• sachil

    Nazdar, nejsem tak zběhlý v tom, abych to sám posoudil, a v obchodech se mi ti parchanti snaží pořád vnutit to nejdražší. Opravdu je na vidlice Manitou potřeba používat originální mazací stříkačku a mazací matlačku? Ani si zatím nedovedu představit, kam bych tím tu jejich vazelínu patlal. Doteď jsem všechno stříkal teflonovým olejem a nějak to pérovalo no. Bude to s tím pružit líp? Mám do toho vrazit osum stovek? (je mi jich líto, potřebuju sedlo:-)

    0 0
    • Siddha  

      ber sedlo. a vidli dej na vycisteni kamosovi co se s tim patla. hlavne to bude umet…

      0 0
    • jimmy63  

      tak tak!!mam manitou skareb04 a vzdycky,kdyz prijedu dom ze svihu,tak to tesneni postrikam wd-40 nebo tf2,propruzim,otru a schluss:)!!

      0 0
    • TinkTink  

      Co mas za vidli?

      0 0
      • sachil  

        No to mi spad kámen ze srdce. Jsem si říkal že snad nebude tak jiná, když pilot s byl s teflonem spokojenej. Zatím nemám žádnou, ale mám objednanou tu Black comp za bůra.

        0 0
        • TinkTink  

          A proc tu strasis s timdle, kdyz ta vidle to nepotrebuje? :)

          0 0
          • sachil  

            Protože tomu nerozumím:-) Nemám kamarády co kolu rozumí, já jsem z nich největší machr protože umím vidlici sundat a nasadit. A v krámě mi tohle chtěli prodat no..

            0 0
            • TinkTink  

              Aha…tak to jo…pocitam teda ze cekas na toho 05…takze bud v klidu a strikej tam silikon :)

              0 0
              • sachil  

                Díky, ušetřil jsi mi prachy. Jo to je ona. A na který vidlice to jejich nádobíčko je? To jsou teda zmetci, že mi to chtěli nacpat, nedá se těm lidem v krámech vůbec důvěřovat.

                0 0
                • TinkTink  

                  Kdyz mas spravnej kram, tak da :)

                  Vidle – Axel, Splice

                  Ale maznici potrebujes predevsim na starsi vidle…na Microlube system :)…kdyz se nad tim tak zamyslim, tak je to zajimavej system :)

                  0 0
                  • sachil  

                    Sakra asi bych si o těch vidlicích měl něco někde přečíst, tak dík za nové podněty k bádání:-)

                    0 0
                    • TinkTink  

                      No vono to mas napsany v jejich specifikacich :-D

                      jo…detail – na Axel a Splice nepotrebujes maznici, ale jenom vazelinu (aby bylo info komplet… :) )

                      0 0
                  • danno  

                    To Tink: Uz si mel rozebrany Splice? Se vsadim ze jo:), cos tam dal za vazelinu pac se na to taky chystam.

                    0 0
                    • TinkTink  

                      Mel…vazeliny tam bylo dost :)

                      Tedka premyslim ze koupim novy vnitrnosti :)

                      0 0
                      • danno  

                        Jak novy vnitrnosti? Cos tam videl? :-))

                        0 0
                        • TinkTink  

                          No ja mam Splice Comp – montazni verzi.

                          Pevnych 130mm…to je docela fajn, ale nema to vnejsi serizovani utlumu – takze nova pistnice + serizovaci kolecko :)…1230,– na krame.....tak nad tim premyslim.

                          No pak by to chtelo jeste lock out na serizovani komprese…ale to uz by bylo moc – stejne tudle vidli dostane za cas moja…sundam ji na 110mm a bude to pro ni super :) (a ja si koupim neco s vetsim zdvihem…nemam rad nizkozdvihovy vidle :o)))))))) )

                          0 0
                        • TinkTink  

                          Jo a jeste budu upravovat dorazy, ale to je detail.

                          0 0
                          • danno  

                            Ahaaa, tak tak to jo. LO je super hracka, bez neho si tu vidli ani skoro nedokazu predstavit – doporucuju. Celkem nechapu to rozdeleni tech Splicek, ted sem byl na krame, videl sem nejake Meridy, mely na sobe verze Comp a Elite, sam mam Super.

                            Jo a jeste mi prosimte porad co dobudoucna za vazelinu, uz sem se te ptal v jinem prispevku a nejak si to prehlid:), jestli origos Manitou nebo muze byt neco jineho. Dik

                            0 0
                            • TinkTink  

                              Vazelina – ja pouzivam jednu a to ti nemuzu rict kterou :)))…teda tu pouzivam pro sebe a pro moju…vyzaduje to lehce castejsi udrzbu, ale chod je pak hladsi :)…pro zakazniky pouzivam original…

                              Rozdeleni – na tom neni co nechapat…proste marketing :)

                              0 0
          • sousedovicmalymirek  

            No, jestli má mazání microlube a bude si jí servisovat sám, tak asi bude. jinak tam tu vazelínu asi nedostane.

            0 0
            • wroum  

              jde to i bez toho. staci premyslet. nebo si myslis, ze opravdu potrebujes vsechno originalni prislusenstvi, ktere se ti snazi vnutit vyrobce/prodejce?

              0 0
              • sousedovicmalymirek  

                to si samozrejme nemyslim, ale jak tam teda tu vazelinu nacpes?

                0 0
                • wroum  

                  co treba lehce upravena injekcni strikacka? reseni asi za 2% ceny originalniho prislusenstvi :-) no a za dalsi, neni potreba tam cpat tu vazelinu tak casto, staci treba 3X do roka. ja to delam tak ze kdyz uz teda vytahnu xc, stavim se po ceste nekde v servisu a oni mi tam daj tu vazelinu – a mam to uplne bez prace. treba v Progressu to takhle funguje spolehlive a zatim vzdy zadarmo.

                  0 0
                  • sousedovicmalymirek  

                    Nevim co si predstavit pod pojmem lehce upravena strikacka, ale beznou strikackou to nejde. Ne kazdy jezdi kolem komersie. A pokud si budes delat servis sam, tzn. ze vidli rozeberes, tak se tomu nevyhnes.

                    0 0
                    • wroum  

                      servis si delam vyhradne sam. strikackou to jde, staci upravit konec tak, aby sel kousek vsunout do otvoru „microlube“ a lepsi je nejaka vetsi strikacka. myslim si ze vetsina servisu disponuje temito moznostmi, ja jezdim kolem komersie, ale zvladnout by to meli kdekoliv (pokud to neni nejaka prdel kde maj jenom dily na kola znacky velamos). kdyz si to delas sam, tak jediny co potrebujes je ta vazelina manitou, ale i ta urcite jde nahradit jinou – levnejsi. vidli rozebiram tak jednou za rok – vic netreba a problem fakt nemam, i tou strikackou tam natlacim potrebne mnozstvi bez problemu. at kazdy dela jak umi.

                      0 0
                      • sousedovicmalymirek  

                        Tak jsi asi sikovnejsi, me ta vazelina lezla zkrz pist strikacky ven, rozhodne ne do vidle…pokud to dokazes strikackou, pak fakt servis nepotrebujes a nemusis tam jezdit ani kvuli domazani, protoze to muzes udelat tou strikackou, prece.

                        0 0
                        • wroum  

                          me leze do vidle v pohode. ja tam nejedu kvuli domazani, ale kdyz jedu okolo a vzpomenu si ze by to mozna chtelo domazat, zdrzim se tech 5 minut a zajedu si tech cca 200m. pri servisu doma, pouzivam strikacku, ale varianta „progress“ je jednodussi a rychlejsi a navic bez prace.

                          0 0
                      • Pá-dlista1  

                        Rekl bych, ze asi na 99,9% si Manitou zadnou vazelinu nevyrabi, takze klidne bude stacit levnejsi originalni vazelina primo od vyrobce :)

                        0 0
                        • sousedovicmalymirek  

                          to sedi, ted uz jen jak zjistit, cim to lze nahradit, aby mela stejny vlastnosti.

                          0 0
                        • MARIN  

                          … kterym je Motorex a ta vazelina primo od nich je za 160,– 100g, kdesto od Manitou je za 360,– udajne 180g ale ve skutecnosti sotva 120g

                          0 0
                          • kovar  

                            Nyny, Motorex to není, spíš to vypadá na nejobyčejnější lithný Castrol nebo něco takového.

                            0 0
                          • sousedovicmalymirek  

                            Jenže ta vazelína je vhodná pro ložiska, náboje, hlavová složení a středy…tak to bude asi trochu jina, ta „Manitou“ je dost ridka.

                            0 0
                            • MARIN  

                              Mam dima jak tohle http://www.bikecentrum.cz/images/img.php?… tak tu primo od Manitou a rozdilny mi neprijdou.

                              0 0
                            • kovar  

                              taky mi připadá, že Motorex vazelína v tubě (Bike grease) neni totožná s motorex vazelínou, co je v tubě manitou. Nebo? Motorex bike grease zelenožlutý je zakový vláčný až lepivý, nezdá se mi, že by byl vhodný pro mazání vazelínové vidlice. Ale nevím, novou prep M jsem neměl v prackách, ta stará opravdu byla taková řídká roztékavá, nedržela konzistenci – prostě nejobyčejnějsí lithiovka…

                              0 0
                              • MARIN  

                                Tubu PrepM od Motorexu mam 1,5roku a jako ridka mi neprijde. Motorex Bike Grease 2000 jsem koupil asi pred mesicem.

                                0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.