• BorisFR

    Do rukou se mi dostala vidlice Manitou, která má stržený závit ve spodní díře na kotoučovku. Po prolezení historie jsem došel k závěru, že nejlepší by bylo závit vyvložkovat. Nejlépe vložkou Helicoil (www.helicoil.cz), která by závit asi i značně vytvrdila, aby se tato situace už neopakovala. Psal jsem dovozci vložek, ale nebyl mi schopen poradit servis, kde by mi to mohli opravit. Potřeboval bych aby se servis nacházel ve F-M, nebo nejbližším okolí. Ani Ostrava by nevadila. Díky za jakoukoliv pomoc, eventuelně návrh na jinou opravu.

    0 0
    • BorisFR  

      Ještě dodatek: místní bikeshopy jsem ještě neobíhal, ale chystám se k tomu. Ovšem jednodušší by bylo, kdyby někdo věděl o nějakém servisu, protože momentálně je zkouškové období, a já nemám čas pobíhat po celém městě. ;-)

      0 0
    • jaski  

      nechapu jak muze bejt na vidli zavit na kotoucovku.a to si to chces koupit po 100ks za 10k?ja bych potreboval takovej jeden special zavit.strhnul se na kotoucovce.je to stelovani vzdalenosti pravy desticky.problemje ze je to prumer 25mm a stoupani 1 :( neumi to tady nekdo stocit na soustruhu treba?nebo nevite kolik by to tak stalo?

      0 0
      • Pá-dlista1  

        nechapu jak muze bejt na vidli zavit na kotoucovku jak nechapes? Chopte se ho pochopove!

        0 0
        • jaski  

          proste nevim ja kmuze bejt zavit na trmen na vidli a zaroven ve trmenu.neni to nejaka manitou shimano?treba nejaka inovace dualcontrolu:)

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Proc by mel bejt zaroven ve trmenu?

            0 0
            • jaski  

              hehe to si ze me delate prdel?pokud nejsem uplne slepej a blbej tak je na vidli navarka na trmen a ve trmenu sou teprve zavity na ty srouby.jeste sem to teda nevidel opacne.ikdyz je fakt ze sem videl kotoucovku napravo.

              0 0
              • Kol.ista  

                No az ted sme pochopili, ze to myslis blbe. Na trmenu jsou jenom dve takovy elipsovy ocka na protahnuti sroubem a zavit je az ve vidli. Nebo na IS2000 je to vetsinou reseny adapterem, kdy se protahne sroub dvema ocky na vidli do adapteru kterej ma zavit a pak uz je trmen k adapteru uchycenej stejne jak trmen primo k manitou vidli na post-mount. Chapes? Ja vysvetluju nevysvetlitelne, takze asi moje vysvetleni bude muset nekdo, kdo umi lip vysvetlovat prevysvetlit :-D

                0 0
                • Kol.ista  

                  dve takovy elipsovy ocka na protahnuti sroubem a zavit je az ve vidli. To sroubem melo byt samozrejme sroubu. Ach ten cestin

                  0 0
                • jaski  

                  jo a kolisto ja radsi nekomentuju tvoje nektery otazky…ja sem se jenom prekouk a tedsem si to uvedomil ale tvuj thread na tema adapter…no nic.hlavne ze je pohoda:)

                  0 0
                  • CZiko  

                    ne že bych měl kolistu z předchozích zkušeností příliš rád… ale to co jsi teď napsal vyznělo jako by udělal hřích, když se zeptal na něco co nevěděl

                    0 0
                    • jaski  

                      ne ze se na neco zeptal ale ze se ptal na neco 3krat i kdyz uz mu to dva lidi predtim vysvetlili.myslim treba ten adapter.dokonce sem mu to psal uz tam zese nato pta znova-na to zarezavani.

                      0 0
                      • gobike  

                        musis ho pochopit, Kol.ista je trosku jednodussi:))

                        0 0
              • miki  

                jsi mladej ty časem taky dozraješ a uvidíš post mount

                0 0
                • jaski  

                  vis co je na tom nejhorsi?ze sem blbej a myslel sem ze ma neco jinyho nez manitou.jelikoz mam manitou doma tak vim co je postmount ale jaksi sem si to ted neuvedomil:D ted cekam brutalni pojezd.ale souhlasim s nim jelikoz si ho zaslouzim…a to sem se byl jeste divat:D chjo

                  0 0
                  • Kol.ista  

                    Pojezd nebude… Ale fakt sem cumel co tim myslis. Taky sem se byl radsi podivat. Nakonec sem si akorat potvrdil co sem si myslel. Zlatej post mount. Vzadu mam IS2000 a este tam nemam brzdu a uz me to sere.

