• architekt

    Premyslim co je na bike lepsi – vlastovky nebo rovna riditka+rohy? Co ma jake vyhody?

    0 0
    • Smazaný účet  

      No myslim, že to tu také není poprvé… Já jsem nedávno nasadil vlaštovky místo rovnejch s rohama… Zatim je mi to fakt příjemný. třeba mě to časem přejde, ale zatim se mi s tim jezdí super… rohy jsem stejně skoro nepoužíval… Přestaly mě bolet i záda, protože mě malinko narovnaly…

      0 0
    • architekt  

      jo pravada, uz se to tady parkrat resilo… omlouvam se za opakovani…

      0 0
    • hanz  

      nejlepší jsou vlaštovky+rohy, jen musíš vědět co můžeš dát dohromady a co ne......to že to vypadá blbě je blbost.

      0 0
      • hydrant  

        ale to fakt vypadá blbě !

        tak a teď mě to můžete nandat…

        0 0
      • Radek Broz  

        Ha, ukaž mi nějakou tuhle kombinaci, co podle tebe vypadá dobře. (já samozřejmě řeknu, že je hnusná, i kdyby nebyla, ale ona stejně fakt hnusná bude::o) )

        0 0
    • black.horse  

      Kašli na lidi co Ti řeknou že vlaštovky + rohy vypadaj blbě… když to dobře sladíš, vypadá to dobře… spíš rovný řidla sou humus… jak na kolo pro malinkatý dětičky:-D prostě jezdi to, co je Ti příjemné a pohodlné a na pokrytecký kecy se vykašly, je to Tvůj bike, ne? tak si to řiď dle sebe;-)

      0 0
      • zwwak  

        Jasně, vlaštovky s rohama- ale krátkejma.

        0 0
        • black.horse  

          Tak třeba já mám vlaštovky Pells, 640šíře,25prohnutí, oversize… a k tomu Pells rohy, ty svařovaný… a představec Pells ten frézovanej a jako komplet to vypadá dobře;-) musíš hledat vlaštovky s né přiliš velkým zahnutím k sobě a rohy s lehkým úhlem dovnitř, aby nedošlo k tomu, že budou rohy rozevřené ven… to vypadá divně, ale i dle mě se to divně drží… ale takhle je to v pohodě a vyhovuje mi to… navíc když máš širší řidla, tak za ty rohy můžeš třeba dokopečka pěkně zabrat…

          0 0
        • pened  

          souhlas

          0 0
    • Petr_67  

      Já bych bez rohů neujel ani metr :-)

      0 0
    • gobike  

      rohy,rohy,rohy,ro­hy,rohy,rohy, a ješte jednou rohy! Prostě, BER ROHY! Jo a pamatuju si, že se to tu už párkrát řešilo, tak nakoukni do historie!

      0 0
      • wroum  

        podle toho jak ses zapalenej musis mit minimalne parohy :-)

        0 0
        • hanz  

          :-))))))

          0 0
        • gonias  

          A carbonový !

          0 0
          • gobike  

            Jooooooo!!!! rohy carbonový a krátký!!!!!! Bez rohů ani šlápnutí!!!!!!! A? žijou rohy!!!

            0 0
            • malinkej.dablik  

              ja mam rovny riditka a rohy samozrejme karbon!!!je to lepsi jizda nez s vlastovkama vlastovky jsou spis na dirt trial a tak ale rovny riditka jsou agresivnejsi v pohybech…

              0 0
              • wroum  

                je zajimavy, ze kdo prejde z rovnych na vlastovky, tak se vracet nechce (az na zoufale vyjimky) a ten kdo vlastovky nikdy nemel, tvrdi to, co ty.

                vlastovky rulez! rovny mozna tak na trekinga… a rohy uz nikdy.

                0 0
              • Gart  

                Božínku, ještě že jsem nakouknul, protože tady se dozvím spoustu věcí! Tak já asi začnu jezdit dirt trial. když už mám vlaštovky! Už bych se k rovnejm nevrátil, stejně jako bych nikdy na vlaštovky nedal rohy.

                0 0
              • Smazaný účet  

                Vlaštovky forever :o)

                0 0
            • alexej  

              při prvnim pádu pells carbonový rohy šly do ****** vím co píšu.

              0 0
    • climber  

      Jezdil jsem obojí. Závěr: zásadně rovný řidítka s rohama.

      0 0
      • malinkej.dablik  

        ja jsem taky jezdil oboji na FR mam vlastovky a na XC mam rovny

        0 0
      • hanz  

        taky jsem jezdil všechny kombinace závěr: vlaštovky s rohama

        0 0
        • fousac  

          jj.. taky uvazuju, ze zase na vlastovky vratim rohy.. ;)

          0 0
          • rock  

            Ještě pár takových a vytvoříte nový směr / kult …

            0 0
            • malinkej.dablik  

              boze vlastovky a rohy nemichat

              0 0
            • fousac  

              trochu to potrebuju opatrat… na novym ramu nemam uchop zcela idealni pri rovnejsich strekach (asfaltovy presuny a pod.), tak tam zkusim o5 nasadit rohy a uvidim.. jinak holt budu muset zesirit 62->68.. to by melo bejt ok..

              btw: by me zajimalo, kterej chrt vymyslel tu hovadinu, ze by se na vlastule nemely davat rohy.. dyk je to blbost..

              0 0
              • malinkej.dablik  

                no mozna pro lidi ktery jezdej sami pro sebe jo ale vypada to hrozne

                0 0
                • fousac  

                  proc to vypada hrozne??

                  ja zase tvrdim, ze hrozne vypada MTB z hubenejch trubek.. takze lidi, pokud nemate minimalne OS roury, ale lip nejakej monocoque, tak se dete nechat utratit, to je totiz spolecensky neprijatelne.­. ;))))

                  0 0
                  • malinkej.dablik  

                    na spolecnost ser jezdi s tim co ti je pohodlne

                    0 0
                    • fousac  

                      tak proc o kus vejs pises, cituji: „boze vlastovky a rohy nemichat“ ???

                      0 0
                      • malinkej.dablik  

                        protoze to vypada blbe ale pokud se ti s tim jezdi dobre tak radsi prihledni k pohodli ja bych to nemichal

                        0 0
                        • fousac  

                          ale stejne by me zajimalo, kde se na to prislo.. dost lidi tvrdi, ze to blbe vypada, ze to je prohresek atd., ale jeste mi nikdo nerek proc…

                          0 0
                          • malinkej.dablik  

                            protoze vlastovky se obecne radi k fr a dh a rohy k xc ale je to jen medii dany fakt jen lidmi prijata realita ale kombinovat lze..je to stejny jako kdyz si das na xc bike sjezdovej rafek

                            0 0
                            • wroum  

                              z ktery ses pohadky?

                              0 0
                              • malinkej.dablik  

                                zkratka muzes kombinovat vsechno mozny ale ne vzdy se to hodi dane situaci

                                0 0
                                • wroum  

                                  a sjezdovej rafek se na XC hodi? ja myslel, ze u XC jde hodne o vahu kola a jeste vic o vahu kol (hlavne na obvodu). no a kdyz vemu sjezdovej rafek, tak ten vazi i 2× tolik co XC rafek a to ze vydrzi nekolikanasobne vic, ti muze byt u XC jedno.

                                  takze kombinovat se da vsechno, ale zapojit u toho mozek neuskodi.

                                  0 0
                                  • malinkej.dablik  

                                    vsak ti to ted rikam ze kombinovat jde vsechno ale na ukor jinejch kvalit…proste dat DH rafek na XC je blbost a strejne jako rohy na vlastovky

                                    0 0
                                    • wroum  

                                      tomu nerozumim. kdyz dam tezkej rafek na XC kolo, pojede to znatelne hur. kdyz dam rohy na vlastovky, tak se mi muze klidne i jet vyrazne lip a na pouzitelnost kola to nema vliv.

                                      0 0
                                    • kovar  

                                      a zeptám se jako fiusáč: proč píšeš: // na spolecnost ser jezdi s tim co ti je pohodlne// . To nějak nesedí pro tebe, který si svázaný jakýmasi dogmatama.

                                      0 0
                                      • malinkej.dablik  

                                        jsem svazanej tim na cem jezdim…a co prodavam a montuju

                                        0 0
                                        • -b-n-x-  

                                          mě osobně se vlaštovky s rohama blbě drží. Rohy mi tam prekáží.

                                          0 0
                                        • hydrant  

                                          Těm už neutečeš. Někteří diskutéři Tě budou chytat za slovíčka a prostě Ti musí za každou cenu dokázat, že jseš hloupej.

