• Flais

    Jezdíte někdo nové kliky LX 05? Máte někdo možnost srovnání s XT? Jaký je to rozdíl? A nevíte ještě jaká je možnost upravit si šířku šlapání (Q-faktor), mám špatně tvarovaný rám a převodníky jsou dost blízko rámu, jaký je rozsah nastavení pomocí podložek? Díky.

    0 0
    • Pekáček  

      Můžeš přehazovat podložky podle libosti, ale vzájemnou vzdálenost klik od sebe neovlivníš. Jen řetězovou linku a to která klika bude blíž a která dál od rámu.

      0 0
      • BB  

        jak to, ze neovlivni, kdyz tam da podlozky, tak dostane kliky dale od sebe.

        0 0
        • Pekáček  

          Délka osy je daná a nedá se zkrátit. Levou kliku dáš na její konec a podložky tam jsou jen proto, že je to dělané na domeček 73 a 68mm. Já jsem taky nevěděl jak to je dokud jsem si je nepořídil. Takže máš-li domeček 73mm, dáš jednu podložku na pravou stranu. Máš-li domeček 68mm jako já, dáš tam dvě a doleva jednu. Viz http://www.bike-forum.cz/…16191927.jpg

          0 0
          • Flais  

            Super, díky za dobré zprávy, tak se zdá že by to nemusel být problém.

            0 0
            • Pekáček  

              Problém je jen v řetězové lince. Je horší než u předcházejících klik co jsem měl.

              0 0
              • Zdyn  

                No taky se klidne mohou hodit 2 podlozky na levou stranu a jedna na pravou a retezova linka bude lepsi.Ne 50,ale 47,5mm.

                0 0
                • Pekáček  

                  Ale levá klika bude podstatně dál od rámu než pravá. Jseš si jistej že ti to nebude vadit? Ona je totiž trochu dál i při doporučeným uspořádání podložek, tj. 2 vpravo a 1 vlevo.

                  0 0
                  • Zdyn  

                    No tuhle jsem to meril na kole maxbike a leva je dal od osy o 2,5mm,coz bych rekl,ye malo kdo pozna.

                    0 0
                    • Pekáček  

                      Při doporučeným uspořádání podložek?

                      0 0
                      • Vašur  

                        U klasických klik, když bylo potřeba zmenšit řetězovou linku a přitom šla levá klika víc od středu než pravá, tak to znamenlo použít kratší osu. Pokud si vzpomínám, tak shimano dělalo dost rozměrů, jen si vybrat. Je to stejné s octalink II?

                        0 0
                        • Pekáček  

                          Nemyslíš Hollowtech II? Tam je to úplně jiný. Jedna délka osy. A docela zbytečně dlouhá.

                          0 0
                          • Vašur  

                            Dík, to jsem myslel, ale ruce napsaly něco jiného. To tedy znamená, že řetězová linka se dá nastavovat jenom s vlivem na asymetrii klik. Je sice pravda, že jsem 7 let jezdil na GT Bravado s klikama LX97 – takový ty baculatý – a měl jsem levou kliku o 5mm víc ven než pravou a vůbec jsem si to za jizdy neuvědomoval, teď mám loňský Avalanche 0.0 s LX klikama s klasickou osou zase asi 2,5mm hozený doprava a ani ten přechod mi nedělal problémy (řetězová linka byla vždycky OK, tuším 47,5mm), ale konstrukční možnosti na vystředění se správnou řetězovou linkou by snad měly být, i když někteří lidé tvrdí, že symetrie je estetika tupců

                            0 0
                      • Zdyn  

                        Ne.Normalne maji byt na domek 68mm 2 podlozky vpravo k prevodnikum a jedna na levou stranu,ale kdyz se daj 2 vlevo ,tak je retezova linka 47.5mm [coz je dle me lepsi] a leva klika je dal o tech 2.5mm.

                        0 0
                        • MlokCZ  

                          Levá klika je dál od rámu o 5mm než pravá, ne o 2,5. Jednak jsem to měřil, když jsem to měl špatně a i logicky to tak vychází.

                          Pokud dáš pravou o jednu podložku blíže (2,5mm) a levou o jednu dále, tak rozdíl je pak 2×2,5mm.

                          Pokud to mám správně, tak jsou obě stejně a podložka má tloušťku 2,5mm, takže to i souhlasí.

                          A měl jsem to na minulém kole od koupení špatně a než jsem přišel, kde je problém, tak se mi pořád jezdilo špatně, pořád jsem šteloval sedlo, protože jsem si myslel, že ho mam křivě. A vadilo mi to hodně. Naštěstí jsem na to poměrně brzdo přišel a po hození dvou podložek k převodníkům to rázem bylo v pohodě.

                          0 0
    • K2  

      Chci koupit tyhle kliky, máte někdo typ, kde je koupit za dobrou cenu? Našel jsem: www.kolokram.cz/…uct_info.php?… www.kolokolo.cz/…tech-ii-2005

      Se kterým z nich máte lepší zkušenosti, případně doporučte jiný.

      0 0
    • K2  

      Chci koupit tyhle kliky, máte někdo typ, kde je koupit za dobrou cenu? Našel jsem: www.kolokram.cz/…uct_info.php?… www.kolokolo.cz/…tech-ii-2005

      Se kterým z nich máte lepší zkušenosti, případně doporučte jiný.

