Jaké kolo pro začínající bikerku???

21 nepřečtených
  • miny

    Přítelkyně by si chtěla pořídit bajka. Do užšího výběru se dostali následujicí stroje:

    • Amulet Composite
    • Leader Fox Rover
    • Merida Matts Sport 300

    Který by jste doporučili??? Předem díky.

    0 0
    • McBlacky  

      Hlasuji pro Amulet – kvalitní rám, osazení ok, dokonce deore šaltr, ráfky mach a náby altus -pořád lepší než noname, nebo low end quando, cena dobrá a navíc hezky vypadá (to je pro holku důležitý :-)

      0 0
      • Quake 9.0  

        Přikláním se k tomuto hlasu – Amulet – důvody sejný

        0 0
      • Hermi  

        Proč jsou shimano náby lepší než noname?

        0 0
        • kovar  

          JSem kdysi koupil kolo s no name konusovyma nabama, a byly to prvni, co jsem musel vymenit (obe). Prvni se do vecnych lovist poroucel orech. Takze tak.

          0 0
        • Mamutt  

          Shi(t)mano tu mnozí skutečně nemají rádi, na druhou stranu se mu ale musí uznat, že jeho výrobky jsou skutečně držáky (stačí si vzpomenout třeba jen na převodníky – od jiných výrobců bývají hezčí, od Shimana jsou na furt)

          0 0
    • BB  

      doporucuji neco s damskou geometrii, koupil jsem letos zene horaka s damskou geometrii a dekuje mi, kdykoliv si na nej sedne. Ma trochu kratsi ram, takze na tom neni tak natazena a kolo se ji dobre ovlada, mekci pruzina ve vidli atd.

      0 0
      • miny  

        Uvidíme jak ji sedne kolo v obchodě. Dámské geometrii se určitě bránit nebude.

        0 0
        • BB  

          jeste jeden postreh, nemam vubec nic proti kolum Author, ale vsimnul jsem si, ze kdyz vidim zenskou na kole natazenou jak na skripci, tak ma vetsinou Authora.

          0 0
          • Luka  

            Ono kdyz ma nekdo kratky telo tak nema jednoduchy sehnat bajk na miru. Ja mam Authora uz druheho. Zmenila jsem Kinetica na Visiona a konecne se mi dobre sedi. Problem u seriovek je spish v tom, ze ja mela na Kineticu moc dlouhej predstavec a blbou sedlovku, proste to bylo dlouhy (ASL neuznavam). Druhy bajk mam postaveny podle sveho vkusu i potreby, zadne „damske“ dily nemam(krome sedla a gripu), jen jsem si osazeni upravila tak, aby vyhovovalo.

            0 0
            • MartinXC  

              Pro sportovní ježdění je to nejrozumnější přístup – ženě jsem upravoval bika podobně (představec, sedlovka, kliky, pláště, rodla, změkčení vidle), dámské má jen sedlo.

              0 0
    • samael  

      Ja by som skúsil aj už jazdený bike, dá sa nájs? naozaj zachovaný a dobrý bike. Kamarát predáva napr.heavy tool model si ale naspomínam – rám najvyšší model CrMo kompletne v XTR za asi 15000 sk

      0 0
      • MartinXC  

        To je myslím dobré doporučení, já třeby viděl do 20tisíc staršího Kleina (4 roky) ve velice slušné výbavě. Začátečník podle mne neznamená , že musí začín na méně kvalitním vybavení.

        0 0
        • borda  

          tak to bych radsi koupil neco novyho a jak zminuje kolega vyse v damske geometrii. aby se na tom necitila jak vosa na bombonu a yby ji nebolely zada. Asi neco z Author rada ASL (Author Spot Lady). My budeme kupovat na podzim :-)) damskyho Moduse. Reknu vam, ze se na nej tesim pomalu vic nez moje pavla

          0 0
          • Jenda  

            a co damskej superior?

            0 0
            • Siddha  

              Devce si vcera objednalo damskyho SUPERIORA 830 W vypada trosku jinak nez v katalogu – je temne rudej, ne ruzovej, ale hezkej, a jezdi jich fakt jen par kousku… za 14000 krasa… ten 15" ram je fakt na ni jak delanej… pohoda.

              0 0
    • sobul  

      Coz takhle Acstar Rock SX?

      0 0
      • miny  

        Jo jo o tom jsme take uvažovali, ale v okolí ho bohužel nikde neprodávají. Přeci jen je potřeba důkladně otestovat geometrii.

        0 0
        • Luka  

          Problem je, ze dukladne otestovani geometrie me trvalo cca 150km, abych zjistila, ze me boli ruce, ramena, za krkem a zada. No, asi toliko. Ale jestli bude pritulkyne takovej blazen jako my vshichni bajkeri, za pulroku bude mit poradnej bejk a ne nejakou serioffku, protoze kdyz si nekoupi novej tak tenhle aspon upgraduje tak,ze ho nikdo nepozna… :)

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Sirenna taky tak zacinala. Jeste predloni mela pevnou pak RST aby se nereklo, pak neco s tlumenim Suntour XC-PRO-SL no a ted uz vozi i neco s pruzenim. Marzocchi Z4 a 888. Sice to za to stoji, ale ne kazdej si muze dovolit vidlici za dvojnasobek svyho puvodniho kola.

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.