

      0 0
      • Darius  

        skoda, ze tu neni edit… doporucit muzu XC RS, Supersonic mi nepadnul

        0 0
    • Vrci  

      Mám Met Ipogrifo

      0 0
    • pa3k  

      po dlhoročnom vození MET firebal(r.v. 1999) som prešiel na specialized aurora a som max.spokojný.Lepšie vetranie,dobré nastavenie,drží na hlave super.Má aj štítok,ale nie je v tvojich farbách.

      0 0
      • cubas  

        Jo, ted ji vozim treti mesic a parada. Na mou malou kebuli akorat. Jenom mi porad neni jasny co na ni stoji takovy prachy

        0 0
    • fireman01  

      Co zkusit Met 5th element kupoval jsem ji vloni a co se týče usazení i odvětrání je super, design je taky parada i když to už je subjektivni názor.

      0 0
      • Meesha  

        jj, mam ji taky a je fajn. Jen mi vadi, ze pri zavode kdyz ze me leje, tak mi kape pot na brejle a stejka zevnitr po sklech nebo jeste lepe pali ve vocich. To se mi u stary helmy nestavalo :-/

        0 0
    • mosquito  

      toz takovou co ti bude sedet a pokud jsi puntickar tak i sluset .. jinak vozim MET A-TOMO a sem spokojeny (InMold za 1500)

      0 0
    • Vodys  

      Nedávno jsem koupil helmu Casco VIPER (v barvě WAVE ANTRACIT) viz www.cyklo.cz/…ml/Viper.htm a jsem s ní náramně spokojenej :o)

      0 0
    • mara53  

      vozím MET ANAXAGORE a naprostá spokojenost, zkus něco od nich, mě padla perfektně na lébu a taky to byla „forever love“ … :))))

      0 0
    • wertigo  

      Uvex Supersonics RS, skvele odvetrana, lehka, odnimatelny stitek, jednoduche a kvalitni upinani. Cena 2190,– na netu(velotrade.cz) < 2000,– Barev na vyber hodne.

      p.s. neprali jste nekdo uz tu celenku? jak se z helmy vyndava ?

      0 0
    • Jane  

      Vozím Cratoni Tremor Tribal a spokojenost…

      0 0
      • sun7dots  

        A to je spis hlubsi helma, nebo takovej sirokej pekac? Vybiram si ted taky novou helmu a potrebuju neco hlubokyho. Zatim mi celkem dobre sedi uvex a bell.

        0 0
    • absolut  

      já mam tuhle padla mi supr, ale mam jí v šedou vypada líp než tyhle www.sportin.cz/detail.asp?…

      0 0
    • RUMcajs  

      Specialized Chamonix.

      0 0
    • sportovni_biker  

      Já by jsem se taky rád přidal k výběru. Zrovna pokukuju po téhle www.vltava2000.cz/…dsdetail.asp?… mají ji i u nás ve městě, zkoušel jsem ji a padne mi bezvadně. Tak co na ni řikáte z hlediska designu, funkcí, váhy atd. za tu cenu? Jestli se kolem 1000 najde něco solidnějšího, tak sem s tím :-)

      0 0
    • pop  

      Hlavně ji vyzkoušej, zjísti ,jak sedí na hlavě, jak je odvětraná, jestli chceš štítek, jestli jdou oddělávat polštářky, jestli chceš síťku proti hmyzu a jestli se ti líbí a jestli v ní vypadáš dobře. Individuální zaležitost…:). Mám Giro :)

      0 0
    • senožrout  

      Giro E2, v zimě ve výprodeji. Stejnej model modro-bílá jako je letošní. Za 60procent doporučený ceny. Často se mi to nestává, ale to jsem měl kliku. Moc se mi tam nelíbila ta maškaráda ve stylu batmana, ale neřeším to a jsem spokojenej......

      0 0
    • Ruda  

      mám Prowell F-38 Lightning v šedé barvě za ty prachy celkem jde a ani se v ním moc nepotí hlava www.lockerroom.se/…ightning.htm

      0 0
    • vili  

      cau, nechce se mi cist celej thread, tak se omlouvam jestli to tady bylo…kdyz mam bellku a chci uplatnit tu slevu 40 procent, musim mit ucet od te stare nebo ju donesu do kterekoli prodejny a tam mne daji slevu na novou? A druha otazka: plati to pouze dva roky? (V tom pripade by asi byl ucet nutnej, ze). Dikec

      0 0
      • rasto  

        ucet budes urcite potrebovat. osobne bych zasel k distributorovi bellu na branik ci do hostivic. nebo jim zavolej. (distributor: progress cycle) u cratonky toto je platne na 2 roky, nevim jak u bellu.

        0 0
    • klerik  

      Mam Gilu, je docela v pohode, ale je dost tezka. Asi bych hodne koukal na vahu.

      0 0
    • pepino  

      Nemáte někdo náhodou fotku Giro Hex zezadu? Asi do ní půjdu,jen,jak se liší od Xenu (kromě litru ceny).

      0 0
    • E.I.M.S.  

      Já mám Lazer Magma www.helmy.cz/…agma-06.html, ta mimo jiné splňuje Tvoji podmínku, protože se vyrábí i v modro-červeno bílé kombinaci. Žena je max. spokojená s Uvex Supersonic RS Lady a náš syn jezdí zase s Catlike Diablo.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.