nová pravidla - jdou po cyklistech?

177 nepřečtených
  • Glum

    Prvního prý kontrolovali cyklisty (alkohol) vracející se ze švihu kolem Točný na silnici za Cholupicemi, v neděli k večeru zase v Černošicích (opět alkohol). Pro neznalé přípražského místopisu: obě místa jsou ideální na to chytat někoho na kole, kdo si dal předtím v osvěžovně jedno či dvě piva. Dneska ráno cestou do práce mě stavěli v Podbabě (tentokrát alkohol ne, ale vybavení kola). Máte podobný zkušenosti? Je to nějaká akce typu Kryštof zaměřená na cyklisty?

    0 0
    • Pekáček  

      Spíš bymě teda zajímalo, co je povinná výbava kola. Zvonek? Blatníky? Světla? Odrazky? Copak u tebe chtěli vidět?

      0 0
      • pos3k  

        vybava se podle me nemenila a tak plati stale co minule :-)

        0 0
        • Pekáček  

          Takže blatníky a světla jen za zhoršených podmínek a zvonek nemusím, odrazky neukecám, je tak?

          0 0
          • mawerick  

            ukecáš… Na našité reflexní plochy na oblečení, tretrách a tak:)

            0 0
            • miťo  

              Ve stare vyhlasce bylo, ze reflexni doplnky mohou nahradit odrazky, v nove jsem cetl ze je mohou jen DOPLNIT :(

              0 0
              • Vašur  

                Tak nevím, jaký rozdíl je mezi odrazkou a reflexním doplňkem. Přece Reflexní materiál je jak v umělohmotné tvrdé odrazce, která se na držáku přišroubuje na rám nebo vidlici a v nalepovacím pásku taky. Mám dva proužky bílých reflexních samolepek na korunce vidlice a funguje to stejně: v noci při nasvícení září jako pruhy na policejní vestě. Tak to je podle mě plně funkční odrazka a ne doplněk.

                0 0
                • enjoy  

                  podle tebe:-)). ja mam pro policajty pripraveno spoustu obhajujicich kecu a to je tak vsechno.a kdyby nic nepomohlo tak se je aspon pokusim urazit tim,ze moje kolo ma vetsi cenu nez ta jejich frlda se kterou tam parkujou:-))

                  0 0
              • kámen úrazu1  

                Kde? Já čtu o náhradě odrazek. Ty a Pekáček se nemusíte bát, máte kola viditelná skoro jako osvětlený kolotoč. :-) Což je jedině dobře, i když pořád tu budou i řidiči, kteří by byli schopni přejet i ten kolotoč.

                0 0
              • mawerick  

                cožeee? Co to je zase sa sociliastickej výmysl? TO má nějkej papaláš akcie odrazkárny nebo co…? chjo…

                0 0
          • Radek Broz  

            Blatniky nemusis mit vubec. kolombo.cz/bi­ke/341r02.html

            0 0
          • gobike  

            Především má mít dvě na sobě nezávislé a především funkční brzdy, jasně znějící zvonek (děti předškolního věku mohou mít na kole jiné zvukové zařízení), účinné blatníky a stejně účinný kryt řetězu. K viditelnosti cyklisty jsou nutné odrazky. Ty patří na jízdní kolo celkem čtyři. První odrazka bílé barvy se umísťuje v podélné střední rovině nejméně 10 cm nad povrchem přední pneumatiky. Na zadní části jízdního kola je pak místo pro červenou odrazku, která musí být také ve střední rovině jízdního kola ve výšce 25 až 90 cm nad rovinou vozovky. Další dva druhy odrazek mají oranžovou barvu. Jedny patří na obě stany pedálů a další čtyři na paprsky předního a zadního kola po jejich obou stranách. Nakonec další důležitou část výbavy jízdního kola, a to jsou světla. Pro cyklisty platí stejně jako pro řidiče, že důležité je vidět a být viděn. Neosvětlený cyklista za snížené viditelnosti nebo v noci značně riskuje svým životem. – Nechapu ten kryt retezu..

            0 0
          • pos3k  

            odrazek u tebe a spol nebude problem, diskutabilni je ovsem zda je nutne mit i odrazivy material v barve bile, autozluti, cervene) nahrazujici povinne odrazky

            0 0
            • pos3k  

              ups „odrazový material“ diskutabilnim myslim „obdobne vlastnosti“

              0 0
      • Glum  

        Kupodivu byli v obraze, trochu jsme diskutovali o reflexech. Normální dopravní policie, ne městská.

        0 0
        • pos3k  

          meli pravitko?

          0 0
          • Glum  

            nee :), uspokojila je nalepená reflexní fólie, kupodivu kontrolovali i záslepky řidítek a reflexy na tretrách. Trochu mám pocit, ze primárně šli po alkoholu, ale po zastavení jsem nevypadal ožrale, takže zvolili náhradní program.

            0 0
            • baltazarek  

              záslepky řidítek ??? co na tom kontrolovali ? já mám dovnitř díru, to nemohu ?

              0 0
              • pos3k  

                ee volné konce trubky řídítek musí být spolehlivě zaslepeny (zátkami, rukojeťmi apod.) kukni na odkaz na kolomba

                0 0
                • baltazarek  

                  to je v háji, koupil jsem gripy a tam ty zátky nebyly. Dá se to koupit samostatně ?

                  0 0
                • Pekáček  

                  Takže když máš rohy, nemusíš mít špunty na koncích řidítek ale na koncích rohů, je tak?

                  0 0
                  • MlokCZ  

                    Na konci rohů, tam bych šputny u těch rohů co mám musel cpát hodně velkym kladivem :-)

                    0 0
                  • pos3k  

                    teoreticky ano, ale radeji bych tam dzuznu nenechal i kdyz jsou rohy

                    0 0
              • Glum  

                Nene, žádná díra se netrpí, podle 1b pravidel (viz Kolombo někde výše). Ostatně, kamarádka si nezaslepenými řidítky efektně perforovala při pádu dutinu břišní. Že to ale znají poliši, to mě překvapilo. Asi měli nějaký akční školení…

                0 0
              • Meesha  

                kontrolujou to i na zavodech…

                0 0
            • jecnak  

              To vypada, ze konecne dostali rozum kontrolujou dulezity veci.

              0 0
    • jivo  

      Predpokladam, ze to delali ty tupy mestaci. Ty maji moznost stavet pouze pri podezreni a ne NESMEJI delat preventivni kontrlolu. Pokud je nekdo strizlivej, az nejdrive zada sepsani protokolu, z jakeho duvodu je podezrelej a poradne tem … zatopi za porusovani zakona a zneuzovani pravomoci verejneho cinitele. Neverim tomu, ze takovy kokoti by byli statni. Teda pokud se nekdo na te silncici mota, tak nerikam ani slovao. Ale tomu bych take neveril.

      0 0
      • Radek Broz  

        Jenze vetsinu z nas stejne dostanou na: „My jsme si vsimli, ze vam chybi odrazka.“

        0 0
        • kubad  

          Zkus hlášku – před jízdou sem to kontroloval byla, tam.

          0 0
      • zirecek  

        Jsi nějaký nedůvěřivý, :-). Chce to teď tak měsíc dávat pozor, snad se to pak zajede do normálnějších kolejí.

        0 0
      • kubad  

        Chyba dle nových pravidel mají Měšťáci už víc kompetencí.

        0 0
        • kubad  

          Taky si myslím, chce to nějaký čas na zklidnění, a hlavně jezdit rozumě aspoň trochu v rámci pravidel.

          0 0
          • Radek Broz  

            jj, kluci od mestsky se musej trosku vyradit, pak se zase vratej k obvyklemu sortimentu buzerace obyvatel.

            0 0
        • jivo  

          Ano, bouzel ty tru… maj vice pravomoci. Predtim te nesmeli zastavit ani, pokud jsi projel na cervenou, ale pri spachani pretupku proti MISTNI UPRAVE. Ted bohuzel muzou pri podezreni na spachani prestupku. sand nekdo dostane rozum a sebere jim vetsinu pravomoci, zbrane a auta. Maj to bejt mistni pochuzkari, co chodi po ulicich a kontroluji dodrzovani verejneho poradku. Ne, ze si dva lehnou do stinu pod strom, vystrci radar s kamerou a chrapou.

          0 0
    • chupas  

      ja dneska videl nakyho mladyho kluka (cca 16) s dirtovym kolem co si ho chytli mestky a vecpali mu pokutu za helmu. kreteni. neobhajuju, ze ji nemel, ale na co by ji jako mel, kdyz se rychlosti 6km/h presunuje po meste za kamosema aby pak mohli zablbnout v parku. nadruhou stranu. vcera me predjeho hodne a hodne aut, ktery se neuracili blikat, coz podle nove vyhlasky museji.

      0 0
      • Smazaný účet  

        chudinka kluk, vypadal by v helme tak blbe a k cemu ji mit, kdyz si jde jen zaskakat… ehm… :o)

        0 0
        • Radek Broz  

          Zas jestli mel treba integralu na batohu, tak to celkem chapu.

          0 0
        • chupas  

          ja vedel ze to bude presne takhle znit. nevypadal, ze chtel nekde jezdit. spis, jako ze si jde pro svacinu. me slo o tu absurditu narizeni. proc to bylo do 15 a ted do 18. pripada mi to, ze je to proto aby se mohli vybirat prachy, protoze od 15 uz mas obcanku, takze se to muze pekne zapsat do blocku :( ja helmu vozit pro svoje bezpeci, ne z narizeni. a jsem rad ze si ji na cestu po meste nemusim vzit. co se mi asi stane na 500m kdyz jedu pro zmrzlinu po stezce.