                                          0 0
                                        • hanz  

                                          jěště jednou..vlaštov­ky+rohy jsou naprosto ok, pokud víš co máš zkombinovat..­...koukni se na mý vt v bikách a řekni že to vypadá hrozně???....­.vypadáto neprosto stejně jako na rovných, neli líp.

                                          0 0
                                  • Želwmaister  

                                    buuu, skyt my krasny rafky Vuelta airline 1 vazici 2,5 kg… ale sou neznicitelny:))))

                                    0 0
                • K2  

                  no mozna pro lidi ktery jezdej sami pro sebe jo ale vypada to hrozne ; – lidi berte trochu ohled, nebuďte sobci a nejezděte jen sami pro sebe ale i pro druhé, nebo přes druhé :)

                  0 0
                  • -b-n-x-  

                    a proto se pred vyjizdkou oholim, ucesu, umyju, navonim a oblekam podle posledni mody :-) Delam to samozrejme jen kvuli druhym aby meli radost, ze jedu.

                    0 0
    • Eila  

      no ja mam 680 vlastovky 25 prohnute a na tom rohy. vypada to fakt blbe, ale na jezdeni ok:-)

      0 0
    • Smazaný účet  

      Vlaštovky a rohy. :o)

      0 0
      • jakub  

        ja jezdim rovny riditka a rohy, kamos ma rohy na vlajdach chvili mi trvalo, nez jsem si na ten pohled zvkyl ale esli se mu s tim jezdi dobre tak at si tam klido da treba i hrazdu je mi to jedno, … kazdyho vec…

        0 0
    • admxx  

      Rovne + rohy. V dlouhem stoupani a na rovnych usecich jsou vyborne..a navic kdyz nekde hodis mrchu tak se snizuje pravdepodobnost poskozeni brzdovych pak.

      0 0
    • Andrzej  

      a myslis evropske a nebo africke vlastovky?

      0 0
      • Smazaný účet  

        a nejsou to ty samy, jedny v lete a druhy z zime ? :-)

        0 0
        • bazi.marko  

          Vozil jsem na agresivni xc rovny riditka 560mm + rohy, ale pred mesicem jsem je prehodil za nizke vlastovky 600mm a musim rict, je to nebe a dudy, v technickych pasazich a sjezdech se zvysila jistota vedeni a tim rychlost. Zalezi co jezdis, ale ja bych uz nemenil, rohy vubec nepostradam ani v tech nejprudsich vyjezdech. Pokud se chces prat s terenem, tak vlastovky.

          0 0
          • -b-n-x-  

            co to je agresivni xc? Jako, ze jsi chrt a strasne makas? Nebo to ma znamenat, ze jsi pri jizde agresivni a kazdeho bys zmlatil? Nebo neco jineho?

            0 0
          • gobike  

            Hmm, ja byl zastánce rohů, ale ty jsi to podal tak, že asi pudu do vlaštovek… Doufám, že máš pravdu.

            0 0
            • enjoy  

              to zalezi na tom jestli te bavi valit si to rychle po rovince nebo sjezdy a technictejsi jezdeni v lese.me treba oboji(samozrejme v ramci mych schopnosti:-)) a mam siroky vlastovky a nemenil bych uz.predtim jsem mel 56cm rovny a rohy.

              0 0
            • norman  

              Přesně jak píše enjoy. Široký vlajdy, to je to pravý pro pořádný chlapy. Kdo jednou zkusí, už nechce jinak!!!

              0 0
      • Smazaný účet  

        :oDDDDDDDD

        0 0
    • Smazaný účet  

      me prijdou rohy hnusny jak na rovnym klacku tak na vlastofkach :-) a ze je potrebuju sem si myslel jen do ty doby nez sem je sundal.

      0 0
    • Jogador  

      Vlaštovky a rohy, že jsou bezva jsem poznal potom, co jsem si je nandal:)

      0 0
    • MartinXC  

      Celý život jsem měl prasečí kost BEZ rohů a bylo to OK až do doby než jsem před výměnou zjistil, že se rovné delší (přes 620mm) už prakticky nedělají. Tak jsem koupil karb.vlaštovky (660mm) a s překvapním jsem zjistil, že to na nich jde, i do kopce, i když se cítím v posedu jako na sekačce. Ale rohy bych si na ně nedal – mám posed i tak dost dlouhý.

