• vlk

    Chystám se vyplítat zadní kolo(měnit ráfek).Je to už 5 let co jsem tak činil naposledy.Tak jsem trochu z obrazu.Jaké typy špic se dnes používají.(myslím dřív byly např tzv.4 lístkové atd.)Jaké jsou výhody jednotlivých typů.Už se asi budou dělat i z jiných lehčích materiálů než je klasika.Nemáte někdo takové.-zkušenosti.Děkuji

    0 0
    • vlk  

      chtěl bych dotat na MTB

      0 0
    • MARIN  

      4listky nejsou spatny. Nikdy jsem s nimy nemel problem a na zimaku(drive zavodaku:) uz drzi snad 8let bez jedineho prasknuti. Doporucil bych ale jinak DT Competition 2/1,8mm 11,–/ks nebo Sapim Laser ? 2/1,8mm s podobnou cenou

      0 0
      • Seppy  

        ty DT Competition sou dobry??? taky o nich uvazuju…

        0 0
        • jonti  

          povedal by som ze DT Competition 2–1,8–2 maju vlastnosti takmer rovnake ako ciste dvojky, su lahsie a nie ovela drahsie. Ja teraz skusam DT Revolution 2–1,5–2 , tie su o dost drahsie, lahsie, som zvedavy ako vydrzia. Pre info o spicoch DT www.dtswiss.com

          0 0
        • MARIN  

          Osobne je mam teprve necely pul rok na zadnim kole ale z okoli je jen chvala. Predtim pres dva roky(a ted i na prednim) DT Revolution 2/1,5 (jsou ale 14,–/ks) a do ted nepraskl zady

          0 0
    • Vilém  

      Volil bych Sapim,jsou pevnejsi nez DT, cena podobna.Osobne mam 2–1,8–2 v zadnim kole,pri me vaze(± 80kg) drzi 2 roky v poho.V predu mam Ritchey (DT) 2–1,6–2 s radialnim vypletem, taky pohoda.Zkousel jsem kola s DT 2–1,5–2 na obou kolech a zdaly se mi mekci ale pohodlnejsi.Osobne bych si je nevzal.Kazdopadne vsak chce dal Al niple aby odlehceni bylo poznat.

      0 0
      • biker007  

        ale u AL niplu bacha na jezdeni v zime a soli! me minulou zimu prirostly k dratum a musel sem stipat celej vyplet – uz nesly centrovat. (ale byla to moje blbost, vedel sem o tom..) „nastesti“ sem v ty dobe zrusil i oba rafky tak to tolik nemrzelo.. jinac ja vozim porad Ritchey (=DT) 1.8–1.5–1.8 (6kc za kus vcetne al niple) a s mojima 72kg bez problemu. centrovat temer nemusim. I po 14 dnech drsnyho jezdeni na Lago di garda bez centovani a jedineho praskleho dratu (3× krizeny,naba LX+rafky Mavic 221)!

        0 0
        • MARIN  

          6,– za kus vcetne Al niple tos kupoval kde??? nebo spis kdy (to uz je nejaka historisky cena :)

          0 0
          • biker007  

            kdy? v prosinci 2003 a naposled v kvetnu 2004:)) a kde – mam tajnej zdroj:).. ne, v Plzni v Heposu nebo V Sipce. DT uz pro Ritchey prestalo vyrabet tak je to doprodej.. doufam ze se to moc nerozkrikne, nebo si radeji este dnes nakoupim do zasoby:)). cena je opravdu 6 nebo 7 kc za kus vcetne AL niple DT. na hlavicce dratu je logo Ritchey, ale dela (delalo) to na 100% DT, oznaceni dratu bylo „Ritchey Logic WCS Spoke“.

            0 0
            • MARIN  

              ja se jen udivuju nad tou cenou. Draty Ritchey (vim ze je delalo DT) jsem naposledy videl prodavat tak v roce 2000 a jeden stal 15,– bez niplu

              0 0
              • biker007  

                ja vim ze je to skoro zadara, proto sem je taky koupil:)) a maji jich tam este celkem dost v hodne delkach.. mozna fakt nejaky nakoupim do zasoby – jen kdybych vedel jaky rafky a naby budu za dva, tri roky vozit:))

                0 0
          • jimmy63  

            A jaký by ste doporučily lehký a pevný dráty na zapletení disc kola??

            0 0
            • ddd - andy  

              jednine karbon!! :-)

              0 0
              • jimmy63  

                tak,já teda nevim-ale karbonový dráty sem ještě neviděl:))ale jesli je seženeš:))!?

                0 0
      • winetou  

        tiež mám sapim(údajne), ale nie je na nich nijaké označenie(na hlavičke) , je to v poho,alebo ma obtiahi?

        0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce