• Piper

    Jakou barvu zorníků doporučujete pro jízdu v lese, kdy se střídá slunce s lesním šerem.

    0 0
    • bikerGT  

      do oranžova – rozjasnuje, na slunci neoslnuje. Dobrý zkusenosti mam s Relaxama cca za 450.

      0 0
      • Milos  

        uz nekolik let pouzivam Relaxy ze zlutym sklem celorocne a spokojenost v lese vidis a na slunci to take jde.

        0 0
    • K2  

      V kterém ročním období? V létě používám lehce zatmavené brýle, jínak jezdím čiré brýle. Pokud si koupíš brýle s výměnnými skly (třeba point) tak si vybereš to, co ti bude vyhovovat.

      0 0
      • TinkTink  

        Od ty doby co mam Pointy, tak volim na vyjizdku skla…nejmin pouzivam cira, nejvic zluta – jsou bych rekl nejidealnejsi, pokud fakt fest nesviti slunce…

        0 0
        • ravo  

          Který model máš? Začínám přemýšlet o tom, že bych vyrazil do Frýdku na nákup, líbí se mi Tuareg.

          0 0
          • TinkTink  

            No ja mam praveze GOBI…Tuareg mi nekdo koupil pred nosem, ale pohoda, nemam si na co stezovat – Tydle vypadaj mozna lip nez Tuaregy…ale to zalezi na vkusu…ze jo :)

            0 0
            • ravo  

              Správně. I když pravděpodobnost setkání je malá, takže klidně můžeme mít stejné brýle:-)))

              0 0
          • TinkTink  

            Jeste doplneni – skoda ze mi nesedl Pamir.. :)

            0 0
    • Daf  

      Idealni jsou cira skla.

      0 0
      • pit  

        Do slnecneho pocasia asi cire skla nie su velmi vhodne. Treba hladat kompromis, idealne su vymenne skla. Osobne mam RP Kerosene a k nim 3 druhy skiel:zlte,laser black (na ostre slnko) a racing red (univerzalne).

        0 0
        • Daf  

          Ja mam take vymenna skla. Cire vozim na maratony za kazdeho pocasi protoze jsou nejlepsi prave v tech prechodech a nezkresluji barvy. V lese kde treba prosvita skz vetve slunce jsou jakekoliv tmava skla spatna. A jina rozjasnovaci skla jako zluta a oranzova jsou zase neprijemna na slunicku. Na silnici je zase lepsi vozit nejaka tmavsi skla. To je muj nazor asi je to individualni vec.

          0 0
          • bike *123*  

            Plne souhlasim. Na zavody vozim za kazdeho pocasi pouze cira skla, barevny pohled na svet nemam rad a v terenu to znacne zkresluje. Na silnici bych si mozna nejake rozjasnovacky vzal, ale neni stejne nad prirozeny pohled na svet.

            0 0
      • robin!1  

        Mám žluté Relaxy už několik let a jedinou jejich nevýhodou je večerní slunko nízko nad obzorem. Ale třeba v noci tě neoslní auto ani s dálkovky.

        0 0
    • HonzaV  

      Vozim od jara do podzimu oranzovy skla Axon New Gear za 350,– , kdyz je snih davam tmave hneda. Oranzovy jsou v lese v pohode, na slunci pri presunu do lesa s tim taky nemam problem. Pokud dojizdim za tmy tak je dam do kapsy.

      0 0
    • MARIN  

      Do terenu beru celorocne zluta a chci poridit oranzova-cervena. Slunicko mi v nich moc nevadi protoze pres ksilt na prilbe ho moc casto nevidim.

      Na silnici vetsinu roku tmava(Rud.Proj.-Laser)

      0 0
      • pavelr  

        Na jaře vozím téměř čirá skla, v létě hnědá, na podzim žlutá – všechno je krásně zelený jako na jaře. Zajímavý bylo, že jsem ve žlutých na běžkách téměř neviděl stopu.

        0 0
        • MARIN  

          Jo jo s tema zlutejma na bezky stejna zkusenost ale na kole v terenu na snehu mi nijak nevadili :/

          0 0
    • Paja  

      Pokud je to v lete silny slunko a stiny v lese, tak na to mi vyhovuji jen mirne tmavy; podzim,zataze­no,apod. ciry; zluty,oranzovy nepouzivam, nevyhovuje mi to zkresleni barev. Na ostry slunko treba na lyze nebo mimo les v lete co nejtmavsi.

      0 0
    • PietroUL  

      Každýmu vyhovuje něco jinýho, na barvu skel musíš přijít sám. Mě třeba vůbec nevyhovujou červený, okolí má pak takovou hodně divnou atmosféru. Střídám jenom čirý a černý.

      0 0
      • scret  

        Mozna je to tim usteckym okolim:-)))) Taky mi nesedej cerveny nebo oranzovy.

        0 0
    • vtx  

      Ja nejvic pouzivam tmava skla od RudyProjectu v barve smoke. I kdyz zrovna nesviti slunce, je s nima krasne videt a kdyz sviti, tak samo taky. Propousti 22% svetla, pricemz bezna tmava skla jen cca 12%.

