• poiko

    Dneska jsem byl na svym prvnim zavodě, a mam dotaz. Když potřebuju někoho předjet a zakřičim na něj pravá, znamená to, aby uhnul do prava, nebo že já ho vezmu z prava?

    0 0
    • cabbage  

      „pravá“ nebo „levá“ řvou hovada, ja reaguju jenom na „z leva“ nebo „z prava“ a taky si k zařvání musíš najít vhodný okamžik- nikdo vkůli tobě do křoví nepojede:-)

      0 0
      • cabbage  

        sem zapomel dodat ze „pravá“ znamená „uhni na pravo, turisto“

        0 0
        • Jogador  

          Ted jsem to asi nepochopil, co vim, a co používám, tak Prava volám, když jedu v pravo a Levá, když jedu vlevo, nebo střed, to znamená že jedu mezi něma, ale řvát naněj doleva ty kokote, to mě ještě nenapadlo:)

          0 0
          • cabbage  

            sem to blbe napsal… ale vlastne se ridim svoji radou:-))

            0 0
          • hanz  

            na pravá či levá nereaguju protože netuším jestli se tam mam uhnout nebo jestli tudy pojede předjíždějcí.­....reaguji a volám pouze: z prava nebo z leva

            0 0
            • cabbage  

              koukam ze nejsem sam:-)

              0 0
            • mlyny  

              Jenom by mě zajímalo, jak zřetelně to „Z“ jde vyslovit, když to třeba v kopci řve mezi funěním zavodník na druhýho polomrtvýho závodníka. Já s tím zkušenost nemám, na silnici se to jaksi nedělá, jenom z běžek si pamatuju, že jsem byla sotva schopná zařvat HEAAA a to mě stejně většinou nebylo slyšet, holt neumím řvát.

              0 0
              • cabbage  

                je velkej rozdil mezi „levo“ a „z leva“ takze to „z“ ani nemusi byt moc zretelny- mame prece sklonovani:-))

                0 0
                • Mamutt  

                  Ovšem rozdíl mazi „(z) levA“ a „levÁ“ už takový není, že.. Každopádně k dotazu – většinou předjíždí někdo mě než naopak, a všichni zatím křičeli stranu, ze které pojedou (levá = uhni doprava)

                  0 0
                  • peky  

                    opravdu si myslíš že zařvat pravá nebo z prava (to bych ted neřešil) znamená pro toho před tebou aby se okamžitě sesypal do leva a začal ti salutovat? Nebo je to jen upozornění na to že ho budeš míjet dost těsně z pravé strany! Taky na sebe „šumachr“ a tyhle rychlí hovada řvou levá mám silnější formuli tak co děláš v dobrý stopě když tě chci předjet? Asi by chtělo si tohle téma opravu ujasnit. U běžkařů je to jiná věc páč stopa pro clasicu je jen jedna. A když jedeš za někým kdo tě opravdu zdržuje tak není tak jednoduchý vyjet se stopy a vorvat ho prašanem z boku. Takže tohle bych vůbec neporovnával.

                    0 0
                    • mlyny  

                      Já myslím, že řvaní by mělo být informační. Jako: zrovna tě předjíždím z leva, tak mi tam nevjeď. S něčím podobným jsem se setkala i na silnici. Někdy na mě auto krátce zatroubí a já to chápu ne jako: „uhni, krávo, co na tý cestě vůbec děláš, když je moje“, ALE: „pozor, budu tě předjíždět, tak a? se nelekneš“. Obzváš? z kopce to docela uvítám.

                      0 0
                      • Mamutt  

                        Správně. Pokud někoho předjíždím, chci mít jistotu, že se v poslední chvíli nesrazíme ze strany, protože se mě lekne. Teoreticky by stačilo řvát „JEDU!!!“, ale to se hodí tak pro nákladní vlak (-:

                        0 0
                        • peky  

                          jo tak přesně takle bych to chápal taky. Ale z tvého prního příspěvku to zavánělo trošku jinak. Jsem rád že sme se dohodli a vidíme to stejně

                          0 0
                  • mlyny  

                    Tak tu otázku upravím: jak zřetelně jde mezi funěním zařvat čárka nad A. :-)))

                    0 0
                    • peky  

                      A ta otázka byla formulována trošku jinak. Před tím než ji upravíš abych to pochopil tak si ji nejdřív přečti.

                      0 0
                • mlyny  

                  Ale oni se bavili LEVÁ versus Z LEVA a ne V LEVO.

                  0 0
                  • peky  

                    ale jo já to pochopil proto sem to uvedl do závorky, jen sem se pozastavil nad tou formulací ("Z LEVA = UNI DO PRAVA)

                    0 0
                    • mlyny  

                      A to si představ, že existují lidé (patřím mezi ně), kterým se plete levá a pravá :-))

                      0 0
                      • peky  

                        no to je druhá věc. Taky na tom nejsem dobře. Tak sem si zvykl nosit hodinky na levý a vždycky musím koukat na hodinky než řeknu stranu.

