• Ahojda,posledni dobou mam dost pech, minulej tejden sem odpravil cvrka, v servisu mi to za dve kila opravili, no a asi to nejako spatne dotahli ten šroub co drzi ořech v jednom kuse s nabou nebo co a kdyz sem jel v patek Cyklo Glacensis ( nejel jste nahodou nekdo ?? ) tak se to nejspis povolilo, jenze to sem nemel vubec tuseni,sem myslel ze to je jenom nakej bordel v lozisku nebo neco, no ale pruser byl ze sem na to prisel az doma, ze je to povoleny, vule jak svina, no tak sem to rozdelal, slozil a pohoda, niceho neobvykliho sem si nevsiml, no a vcera se to objevilo zas, tak sem to zase rozdelal a podrobne to zkoumal a jak se to povolilo tak se zbrousil ten zavit v nabe, tak ze to tam nejde ani nasroubovat, kus zavitu tam sice zbyl, ale nedokazu odhadnout jestli to udrzi,taky doufam ze na to budou mit zavitnik aby se to mohlo protahnout. Myslite ze to bude drzet ?? Mohlo by treba pomoct necim to zalepit( myslim nejaky loctite) nebo je to straceny ?? Stalo se to nekomu nebo jenom ja mam takovej pech. Dikas za kazdej nazor

    0 0
    •  

      uplne sem zapomel napsat ze to je Deore naba ;)

      0 0
    • ares  

      Ahoj, s tímhle sice přímo zkušenost nemám, ale obecně pokud cokoli v hliníku našroubuješ přes závit, většinou velká spousta hliníku tvořící závit jde do kytek. A ikdyž se to protáhne závitníkem, tak sice jde prima našroubovat ono cokoli, ale už to moc nedrží. Záleží na délce upraveného závitu a použitelného originálu. Ideální je vyříznout o číslo větší. Jenže zrovna u náby nevím nevím. Pokud lepidlo, tak spíš nějaký epoxid, ten vyplní mezery a ztvrdne. Taky by možná šla použít trocha koudele. Pak nová nába…

      0 0
      •  

        jenze nova naba to je novej vyplet, to uz je pak lepsi cely kolo a to uz sou 2 – 2,5 tisice kdyz chci neco co vydrzi :(

        0 0
        • ares  

          Koukej, pokud máš centrklíč, tak si kolo přepleteš sám. Kámoš si koupil XT nábu, po roce blbnutí v blátě a brodech malinko hodila vůli, tak jsem mu ji rozebral, vyčistil, namazal a chodí jako víno. Borozon na kónusech je asi podstatně lepší než na Deore. Co může stát… tisícáka? Spíš záleží na tom v jakém stavu je ráfek – V brzdy – to by mělo rozhodnout co dál.

          0 0
          •  

            no dobre, na predni bych si este troufl, ale zadni to uz asi tezko, nevim jak dlouhy draty, a nic, tak ze nevim, navic sem chtel neco co by mi par let blbuti vydzelo, tak ze bych asi sel do Novatecu popripade neceho podobneho, ale ten sem videl jenom s prirubou na kotouc, a to uz bych se fakt nechytal, jinak rafek je dva roky starej a probrzdenej moc neni, a celkem dost vydrzi, no tak ze kdyz o tom tak premejslim se nabizi spis nova naba no, ale zase kdybych mel cely novy tak to stary nejako sporovoznim a dam na zimaka, nebo tak

            0 0
    • juli  

      To je docela pruserova vec. V kazdem pripade musis vyndat osu, tedy demontovat vsechno z prave strany. Kontramatku, konus, opatrne prachovku z orechu a vysypat kulicky. potom vysroubujes sroub, ktery drzi orech na nabe. Ale to vsechno vlastne uz mas. Prohlidni hlavicku toho sroubu s vnitrnim sestihranem, jestli je OK. Asi nebude, protoze, jak se sroub vysrouboval, tlacil z vnitrni strany na konus a rozvalcoval se. Je nutne ho opatrne obrousit. Oprava zavitu v nabe vyzaduje zavitnik, jenze uz nevim prumer a stoupani, sam jsem si ho pujcoval ve fabrice, kde mi to zmerili. Po protazeni zavit nebyl idealni, ale zasroubovani na zeleny Loctite stacilo a funguje to dodnes. Mrkni jeste, jak vypada pravy konus, taky by mohl byt poskozeny na hrane. Pak uz jenom nahazet zpet a seridit.