          0 0
          • Jane  

            Nikdy nevíš, co se může stát… Mě srazilo auto, a to sem neměla najeto ani 300 metrů. Jedu normálka po hlavní a ono mi z vedlejší nedalo přednost. Bez helmy prostě nikdy…

            0 0
            • Hanato  

              Jo ale je to na tvem rozhodnuti, ja do prace taky jezdim bez helmy, kdezto kdyz se jdu projet do lesa tak ji mam vzdycky…

              0 0
              • Glum  

                Nevím kudy jezdíš do práce, ale já bych občas na cestu do práce nejraději nasadil helmy dvě. Poslední bellku jsem zlikvidoval tak, že jsem jel pár set metrů pro noviny po cyklostezce rychlostí nulanulanic, náklaďák najel na dlažební kostku (chodníková) a vystřelil mi ji nad ucho. Asi by mě to nezabilo, ale tržná rána a otřes mozku by z toho byl určitě.

                0 0
          • kycis  

            Tak to je presne ta chvile, kdy upadnes a flaknes si ji do hlavy. Treba ti tam vbehne pes nebo dite. To je proste zakon schvalnosti, celej rok jezdis tezky trasy s helmou a nic, a vyjedes si pro zmrzku a bac…

            0 0
          • jecnak  

            Nejvic jsem se na kole rozsekal, kdyz jsem jel rano pro noviny na skladacce… (po tahu jsem nebyl :-)

            0 0
          • lubos  

            To je presne ono. Muzes roky jezdit DH bez prilby , chranicu a nevim co , nebo naopak jezdit dobre ochraneny, pak jednou vyjedes jen tak. 100metru od baraku, ani auta tam nemusej jezdit, rovna cesta a najednou se to stane.

            A myslim si, ze prave vetsi stesti maj lidi, co nikdy prilbu nevozej, jako nekdo kdo ji vozi porad a pak jednou prave na tu zmrzku si ji neda. Si myslim.

            0 0
            • Radek Broz  

              Podle me DH roky bez prilby a chranicu jezdit nemuszes, pravdepodobnost, ze se ti to nepodari, je znacna;-)

              0 0
          • Lišák  

            Letos na VeloCampu jeden starší (vypadal na dost přes 50let), vyšvihaný vodič, který jezdil všechny švihy s helmou, tak při jízdě po kempu na večeři lehnul a měl zašívaný obočí.

            0 0
    • Peslezedirou  

      Cyklisti jsou dementi, pokutovat pokutovat do té doby než se to neodnaučí…

      0 0
    • jecnak  

      Ciste nahodou nejel jsi se synem minuly rok Tour des Grandes Alpes? Fotka v tvem profilu je mi povedoma.

      0 0
    • Fenous  

      Nebylo to v ty Podbabe kvuli cyklostezce? Protoze na tu jim tam zvysoka.....

      0 0
      • Glum  

        Kupodivu ne (i když to by mi nahráli na smeč, protože přímo na ní parkovali policajtský auto tak, že by cyklista při nejlepší vůli neprojel). Taky na ní zvysoka… (btw: ještě lepší pokračování Podbabské cyklostezky stavějí v Papírenské, Podbabská má pruh šířky devíti zákových dlažeb na šířku, Papírenská místy pět (cca 50 cm).

        0 0
        • Fenous  

          Jo, vsimnul jsem si, to zase na magistrate potrebovali udelat ulitbu volebnimu programmu a nechat nekoho vydelat. Ja jezdim z prace smerem na Stromovku po stezce, protoze odbocovat doleva do papirensky je dost o hubu, ale rano frcim po silnici. Zatim mel akorat jednou prudy autobusak, ale o tech si myslim svy…

          0 0
    • LukasX  

      Pribeh ze vcerejska> Jel jsem z prace ze Zlina na Vsetin (40km). Ze zlina vyjizdim pres zahradkarskou kolonii u prumyslove zony. Je tam zakaz vjezdu motorovych vozidel krome zasobovani. Vyuzivane je to hlavne jako cyklostezka. Za jednim kerem co nevidim – Mestsky a u nich rodinka caluje za decko, co nemelo prilbu. Zastavuji i mne a kontroluji odrazky, zaslepky – nastesti vypadaji informovane a nechteji svetlo atd. Reflexni plochy misto odrazek stacija. To odpovida na to, jestli jdou po cyklistech – zcela urcite, protoze tama auta nejezdi! No jedu si dal a pri vyjezdu z Vizovic (jel jsem pres Polanku) v kopci dalsi hlidka. Zrovna nema co na praci, tak me stavi a tentokrat dycham do krabicky ;o( No nevim … zda se mi to trosku prehnane. Na kole osobne pivo nepiju, jsem proti tomu aby jezdily ozraly stamgasti z hospod, ale tohle mi opravdu zavani sikanou ;o( Tot vse

      0 0
      • Kol.ista  

        Asi nevis kolik calovala ta rodina za prilbu co? Taky po meste jezdim bez ni… Tak jestli mam zastavit nebo ujet…

        0 0
        • LukasX  

          To ti nepovim, ale tvarili se pekne kysele, takze za levno to nebylo ;o( Podle mne vyjde levnejs si prilbu poridit nez calovat za to, ze nemas. Ja bez prilby nejedu ani 400m do jednoty pro nakup, takze mi je to jedno ;O)

          0 0
        • Glum  

          V Černošicích vybírali po tisícikoruně.