                        0 0
                        • hydrant  

                          asi do 24 let jsem si to pamatoval a od tý doby to pletu, na ruku s hodinkama nekoukám, ale přemýšlet musím :-)

                          0 0
                          • peky  

                            tady v tý fázi je nejdůležitější koukat před sebe a přemýšlet. Páč když se otočíš třeba i v duchu a začneš přemýšlet tak pak ty ruce začínaj vycházet naopak :))))

                            0 0
    • jonti  

      obycajne kricim idem z prava, resp idem z lava. ovela radsej obieham z prava.

      0 0
    • Santus  

      Ja rvu „Jedu z leva“ nebo"Jedu z prava", tak by to melo byt jasny. Potom jeste reknu „Dik“, huba me neupadne a borec neni tak nastvanej, ale bohuzel moc casto to nervu.:)

      0 0
      • tomkop  

        A tak to má být. Slušnost není slabost ale výsada

        0 0
      • Spawncz  

        Rvu taky „jedu z leva“ nebo " jedu z prava" protoze se mi nekolikrat stalo ze kdyz jsem rval jen „z leva“ a to „z“ zaniklo tak mi ten clovicek zrovna do toho leva uhnul. Z toho jsem poucen a ted uz jedine rvu „JEDU Z LEVA“!!!

        0 0
      • MARIN  

        Jo tak takhle to provadim pri predjizdecim manevru i ja :)

        0 0
    • Meesha  

      Pouzivam jak se Z tak janom leva – prava.

      Prisel sem na to, ze Z leva, Z prava pouzivam treba v kopci nebo tak nejak v klidku. Ale ve sjezdech rvu bez z – jen prava,leva. Nejak mi tam to z nejde pres zuby a neni to tak razantni.

      0 0
      • McBlacky  

        ve sjezdech se neřve :) prostě to tam napereš a hotovo, nikdo ti neuhne. na rovince po startu nebo do kopce je to jiná, to by slušný biker měl uhnout. Teorie je pěkná, ale v praxi je to samej dobytek :)

        0 0
        • enjoy  

          na tohle byl dobrej lempl,ten neco zarval ale ikdybych neuhnul tak by to tam napral:-).nekdy je lepsi se drzet tomu pred tebou za zadkem.samozrejme s odstupem.

          0 0
        • ddd - andy  

          Hehe.. Na rovince po startu jsem snad niky nevidel nikoho uhnout.. :-))) Presne, praxe je jina.. :-)

          0 0
    • ddd - andy  

      Jden zavod Ceskyho poharu v elite a naucil by ses jak to ma vypadat… :-)

      0 0
      • M@rtin  

        Srovnáváš hrušky s bramborama. Snad si nemyslíš, že na těch pou?ových závodech typo kolo vo život apod. jsou ty lidi tak vyježděný a tak rychlí v reakcích atd. že je to aplokovatelné.

        0 0
        • ddd - andy  

          Hele bramboro a muzes mi rict co by mel teda udelat? Zacit toho pred sebou mlatit pumpickou do pravyho ramene aby uhnul do leva??? Co je srozumitelnejsiho nez napr. vyraz: „Jedu zleva“ ??? A netahej sem vyjezdenost a reakce – tenhle thread byl zalozenej na objasneni toho jaxe ma hlasit (co nejsrozumitelneji) kdyz tebe, nebo ty nekoho, predjizdis a rekl bych ze zrovna na Poharu v elite tyhle „povely“ jsou nejsrozumitelnejsi…

          0 0
    • Lance  

      stopa!!!!!!!!!!­!!:)))))))))))

      0 0
    • kovar  

      já na něj zazvoním a on úlekem vletí do houští.

      0 0
      • ddd - andy  

        Trosku mimo ale.. Si pamatuju jak sme jeli vodu a kdyz nas predjizdela jedna kanoe na naprostym voleji rekli sme jen zevlacky do ticha „Ahooj..“ V tu chvili nam na pozdrav z ty kanoe zahrmela sirena zaoceanskyho parniku.. Ten sok si nedovedete predstavit.. Pak se ukazalo ze ten borec tam ma skovanej malej kompresor a zatracene velkej klakson… A timhle se bavil celou vodu.. 8-)

        0 0
        • Darkson  

          mě napadlo, jak by asi reagovali soupeři na tvé výkonnostní úrovni, kdyby jsi na ně při předjíždění troubil klaksonem nebo zacinkal na zvonek:-)))

          0 0
          • kolombo  

            Třeba já zvonek na bike mám, ale já jsem ten, co překáží a zdržuje :-)

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.