      0 0
      •  

        no presne to s tim sroubem se stalo, kulicky na nem udelali otrepy, akorat nevim kde bych sehnal ten Loctite, zadny super hyper mega market tady nemame, ale snad nekde mit budou,

        0 0
        • juli  

          V prodejnach lozisek, autodoplnky, slusna drogoska

          0 0
        • ares  

          Napiš, jak jsi dopadl až to dáš dokupy. Díky.

          0 0
    • hydrant  

      zkusil bych oživovací pokusy s koudelí, loctitama apod., ale na 95% je nába v pr*eli

      0 0
    •  

      Dik všem za rady a napady, dneska se pokusym sehnat ten zavitnik a loctite,no ale na novou nabu to je urcite, akorat bych ji chtel zachranit, prece jenom by to byla skoda

      0 0
      • ares  

        To jo, pokud ji používáš na silnici… :-)

        0 0
        •  

          no silnicku sem bohuzel nikdy nemel stejne jako bmx nebo cokoliv co pripomina zbran :(, ale to sem nepatri, Nakonec to dopadlo docela dobre a ja se taky docela strapnil, no nevadi, ten zavit v nabe je totiz na zacatku jenom tak naznacenej, coz ja sem nevedel a povazoval sem to za znacne poskozeni, zavit ale strhej je, a je ho jenom pulka, no zavitnik neni potreba, nebot kdyz sem s tim prisel do meho oblihenebo obchodu mechanik to vzal a bezproblemu to tam nasrouboval,tak ze sem byl za vola, ze mi to tam neslo, dal mi jinej sroub, protoze sem ho mel zbrousenej, ale ten sem nakonec nepouzil protze byl kratsi a ja chtel vyuzit maximum z toho zavitu co zbyl. No tak mi zacal nabizet nakou starou nabu co tam mel ze mi ji vymeni, naces sem mu rekl ze bych teda vzal spis nakou kolem litru, tak ze teda LX za 1100, ale tedka koukam ze sou dva druhy, tak nevim kterej myslel,no a ze by mi udelal nakou slevicku. Tak ze nakonec docela dobry, naba funguje v poho, doufam ze nakou chvilku vydrzi, kazdopadne to vydim na novvy zadni kolo, protoze menit jenom nabu mi prijde nevyhodny,akorat zatim nevim kterou, mozna Author, nevim. Každoupadně dík všem za rady, urcite se mi budou v dohledné době hodit.

          0 0
    •  

      tak sem včera asi po jednom skoku vythrl kus ze zbilého závitu. Kdyz sem dneska vyšrouboval ten šroub tak tam byla takova pekna spiralka, tak ze tri závity odešly,tak ze ted to podle me drzi maximalne na peti závitech, s tim uz bych asi jezdit nemel co ?? pristi tejden jedu na Šumavu tak že bych to tam nerad řešil. Mám si dát zaplést nové zadní kolo nebo zkusit nejaky ty tmely ??? Díky

      0 0
    • miťo  

      Mel jsem stejny problem, ale z duvodu pouziti velke sily pri utahovani orechu v Deore nabe. Jako ze na rozdil od tebe muzu podekovat sam sobe. No a pouzil jsem o chlup delsi sroub z prastary naby Deore DX (viz foto meho Kovarika, je tam detail). Kousek zdraveho zavitu se chytil a ja to s citem utahl. Zatim v pohode. Tak jed do kramu ci do servisu s tim svym sroubem a shanej delsi. Tedy pokud ti to nevyreklamujou. Vlitni na ne a dej jim. Mnoho zdaru!

      0 0
      •  

        no popry kdyz sem tam byl tak mi dal servisak jinej sroub protoze sem ho mel obrousenej od kulicek, no ale nakonec sem ho tam nedal protoze byl o kus kratsi nez ten co sem mel ,tak ze delsi asi nesezenu :(

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.