          0 0
        • Cejlon  

          …slyšel jsem ze až 1500 kč…

          0 0
          • baltazarek  

            přilba je tet povinná pro každého ? nebo o čem se tu tet bavíte ?

            0 0
            • blue  

              Paragraf 58, odst. 1 Cyklista mladší 18 let je povinen za jízdy použít ochrannou přilbu schváleného typu podle zvláštního právního předpisu a mít ji nasazenou a řádně připevněnou na hlavě.

              0 0
            • kurýr na bajku  

              Přilba je teď povinná i pro adolescenty.

              0 0
    • L4coste  

      policie má podle nového zákona právo kontrolovat na: POZEMNÍCH KOMUNIKACÍCH(sil­nice),ÚČELOVÝCH KOMUNIKACÍCH(ces­ty,chodníky) a CYKLOSTEZKÁCH. ⇒ když vidíte policajty, tak stačí zajet do lesa(když máte možnost) a můžete je poslat do ****** i s helmou,odraz­kama a alkoholem. Další věc: včera sem viděl policajty cyklohlídku bez helem.. to mě přijde jako spravnej priklad pro ostatni.. (omg)

      0 0
      • Vrci  

        tak třeba odzadu: cyklosteska je účelová komunikace nebo silnice IV. třídy účelová komunikace bez připomínek pozemní komunikace se dle 13/1997 Sb., dělí na:

        1. dálnice,
        2. silnice,
        3. místní komunikace,
        4. účelová komunikace.

        účelová komunikace je: (1) Účelová komunikace je pozemní komunikace, která slouží ke spojení jednotlivých nemovitostí pro potřeby vlastníků těchto nemovitostí nebo ke spojení těchto nemovitostí s ostatními pozemními komunikacemi nebo k obhospodařování zemědělských a lesních pozemků. Příslušný silniční správní úřad může na návrh vlastníka účelové komunikace a po projednání s příslušným orgánem Policie České republiky upravit nebo omezit veřejný přístup na účelovou komunikaci, pokud je to nezbytně nutné k ochraně oprávněných zájmů tohoto vlastníka. (2) Účelovou komunikací je i pozemní komunikace v uzavřeném prostoru nebo objektu, která slouží potřebě vlastníka nebo provozovatele uzavřeného prostoru nebo objektu. Tato účelová komunikace není přístupná veřejně, ale v rozsahu a způsobem, který stanoví vlastník nebo provozovatel uzavřeného prostoru nebo objektu. V pochybnostech, zda z hlediska pozemní komunikace jde o uzavřený prostor nebo objekt, rozhoduje příslušný silniční správní úřad.

        Takže jediná možnost je vjet do lesa mimo cestu. jenže v lese je zakázáno jezdin na kole, koni … mimo lesní a vyznačené cesty tak porušíš jiný zákon. A protože má policie povinnost zabraňovat a předcházet porušování zákona a páchání přestupků tak tě stejně zadrží a ještě je těmihle řečmi nasereš.

        0 0
        • pos3k  

          jedine vjet do vlastniho lesa :-)

          0 0
          • MlokCZ  

            Případně rychle někomu přes plot skočit na zahrádku a tvrdit, že jsi tam na návštěvě :-)

            0 0
            • pos3k  

              nebo skocdopole :-)

              0 0
              • L4coste  

                nebo seskocit z kola vzit ho do ruky a rict ze te nemuzou pokutovat jelikoz na kole nejedes, nemaji dukaz ze jsi na nem jel a neses ho domů protoze sis pred chvili vsimnul ze nemas odrazku :-)

                0 0
        • L4coste  

          to by ses divil. ve všech lesech to zakázaný není.. na hrádkově-boskovice je před lesem cedule normalní cyklostezky a pak napsaný že pokud pojedeš mimo cestu že nemáš ničit kwítka apod.. :) neivm jak je to napsany konkretne. .. a kdyz to tam zakazany je, proc je nezkusit ukecat, ze je to muj les? :-)

          0 0
        • L4coste  

          pak je jeste moznost podivat se za co je nejmensi pokuta a v pripade nouze porusit ten zakon za kterej zaplatis nejmin :)

          0 0
        • Vašur  

          Ted už presně nevim, ale kdysi jsem se taky koukal do lesního zákona a z něj vyplývalo, že do lesa se počítají lesní cesty, které nejsou pozemní komunikace (jsou to „pozemky určené k plnění funkcí lesa“), ale jenom do určité šířky, 3 nebo 4 metry. Takže ani silnice vedoucí lesem není lesní cestou. Taky nějaký průseky, širší než něco (25m?) nepatří do lesa. To je myslím k vyčlenení průseků pod elektrickým vedením atd.

          0 0
    • SoLaX  

      Napadlo me, kdyz je ted povinny celodenni sviceni pro auta, nemusime i my porad blikat? Doufam ze ne, to bych ty baterky menil jak na bezicim pase :-)

      0 0
      • filipes  

        co blikat, svitit! Takze hybaj pro dynamo, alespon nebudes prekracovat rychlost!

        0 0
    • pegal  

      me nekdo tvrdil ze kdyz jako cyklista nadejcham .. takze mi ty body daji jako kdybych jel autem .. je to pravda?

