• Darjan

    Stava se vam to taky? Kdyz si nasadim cyklo bryle a sednu na kolo, tak mam pocit, ze sedim asi o pul metru vys a zaroven se zmeni i vzdalenost veci prede mnou na zemi. Je velice neprijemny pocit, protoze mam v terenu uplne jinej odhad vzdalenosti. Celorocne jezdim bez bryli, ale ted na jare se mi stava, ze v lese v rychlosti bez bryli se mi zacnou mlzit oci a ja vidim, spis tusim kam jedu. Proto potrebuju nejaky bryle. Problem je v tom, ze kdyz si je v krame zkousim, tak nic nepoznam a to zkresleni se projevi az v lese. Myslite ze bych mel spis mit nejaky dioptricky bryle a ze tohle delaji vsechny klasicky bryle?

    0 0
    • kankrlicek  

      V krámu to zkouším tak, že si je nasadím a začnu rukama pohybovat brýlemi před očima tak, aby se mi střídal pohled přes brýle a jen tak naholo. Dívám se pořád na to samé. V případě laciných brýlí ti obraz skáče.

      0 0
      • Darjan  

        takhle presne to zkousim taky, ale bohuzel to tam vetsinou nepoznam. Nevim proc ale na dennim svetle to zkresluje upne jinak. Co jsem mel bryle tak byly tak do 500 kc. Takze tobe se to stava taky a presto jsi nakonec vybral takovy, ktery nezkreslovaly?

        0 0
        • kankrlicek  

          Ne:) taky mě zkreslují…

          0 0
          • Blondak24  

            Já si vybíral brýle zajímavým způsobem. Na jedné přirodní diskotéce, když hráli „jede jede mašinka“, na mě někdo padl a mě zůstali jeho brýle v ruce. Nikdo se k nim pak nehlásil, tak mi zůstali a já s nima jezdím už dva roky a spokojenej

            0 0
            • jakub  

              zitra du na diskoteku ( hodily by se mi naky rudy projecty nebo tak neco) (((-: jezdim axony a v poho

              0 0
    • fousac  

      nejsem si vedom, ze by se mi neco takoveho delo… pokud ano, okamzite se zcela automaticky preorientuju na zmenu meritka pocitam proste s jinyma vzdalenostma… ale pokud ti to vadi, zkusil bych zajit k optikovi..

      0 0
    • JJ  

      Z tohohle duvodu bryle nevozim.S nima nepoznam, jak sou ty koreny vysoky:)

      0 0
      • Darjan  

        no to ja taky, ale ted v tom bahne mam vzdycky po sjezdu plny oci bahna. To s tema korenama mas pravdu, nepoznam vysku prekazky a ani vzalenost k ni. Navic aby toho nebylo malo, tak se obraz deformuje i na orajich, takze kdyz jedu mezi dvouma stromama, tak jejich vzdalenost je uplne jina nez ve skutecnosti.

        0 0
    •  

      Se mi to taky stává, a to i u brejlí Rudy Project, u kterejch bych za tu cenu předpokládal, že se to dít nebude. Je to způsobeno myslím zakřivením skla, že obraz zkresluje. Taky jsem ale zjistil, že se mi to stává pokaždý, když je delší dobu nevozim, pak se to srovná – oko si zvykne.

      0 0
      • Mamutt  

        To mě překvapuje. Rudyny mám taky a musím říct, že jsem je bral právě pro dokonalou optickou korektnost. Oči se pak i méně unavují. Používáš určitě originální skla? Mám 3 odstíny a všechny jsou v pohodě.

        0 0
    • BB  

      uplne stejna zkusenost, trefil jsem se nakonec s brylemi Oakley. Pred tim i drazsi bryle Rudy Project a Sigma zkreslovaly. Dokonce se mi z toho tocila hlava a delalo spatne od zaludku

      0 0
      • Darjan  

        No jo ja ale za ne nechcu davat prilis mnoho. Da se vubec vybrat v tech beznejch jako je axon, relax, … nejake, ktere nezkresluji?

        0 0
        • Darjan  

          mohle byste napsat s jakymi brylemi uz to zkresleni nepocitujete a pripadne orientacni cenu. Diky

          0 0
          • Roman  

            Já mám blbě tvarovaný xsicht, takže mi ledasjaké brýle jen tak neseděj a naneštěstí ten můj obličej ani nechápe, že RP za 2500 by mu prostě sedět měly. Až mi sedly a to dokonale brýle R2 včetně nezkreslování. Byly poslední ve výprodeji. Nikdy jsem je nikde od té doby (leden 04) neviděl. Sháním další, náhradní s jinou barvou skla, ale marně…

            0 0
            • kankrlicek  

              R2 jsem viděl v Pardubicích ve sportovní prodejně Yetti vedle Štiky.

              0 0
              • enjoy  

                to jsou relax ne?

                0 0
                • Roman  

                  Prý jo. Dnes jsem byl v tom kšeftě, kde jsem je původně koupil. Mají kolekci 2004 – žádné mi ale nesedí :-( Já snad budu muset pořídit za obludné peníze ty rudoarmějské projekty, nebo kerosinky (ale ani ty mi nesedí tak, jako staré R2)

                  0 0
          • K2  

            Cítím se v pohodě v Pointech SIRIO. Tři výměnná skla, pytlík, tkanička cena cca 400 Kč

            0 0
            • Mamutt  

              Rudy Project Rydon. Perfektní ve všem až na tu cenu – cca 2800,– se základními skly. Další odstíny se dají dokoupit kolem 600,–

              0 0
          • MARIN  

            Oakley Jacket cca3000,– Rudy Project Skeey…900,–

            0 0
    • Bunda  

      To je vidět, že nenosíte brejle normálně 8-). Každej brejláč ti potvrdí, že při každý výměně brýlí se chvíli potácíš jako nalitej, než si zvykneš. A pokud si koupíš nový dioptrický brýle, tak ti to trvá třeba 14 dní, než si zvykneš. Platí čím větší zakřivení skel, tím je to horší.

      0 0
      • MartinXC  

        Nejen zakřivení skel, ale víc vyosení středu čočoky vzhledem k ose vidění (astigmatismus). To dělá ty posuny obrazu za/před brýlemi. Brejlovci (jako já) by měli jezdit ve stejných brýlích, na které jsou zvyklí z normálního života.

        0 0
        • zirecek  

          jezdim v dioptrickych… :-z

          0 0
          • marhi  

            Tak to panačkové vítejte do klubu. Tohle zný každý kdo nosí brýle. Dá se na to rychle zvyknout.

            0 0
            • Gatier  

              Vsimol som si tohoto skreslenia (Rudy Project,Okley…) Ale rychlo som si na to zvykol. Nie je to nic hrozne.

              0 0
          • nemo  

            vozíš náhradní brýle? teď mi došlo, že pokud sebou praštím a rozbiju držku a tím pádem eventuálně i brýle, tak vzhledem k dioptriím, který mám, uvidím h…no.

            0 0
            • MartinXC  

              Na vyjížďky kolem domova ne (znám to i poslepu). Na víc dní mimo domov – ANO ! (nemohl bych ani do auta)

              0 0
    • Pacholek  

      Co jsem měl možnost vyzkoušet, tak zkresluje většina brýlí. Akorát u Rudy Project typ KEROSENE se my to zdálo lepší. Ty brýle stojí ale přes 2500 Kč, což je pro tebe asi moc.

      0 0
      • pit  

        KEROSENY jazdim uz 2 sezonu, dal som za nich aj s dioptrickym klipom cez 3500 Sk, ale nelutujem. Cena zodpoveda funkcii…su proste super,sedia vyborne…

        0 0
      • Lucka  

        Aha, jsem si rikala, ze mne to zkreslovani ani moc nevadi a ono to bude nejspis tim, ze jak rikate jsou ty Kerosene v poho…Ale kdyz je sundam, tak se citim najednou strasne nizko. Myslim, ze taky trochu zkreslujou, ale urco mam lepsi pocit v nich…

        0 0
    • munro  

      No jestli dioptricky – to snad v pripade, ze blbe vidis i normalne. Byl to muj pripad, normalni nedioptricky jsem nevozil, protoze me stvalo zkresleni. Pak jak se mi zacal zhorsovat zrak do dalky, investoval jsem do dioptrickych a je to zatim v pohode, az na drobne omezeni periferniho videni – musim o trosku vic otacet hlavou.

      0 0
    • lubos  

      Hmm, mam asi 4te bryle,ale nic takovyho jsem si nikdy nevsiml.

      0 0
    • metronom  

      Bryle od vjetnamcu to nedelaji. A stoji do dvou stovek. Akorat nemas zaruku filtru.

      0 0
      • K2  

        Brýle od Vietnamců (některé) to dělají taky. Na druhou stranu jsem si kdysi jedny od nich za 150 nechal proměřit na UV a v pohodě splňovaly. Brýle bez UV jsou pěkné svinstvo, to už je lepší nepoužívat žádné

        0 0
    • aku  

      Hele tak to se mi casto stava s plaveckymi brylemi ve vode. Kdyz je mas nasazene a koukas pod vodou a vidis nejakou prima kost tak je MNOHEM bliz nez ve skutecnosti :))) Dan

      0 0
    • karboflex  

      no ja shanel ty bryle od pintu ale nikde snad nejdou sehnat!jediny co vim ze na jejich strankach mcsport.cz je akorat ze jsou z Frydku mistku!:-(

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.