      0 0
    • M@rtin  

      Vozím Rudy Project TEK Red, dobré jsou Racing Red. Na silničku používám tmavá Laser.

      0 0
    • Luka  

      vozim dvoubarevne – vespod cire, zvrchu domodra. Jsem s nima spokojena. Ale neptejte se me na znacku – FAKT nevim :))))

      0 0
      • dalimil  

        vozim jenom čirá,ale dřív jsem měl oranžový RP a taky to nebylo špatný

        0 0
        • pali  

          pouzivam briko klip ,lebo potrebujem dioptr.je tam super sklo pouzivam ich aj pri lyzovani super viditelnost za akychkolvek svet.podmienok mam ich uz 4 roky.

          0 0
    • zwwak  

      Skoro čirá, lehce zatmavená, v šeru je vidět normálně, na slubci stačí i v létě. Relaxy.

      0 0
    • scret  

      Az budu kupovat dalsi brejle na kolo, tak jedine nejaky fakt kvalitni, zadny smecky za 5tikilo. Mam ted na kolo normalni AXONy a kdyz si pak vezmu „civilni“ BLOCy s polykarbonat. sklama, tak se pres ne uplne jinak kouka, holt ta kvlita je tam znat. Clovek ma potom pocit jak kdyz maj ty AXOny jenom zacouzeny skla od ohne, jak se to delalo ve stredoveku:-)

      0 0
      • LukasX  

        Fakt je to tak spatny? :o( Zrovna sem si rikal, ze si udelam radost a koupim si ty s vymenejma sklama ;o(( Vetsi radost si udelat nemuzu, protoze kdyz sem si koupil pred mesicem novy kolo, tak mi nezbejvaj prachy ani na menzu ;o)

        0 0
        • Honzin  

          zas az tak zly to neni, mam AXONy s vymennyma sklama (za cca 350,–) a pohoda. A kdyz se mi povedlo v zime zlomit ramecek, tak mi poslali novy a zaruka mi bezi znova dva roky :-) Co bys chtel za ty prachy vic?

          0 0
          • PietroUL  

            Mě Axony taky vydržely dlouho a připadaly mi úplně v pohodě. Pak jim ale upadla nožička, místo nich jsem koupil RP a rozdíl je to výraznej. Zatmavení skel u RP je mnohem příjemnější a hlavně… při jízdě proti sluníčku pořád vidim. S Axonama jsem jel kolikrát úplně naslepo :)

            0 0
            • Honzin  

              ale ta cena, ta cena

              0 0
              • rasto  

                je pravda, ze RP jsou silene drahy. ale platis za kvalitu, opravdu to je v tech brylych videt. vim o cem mluvim, jsem uz asi 15 let vlastnikem dioptrii ;-)

                0 0
            • LukasX  

              momentalne asi opravdu budu muset byt za slepce a koupit axony, protoze vic zilou si pustit nemuzu .. mozna za rok ;o) Ted mam relaxy a strasne se mlzej ;o(

              0 0
    • McBlacky  

      oranžová pořád, když jedu na delší vyjíždku v létě tak si beru i černé do taštičky (prudké slunce přes oražovou slušně vypaluje oči :-)

      0 0
    • Kolík  

      To je individuální. Já nakonec skončil u bílých skel po celý rok. Připadá mi důležitější vidět vždy na cestu. Do hor (zvláš? A, CH) si ale beru tmavý kvůli slunku který tam pere víc než u nás v nížinách. Hold oželím tu viditelnost. Tak si pak vyber! :-)

      0 0
    • blue  

      a vozite treba nekdo nejaky brejle motokrosovyho typu? teda uzavreny s gumou kolem hlavy, samozrejme patricne odlehceny? kdysi tusim Scott neco takovyho delal, nevim sice, jestli to bylo urceny primo jako cyklisticky brejle, ale kamos je chvilku vozil i na XC, nez je vratil na reklamaci kvuli nejaky vade… vzhledem k tomu, ze se mi zatim nepodarilo s zadnejma brejlema uplne eliminovat slzeni oci, tak si pohravam s myslenkou na takovy reseni…

      0 0
      • Lucka  

        Ja bych videla ale nevyhodu v tom, ze v uzavrenych brylich muzes vnimat jen to, kde jsou skla. Ze pak muze treba uniknout neco, co se normalne vnima jen okrajove, mimo…

        0 0
        • Daf  

          Me by zase zajimalo jak to bude s mlzenim. Ja myslim ze to je neresitelny problem.

          0 0
          • te-pe  

            Zkušenost s plexislem na hokejové přilbě. Vezmi šampón, napatlej prstem na sklo, nech uschnout a vylešti hadrem. A uvidíš!

            0 0
        • blue  

          ty kamaradovo scotty prave nebyly tak tlusty, jako klasicky motokrosovy brejle, v tom bych zas takovej problem nevidel, navic ty zorniky byly protazeny trochu do stran, takze zas tak omezeny zorny pole to mozna nebude mit proti klasice

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.