      0 0
      • Lišák  

        Ne.

        0 0
      • Kol.ista  

        Myslim ze jo. A jelikoz ja nemam ridicak, tak sem slysel ze ty body dostane nejakej z mych rodicu. To uz je fakt ale dost trapny… Jak me muzou kontrolovat jestli jezdim slusne?

        0 0
        • Lišák  

          :-D

          0 0
        • Kol.ista  

          Tak asi ne kdyz to lysak tvrdi. Ja to jenom slysel. O zakony se nezajimam :-D

          0 0
          • Lišák  

            Hele, to, že mám lYsou hlavu ještě neznamená, že jsem celý lYsák! :-)

            P.S. o zákony se taky moc nezajímám, ale o tyto docela jo-ty se mě docela týkají.

            0 0
        • Glum  

          Já nemám řidičák ani rodiče, ale mohl by ty body dostat třeba soused.

          0 0
          • JIRA  

            Body Ti budou odepisovat z nuly a né z 12 bodů = půjdeš do mínusu. Až si jednou řidičák uděláš, tak Ti ho rovnou seberou. ;)

            0 0
            • Glum  

              Kdyby to byla pravda (jakože není), bylo by mým sportem dostat se co do největšího mínusu. Řidičák už nehodlám dělat, pokud to nepůjde jinak, pořídím si livrejovaného šoféra ;-P

              0 0
              • mab  

                Stejne se mi libi jak kazdej porad mluvi o bodech, to uz je takova tresnicka na dortu. Podle me je hlavni vec minimalni vyse pokut za danej prestupek, driv to jakz takz slo ale dnes jsou to palky a to sbirani bodu te prijde pekne draho.

                Nejvetsi bordel jsou pravomoce MP ti maji chodit po ulicich a hlidat poradek.

                0 0
        • SoLaX  

          Z ceho by mi mohli odepsat body za prestupek na kole, kdyz nemam ridicak? To je fakt naprosta kravina, takle to urcite neni.. Maj ted proste novou hracku, pridou si drsnejsi tak machrujou kde muzou a 2 body by strhli i toulavy kocce, za to, ze presla silnici tam kde nema.. :-)

          0 0
          • Nerd  

            No nevím jestli ti nebude vadit že ti střihnou přestupek ve správním řízení, už za to že to budou řešit zaplatíš min. 1000 Kč.
            Alkohol na kole = řízení vozidla ve stavu vylučujícím způsobilost, který si řidič přivodil užitím alkoholického nápoje nebo jiné návykové látky a za to je 25 000–50 000 Kč.
            Navíc máš zákaz činnosti na 1–2 roky, tzn. že po tu dobu si neuděláš řidičák.
            Kdyby jsi se nedostavil k tomu správnímu řízení, tak ti ještě můžou napálit až 50000 Kč další pokutu.

            A nakonec – pokud by jsi nějakým způsobem dokázal to, aby jsi šel do trestního řízení (třeba pokud by jsi někoho zranil nebo přizabil) tak můžeš podle nového zákona dostat až 3 roky natvrdo.
            Pokud by jsi způsobil dopravní nehodu porušením povinností řidiče, při které došlo k usmrcení nebo těžké újmě na zdraví, tak můžeš strávit až 10 let v chládku.

            Fakt nevim jestli pak budeš veselej z toho jak ti nemohli odečíst nějakejch blbejch 7 bodu.

            0 0
            • SoLaX  

              Nejsem z toho veselej, jen mi prislo vtipny, ze s bodama strasej i cyklisty, jak tu nekde psal Beeda. Ale je mi jasny, ze klasicky pokuty a vsechno to co pises me muze potkat jak na kole, tak v aute s jedinym rozdilem, ze jako ridici auta mi odectou i nejake body..

              0 0
            • jivo  

              Neboj, maximalne ti daj 50.000,– pokutu a zavrou az zcernas. :'-( Takze navrhuji kopit poradnou domaci zeleznou pumpicku a kazdeho mestaka v lese umlatit :-) Statni meli rozum, tak neverim tomu, ze ti daj fouknout kdyz se nebudes motat.

              No, bodovy system je pro ridice motorovych vozidel. Viz zakon. Takze do bodu ti to nepujde. Ale z vyse uvedeneho bych ti radil se kontrolam vyhejbat. Mozna by pomohlo vozit flasku, a az uvidis mestaky, slezt, dal si poradneho loka a pak az k nim dojit. Pak tvrdit, ze ted ses chodec. Pedtim jsi mela strasnpu zizen a jedine cos mel/-a byla ta vodka. uz je ti lip a domu to dojdes :-)

              0 0
              • kubad  

                To by mohlo fungovat :-)

                0 0
              • enjoy  

                a kdyz budes tak blbej ze to fakt zkusis,tak je akorat naseres..nacez te zasijou,protoze 2 prislusnici dosvedci ze te chytli pri jizde nakole.hodne stesti..:-))

                0 0
                • jivo  

                  S tim nemam problem. Po tom, co me dal opravnenou pokutu za spatne parkovani den po povodnich a na argument, ze moje parkoviste je metr pod vodou jsem dostal odpoved, taky proto to mate za 500,–CZK. Zakaz je zakaz. Takze uzvanam, ze to s nima budu mit tezky. Na predposledniho jsem nadaval, ze je to negramot, pokud neumi obkreslit pismenka z OP. A to ti kazdej znamej potvrdi, ze na komoleni sveho jmena nejsem vubec haklivej. A to ze ma obcas opravdu super zajimavou podobu. Bohuzel, obcas se jim nevyhnu.

                  0 0
              • Radek Broz  

                Myslim, ze umlatit pumpickou vsechny mestaky, tak kriminalita bude stejna a normalnim lidem se bude zit o neco jednoduseji a jeste v obecnich rozpoctech zbydou korunky na dulezitejsi veci.

                0 0
                • enjoy  

                  kriste pane… netusil jsem ze volici ods jsou az takhle nebezpecny..

                  0 0
                  • Radek Broz  

                    Enjoy zase nechape nadsazku… Proste si myslim, ze mestska policie je celkove k velkymu… kdyby se na jeji ukor posilila policie normalni, bylo by to lepsi.

                    0 0
              • Nerd  

                To fungovat bude, ale jen v případě, že si kolo hodíš na záda a poneseš ho. Pokud ho totiž tlačíš, jsi stále řidič (tak jako u motorky) a jsi účastník provozu – řidič. Pokud ho poneseš, budeš chodec.

                To mě tak napadá, proč nedali taky postih za alkohol chodcům :-), jsou také účastníky silničního provozu :-))

                HEUREKA teď mi to doklaplo – JESTLI CHCETE CHLASTAT A JEZDIT OŽRALÍ, JEZDĚTE NA KOLČKOVEJCH BRUSLÍCH!!! :-) Bruslař = chodec, tzn. bez postihu za alkohol !!

                0 0
                • Jarous1  

                  Pokud kolo jen vedeš, tak jsi také chodec…

                  0 0
                • Jarous1  

                  A pokud tlačíš motorku do 50ccm, tak jsi také stále jen chodec… S vyšší kubaturou už řidič… Jsou to ale věci ;-)

                  0 0
                  • náčelník  

                    Já potkal borce, co nesl malou motorku (minibike ?) pod paží :) Šel po levé straně vozovky.

                    0 0
    • Beeda  

      Pribeh ze vcerejska.

      Jedu si to na ziletce z prace, Vaclavakem dolu a koukam uchazi mi zadni kolo. Odbocim na do jednosmerky Narodku a v protismeru potkavam PC CR. Rikaji, „Pane ridici copak?, jedete v protismeru..“, rikam pichl jsem. Rekl mi ok, ale at slezu zkola a tlacim. Ja mimo realitu s vedomi, ze to kolu za 5min bude uplne mekky a s predstavou chuze v tretrach jedu dal…

      No PC CR nevahala object Perlovku se zapnutym majak a od ND divadla dali i houkacku. Na moste me chytli.

      Zacal pojeb, ze jsem nerespekoval jeho prikaz (to ho asi nejvic nastvalo), ze me honi na majak po Praze a druhy mezitim kontroloval kolo zda jsem jim nekecal…

      Pak prednaska z dopravnich predpisu, bodovem hodnoceni a vysi pokuty. (1bod + 2000kc, za body kecal…). Nastesti volba stategie tezce nediskutovat a se vsim souhlasit, uznat chybu (moje chyba to samo byla..) se vyplatila.

      Nakonec prednesena pokuta 1000kc se nekonala.

      Zkontroloval mi doklady a odjel, sice porad nasranej, ale asi jsem ho odzbrojil tim, ze jsem ho konecne respektoval.

      Cili kdyz uz pruser, tak to uznat a nediskutovat.

      B.

      PS: jsem za prisny zakon, pokutu bych zaplatil. Bohuzel i policajti na new system nadavaji, ze neni vybudovana potrebna agenda a je s tim akorat spusta prace. A mestska pry resi i pokuty za 56km/h v obci a ze se jiz kvuli tomu na magistratu pohadali, museli to stornovat. To mam od vsak jineho poldy…

      0 0
      • rasto  

        se slusnosti nejdal zajdes ;-) absolvoval jsem trasu to bys neveril FM-Pha. to bys neveril, jak tolerantne ridici jezdi!! dokonce i pousteji chodce na prechodech!! :-) ten zakon mel platit uz davno! :-)

        0 0
      • Peslezedirou  

        Teď trochu off topic: jsem rád, že měšťáci dostali v Praze malý křižníček se kterým jezdí až pod vranskou přehradu a konečně hovada na vodních skůtrech posílají do míst k tomu určených. Grrrrrr, ty mě zas nasrali!

        0 0
    • mosquito  

      vcera me nas*ali v Olmiku .. jedu titalne strhanej s bagazi domu, mel sem uplne vse dle predpisu a staveli me za to ze jedu po silnici a ne po cyklostezce … kua to je buzerace .. ani nevim jestli maji na to pravo nebo ne

      0 0
      • Vrci  

        Mají § 57, odst 1. Jde ale o starý paragraf.

