• Gumicuk

    Ahoj :-) tak mam zase jeden neresitelnej dotaz :-)) Jedna se mi o povoleni naslapnejch pedalu z klik… Minulej rok jsem je s citem dotahl ale jaksi jsem uz je ja vul zapomel namaznout nejakou vazelinou a dusledek se projevil az ted… proste je za boha nemuzu povolit… poradne jsem to prostrikl WDckem, ale porad nic… nechci na to jit nejakou humpolackou silou, protoze se bojim… Mate nejake zkusenosti s povolovanim zarezlejch zavitu? Je to hlinik na zelezo… Dik

    0 0
    • danno  

      T jo, tobe se celkem dari v posledni dobe:-)). Sem nekde cetl nebo mi nekdo rikal, ze pry se to dela i tak, ze se to nejak nahreje ci co. Ze kazdy ten matros ma jinou roztaznost, ale jeste sem nemel prilezitost to zkusit.

      0 0
      • jihra  

        Pokud je pedál jen na imbusový klíč, tak je problém. Asi nezbude, než pedál rozebrat, sundat z osky, osku pak zarvat do svěráku a otáčet selou klikou. Pokud je pedál na klíč 15 (14), tak to chce bytelný klíč a kladivo – a klepat, ne silně ale pořád, až se to povolí (tak pracují průmyslové utahováky). A pozor na levý-pravý závit.

        0 0
        • Gumicuk  

          Jen tak pro jistotu kliky XT 04 maj obracenej zavit nez je klasickej ze? :-))) Jsem o tom temer bytostne presvedcenej, ale preci jen nez na to vezmu plamen a kladivo :-)))…

          P.S.> Omluvte prosim moje nezvykle plodne obdobi :-))

          0 0
          • jonti  

            vsetky kluky a vsetky pedaly maju rovnake zavity, prava normalny a lava opacny.

            Uz ta vidim ako si tu pravu skusal povolit opacne, heh, a ono to vobec nejde kua

            0 0
            • Gumicuk  

              Hehe, da se nejak smazat tenhle muj genialni prispevek? :-)) Ja to pro jistotu zkousel na obe dve strany :-))

              0 0
          • martin L  

            Existují i horkovzdušné pistole (ale pokud je na klice barva tak ji to stejně spálí). A s tou tepelnou roztažností je to následující: ocel 0,000011–18; hliník a dural 0,000023. Takže by to mohlo vyjít. Nevím jestli ta pistole bude stačit. Kov hodně vede teplo, takže se zahřívané místo dost ochlazuje. Pak by to šlo ještě propan-butan hořákem. Ten je v domácnosti/garáži obvyklejší než švajc. P.S. Sám jsem to nikdy nezkoušel a za případné škody…

            0 0
            • Gumicuk  

              Plamenem na to nepujdu ani nahodou, to my pripadne moc brutalni… snad ta horkovzdusna pistole, ale i s tou jen tak lehce- taky ma docela silu. Zkusim to hlavne jemne tim kladivkem…

              0 0
              • BH  

                no to by jste tomu dali: Svajc?!horkovzdusna pistole?! Varic panove, varic, tedy el. plotynka

                0 0
              • fousek  

                Jemne s kladivkem? Kdyz s kladivem tak s poradnym a poradne:-), nebo na klic nasadit nakou radnou trubku, ale zas to nesmi bejt klic od stankaru, taky po kazdem pootoceni mazat, nejlepe specialnim kapilarnim olejem na povolovani zavitu. Nejhorsi je ze v tvem pripade se nejedna o klasickej zarezlej zavit, ale o to ze hlinik zarost do zeleza, taky je dost mozny ze pedal sice vyndas ale i se zvitem z kliky

                0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.