      0 0
      • MartinXC  

        A po pár týdnech – otočím představec (5st) dolů, přece jen je to vpředu docela vysoké a já jsem krátkozraký :-)

        0 0
    • Ice-goofy  

      Ja jsem koupil kolo s vlastovkama a musim se priznat , ze jsem si radeji poridil rovne s rohama.. A musim rict mnohem vetsi spokojenost..

      0 0
    • Verte  

      Měl jsem rovné + rohy ergobar. Mám vlaštovky a rohy Amoeba už bych se k rovným nevracel. Dej si co je ti pohodlné a funkční

      0 0
    • goofy  

      Tu asi skoro nikdo z vas nejezdi po Beskydech, jak to tak ctu… Ja mam na kole vlastovky a uz bych nemenil. Zvysil se mi pocit bezpeci a sucha, kdyz jedu kdekoliv. Ale kdyz si pucim kolo od segry, tak se citim jak ve sveraci kazajce. Proste vlastovky zaklad, a pokud nekdo trva na rozich, tak klidne na vlastovky. Mne tam nechybi (mysleno na XC, na FR je to samozrejme)…

      0 0
      • sis  

        ale jezdi…s rovnyma nemam problem, i kdyz obcas bych ty vlajdy uvital

        0 0
      • enjoy  

        samozrejme ze rohy?:-)

        0 0
      • tutite  

        to goofy. Cca 1500–2000 km odjezdím v Beskydech /Lysá, SMrk, Lukšinec, Křížové cesty, Bílý kříž – hranice -Konečná, Kmínek/ takže nejsi sám, kdo jezdí pořádný terén. Ale k věci. So jsem přesedlal z rovných a rohů na vlaštovky, mohu potvrdit vše, co píšeš. Rohy nechybí, vše vyvažuje šíře a kvalita úchopu, ten posun z 58 cm /minus rohy/ na 63 cm je opravdu poznat. Jinak tuto sezonu bych se chtěl zaměřit na Smrk a cestičky kolem Kladnaté, Kociánky /pokud bude sucho/, jsou tam moc pěkné terény a na Beskyd touru se Smrk zřejmě už nikdy neobjeví.

        0 0
    • BB  

      Jednou me rohy staly tezky pad. Ve velke rychlosti se mi zachytila dlouha rovna vetev s listim do rohu mezi koncem riditek a rohem, to listi to ufestovalo a nasledovalo prudke skubnuti za riditka a nerizeny pad. Po rekonvalescenci okamzite rohy sly z kola.

      0 0
      • Lišák  

        Mě se stalo to samý, v malé rychosti, ale v prudkým sjezdu. Několik kotoulů, ale jinak v poho. Rohy dolů nešly. Jsem sháněl širší rovný (580 už je mě málo), jenže nesehnal.Tak jsem na zkoušku koupil vlajdy sundaný z novýho kola, jenom mírně zvednutý (640) a uvidí se. Pokud mě nesednou, tak půjdou z5 rovný. P.S. Na vlajdách rohy nemám, páč se mi tam fakt nelíbí…

        0 0
        • McBlacky  

          delší než 580 rovný jsou problém… snad jen bontrager dělá 620, docela si na ně brousím zuby :)

          0 0
      • pepek  

        Úplně to stejný, vůbec jsem nechápal, proč jsem na zemi, dyť ty větvičky byly tak slabé (ale měly tam takovou smyčku :-()

        0 0
    • Lance  

      je jaro, takze vlastovky se vracej a mam je s rohama

      0 0
      • Martin  

        taky se na ně chystám, uvidíme jestli mě nějaká rohatá sedne na bejka

        0 0
    • vlkouš  

      Na starým kole RM jsem měl rovný s rohama. Pak jsem koupil GF s vlašťovkama. Pořád jsem zkoušel posez, otáčel, zvyšoval, snižoval a nakonec dokoupil kraťoučký Bontrager rohy. Esteti zapláčou, ale prostě mi to tak vyhovuje. A jak se psalo vejš, párkrát jsem zachytnul za nějakou haluz a nachytal pár modřin. To je riziko podnikání. V.

      0 0
    • Rychlej turista  

      Nikdy jsem vlaštovky nejezdil a tak by zajímalo, jestli se na vlaštovkách dá na rovině zalehnou jako na rovných.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.