        0 0
      • vlk  

        Tos měl teda smůlu.My jsme se stavovali ještě v Senimu, tam byli taky poldové a nic neříkali a to jsem to k té křižovatce u shellky vzal po chodníku.

        0 0
    • Vampix  

      No kamoš dostal zapis za jizdu po chodniku. 4eakl na mně před obchodem ahlidal mi kolo Z nudy brousil manual po chodniku kde se nachazeli jenom měšťaci. Možne jeden člověk. Pry nějaky zakon řika že po chodniku jen do 10 let. Tak si ho zapsali:) Upe jsem nechapal no

      0 0
      • Vrci  

        Taky takový konání nechápu. Porušoval zákon a nedostal ani pokutu. Kam to vede.

        0 0
        • Radek Broz  

          Ja jezdim po meste jen po chodniku – kdyz opravovali silnicic, tak ji citelne zuzili a rozsirili chodniky. Prijizdi namt tu dost kamioonu a nenecham se sestrelit. Kdyz vidim mestky, tak slejzam, statni jsou rozumny a takovy blbosti neresej.

          0 0
          • Vrci  

            Indiáni se báli foťáku, že jim veme duši. Vy se bojíte na silnici. V obou případech se jedná o bezdůvodný strach, střízlivý a pozorný řidič tě na silnici nepřejede, když je ožralej nebo usne, obrubník ho nezastaví. Pokud se bojíš na jedné silnici, vždy existuje alternativa objezdu po jiné. Nevadí mi pokud někdo jede pomalu a objíždí chodce s dostatečnou rezervou. Ale dokáže mne vytočit, pokud se někdo kolem mne prožene na těsno nebo se dokonce rozčiluje, že mne se psem na vodítku nemá kudy objet. Nemá, protože tam nemá co dělat, když už tam je tak ať jediné co slyšim je: „Zdovolením“ a „Děkuji“.

            0 0
            • Radek Broz  

              Blbost – alternativa v mym pripade neexistuje, projizdim mestem asi 500m, silnice je uzka a 18 lety tuningari skodovek az moc ostry – proste si budu dal jezdit po chodniku, lidi po nem temer nechodej.

              0 0
              • Vrci  

                vzhledem k tomu, že se zmiňuješ o MP jde o Prahu a ne o Nejdek. Tak se pochlub o jakou silnici jde.

                PS to, že je alternativa 20 x delší než 500 m chodníku neznamená, že neexistuje

                0 0
                • Radek Broz  

                  Proc myslis, ze v Nejdku neni MP? Je a jsou to asi jeste vetsi ko…;-)

                  0 0
                  • Vrci  

                    Tak dobře v Nejdku jsou. O jakou silnici jde?

                    0 0
                    • Radek Broz  

                      To znas v Nejdku?

                      0 0
                        • enjoy  

                          hehee:-))),tam maji 3 ulice.

                          0 0
                          • Vrci  

                            a 500 m chodníku a dle všeho tam, co se provozu týče, chcípnul pes.

                            www.scitani2005.rsd.cz/…a/nejdek.jpg 6720 vozidel za 24 hodin na nejrušnější třídě. To jekaždých 13 vteřin auto – asi bych se jich taky bál, kdybych ho viděl jen tak zřídka.

                            0 0
                          • Radek Broz  

                            A to ma byt nejakej minus? Ja bych treba za zadnou cenu nechtekl zit v Pze.

                            0 0
                      • Vrci  

                        stačí mi číslo silnice, chci takovou, kde je větší provoz než na E55 na trase České Budějovice – Český Krumlov, protože po té jezdim.

                        0 0
                        • Radek Broz  

                          Jsi borec:o)

                          0 0
                          • gumid  

                            není borec, ale blbec – jen ten totiž spoléhá na vlastní nedotknutelnost.

                            0 0
                            • enjoy  

                              jj,jenom blbci dodrzujou dopravni predpisy.. tak to jsem rad,ze jsem dneska nebyl v praze za blbce.a dokonce ani MP to vubec nevadilo.pote­sujici…

                              0 0
                            • Vrci  

                              Vyprošuju si, aby se do mně navážel anonim, který se nedokáže pod svůj názor podepsat plným jménempokoušející se své chování, zvyky a pohnutky aplikovat na ostatní.

                              0 0
                              • gumid  

                                klidně napíšu i své celé jméno. Chlubit se tím, že pojedu po E55 v plném provozu,nezlob se, mi přijde opravdu totálně out. Samozřejmě, máš na to právo – jenže vynutit si právo za každou cenu, bez ohledu na následky a na ostatní, neznamená ( subjektivně ), že jsi v mých očíh hrdina.

                                0 0
                                • Vrci  

                                  spojení „vynutit právo“ mi přijde zvláštní, právo se uplatňuje. Tim, že jedu po silnici nikoho neohrožuju a neomezuju víc než jezdec na babetě. Jako účastník provozu se nespoléhám na svou nedotkutelnost a neomezenost, ale na slušnost a ohleduplnost ostatních. Jenže i na silnici je třeba umět jezdit.

