• tasman

    mam kliky duté kliky Hollowtech s integrovanou šlapací osou predtim jsem tam mel delore se 4 hranem s osou 68mm.dal jsem tam 3 podlozky 2 k prevodniku a 1 na druhou stranu.mam to dobre?kamos se semnou hada ze to mam dat naopak.podle navodu shimana to mam dobre.

    0 0
    • Pavlos  

      tema podlozkama by se akorat mela resit retezova linka ne?

      0 0
    • marapara  

      Já to mám takto 1 podložka u převodníků a 2 na druhé straně

      0 0
    • Fisi  

      Ty podložky jsou na redukci 68 na 73mm.Klidne dej jednu podložku k převodniku a zbytek na druhou stranu ale zaleži v jakem rozmezi ti pujde smyk,ja jinak davam jen jednu..

      0 0
      • tasman  

        chapu ale prave podle navodu od shimana to ma byt naopak

        0 0
      • MlokCZ  

        A že bude mít levou kliku o víc než 0,5cm dál od rámu, to jako nevadí? Mě tedy jo, takže to mám správně – 2 podložky u převodníků.

        0 0
    • dessloch  

      Mam stred 68mm. ked som prilozil stred zvonka, zistil som ze sedí presne ak je jedna podlozka na obidvoch stranách. s 3 podlozkami uz ten plastový stred nenapasuje do misky.

      0 0
    • MlokCZ  

      Na bývalém Egoistovi mi to namontovali opačně, dali 1 podložku k převodníku a 2 na druhou stranu. Já asi 14 dní pořád natáčel sedlo a zdálo se mi křivě a měl jsem divný pocit při šlapání. Pak mě to napadlo přeměřit a levá klika byla o víc než 0,5cm dál od osy rámu než pravá. Hned jsem to prohodil jak to má být dle Shimana a teď jsou kliky cca stejně a hned jsem přestal mít divný pocit se štelováním sedla.

      Na novém kole to mám taky jak to má být, 2 podložky u převodníků. Rozhodně bych to nedával opačně, přeci jen ten rozdíl vzdálenosti klik od osy rámu je už velký.

      Akorát, že když je to správně, tak je řetězová linka horší než když je to špatně. To je mi ale úplně fuk.

      Vše co jsem psal je pro domeček 68mm.

      Pro domeček 73mm má být pouze jedna podložka u převodníků.

      0 0
      • enjoy  

        tak ja mam CRX a nameril jsem domecek cca 69–70mm:-),tak dejme tomu ze to je 68:-)) a mam jednu podlozku u levy kliky,takze to je uplne blbe:-)).jezdi se mi ale dobre.mam ale podezreni ze smyk spatne haze na malou placku,muze to tim byt?ze nemam podlozky u prevodniku?

        0 0
        • Lister  

          čím to je, že u tebe člověk nidky neví, jestli se opravdu ptáš nebo jen provokuješ :o)))))

          0 0
          • enjoy  

            vyjimecne se ptam:-)

            0 0
            • Lister  

              tak já si myslím, že tím to může být, za vyzkoušení nic nedáš :o)

              0 0
              • enjoy  

                no tak ja mam k tom utu podlozku jenom jednu:-),teda pokud se ty dalsi nekde nevalej:-).uz jsem zkusil ji prehodit od leve kliky k prave a akorat to zacalo rachtat pri kazdym prevodu,takze jsem to rychle dal zpatky:-)). no ale ceka me takova mensi generalka,takze na to asi kouknu trosku bliz:-)

                0 0
        • MlokCZ  

          Taky si myslim, že to tím být může. Ten domeček musíš mít opravdu trošku atypicky širší. Já jsem zkoušel použít pouze na 68mm domečku jen jednu podložku (sice u převodníků, ale to na problém nemělo vliv) a to se mi už nepodařilo tam pak dát v pohodě levou kliku (osa byla pak prostě moc dlouhá).

