• cabbage

    mam strzeny kus zavitu v ramu na tredovy trubce, da se to nejak rozume vyresit? resilo se tu strzeni zevitu ale pouze u minimalnich prumeru, ale tohle prece jenom o trochu vetsi…;/

    0 0
    • Quake 9.0  

      Jestli je to hliníkový rám, tak to bude problém. Možná by zde pomohlo znovuprotažení závitníkem. Jináč se na to používají speciální pasty, kterými se vymaže starý závit a vyřízne se nový. Jen nechápu jak si mohl strhnout závit u středové trubky. Proto bude nejlepší použít ten závitník a pouze „vyčistit“ závit. Poté by to mohlo držet za zbytek závitu + to co se opraví. To by mělo fungovat v pohodě.

      0 0
    • mastihuba  

      Zkusil bych některý z tmelů na kov, dají se normálně obrábět.

      http://www.dawex.cz/cenik.php

      0 0
      • cabbage  

        diky, skoda ze je minimalni baleni 1kg..:(

        0 0
        • Páník  

          aspon muzes strhavat zavity o 106:)

          0 0
        • mastihuba  

          to jsem nadhodil jen jako příklad. :) prakticky bych to udělal tak že oslovím fousáče, aby dodal potřebné množství(neli celou operaci provedl sám). Nechce se mi věřit že by ve fabrice něco podobnýho neměli.

          0 0
        • skipXC  

          já bych si od tebe deko vzal :)

          0 0
    • stařík  

      Naštěstí jsem tohoto problému ušetřen, ale před nedávnem se kamarád houpal na metrový trubce na konci klíče a snažil se povolit pravou misku středu. Až jsem se bál o rám. Nevěřil jsem, o kolik centimetrů jde zkoutit. Miska povolila až po nahřátí horkým vzduchem. Závit byl naštěstí v pořádku, jen trochu zarostl.

      0 0
    • Vrci  

      Dělaji se dva druhy závitů italský a anglický. Jeden z nich je větší (teď ale nevim který). Takže pokud máš ten menší šlo by to přeřezat na ten větší.

      0 0
    • Vilém  

      Reseni je prerezat na italsky zavit.Pak vsak nastavaji problemy se sehnanim osy,byva nekdy problem sehnat osu v MTB delkach s ITA zavitem.

      0 0
      • McBlacky  

        na 4 hran bezu problémů, pak už se to komplikuje…

        0 0
        • Vilém  

          Presne tak.Jeste by bylo reseni,pokud je to na leve strane,nechat udelat misku s delsim zavitem a proriznout delsi zavit do stredu.Teda pokud ta stredova trubka neni vnitrne odlehcena a uprostred ma vetsi prumer nez pres zavity.

          0 0
    • juli  

      Ze by se BSA stala italie?

      0 0
    • juli  

      Sory, ale zobrazily se mi prispevky jenom do 17:05 :-(

      0 0
    • Mamut  

      Na davnych ocelovych klukach som strhol vnutorny zavit, do ktoreho sa srubuje stahovak. Bolo tam dokopy 6 zavitov, vonkajsie dva boli strhnute. Po tom, co som z to roznymi spec. trikmy dostal z osy, tak so mikrovrtackou s brusnym valcekom odfrezoval posledne dva zavity a dalej tu kluku pouzival. Napriek nazoru vsetkych odbornikov 4 zavity na stiahnutie bohato postacovali.

      Duralovy ram poriesis este lahsie, a ak tam tych zavitov ostane este hodne, tak by som sa nebal.

      0 0
    •  

      Jen počkej, Zající!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.