                                  0 0
                        • Radek Broz  

                          Znam to tam, ale nemuzes brat jen hustotu provozu – tam je ta silnice sirsi… tady je proste natesno na 2 auta, chodniky dohromady stejne siroky jako silnice. Jezdim tak po ty 220 fialovy (v tom traffic grafu)

                          0 0
                        • Lišák  

                          Na silničce sem jezdil 12 let. V roce 2000 sem toho nechal a silnicím se snažím vyhýbat, jak nejvíc můžu. Nemám z našich řidičů pocit, že by byli pohodoví, klidní, nespěchající, neagresivní…

                          A motat se s kolem na silnici evropskýho systému… Přeju hodně štěstí!

                          0 0
                          • Vrci  

                            Můžu říct, že za poslední tři roky se stav na silnicích zlepšil (nejhorší to bylo asi 1995–2001). Nevim jestli je to tim, že začali češi jezdit na západ, uvědomili si cenu svých aut a nákladů na opravu, začali bát policie, nebo začalo víc čechů jezdit na kolo a vidí to i z druhé strany nebo jsou prostě jen slusnější nevim.

                            silnice první třídy mi přijde leckdy bezpečnější než úzká okreska. Na dvouproudé jedničce je dost místa pro tři auta vedle sebe, proto se tam dvě auta a cyklista snadno vyhnou s dostatečnou rezervou, ale na okresce je často málo místa pro traktor a kolo.

                            0 0
                      • j-c  

                        na vysce studoval kamos z Nejdku .. Robert Mika.. znas?

                        0 0
              • mab  

                znamej jezdeni po silnici resi tak, ze jede prostredkem svyho jizdniho pruhu. Troubeni a nadavek si vyslechl uz dost, ale rika ze je to daleko lepsi nez se drkotat u obrubniku ci na krajnici (jezdi tak i mimo mesto). Nevim jestli se takhle muze jezdit, jen predavam dal.

                0 0
                • Vrci  

                  tak jezdim taky, prostředkem pruhu jen na kruháčích a pokud jedu nad 45. Jinak cca 1 m od krajnice.

                  0 0
            • filipes  

              Bezduvodny strach na silnici? 150 mrvtych za rok? Postav se na poradny drop a dostanes take bezduvodny strach, za poslednich par let se myslim nidko pro DH nezrakvil. Racionalita cisel hovori jasne ;-)

              0 0
              • Vrci  

                150 je sice zajímavé číslo, ale neříká nic o zavinění (cyklista X řidič auta) ani zda ke smrti došlo vůbec za účasti auta nebo na silnici ale budiž. Kolik najedou cyklisté za rok na silnicích v ČR 100 000 000 km nebude jistě přehnané číslo, spíš to bude řádově víc.

                Pravděpodobnost, že tě při 6 000 km/rok něco přejede je 0,9 %. Že za dva roky 0,99 %.

                0 0
                • filipes  

                  Ta celkova suma je asi rozhodujici neznama pro podobne vypocty. Jsou to tusim 2 roky stare statistiky, ze 152 mrtvych cyklistu bylo 150 po stretu s autem. Otazka zavineni neni uplne relevantni, protoze chyby se delaji a je rozdil zda kolem tebe jezdi auta a nakladaky, nebo ne… pak taky vezmi v uvahu, ze tohle jsou fatalni srazky, tezkych zraneni nebo zraneni s nasledky bude mnohem vic. Pak to taky prepocti na 20 a vice let. Pro me proste pomer zabavnosti/bezpeci vychazi na silnici hodne spatne.

                  0 0
            • Vampix  

              Však neřikam že se tam chovam jak hulvat Radši pojedu pomalu po chodniku než po silnici. Radši pčejdu 4proudovku přes přechod pro chodce a potlačim kolo než se tam motat mezi řidiči protože někteři fakt jsou dost hrubi. A k tomu zapisu jako kdyby ten chodnik byl plny lidi ale to bylo prazdne…

              0 0
        • pepino  

          Správně. Já bych ho zastřeli, souhlas? nejde o to, jak blbé jsou zákony, ale dodržovat se musí, že?

          0 0
          • enjoy  

            ty bys udelal velkou karieru napriklad v armade:-)))

            0 0
            • pepino  

              Fotr byl 1972 vyhozen za 68 jako major.Po revoluci dostal podplukovníka. Já byl na civilce. Synovec byl rok jako paragán v Kosovu. „Pane, já chci vystoupit z armády. Proboha, vždyť jste tu den.Proč jste do ní vstupoval?
              Kvůli cestování, vodnímu lyžování a tak“ :-))

              0 0
        • pepino  

          Manual na chodniku. No ten svět je skutečně neskutečně prohnilej.

          0 0
      • kurýr na bajku  

        Ten zápis ti nijak neublíží.

        0 0
    • Lance  

      budte v klidu, autobusaci ho porusuji denne, protoze zakon jim zakazuje zastavit na aut. zastavce:) ted jsem to cet na netu:)

      0 0
    • raceman  

      vy to teda resite. pokud to de tak volím variantu nejjednoduší: ujedu jim. zatim se mi to vyplatilo.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.