      0 0
        • K2  

          Pokud tomu rozumím dobře, tak mezi 2005 a 2006 není rozdíl…

          0 0
          • TinkTink  

            Ano,rozhodujici je vyrobni cislo a to je furt stejny :)

            0 0
            • mar_tin1  

              typove cislo…

              0 0
              • TinkTink  

                JJ, pardon.

                0 0
                • mar_tin1  

                  :)

                  0 0
                  • TinkTink  

                    Jsem si nemohl vzpomenout..no :)..

                    0 0
                    • mar_tin1  

                      ten smajl vypada jako bys slintal na klavesnici :-)

                      0 0
                      • TinkTink  

                        To nastesti ne… :o)…i kdyz tu ted resim novy kliky na endurko a pomalu a jiste nechapu, proc HONE stojej vsude mnohem vic nez Lx… :-/

                        0 0
                        • mar_tin1  

                          tak tak… a stejne tak trmeny saint vs xt… tmava barva – vyssi cena :-/

                          0 0
                        • Vymi  

                          protoze je to Hone :-) ale sel bych do shimana… :-p

                          0 0
                        • goofy  

                          Tady maji ted zajimave ceny Hone, a nejenom jich…

                          0 0
                          • goofy  

                            Jo este odkaz :-) www.velohanak.cz/

                            0 0
                            • Vymi  

                              velmi dobre ceny sakra… mit tak trochu penez navic tak si nakoupim na pristi sezonu :-)

                              0 0
                            • TinkTink  

                              Jo jo…ja uz je tam vcera odpoledne objednal :o)))

                              0 0
                              • goofy  

                                Taky se mnou cuka, ale penezenka porad nejak rika ne :-)

                                0 0
                              • K2  

                                Máte nějaké zkušenosti s odíráním eloxu na hone černých klikách? Na stříbrných to nepůjdfe vidět, když to bude vyleštěné na hliník.Stávající mám celkem vyhlazené od boty. Díky za info

                                0 0
                                • K2  

                                  Jaké zkušenosti máte s Truvativama za stejnou cenu tam nabízejí Kliky TRUVATIV FIREX S44 Team

                                  0 0
                                • raceman  

                                  to by ses divil, že to nepude vidět na sříbrných

                                  0 0
                                  • raceman  

                                    .

                                    0 0
                                    • K2  

                                      To jo, ale teď by to chtělo pro porovnání fotku s černými klikami, takhle škrábnutými…

                                      0 0
                                  • K2  

                                    No ze dvou metrů určitě méně naež na černých :)

                                    0 0
                                  • K2  

                                    No ze dvou metrů určitě méně naež na černých :)

                                    0 0
                                • maxtor  

                                  Nevím, jak je to u Hone, ale já řeším odřeniny u černých komponentů Deore chemickým černidlem. Není to stoprocentní, ale z metru nic nepoznáš.

                                  0 0
                                  • K2  

                                    Co je to zač to chemické černidlo, jak se to jmenuje, kdo to vyrábí, kde se to kupuje? – zní to zajímavě, nemůžeš hodit fotku? Vydrží to v otěru véce než barva?

                                    0 0
                                    • maxtor  

                                      Jmenuje se to, tuším, Black Magic a kupuje se to normálně v prodejně zbraní a střeliva (původní určení je na opravy černění zbraňových součástek). Cena asi 200 Kč. Zkusil jsem to na odřené komponenty a jde to v pohodě. Takové odřené hrany na přehazu to zamázne bez problémů. Životnost je rozhodně menší než životnost původní barvy, ale kdykoliv to můžeš opravit. Úplný zázrak je to na chemicky černěné sedlovky, řidítka atd. Efekt fakt stoprocentní. Dělám to tak, že vezmu špejli s vatou, namočím do toho roztoku, potřu očištěné místo, několikrát zopakuji a pak na to stříknu WDčko pro zastavení reakce.

                                      0 0
                                      • K2  

                                        Dobrý odkaz, ale spíš mě zaujalo to černění roztokem bez rozebírání kola. Mo je smůla asi je, že Hone kliky asi už nejsou, takže asi bude stříbrné LX.

                                        0 0
      • Vymi  

        mam tyhle kliky a jsem s nimi spokojeny, sice mam vetsi pilu ne klasiku ale o 4 zuby vice ale zase musim rict ze je to lepsi pro zaber…

        0 0
        • TinkTink  

          NJN…jenze ty mas sadu prevodniku pro treking :)..a pro zaber – jak pro koho, kdo jede na frekvenci, tak by s timto zemrel…

          0 0
          • Vymi  

            presne tak me to prave vyhovuje… :-) kazdej jsme nejakej…

            0 0
    • raceman  

      hele, nechcu tě zrazovat, sou to dobrý kliky ale … www.bike-forum.cz/…7/forum.html#…

      0 0
      • K2  

        Jo tohle jsem četl, doufám, že budu mít více štěstí.Zárove%n si vzpomínám na problémy se cvakáním u octalinku, někteří jsou spokojení, jiní se toho nezbavili do dneška. Takže jsem z toho výběru nakonec zvolil tyhle kliky. Do čtyřhranu se mi moc nechce, připlácet litr za Xt taky ne…řek jsem si, že to risknu… Staré kliky Lx 99 mají v tahu prostřední převodník a ty ostatní jsou taky načaté, ve středu to chroupe, tak ty vyřeším najednou tím LX…

        0 0
        • raceman  

          jako ty kliky sou dobré, já sem s nimi taky spokojený, ale včil lupou při záberu znova a je to jak střed od truvativu :-(. už se nemůžu dočkat co mě čeká až je znova shodím

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.