          0 0
          • enjoy  

            no ja taky zjistil,ze ta plastova osa,na ktery jsou loziska,byla obracene(nevim jak muze pri napisech L a R to dat nekdo obracene:-)),no jsem z toho pekne zmatenej,vypada to ze jsou namontovany uplne spatne:-)). uvidim co s tim.ale vzdycky kdyz se hrabu v necem co funguje tak to dopadne blbe.i ty kliky uz jsem zranil:-)

            0 0
            • Lister  

              on je na tom někdo snad jinak, já myslím, že Murfiho zákony platí pro každéhu – to co funguje tak radši nespravuj, protože to na 100% posereš :o)))) u mě to funguje spolehlivě

              0 0
            • MlokCZ  

              No já jsem taky jeden z těch hodně „šikovných“. Na předminulém kole jsem několikrát čistlil XT kliky (dostával se tam někam bordel mezi kliku a unašeč převodníků). Ta klika jinak při záběru zvakala, po vyčištění vždy tak 1000km ok. No a při 3. rozebrání a čistění když jsem nandaval matici, která drží kliku s tim unašečem, tak jsem ji našrouboval přes závit a pak hezky velkou pákou utáh (a šlo to celkem lehce, tak mě to nepřišlo špatně). No a když jsem utahoval a šlo to pořád a ne a ne to dotáhnout, tak už jsem tušil problém. Celý závit v … Tak jsem pak 4 měsíce čekal na objednanou samotnou kliku než přišla (neměli ji ani ve skladu v Německu, posílali ji až z centrálního skladu z Japonska). Naštěstí to bylo přes zimu, ale za kliku jsem vypláz 2.000 (pořád lepší než tenkrát 6000. za komplet kliky s převodníkama).

              0 0
              • Lister  

                přesně to samý se mi povedlo na novým rámu, přeřezal jsem si tak 1/2 závitu na středovým složení, naštěstí jsem si toho všiml a dál jsem neutahoval, nasadil jsem to správně a utáhl, zatím asi po 300km to drží, tak snad to tak zůstane :o)

                0 0
                • MlokCZ  

                  No na té klice jsem neutahoval nějak dlouho, tam jsou jen cca 3 otočky závitu (ta matice je uzoučká).

                  0 0
                  • enjoy  

                    me se tohle povedlo u hope objimky brzdovy paky.to me boli mnohem vic:-/.nesnasim kdyz si na mym kole neco podelam:-/

                    0 0
        • JMT  

          na rb se dava jedna podlozka (myslim tim novy ramy, mam doma i jedno rb s 68 domkem) a mela by bejt u prevodniku

          0 0
          • enjoy  

            tak kolik ma CRX?04 rocnik. cili dam tu podlozku k prevodnikum a seridim razeni. ale jeste ted zmerim vzdalenosti od stredu.

            0 0
            • MlokCZ  

              Pokud se ti povede nandat správně levá klika pouze s jednou podložkou u převodníků, tak je to vždy lepší než dát 2 a 1 i kdybys měl domeček užší než 73mm.

              0 0
    • MlokCZ  

      Ještě dodám, že jsou u Shimana kokoti. Kdyby nejlépe udělali na 68mm domeček kratší osu a šlo dát jen jednu podložku k převodníkům a na druhou stranu žádnou. Kliky by byly o 2,5mm blíž k rámu, což by bylo lepší (stejně jako to bývalo dříve) a navíc by byla lepší řetězová linka. Jenže by museli vyrábět 2 různá provedení a to by se jim holt prodražilo.

      0 0
      • Lister  

        no já bych řekl, že to josu magoři i tak, proč tam mají proboha podložky 3, když při použití na širší domeček tam stejně jedna zůstane, nebylo by logičtější dát podložky 2 na domeček 68 a žádnou na větší. Nějak to nechápu, asi nejsem správný japonec :o)

        0 0
        • MlokCZ  

          No jasně, ta jedna je tam taky zbytečná, ale kdyby ji chtěli vyhodit, tak musí udělat širší tělo co drží převodníky a podložka jim asi přišla lehčí a nebo to nějakej Japonec blbě změřil a pak ji tam dát museli :-)

          0 0
        • Vilém  

          Myslim ze ta jedna podlozka navic je tam kvuli pripadne montazi e-type smyku,tj toho pod stredovou osu.

          0 0
      • St1c  

        velmi pekny dodatok:D

        0 0
      • JMT  

        byl by v tom bordel, ocenuju ze je kompatibilni 68–73

        0 0
    • pop  

      tak sem je koupil taky,ale jakmile dám ty kroužky podle návodu,tak mi nejde smyk na velkou pilu :(. Jediná možnost jak mi jde smyk na všechny pily je u převodníku žádný kroužek a na levo 2. Divný,že? zvláště když nemám pak úplně symetricky kliky k rámu. Smyk mám spodním tahem.

      0 0
    •  

      Ticho! Všechny vás zabiju!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.