inverzna pruzina XT´04 - dotaz !

16 nepřečtených
  • pit

    Len tak mimochodom…Ked na biku nejazdim tak nechavam prehadzovac aj presmykac v polohe na najmensom pastorku a prevodniku. Ked mam prehadzovac XT´04 s inverznou pruzinou, tak ho mam nechavat na najvacsom pastorku?

    0 0
    • kovar  

      ale na nejvetsim pastorku budes zase vic namahat napinaci pruzinu. takze to mas z blata do louze, ach to Shimano :-)

      0 0
    • zirafon  

      podobny hint som pocul pri lyziach – skladovat ich so zapnutym viazanim

      0 0
    • rejow  

      No nevim, když sem si kupoval přehazku XT 03 tak tam byl takový přípravek aby se pružina držela napnutá, vkládalo se to do paralelogramu, no když sem teď koupil XT 04 tak tam byl zase, ale dával se opačně tj. rozepřel se aby se přahazka držela v pozici pro nejmenší pastorek. Já mám teorii o tom, že je to kvůli tomu aby to nestálo na dorazech, ale na druhou stranu když bude ležet někde ve skladě třeba dva roky než se prodá, nebude už vytahaná pružina? No a kolik z vás vůbec měnilo přehazovačku kvůli tomu že byla slabá pružina? Mě se to zatím nepovedlo, to sem ji spíš někde zrakvil.

      0 0
      • MARIN  

        Kvuli vytahany pruzine jsem uz menil jelikoz nechtela prehazka hazet na nejmensi pastorky. Takhle se mi vytahala pruzina uz u Exage300,LX,105 a XT. Ty prvni tri byli jeste bez vynute pruziny a s moznosti nastaveni predpeti pruziny

        0 0
        • vlk  

          Tak ja mam starou dobrou STX po 8 letech skoro žádný vakl akorát ta pružina už moc silná nebyla,Tak jsem si v železářství koupil novou ještě o trochu silnější než má brácha na deore.Hodil jsem ji na to stx místo té staré(no dalo mi to trochu zabrat než jsem ji šroubovákama nasadil)ale teď šlape zase skvěle lépe než bráchova 1 rok stará deore.

          Proč kupovat nové přehazky kvůli vytažené pružině,to si nedokážete pružinu vyměnit sami?

          0 0
          • vlk  

            Pokud máte někdo přehazku a chcete ji vyhazovat jen proto, že má slabou pružinu, tak to bych si ji od Vás klidně vzal.

            0 0
          • MARIN  

            No na tom STX uz je ale vynuta pruzina, kterou ale ty moje 3prehazky jeste nemeli, Vynutou mela az XT a ta mela jak vytahanou pruzinu tak hroznej vakl v cepech.

            0 0
          • lubos  

            Nevim jestli to nejak normalne jde vymenit na XT prehazke. Zatim jsem na to neprisel, kdyz nepocitam surove nasili :(

            0 0
    • TinkTink  

      No…tak zaradit na nejvetsi a rozpojit retez…

      0 0
    • BB  

      davam treti nejvetsi, ale je to stejne asi vsechno naprd. Rozpojovat retez nechci, vyndavat zadni kolo taky ne, blbe se mi tam potom dava kvuli kotouci. Ale s opacnym chodem a dualama jsem spokojeny, radi se mi dobre.

      0 0
    •  

      Zdravíme pozemšťany!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.