                    0 0
                    • jaski  

                      ja taky ted cumim co sem to vymejslel:D byl sem zblbej kdysi z moji rst kde to tak je.fakt na to jeste cumim jak to tam mam udelany na skarebovi a rikam si:no jo to je manitou ty to maj takhle ale na jinejch neni zavit na vidli.sakra sem ale blbej.jo a co ten sroub jak sem se ptal na zacatku?

                      0 0
                      • Kol.ista  

                        Te sem zase slepej ja :-D ja nic o sroubu nevidim. Jinak ja jsem jenom vysvetloval jak to upevneni fakt je, tak se nezlob ze sem neco psal, ale mel sem domeni, ze neco chapes blbe tak jsem napsal jak to je, protoze sem to vedel. JInak moje thready zakladam kvuli tomu, abych si overil svoje teorie a hlavne taky z nudy, kdy me uz se.e zima a nemuzu jezdit na kole, tak resim vsecko na B-F. Vsimni si, ze kdyz je hezky, tak skoro nic neresim, protoze si radsi sednu nekde venku ke kolu a dumam nad tim. Nepocitam zacatek leta, kdy sem mel tupy otazky (myslim), protoze sem teprv tohle leto zacal jezdit. Asi takhle. No flame

                        0 0
                        • jaski  

                          jjpohoda.psal sem to v tretim prispevku od shora.no hlavne ze uz vim o cem je rec:D

                          0 0
                  • Vilém  

                    Nejen Manitou uz ma postmount.Staci se podivat na letosni Bombery…Podle me je to od nich krok zpet.

                    0 0
                    • Pá-dlista1  

                      Taky si myslim. No kazdopadne to je tak hnusna vidlice (ne bomber, ale ty krosovy mrdky.), ze si budu muset celej rok zvykat.

                      0 0
                      • enjoy  

                        ehm..,pravidlo 1. :-)

                        0 0
                        • náčelník  

                          Pro zn. Marzocchi se povoluje výjimka z pravidla 1. :)

                          0 0
                          • kovar  

                            takže další vyjímka, ke stávající MAnitou se přidala i Marzocchi

                            0 0
                    • Marcinka  

                      Jo, jo. 100% souhlas. Fakt krok do řiti!

                      0 0
          • Marcinka  

            Ale nééé. Vždyť je to jasný! Vidle Manitou = Post Mount = závity na uchycení třmene kotoučovky rovnou na vidli. Třeba RS nebo starší Marzocchi (ne 2006, má taky Post Mount) maj INTL standard = dvě oka bez závitu. Podle mě lepší INTL.

            0 0
            • jaski  

              jo uz vim mam doma skareba jenom sem nejak nemyslel

              0 0
    • ice  

      lejce se vyhnu ty diskusi venujici se terminologii co je ocko atd… Doporucuju ti sehnat teda tu vlozku a hlavne sehnat hlinikovej kit,uz o tom nekde byla rec a prej drzi jak pribitej,kdyz zatvrdne. jen doufej ze se ti ta vlozka vejde do toho uchyceni,podle me je fakt moc velka,dal uz to resi jen nejaka improvizace

      0 0
      • BorisFR  

        Myslíš jako tam tu vložku vlepit tím kitem? To už by se tam asi fakt nevlezla. Mě spíš napadlo to vykitovat, a pak to toho vyřezat nový závit, ale to by to muselo megaztvrdnout. ;-) A taky by to asi muselo být na menší šroub. Mě se u těch Helicoilových vložek líbí, že to našroubuješ a hotovo. Žádné sr*ní. Ale sehnat někoho kdo to dělá… :-/

        0 0
        • Vilém  

          A je to vytrzeny az do konce?Nekdy staci dat o par mm delsi sroub.Jen ma clovek divnej pocit,ze to muze povolit:(

          0 0
          • pali  

            riesil som podobny problem a dal som tam dlhsiu srubu a je to, drzi to v pohode nepovoluje sa to jazdim tak druhu sezonu

            0 0
    • Romus  

      mám u jedný káošovy vydle stejnej problém… vyřešíme to větším závitem, do toho závitovou tyč, a do ní novej závit je to dobrý řešení?? přijde mi jako jednoduchý…

      0 0
      • BorisFR  

        Mě se právě nechce to odvrtávat, a dělat větší závit. Je to moc pracné ;-), a taky myslím, že to zeslabení stěny by tam nedělalo dobrotu.

        0 0
        • hanz  

          ale to musíš aj pro tu heli vložku, není to o tolik ale je to…nedávno jsem nechával něco dělat a právě stejnej problem že by klasická vložka ubrala moc ze stěny tak mě odkázali na heli že tam se ubírá mnohem mín…no mam opraveno a drží pěkně.

          0 0
          • BorisFR  

            No tak jsem zas o něco chytřejší. A kdepak sis to nechával opravovat?

            0 0
            • hanz  

              v jednom zámečnitví ve zlíně…počítám že ti to ale nepomůže

              0 0
        • ice  

          tjn,zavolej do Progresscyclu.cz a zeptej se co s tim delaj, urcite nejsi 1. komu se to stalo, popripade co stoji oprava.

          0 0
          • jaski  

            udelali by tam i sroub prumer 25 a stoupani 1?

            0 0
    • MARIN  

      Tyhle vložky se hooodne pouzivaji v autoservisech a tam ti ji za mensi uplatu urcite i radi namontuji. Kdyz budez mit velikej problem ji sehnat tak napis jakou velikost potrebujes (jsem linej to jit na svyho indiana zmerit:) mozna se na dilne nejaka takova vyskytne :)

      0 0
      • BorisFR  

        Tak to mooooooooc hodný. ;-))) Já tu vidli nemám u sebe, takže bys musel svého Vinetua poctít návštěvou tak jako tak. :-) Já se poptám po těch autoservisech, a kdyby nic, tak bych se ti ozval na mail. Zatím díky moc, a jedna taková volební ;-), myslím to upřimně.

        0 0
    • KArlos1  

      Taky se mi to stalo origo šroub co dodalo manitou byl naštěstí krátký koupil jsem maximálně dlouhý co se dal a samo aby se tam vešel (změřit hloubku díry na šroub + výška třmenu v oblasti uchycení šroubu) a drží v pohodě tak to zkus když budeš mít štěstí tak bude stržena třeba jen část závitů a delší šroub to udrží

      0 0
      • BorisFR  

        Tohle jsem už zkoušel, bohužel je to servané komplet.

        0 0
        • KArlos1  

          tak to je smůla

          0 0
          • BorisFR  

            Jj, taky mě to se*e, ale s tím nic nenadělám. Proto se pídím po těch vložkách.

            0 0
        • Kol.ista  

          Jak se to vubec povedlo takhle strhnout? Dotycny ma velkou silu?

          0 0
          • KArlos1  

            ono to o manitou není zase tak velký problém

            0 0
          • BorisFR  

            To ne, ale byl tam takový „pseudo“ adaptér na 203mm kotouč, a holt se to povolilo a vyviklalo to celý závit. Teď koupil originální adaptér, a spodní šroub už nešel dotáhnout.

            0 0
        • bolekkrutor  

          hliníkový kit…stačí dvousložkový epoxi s kovovým plničem,je lepší použít déle tuhnoucí,je většinou i tvrdší-minimálně tak dvouhodinovku,na­piplej to tam,vlož tam jen ten samotný šroub-pokud máš čím,bylo by dobré ho naseparovat-stačí leštěnka na parkety Puli pasta,je v tom včelí vosk,nebo něco jiného na voskové bázi-ne něco mastného,to by to pak nevytuhlo,ale myslím,že to separování nejni úplně nutný-podle toho co pořídíš za epoxi nech to v klidu o pár hodin,než co udávají jako dobu vytvrzení,pak tu vyčnívající část šroubu nahřej zapalovačem-epoxi trochu povolí a mělo by to jít v poho ven-no a závit je na světě,ale musíš bejt na něj hodnej,přece jen nesnese tolik co závit v kovu…

          0 0
          • BorisFR  

            Díky, nechám to jako druhou variantu. Ještě se ale posnažím sehnat někoho kdo tam udělá tu Heli vložku. Přece jenom by to mělo vydržet víc. Nerad bych aby se to stalo znova.

            0 0
          • fousek  

            No na nekterejch kovovejch kitech tvrdej ze je po vytvrzeni tvrdsi nez hlinik, ovsem jestly je to pravda to tezko rict

            0 0
    • Santus  

      myslim ze to zbytecne komplikujes, ja bych vyriznul M7 a koupil sroub M7(prvne radsi koupil sroub)

      0 0
      • KArlos1  

        tak to budeš frajer M7 se používá myslím jen v auto průmyslu a normálně ho neseženeš bohužel

        0 0
        • Santus  

          Frajer..to ja vim, ja ten zavitnik mam , ale je pravda ze jsem vabavenej trochu nadstandartne.
          Sroub se da bezne koupit ve Fabory nebo Bossardu(tady mozna objednat).

          0 0
          • KArlos1  

            jo tak to jo šroub by měl jít koupit i v nějaké mototechně ,ale závitník by mohl bý oříšek ,ale že ho máš tak to je fakt nadstandart :-)

            0 0
    • hYs  

      Stalo se mi uplne to samy, helicoil mam na obou zavitech dva roky a drzi uplne bez problemu. Skoc do nejakyho autoservisu, tam to urcite mit budou.

      0 0
    • HLAVA  

      a nestrhl si si ten zavi nahodou sam :)

      0 0
    • pened  

      zkus ve FM prodejnu AZ cyklo. Mam s nimi dobre zkusenosti, co se servisu tyce. Dokazali pomerne rychle reagovat a improvizovat.

      0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce