kliky LX, rám RB CRX, délka osy....???

23 nepřečtených
  • black.horse

    Zdárek, řeším problém a prosím Vás o rady, názory, zkušenosti atd… Mám na rámu RB CRX kliky LX 2004 s osou 73/121 a narazil sem na problém. Kliky mají převodníky 22–32–44 a potřebuju tam dostat kombinaci 22–38–46… Delší Octalink osu nemohu sehnat, vyráběla se snad jen předloni nebo kdy… Taky zvažuji že zkusím podložit aspoň trošku misku osy podložkou, jestli tam nedostanu aspoň 36 převodník… a nebo vyměním celé kliky za něco na ISIS, ale nevím za jaké… Prosím poraďte…

    Jo a vzkaz pro rejpali… NEBYL JSEM, NEJSEM a NEBUDU frekvenční jezdec, tudíž prostě 22–32–44 je pro mě jak dětský kolo… děkuji za pochopení a rady…

    0 0
    • cabbage  

      44/11 je ti na rovinu malo?:) mozna tak jeste speedhub.....

      0 0
    • Pekáček  

      Podlož osu napravo, ale aby ti levá klika nebouchala do rámu jak se k němu přiblíží. XT04 by ti pomohly, maj dokonale zmrvenou řetězovou linku.

      0 0
      • black.horse  

        to podkládání mě taky napadlo a vážně ho asi zkusím, akle bojím se jedný věci… kdysi sem na takto podložených klikách jezdil a po delší vyjížďce mě z toho bolely kolena, takže leda podložit i pedál, aby se to srovnalo…

        0 0
        • Pekáček  

          Třeba ty XT04 při doporučený montáži jsou celkově posunutý doleva. Klidně to podlož a pak se podívej jak máš daleko kliku od zadní stavby na obou stranách. 5mm to nepokazí.

          0 0
    • Vilém  

      Neni mi jaksi jasny co ma spolecnyho delka osy s poctem zubu na prevodnicich?Jako ze Ti budou pri kratke ose skrtat o zadni stavbu?

      0 0
      • black.horse  

        Bingo;-) pochopil:-D

        jasně, mám nejdelší osu co se mi podařilo s octalinkem sehnat 121 a prostě se mi tam Ty velký převodníky nevejdou…:-(

        0 0
    • miťo  

      Rozumim tomu, ze pouzivas tezky prevody, ale k cemu ti bude ten kasparek 22z? To treba zvol krosovy prevodniky 26–36–48. Jo a retezova linka s tou osou 121mm bude narez. Ja vozim 108mm a porad ta retezova linka s dvoupilou neni jak na silnici…

      0 0
      • black.horse  

        no, „důchodce“ 22 je dobrej jako nouzová záchrana v pořádným krpálu, když už sem línej šlapat:-) to je jako bernardýn s rumem:-) jinak, já bych klidně vozil ty převodníky jak říkáš, ale prostě mám převodník 32z těsně u rámu, takže tam 36 nebo 38 prostě nedostanu, tak řeším, jak to udělat nejvýhodněji, abych to tam dostal… přeci jen dávat prachy za další kliky a doufat, že to bude lepší se mi nechce, tak beru každou radu, která se vyskytne;-)

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.